Jubilarissen brandweerpost Limmen 24-uurs wake voor mensenrechten Happy Days bij Mels Spiegel speelt De Ingebeelde Zieke f I 17 KORTOM Oecumenische vasten meditaties Rondwandeling histo risch Egmond aan Zee Open eerste paasdag 'zipp your lips' INGEZONDEN MEDEDELING a m KORTOM Verstillende Wandeling vanuit Benedictushof Matineeconcert in Burgerij Limmen Grote Paas Klaverjasdrive in Akersloot Akersloter aangehouden Ravage aan de Rijksweg UITKIJKPOST 25 MAART 2015 EGMOND AAN DEN HOEF - Op weg naar Pasen worden er op vijf woensdagavonden vasten meditaties georganiseerd door de drie kerken in de Egmonden. Dit jaar hebben is het thema 'Rondom Jezus'. Vandaag, woens dag 25 maart is het alweer de laatste vastenmeditatie waarin de medegekruisigden, die werkelijk rondom Jezus aan het kruis han gen, centraal staan. Achterin de kerk staat een bord met het woord 'Stilte' erop. De kerkgangers wor den verzocht in stilte een plaats te zoeken en stil te blijven tot de aanvang van de viering. U bent vanavond (woensdagavond 25 maart) allen van harte welkom in de Protestantse kerk in Egmond aan Zee, aanvang 19.30 uur. EGMOND AAN ZEE - Op zater dag 28 maart houdt Stichting Historisch Egmond een rondwan deling door Egmond aan Zee voor iedereen die geïnteresseerd is in de geschiedenis van het oude vis sersdorp. Onder leiding van een ervaren gids wandelt u in ander half uur langs bijzondere plekken, door authentieke straatjes en staat u stil bij prachtige monumenten. Samen met vele mooie verhalen krijgt u zo een goed beeld van het boeiende verleden van Egmond aan Zee. De wandeling start om 14.00 uur vanaf de Prins Hendrik Stichting. Na terugkomst heeft u de mogelijkheid het Museum Hendrik de Zeevaarder op deze locatie te bezoeken. U kunt zich vanaf 13.45 uur ter plaatse voor de wandeling aanmelden en de kos ten bedragen 3,50 per persoon (kinderen tot en met 12 jaar gra tis). Voor meer informatie en onze overige activiteiten kijkt u op www.historischegmond.nl. LIMMEN - Tennisvereniging Limmen houdt op eerste paasdag, 5 april, een Openingstoernooi waarbij zowel leden als niet-leden welkom zijn. Wil jij nieuwe men sen ontmoeten, leren tennissen of gewoon lekker een balletje slaan? Iedereen kan vrijblijvend en op een laagdrempelige manier kennis maken met de tennissport. Meer informatie vind je op de website van www.tvlimmen.nl of op de Facebook pagina van TV Limmen LIMMEN - Op vrijdagavond 20 maart zijn er tijdens de jaarvergadering van de brand weervereniging Limmen een aantal leden in het zonnetje gezet. Petra Abma, teamleider zuid west van de veiligheidsregio, en wethouder Leo van Schoonhoven waren hierbij aanwezig om de bijbehorende oorkondes op te spelden. Paul Bos kreeg zijn oor konde voor zijn 30-jarige dienst verband bij de brandweer, en Pieter Admiraal, Bas Meegdes en John Adrichem voor hun 20-jarige verbondenheid met de brand weer. Voor Mark Schuitema en Richard de Ruiter was het man schap B-diploma, en Theo Baltus kon op deze avond zijn diplo ma pompbediener in ontvangst LIMMEN - Jongeren van 13 tot en met 21 jaar houden van don derdagavond 2 april (start 19.30 uur) tot en met vrijdagavond 3 april 19.30 uur een wake voor alle mensen over de hele wereld (veraf en dichtbij) van wie de mensenrechten worden geschonden. Sommigen houden een mara thon en weer anderen doen een gedeelte mee aan een estafette. Dit alles om 24 uur lang twee vuur- korven, die voor de Corneliuskerk zullen staan, brandende te hou den. Deze actie is bij veel jongeren ook bekend als 'Zipp your lips'. Deelnemers aan de marathon of estafette zullen namelijk niets eten en drinken. De dagkapel van de Corneliuskerk en het ontmoetings centrum voor jeugd en jongeren Conquista boven de Burgerij zullen 24 uur open zijn. Op beide plek ken zal het ook mogelijk zijn om mee te doen met schrijfacties van Amnesty International of te waken. Er kunnen daar in stilte brieven en kaarten geschreven worden voor en aan gevangenen die zonder eerlijk proces gevangen worden gehouden. Ben je tussen de 13 en 21 jaar meld je dan aan. Al is het maar een uurtje. Meld je aan, geef je voorkeurstijden en contactge gevens door. Er wordt een 24-uurs rooster gemaakt om alles goed te laten verlopen. Je kunt je aanmel den via Conquista: nadine@con- quista.nl of de Corneliusparochie: pastorie.comeliusparochie@hetnet.nl EGMOND AAN ZEE - Om het voorjaar te vieren houdt Mels dit weekend de Swinging Happy Days. Onder het genot van een hapje, een drankje en een gezel lig muziekje word je uitgenodigd om de prachtige nieuwe collec tie te komen bewonderen. Naast de bekende merken zoals