Autoschade Heiloo Tentoonstelling in de Trog Rikus Arzoni exposeert iconen in de Hutkoffer Hoog bezoek bij PCC Heiloo klas BEDRIJF BELICHT Expositie in het Trefpunt 5 KORTOM Voorjaarswandeling Noorderneg Gastheer/gastvrouw gezocht Boekenmarkt Trefpunt De Hartstichting zoekt collectanten in Heiloo UITKIJKPOST 25 MAART 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Vanaf donderdag 2 april tot en met zondag 24 mei is Galerie de Buitenkans een expositie te bewonderen met werken van Rick Schipper, Paulien Steenvoorden en Dahne Bos in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. Rick Schipper heeft in 'gladde' schilderstijl met heldere kleuren en is geïnteresseerd in natuur en vogels. Paulien Steenvoorden schildert voornamelijk met acryl op doek en naast haar kleurrijk abstract werk, schildert zij ook realistisch. Onder andere een serie muziek portretten. Dahne Bos is afgestudeerd aan de academie voor Beeldende Vorming in Amsterdam. Zij heeft onder meer haar eigen sie- radenlijn opgezet. De Trog is geopend van donder dag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org. HEILOO - Deze week start de expositie van Rikus Arzoni in de Hutkoffer (Heerenweg 21) in Heiloo. In de aanlooptijd naar Pasen is gekozen voor het werk van Arzoni, een zeer bevlogen icoonkunstschilder. Zijn enthousiasme hiervoor is ontstaan in zijn toenmalige woon plaats in Friesland, waar hij een lezing bijwoonde over iconen door Sharab Khocholava uit Georgië. In 2006 verhuisde Arzoni naar Heiloo en las in de Uitkijkpost over de heer Kroone, die een lezing over iconen gaf en tevens lessen verzorgde in icoonschilderen. Bij Kroone heeft Arzoni de kneepjes van het vak geleerd over deze ambachtelijke schilderkunst waarbij op houten paneeltjes met zeer dunne pen seeltjes wordt gewerkt. De aange brachte kleuren zijn gemaakt van pigmenten die worden opgelost in water en eigeel volgens de traditi onele methode. De heer Arzoni is inmiddels gepensioneerd en geniet De tentoonstelling loopt tot en met 25 april. Aangeleverde foto volop van zijn 'rustgevende hobby'. De tentoonstelling loopt tot en met 25 april. De Hutkoffer is geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. Frans van Zijl, de Oude Werf 6, 1851 PW Heiloo, tel. 072-5339141, www.autoschademolenaar.nl, e-mail: info@autoschadeheiloo.nl HEILOO - Sinds september vorig jaar is de afdeling autoschadeher stel van Autobedrijf Van der Steen aan de Oude Werf overgenomen door Frans van Zijl, eigenaar van Autoschade Molenaar in Limmen. Het bedrijf gaat verder onder de naam Autoschade Heiloo en is het enige autoschade- herstelbedrijf in het dorp. Frans is blij met de extra vestiging in Heiloo, waarmee hij klanten uit het dorp kan bedienen met hoogwaardige kwaliteit en vergaande service die voor klanten van de Limmer vestiging aan de Dusseldorperweg zo vanzelfsprekend zijn. De klant volledig ontzorgen, daar staat Limmen, en sinds een half jaar dus ook Autoschade Heiloo, in de wijde omgeving om bekend. Frans benadrukt dat er voor de klanten, die voorheen met autoschade bij Van der Steen aanklopten, niets verandert. De samenwerking met de buren is meer dan uitstekend. Hij vertelt dat de overname een bewuste keuze is geweest van Autobedrijf Van der Steen. Autoschade Heiloo werkt ook veel samen met andere autobedrijven. ,,Autoschadeherstel is een gespecialiseerde bedrijfstak in de autobranche, het vereist een andere bedrijfsvoering en vaardigheden dan autoverkoop, onderhoud en repara ties", aldus Frans. Voordat hij in 2006 Autoschade Molenaar overnam, had hij 17 jaar een autobedrijf in Beverwijk. In die tijd heeft hij de tweejarige opleiding voor autoschadetechnicus gevolgd. Om zich meer te specialise ren, maar ook omdat hij in de autoverkoop steeds meer het persoonlijke contact met de klant miste. Contact dat bij een autoschadebedrijf juist zo belangrijk is. Toen het schadebedrijf in Limmen ermee stopte wegens gebrek aan opvolging, hoefde Frans dan ook niet lang na te denken om de overstap naar autoschadeherstel te maken. Autoschade Heiloo is aangesloten bij en geniet het vertrouwen van 90% van alle verzekeringsmaatschappijen. Frans is er trots op de vijf sterren van Univé