Inge's Atelier Fair de nieuwe lente in Heiloeër finalisten in Ondernemingsverkiezing N-H De Binnentuin Heiloo gaat voor bijzonder BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Rond de waterput: Heliand Yoga voor Senioren (70+) Opkikker van Keer op Keer Inloopspreekuur slechthorendheid INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 18 MAART 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Inge Kracht, WBC Kennemerstraatweg 464, unit 3.02, 1851 Heiloo, tel. 06-52264474, www.ingesatelier.nl,www.queeninblack.nl, e-mail: info@queeninblack.nl. HEILOO - Op zaterdag 21 maart houdt Inge's Atelier van 12.00 tot 19.00 uur open dag. Het naaiatelier is gevestigd in het Willibrordus Business Centrum op landgoed Willibrordus. Volg die dag vanaf de hoofdingang de roze strikjes richting unit 3.02 op de eerste verdieping van de Aloysius (zuid)vleugel van het hoofdgebouw. Inge Kracht ontdekte haar passie voor naaien in 1997. ,,Ik heb qua kle ding nu eenmaal altijd al een dure gehad, aparte smaak en dacht in die tijd: dan maak ik het gewoon zelf." Ze volgde een cursus hobby-naaien bij de modevakschool van Nancy van Vliet (Danckaerts), en kreeg de smaak te pakken. Super gemotiveerd volgde Inge daarna de opleidingen patroon tekenen, costumière en coupeuse. Dit is waar haar hart ligt! Ze noemt het zelf een uit de hand gelopen hobby. ,,De kick is dat je een unieke creatie maakt, iets wat niemand anders heeft." In 2009 gooide ze het roer compleet om; ze hing van de ene op de ande re dag haar vaste baan aan de wilgen en begon voor zichzelf met een klein naaiatelier en de webwinkel: 'Queen in Black'. Met haar zelf ontworpen collectie, stijlvolle gothic fantasy lifestyle kleding, reist ze diverse beur zen en evenementen in het land af. Inge werkt ook in opdracht. Zo heeft ze voor Suzanne Buis, voor een boekpresentatie, de rode jurk op de foto gemaakt. Een exclusief exemplaar, precies op maat gemaakt. Daarnaast verzorgde ze hobby-naailessen, maar stopte hier vijf jaar geleden mee wegens ruimtegebrek. Nu vindt Inge het tijd ook deze draad weer op te pakken. Ze is sinds kort met Inge's Atelier in het Willibrord Business Centrum gevestigd en heeft daar een prachtige, lichte ruimte waar ze vanaf 28 maart start met een nieuwe serie naailessen en themaworkshops (op aanvraag). Als ope ningsaanbieding voor snelle beslissers: nailessen tot het einde van het schooljaar (dertien lessen) voor 100 euro. Voor twijfelaars heeft Inge's Atelier een introductiecursus van tien lessen. ,,Dat zijn voldoende lessen om de beginselen te leren en te kijken of je naaien leuk vindt." Ook ver zorgt Inge kinder- en tienerlessen, voor kinderen vanaf groep 8. In lessen van anderhalf uur begeleidt ze maximaal zes deelnemers (alle niveaus, van beginner tot gevorderde), evenveel als het aantal naaimachines in het atelier. Er liggen tal van zelfmaak modebladen waaruit inspiratie (van makkelijk tot moeilijk) kan worden opgedaan. ,,Ik werk graag met kleine groepen, zodat ik iedereen persoonlijke begeleiding en ruime aandacht kan schenken. De naailessen en de workshops zijn voor mij een leuke afwisseling op het werken in mijn eentje. Bovendien vind ik het leuk om mensen iets bij te brengen. Ik geniet van de blijdschap als een werkstuk gelukt is! Ook zin om naald en draad (weer) op te pakken? Kom langs op zaterdag 21 maart! HEILOO - Maandag 23 maart van 20.00 uur tot 22.00 uur lezen pastor Bill van Schie en Bert Glorie de 'Heliand' voor, een Christusgedicht uit de negende eeuw. Het geeft een verrassende kijk op de leef- en gedachtewe reld van onze vroeg-middeleeuw- se voorouders in de noordelijke Nederlanden. In een collage van kleurrijke beelden, gezongen mid deleeuwse muziek (klein koor 'Cappella Sancti Adalberti' onder leiding van Bram Verheijen) en melodieuze teksten willen zij een ontmoeting arrangeren in het Willibrordushuis, tussen gelovige 'lekenbroeders' uit de negende eeuw en toehoorders in onze tijd. Entree 3 euro. HEILOO - Op vrijdagmiddag 27 maart om 15.00 uur start in Het Trefpunt in Heiloo yoga op de stoel. Yoga-oefeningen op en achter de stoel biedt u de gelegen heid om in beweging te blijven en de heilzame werking van yoga te ervaren. De yoga-oefeningen maken het lichaam soepel en sterk, en verhogen de weerstand. Op vrijdag 27 maart is er een gratis proefles, daarna komt er (bij voldoende belangstelling) een serie van vier lessen, die bij suc ces worden vervolgd. Voor vier lessen is het lesgeld 24. Wilt u meer weten of aanmelden? Neem dan contact op met Marjon van Diepen, e-mailadres mfvand@hetnet.nl. Aanmelden kan ook bij het Trefpunt. 072-5331297. