Judo voor kinderen met een beperking Vredeburg: superieure kampioen GTH turnsters turnen finale zuid 21 Geslaagde onderlinge wedstrijden Tios Limmen Flashing U20 met twee punten terug uit Hengelo Levendige vechtremises bij Oppositie Mountainbikewedstrijd op locatie GP Groot UITKIJKPOST 25 MAART 2015 De prijsuitreiking van groep 5 tot en met 8. Aangeleverde foto TURNEN LIMMEN - Afgelopen zondag waren er de onderlinge wedstrij den voor de turnafdeling van Tios Limmen. Met van 10.00 tot 11.30 uur de recreatie groepen 1 tot 8 op op vier onderdelen; sprong, vloer, brug en balk. Voor een aantal was het hun eerste wedstrijd en dat was toch wel spannend. Iedereen deed erg zijn best. Ondertussen werd er een leuke breakdance demonstratie gegeven door een aantal leerlingen van Falko, de breakdance docent van onder andere Tios. Voor ieder een was er een medaille en diploma; voor de nummers 1, 2 en 3 ook een beker. In de uitslag voor de groepen 3 en 4; Sanne Joy de Winter derde, Gaia Deidda tweede en Fiene de Nijs eerste. Bij de groepen 5 tot 8 werd Fleur Jak derde, Pien Pepping tweede en Benck de Winter eerste. Bij de jong talenten en selectie gin gen twaalf turnsters de strijd aan op de onderdelen balk, brug en sprong en vloer. Bij de prijsuitrei king was ook hier voor iedereen een medaille en diploma en bekers voor de nummers 1, 2 en 3. Bij de jong talenten werd Luna Blanchenburg derde, Kim de Wit tweede en Linde van de Bosch eerste. Bij de selectie werd Suzanne de Jong derde, Nina Burgering tweede en Mila Dekker eerste. Op woensdag 1 april komen de jeugdleden in Limmen langs de deur met narcissenbollen. BASKETBAL HENGELO - Het Parkmobile JU20 team van Flashing Heiloo heeft een Pyrrus overwin ning geboekt in het Twentse Hengelo. In een draak van een wedstrijd trok het team van Paul Aris uitein delijk aan het langste eind en werd Twente Buzzards verslagen met 59-69. Met nog twee minuten te spelen leek het bijna mis te gaan. Robbert de Ruiter, Arthur Kerst en Job Velsenboer zaten inmiddels met vijf fouten aan de kant, terwijl Max Knegt en Jeffrey Klerk al op vier fouten stonden. Met kunst en vliegwerk kon net het eind signaal met vijf worden gehaald. Hoe dan ook, Flashing had blijk baar de lange reis naar Hengelo in de benen. Na het derde kwart stond het 52-54. In het laatste kwart werd het echt even span nend. Toen ook Job Velsenboer naar de kant moest met vijf fou ten leek er een ommekeer in de maak. Maar met de laatste krach ten werd Twente Buzzards van het lijf gehouden en wist Flashing in de eindfase zelfs uit te lopen. Het eindsignaal kwam wel als een verlossing. Heiloo won, maar daar was dan ook alles mee gezegd: 59-69. Scores: Jeroen Aris 14-14 (28), Robbert de Ruiter 10-6 (16), Max Knegt 7-6 (13), Jeffrey Klerk 0-7 (7) en Job Velsenboer 4-1 (5). Komende twee weken is JU20 vrij. De eerstvolgende wedstrijd en tevens laatste thuiswedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 11 april in sporthal het Vennewater. Tegenstander is Sparta Nijkerk en de wedstrijd begint om 17.30 uur. SCHAKEN HEILOO - Opmerkelijk waren deze week, wonderlijk genoeg, vooral enkele partijen die na heel felle strijd uitmondden in remise. Daar waar niemand tij dens deze partijen een vredige afloop vermoedde, kwam die dan toch. De partij tussen de hoog geplaats te Cor van Etten en Kees Jongkind duurde tot na middernacht. Een uiterst moeilijke partij die ein digde in een eindspel van Toren tegen Toren en Pion. Cor bezat de Pion, maar Kees wist door slim en behendig spel remise te houden. Waarschijnlijk zijn in de tijdnoodfa se meer dan dertig zetten