Fotoproject en Verhalenfestival bij Stichting de Buitenkans Tien vragen aan Gebruik je camera en/af pen □m je verhaal te vertellen Mijlpaal: 200ste Sta Sterk diploma in Heiloo NCRV 2Doc 'Ver van Daan' in De Trog Jos van der Voort 3 L UITKIJKPOST 25 MAART 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Foto's en/of verhalen kunnen tot en met 31 mei worden gestuurd naar buitenkansfotoproject@gmail.com. Aangeleverde foto HEILOO - Van 23 tot en met 28 juni wordt de Kunstparade Heiloo gehouden. Ook dit jaar kan iedereen weer zijn creativiteit uitleven bij het Fotoproject en het Verhalenfestival, georga niseerd door Stichting de Buitenkans en GGZ-NHN. Het doel is om een brug te slaan tussen burgers met psychiatrische problematiek en bezoekers van de Kunstparade Heiloo. Het thema is dit keer 'delen'. Het is de moeite waard om ervaringen te delen met anderen. U kunt maximaal vijf foto's insturen, met bij elke foto een toelichting (eventueel in dichtvorm) van maximaal 250 woorden. De jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de beste vijftien inzendingen uit. De foto's van de winnaars wor den afgedrukt op groot formaat en geëxposeerd op landgoed Willibrordus en bovendien op een groot scherm geprojecteerd in galerie de Buitenkans. Ook het Verhalenfestival staat in het teken van 'delen'. Iedereen kan een ver haal (van ongeveer 500 woorden) of een gedicht, fantasie of realiteit of een mengvorm van beide, instu ren. En ook voor dit onderdeel selecteert een jury de drie beste inzendingen. De winnaars ontvan gen een boekenbon en het win nende verhaal wordt gepubliceerd in de Uitkijkpost. Iedereen kan deelnemen; GGZ-cliënten worden met name uitgenodigd om mee te doen. Op verzoek is deskundig advies beschikbaar bij het fotogra feren en/of het schrijven. Foto's en/of verhalen kunnen tot en met 31 mei worden gestuurd naar buitenkansfotoproject@gmail.com. Meer informatie en de spelregels vindt u op www.de-buitenkans.org HEILOO - In mei 2010 werd het eerste Sta Sterk diplo ma in Heiloo uitgereikt. Woensdagmiddag 18 maart, nog geen vijf jaar later, werd het tweehonderdste diploma feeste lijk in ontvangst genomen door één van de deelnemers uit de groep van 6 tot 9-jarigen; een mijlpaal. De Sta Sterk training is een soci ale weerbaarheidstraining die door de Stichting Omgaan met Pesten is ontwikkeld en door trainers van deze stichting al vele jaren in het hele land wordt verzorgd. In Heiloo wordt deze succesvolle training nu al vijf jaar verzorgd door Helen Wildeboer. Zij had de eer de twee honderdste deelnemer in Heiloo het diploma uit te reiken. Een mijl- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos *1*0,offset rotatiepers, de milieu- St Pining, vniiiriik vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op OcJ paal moet je vieren. Het was dan ook groot feest vanmiddag in de vergaderzaal van de badmintonhal in Heiloo. In totaal ontvingen tien kinderen, in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar, die verdeeld over twee groepen de afgelopen tien weken de Sta Sterk training volgden, op deze HEILOO - Op 30 maart, de geboortedag van Vincent van Gogh, wordt in samenwerking met afdeling bipolaire stoor nis om 19.30 uur in de Trog de documentaire 'Ver van Daan' vertoond. In 2014 werd voor het eerst de World Bipolar Day georganiseerd. Vermoed wordt dat Vincent van Gogh leed aan een bipolaire stoor nis, ook wel manisch-depressieve stoornis genoemd. In het kader van de tweede World Bipolar Day 2015 wordt de documentaire vertoond. In Roderik Schaepman's jeugd leidt de bipolaire stoornis van zijn vader Daan tot een echtscheiding van zijn ouders. Tijdens een mani sche fase maakt Daan alles kapot wat hij samen met zijn gezin heeft opgebouwd. Ontredderd en met een grote schuld laat hij hen ach ter. Na een korte opname in een kliniek gaat hij zwerven en ver dwijnt uit hun leven. Jaren later duikt hij weer op, maar het bewo gen verleden wordt niet besproken. Roderik lijkt de enige te zijn die dit opvalt. Hij vraagt zich af waarom er niet gepraat kan worden en ver langt terug naar het warme gezin van voor de tijd dat zijn vader ziek werd. In NCRV 2Doc 'Ver van Daan' onderzoekt hoofdpersoon Roderik hoe zijn vader manisch depressief werd en of hij de fami- laatste les het Sta Sterk diploma. De deelnemers, afkomstig uit Heiloo, Bergen, Castricum, Zuidschermer, Egmond aan den Hoef, Alkmaar en Limmen werkten de afgelopen weken zowel op de training als thuis hard aan het vergroten van hun weerbaarheid en zelfvertrouwen. liebanden, die sindsdien verstoord zijn, nog kan herstellen. Met zijn onderzoek hoopt hij ook meer te weten te komen de betekenis van de ziekte van zijn vader voor