Gabor, Rieker, Wolky en Skechers zijn er weer een aantal leuke nieuwe merken toegevoegd zoals Laura Vita en Cycleur de Luxe. Sinds kort heeft Mels een mooie Crosley platenspeler in de winkel staan en omdat zij de platencollectie willen uitbreiden hebben zij een leuke actie bedacht. Als je dit weekend een paar schoenen koopt en een oude elpee inlevert, krijg je van Mels een paar Happy Socks (ter waarde van 8 euro) cadeau. Dus kijk op zolder of je nog ergens een mooie elpee hebt liggen. Alle reden dus om weer eens gezel lig bij langs te komen bij Mels, Voorstraat 77 in Egmond aan Zee, www.melsschoenmode.nl. EGMOND - De Egmondse toneelgroep Spiegel speelt van woensdag 25 maart tot en met zaterdag 28 maart in dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen 'De Ingebeelde Zieke' van de befaamde Franse toneelschrij ver Molière. 'De Ingebeelde Zieke' is niet alleen een uitbundige komedie over aanstellers, kwakzalvers en ware liefde maar ook een heerlij ke satire op de medische weten schap uit die tijd. De schatrijke en in feite gezon de Argan is geobsedeerd door ziekte en dood. Hij heeft last van benauwdheid, migraine, maag krampen en nog veel meer licha melijke klachten. Argan voelt zich volledig afhankelijk van de dure en veelvuldige doktersbe- handelingen die hij moet onder gaan. Een dokter als schoonzoon lijkt hem dus uiterst praktisch maar zijn dochter Angelique heeft haar oog al laten vallen op een andere jongen. De brutale dienstmeid Toinette wendt ten slotte allerlei trucs aan om het door Argan gewenste huwelijk te voorkomen en hem van zijn ziek teobsessie af te helpen. Of dit Toinette allemaal lukt kunt u van woensdag 25 tot en met zaterdag 28 maart zien in de grote, vol ledig tot theater omgebouwde, zaal van dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Reserveren: info@toneel- groepspiegel.nl tel. 072-5062683 (na 19.00 uur). Donateurs heb ben gratis toegang. Alle voorstel lingen beginnen om 20.15 uur. www.toneelgroepspiegel.nl EGMOND-BINNEN - Op vrijdag 27 maart begeleidt Anky Floris een Verstillende Wandeling vanuit Benedictushof, bij de Abdij van Egmond. Na een korte intro ductie start de wandeling om 13.00 uur. In stilte. Deelnemers krijgen onderweg verschillende verdiepingsopdrachten, die je nog meer in contact met je eigen stilte zullen brengen. Terug in Benedictushof, om 15.00 uur, staat er koffie en thee voor klaar en is er gelegenheid om onze ervaringen met elkaar te delen. Meer informatie en aanmelden via: www.benedictushof.nl. LIMMEN - Zondag 29 maart geven het harmonieorkest en het opleidingsorkest van muziekver eniging Excelsior gezamenlijk, in één orkest, een concert in de Burgerij in Limmen. Het orkest staat onder leiding van Liesbeth Zonneveld. Voor het eerst zal het opleidingsorkest alle werken meespelen met het harmonieor kest. Het concert bevat een geva rieerd programma, met bekende muziek uit onder andere Music from Frozen, Storm Quest en We're all-in this together. Het gra tis concert begint om 15.00 uur (zaal open vanaf 14.30 uur). AKERSLOOT - Het klaverjas- seizoen in café de Vriendschap in Akersloot is in volle gang; zaterdag 28 maart wordt weer een grote drive worden gehouden, die vervolgens een keer per maand zal plaatsvinden. Deze drives zijn altijd op zaterdagavond en ieder een is welkom. Aanvang 20.00 uur, men kan zich telefonisch opgeven via tel. 0251-312866. Met schitterende prijzen, zoals Senseo koffiezetapparatuur, weerstati ons, pannensets, fruitmanden, paling en deze keer ook veel prijzen gericht op Pasen. Naast de drive vindt er ook altijd een verloting plaats, met dezelfde prachtige prijzen. AKERSLOOT - Een 34-jarige man uit Akersloot is dinsdagmiddag 17 maart aangehouden omdat hij in zijn woning 336 hennepplanten had staan en in zijn woning een groot bedrag had liggen aan vals geld. LIMMEN - Een 83-jarige vrouw uit Limmen zorgde met haar auto voor een ravage op de Rijksweg in Limmen. De bestuurster draai de het parkeerterrein van een kapperszaak op om te parkeren. Net voordat ze in het vak stond, schoot haar auto door naar voren, reed vervolgens door een perkje en ramde daarbij een muurtje. Daarop maakte de auto een bocht en reed door twee metalen hek ken heen en kwam uiteindelijk tegen een ingebouwde vuilcontai ner tot stilstand. Het rijbewijs van de vrouw is ingevorderd en er zal onderzoek gedaan worden naar haar rijgeschiktheid. Op de foto staand v.l.n.r. Petra Abma, Bas Meegdes, Mark Schuitema, John Adrichem en Leo van Schoonhoven. Gehurkt v.l.n.r. Pieter Admiraal, Paul Bos en Theo Baltus. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17