gespeeld; genoteerd werd er allang niet meer. In de partij tussen Herman Limmen en Paul Vonk was de openings voordeel duidelijk voor Herman. Maar één ondoordachte zet van hem gaf Paul de gelegenheid een Paard en een Loper te winnen tegen een Toren. ,,Kat-in-bakkie", moet Paul hebben gedacht. Maar door een slecht ontwikkelde damevleu gel wilde zijn stelling niet echt tot leven komen. Rond de veertigste zet zag Herman kans zijn laatste Toren te offeren tegen een Paard. Paul meende, net als Herman, dat winst in de ontstane stelling, Loper en twee Pionnen tegen vier Pionnen, niet meer mogelijk was. Daarvan overtuigd, bood hij remise aan. Later bleek dat Paul in de eindstelling waarschijnlijk toch nog winstkansen had. Maar toen was het punt allang gedeeld. Fred Smith zag zijn toekomst ook heel even somber in, toen Gerard Rump tegen hem een Loper voor kwam. Maar ook deze voorsprong bleek door zorgvuldig spel van Fred uiterst moeilijk in winst om te zet ten: remise dus. JUDO HEILOO - Dojo 't Loo is gestart met het trainen van kinderen met een beperking. Komende week is de laatste van vier introductielessen en de ver wachting is dat voldoende judo ka's zich definitief aanmelden, zodat Heiloo een nieuwe G-sport rijker is. Voor de introductielessen had den tien kinderen zich aangemeld in de leeftijd van 10 tot 18 jaar. Er zijn zelfs kinderen met de nodige judo ervaring bij. Ondanks de ver schillende niveaus en beperkingen hebben trainers Johan Zoon en Ingrid Hoefmans hun best gedaan om voor iedereen een leuke judo les neer te zetten. Zo is gestart met het aanleren van verschillende valbreektech- nieken en zijn er grondtechnieken en (half)staande technieken geoe fend. Daarnaast zijn er judospelle tjes gedaan waarbij het plezier van de judoka's van de gezichten af te lezen was. Ook nu nog kunnen kinderen met een beperking zich aanmelden. Voor informatie kan een email gestuurd worden naar g-judo@dojotloo.nl. SCHAKEN LIMMEN - Vredeburg 1 moest winnen om voor het eerst sinds het seizoen 2008-2009 het kam pioenschap binnen te halen en slaagde daar op superieure wijze in. Sandra Hollander scoorde het eerste punt door een paard te veroveren. Met scherp oog voor de gunstige stellingen op de andere borden berustte Harold Ebels, in een geslo ten Siciliaanse partij, in remise. Met een handigheidje won Bert Hollander een volle toren en daar mee zijn partij. Toen ook kopman Bob Stolp een overwinning boekte door zijn tegenstander een toren afhandig te maken, was het pleit feitelijk beslecht. Dat vervolgens ook Jos Admiraal en Ed Stolp nog een punt haalden, leidde tot een ver pletterende eindstand van 5,5-0,5. Admiraal boekte in het vroege mid- denspel reeds beslissend voordeel door een loper tegen twee pionnen te winnen en Stolp wist een eind spel met één pion meer op tech nisch knappe wijze tot een punt uit te bouwen. Met 11 matchpunten en maar liefst 25,5 bordpunten uit zes duels mag Vredeburg zich de supe rieure kampioen in de derde klasse C noemen. Zo florissant als het sei zoen verloopt voor Vredeburg 1, zo moeizaam gaat het voor Vredeburg 2. Ook tegen het sterke Castricum 3 werden geen potten gebroken. Hidde Ebels en Jaap Limmen scoor den nog verdienstelijke remises. Maar door nederlagen van Barry Blekemolen, Robin Rommel, Dick en Remi Aafjes verloor het tweede team afgetekend met 5-1. Met name de nederlaag van Rommel was schlemielig: na behoorlijk spel en knappe paardwinst keerden de kan sen zich en ging Rommel nog hard onderuit. In de interne competitie trok de partij tussen Adri Beentjes en Marlies Sturk de aandacht. Beentjes stond