zijn eigen leven. Een bipolaire stoor nis is immers erfelijk. Sinds hij zelf vader is realiseert Roderik zich dat ook hij de kans loopt om, net als zijn vader, manisch depressief te worden. Ervaringswerkers en hulp verleners zijn aanwezig om vragen de beantwoorden en in gesprek te gaan met bezoekers. Geen entree kosten, kosteloos koffie en thee. Informatie bij Karin Steltenpool, tel. 06-10703444. Ik ben Jos van der Voort, 66 jaar, ruim 42 jaar getrouwd met Trees en we hebben twee dochters, Danielle en Patricia en een zoon Richard. We hebben twee kleindochters, Anouk van 11 en Kim van 8 en een kleinzoon Noah van 1,5 jaar en die krijgt in juli een broertje. Als be heerder van de tennisclub TC Heiloo United ben ik al jaren behoorlijk druk in de weer. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren op 6 januari (Driekoningen) in Zaandam en in 1971 met Trees uit Muiden in Muiderslot getrouwd. We hebben tot 1977 in Zaandam gewoond. Toen zijn wij verhuisd naar Egmond aan den Hoef. Onze kinderen zijn daar heerlijk opgegroeid en in 1993 hebben wij een hele grote stap gemaakt door het aankopen van Tenniscentrum de Dors in Heiloo. Dit betekende dat wij als gezin in Heiloo zijn gaan wonen. Na zeven hele drukke jaren heb ik het tenniscentrum in 1999 weer verkocht aan Marcel Frank, die het tot vorig jaar heeft geëxploi teerd 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Op deze vraag kan ik een heel kort antwoord geven. Mijn hobby is ten nis en als beheerder van de tennisclub ook mijn beroep. Ben daardoor dagelijks in de kantine en regelmatig op de tennisbaan te vinden. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Johan Cruijff en dan zou ik hem vragen -omdat hij zoveel verstand heeft van het spelletje en succesvol coach van Barcelona is geweest (waar ik ook twee keer in Nou Camp getuige van ben geweest)- waar om hij nooit bondscoach van het Nederlands elftal is geweest. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Dat ik in 1968 met mijn vrienden in Italië (Gardameer) op vakantie was met ons kevertje en daar heb ik Trees (die daar met haar zus was) ontmoet, en dat ik haar een aantal jaren later ten huwelijk heb gevraagd. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Eigenlijk vind ik heel Heiloo wel mooi en heb niet echt een plek waar van ik zou zeggen dat vind ik de mooiste. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Als ik eerlijk ben, heb ik liever niet dat ze mij wakker maken. Omdat ik vaak veel moeite heb om in slaap te komen, omdat ik in mijn druk ke hoofd altijd aan het malen en organiseren ben. Dus als ik slaap, maak mij niet wakker. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Van mijn vader. Om altijd eerlijk te zijn en in zaken, altijd netjes en op tijd betalen, je verplichtingen nakomen. Nooit meer geld uit te geven dan er binnenkomt. Naar dat advies heb ik goed geluisterd en ook goed opgevolgd. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik buiten mijn hobby tennissen en lekker mountainbiken ook de laatste twintig jaar regelmatig aan het hardlopen was. Zeker dertig keer een halve marathon gelopen (Egmond en Schoorl) en een keer of tien de Dam tot Damloop, en als hoogtepunt de hele marathon van New York in 2000 (42 kilometer in 4,5 uur). Sinds een half jaar heb ik spierreuma en gebruik daarvoor prednison, dus het hardlopen lukt niet meer. Maar tennissen een paar keer per week gaat nog lekker. Hopelijk in de toekomst ook weer het hardlopen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Denk toch dat ik zou proberen om het stationsplein autovrij te maken. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Hoe lang ben je al uitbater van de kantine bij TCHU, welke activiteiten er zoal op jaarbasis passeren en wat is jou aandeel hierin? Sinds 2006 ben ik betrokken geweest bij de aanleg van ons park TC Heiloo United (een fusie van T.V. HSV en T.V. Heiloo) met dertien ten nisbanen en sindsdien dus ook de uitbater van de kantine met mijn companen Vivian en Trees. Op ons park worden veel activiteiten/toer nooien georganiseerd. Mijn aandeel hierin is dat ik de onderlinge vrij dagavond wintercompetitie organiseer met meer dan honderd deel nemers. Ook zit ik in de organisatie van het driedaagse Boerenkool toernooi en straks weer het open 40+ en 60+ Eiland de Wild toernooi. Hoop al deze activiteiten nog een aantal jaren vol te houden. *Ik nomineer voor de volgende tien vragen, Hans Ursem, die ik regel matig op zijn fiets van of naar of bij HSV voetbal zie. Mijn vraag: Wat doe je daar zoal? Heb je ook nog andere hobby's of bezigheden? Vorige week werd het 200ste diploma uitgereikt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3