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt tegenwoor dig twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx. wordpress.com. Ook worden er door een team van xopx doelen uitgekozen. De tweede opkik ker van de maand maart gaat naar Veilig Verkeer Nederland, afdeling Heiloo als bijdrage voor rijvaardigheids-, scootmobiel- en verkeerslessen voor ouderen, fietsexamens op basisscholen. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Iedere derde vrijdag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur in Bibliotheek Heiloo kunt u terecht op het laagdrempelige inloopspreekuur, voor alles wat met slechthorendheid samen hangt. Het spreekuur wordt verzorgd door ervaringsdeskun digen van de NVVS (Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden) en geeft voorlichting over slecht horendheid, tinnitus (oorsuizen), hyperacusis (overgevoeligheid voor geluid), Ménière, de aan schaf van hoortoestellen en andere hulpmiddelen. Of kom gewoon voor een praatje met een medeslechthorende! HEILOO - Een nieuwe lente, met heel veel nieuwe producten in de Wereldwinkel. Zoals de chocolade-eitjes die bij Pasen horen. De Wereldwinkel heeft ze van Tony Chocolonely en van Divine. En helemaal nieuw: er zijn nu ook koffiecups (uiteraard Fair Trade) voor het nespres- soapparaat, en de vrolijke theelijn van London Tea, met mooie pyramide- zakjes. Nog meer nieuws: de producten van het merk Zuperzozial; servies, maar dan anders. Gemaakt van bamboe en maispulver. En vrolijk gekleurd met natuurlijke kleurstoffen. In het voorjaar gaat iedereen de tuin weer in. In de wereldwinkel vindt u daarom, behalve een nieuwe collectie potten van keramiek tot gerecyclede autobanden, ook mooie vogeldrinkbakken van steen uit Zimbabwe, en boeddha's van steen voor buiten in de tuin. En wilt u iets heel speciaals voor in huis? In de wereldwinkel kunt u nu prachtige objecten van mondgeblazen glas kopen. Echte 'unica' uit Mexico. Vazen en schalen in prachtige kleuren en modellen. Tot slot is er ook weer een nieuwe collectie leren tassen, gemaakt in West- Afrika, gelooid op ecologi sche wijze met natuurlijke materialen. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Stationsweg 105, te Heiloo. www.wereldwinkel-heiloo.nl. HEILOO - Voor de Ondernemingsverkiezing N-H 2014-2015 zijn in drie categorieën (MKB Groot, MKB Midden en MKB Klein) tien interessante, innovatie en spraakmakende bedrijven geselecteerd. Tussen de dertig fina listen zitten twee Heilooër bedrijven, Bromshop Heiloo in MKB Klein en Picturae in MKB Groot. Picturae won eind vorig jaar de Ondernemingsprijs van Heiloo. Daarnaast is Drost technical management, een bedrijf uit Limmen, genomineerd in MKB klein. Alle dertig bedrijven worden in de komende weken nogmaals door de jury bezocht en getoetst. Op woens dag 20 mei worden tijdens de finale-avond in theater de Philharmonie in Haarlem de drie nieuwe winnaars bekend gemaakt. Bromshop Heiloo behoort tot de laatste tien gegadigden voor de prijs 'Beste Onderneming van Noord-Holland' in de categorie MKB-klein. „Supergaaf', vindt eigenaar Bob Erkamp (29) dit grote nieuws. ,,Ik had ons eigenlijk voor de grap opgegeven. Ik had nooit verwacht dat we bij de laatste tien zouden zitten." In december won Bromshop Heiloo nog de publieksprijs bij de Ondernemingsverkiezing in Heiloo met 21% van de uitgebrachte stemmen. HEILOO - Een 'must-have' gevoel, wellicht herkenbaar, want in mediter rane vakantielanden zie je ze veel. De meest bijzondere, exotische planten in prachtige terracotta potten sieren bloemrijke binnentuinen. Maar hoe krijg je zo'n reusachtige beauty thuis? Dat probleem heeft de Binnentuin Heiloo voor u opgelost. Want dit en nog veel meer mooie en aparte kamer-, kuip- en borderplanten, en potterie, in alle soorten en maten, handgemaakt in de beste Europese ateliers, zijn nu gewoon aan de Westerweg in Heiloo verkrijgbaar. Een topmerk zoals Fransesco del Ré; elegante en vorstbesten dige potten, gemaakt van de allerbeste klei - uit het Impruneta gebied in Toscane- waarop de makers twintig jaar garantie durven te geven. Of Serax, D&M Depot en/of Benocci Maurizio Terracota. En heel bijzonder deco ratieglaswerk, design van Maison Péderry, Broste Kopenhagen en Henry Dean. ,,De Binnentuin Heiloo onderscheidt zich met klasse producten waar een verhaal achter zit", aldus Jan Jaap Bakker en Brenda Laarkamp in hun pasgeopende winkel. Zij willen hun passie voor en het verhaal ach ter hun bijzondere assortiment 'voor binnen en buiten' graag met u delen. De winkel is een echte aanrader die door het onderscheidende assortiment zeker het bezoeken waard is. De Binnentuin, Westerweg 279 in Heiloo, www.debinnentuinheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5