voortdurend beter, maar slaagde er niet in een ope ning te vinden in de dubbelwandige defensieve muur rondom de zwarte koning en bood remise aan. Diverse omstanders hadden graag nog even doorgespeeld met de witte stel ling, maar de calculerende Beentjes koos voor het halve ei, in plaats van de mogelijk lege dop. Piet van der Heijdt was op dreef in zijn partij tegen Theo Al. Na diverse afruilma- noeuvres kwam de koning van Al in z'n blote kont te staan, waarna Van der Heijdt met een fraaie paardzet de buit binnenhaalde. Marcel Wester veroverde soepeltjes een toren van Jan Brantjes en behield vervolgens de concentratie om het voordeel naar winst te schuiven. Komende vrijdag ontvangt het viertal van Vredeburg 3 de buren van Castricum 4 voor een bondswedstrijd. MOUNTAINBIKE ALKMAAR - Op zaterdag 20 juni houden MTB Noordwest en GP Groot voor de derde keer de GP Groot reCYCLE. De hoogste berg van Alkmaar op de verwerkingslocatie van GP Groot is op die dag wederom de 'kuitenbijter' bij een van de meest unieke MTB evenemen ten van Nederland. Het deelnemersaantal groeide de afgelopen edities gestaag. De organisatie bereidt zich dit jaar voor op minimaal 250 rijders; uit binnen- en buitenland. MTB-ers kunnen individueel en in teamver band meedoen. In een race over 100 minuten trotseren mountain- bikers het gevarieerde terrein van GP Groot. Op het terrein van GP Groot wordt weer een uitda gend MTB-parcours uitgezet rond de recyclinginstallaties en het 'Alkmaarse heuvellandschap' van bouw- en sloopafval. Inschrijven kan alleen via voorinschrijving en vanaf 18 jaar: www.gpgroot. nl/mtb Een (ex prochip) KNWU- basislidmaatschap is vereist. Om jeugdige rijders ook een kans te geven om unieke parcours te bedwingen, wordt voorafgaand aan de wedstrijd een KidsRide gehouden. Onder begeleiding van ervaren MTB-ers en begeleiders kunnen kinderen van 8 tot en met 17 jaar (gratis) het parcours rij den. De plaatsen voor deze 'pre- CYCLE' zijn beperkt! Inschrijven kan ook via www.inschrijven.nl. TURNEN BEVERWIJK - Zaterdag was de regiofinale van de D1 en vierde divisie. De dag begon met instappers Pien de Boer en Sara van Uitert, het eerste toestel was balk. De wedstrijd werd vervolgd op vloer, twee mooie oefeningen. Op sprong liet Pien twee keu rige sprongen zien, waar zij dan ook een 13.225 voor kreeg. Op het laatste toestel, de brug, turnde Sara een sterke oefening; 13.1. Tegelijkertijd turnden op de ande re baan de pupillen in een deel nemersveld van 55 turnsters, ook zij begonnen op balk. Op de vloer turnde Noa Faas een goede oefe ning; 11.00. Bij het derde toestel, sprong, wist Elise met twee super- sprongen het hoogste cijfer van de Nicole de Jong en Brechtje van Haneghem. Aangeleverde foto wedstrijd neer te zetten: 13.825. Aan het laatste toestel, de brug, lieten zowel Sophie Denneman als Esmee Mul een strakke oefening zien. Sophie behaalde een 12.15 en Esmee een 12.25. In de tweede wedstrijd was het de beurt aan pupil 2 Nicole de Jong, zij turnde een mooie wedstrijd met vier goede oefeningen. Aan de brug liet Nicole een prachtige oefening zien met maar 0,8 aftrek, zij behaalde een 14.2. Juniorturnster Brechtje van Haneghem sloot de wedstrijddag af, zij begon haar wedstrijd op vloer. Op sprong liet zij twee keer een sterke half in half uit zien; 11.35. Zij turnde haar wedstrijd daarna prima uit aan de brug en op balk. In het eindklassement mag Nicole doorstromen naar het regiokampioenschap. Onder toeziend oog van Johan Zoon probeert Femke met een kanteltechniek Whesley op zijn rug te draaien. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 21