te mogen dragen en zich met Autoschade Heiloo in de Univé top 50 van Nederland te scharen. Bij Stichting Schadegarant, de branche organisatie waarbij de grote verzekeringsmaatschappijen zijn aangeslo ten, staat Autoschade Molenaar al jaren hoog in aanzien. Dit garandeert de klant dat schade snel en vakkundig wordt herstelt. Met in twee vesti gingen, drie spuitcabines en vakkundig personeel kan het werk flexibel verdeeld worden. Schadeherstelbedrijven zijn er in vijf kwalificaties, waarbij aan Autoschade Molenaar de op één na hoogste is toegekend. Dit aan de hand van de resultaten van door Schadegarant gehouden enquêtes onder alle klanten en twee maal per jaar een audit. Klanten van Autoschade Heiloo profiteren van een lager of geen eigen risico, gratis vervangend vervoer, een haal- en brengservice, gegarandeerde hoogwaardige herstelkwa liteit en een zorgeloze, directe financiële afwikkeling. Met Focwa en Eurogarant die waken over de kwaliteit bent u bij Autoschade Heiloo en Autoschade Molenaar verzekerd van de allerbeste dienstverlening. HEILOO - Even keken de leer lingen van klas 2A verbaasd op, toen plots de wethouders en leerplichtambtenaren van de BUCH-gemeenten hun lokaal in kwamen lopen. Op de Dag van de Leerplicht reis den zij namelijk af naar PCC Heiloo om daar een klas in het zonnetje te zetten. Wethouder Elly Beens (Heiloo) nam het woord en sprak de klas toe. ,,Iedereen heeft recht op onderwijs en het is hartstikke belangrijk om te leren. Alle scholen houden bij wie er aanwezig is en wie niet. Maar jullie willen nu weten waarom we bij jullie zijn, waarom we juist in deze klas zijn. Dat is omdat dit de klas is met het minste verzuim. Dus, hou dit vol!" Een hard applaus volgde en de leerlingen werden getrakteerd op iets lekkers. ,,We wilden eerst een taart halen", gaf leerplichtambtenaar Marjon Krol van Heiloo toe. ,,Maar vorige week heeft het PCC een schaal ont vangen voor de gezonde schoolkan tine, dus nu hebben we voor een bakje met vers fruit gekozen." De leerlingen waren er niet minder blij om en gingen daarna met een big smile op de foto met de leerplicht ambtenaren en wethouders. HEILOO - De IVN houdt zon dag 29 maart om 10.00 uur een voorjaarswandeling door de Noorderneg. Zin in een wandeling door een verstild Heiloo? Zin om de vogels in de vroege ochtend te horen zingen en fluiten? Kom dan zondagochtend naar de parkeerplaats van zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. Als u een verrekijker heeft is het goed om die mee te nemen. Stevig schoeisel is aanbevolen. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl, of tel. 072-5325110. Kijk ook op www. ivnnkl.net. HEILOO - GGZ NHN is op zoek naar een nieuwe gastheer/gast vrouw voor de kerkdiensten, die de geestelijke verzorging houdt op het landgoed Willibrordus. Elke zondagmorgen wordt een bijeenkomst gehouden waar mensen van allerlei herkomst en snit bij elkaar komen: cliënten, vrijwilligers en mensen uit het dorp Heiloo en de omtrek. Er wordt gezongen, muziek gemaakt, er worden verhalen gelezen, geluisterd naar elkaar en men brandt een kaarsje. Voor deze bijeenkomsten zoekt GGZ NHN gastvrouwen en gastheren. Voor meer informatie, tel. 06-53929286 of mail m.braamse@ggz-nhn.nl. HEILOO - Op zaterdag 28 maart van 10.00 tot 13.00 uur is de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Van 5 tot en met 11 april vindt de jaarlijkse collecte week van de Hartstichting plaats; de Hartweek. Om deze week tot een succes te maken, is de Hartstichting op zoek naar 2.000 extra collectanten. Collecteren kost vrijwilligers gemiddeld maar twee uur. Collectanten kunnen zich aanmelden via de plaatse lijke contactpersoon, Marieke de Vries, m.devries.overmeijer@ hotmail.com. Of via www.hartstichting.nl/wordcollec- tant of tel. 070 - 315 56 95. HEILOO - Van 30 maart tot en met 8 mei exposeert Gerda Nieuwland - Remkes haar schilderijen en keramiek in het Trefpunt. Gerda heeft ruim dertig jaar gewerkt in het onderwijs en nu ze met pensioen is, richt ze zich helemaal op schilderen en keramiek. In de jaren '80 is Gerda samen met haar dochter begon nen met tekenen en schilderen. Eerst maakte zij schilderijen met acrylverf en nu hoofdzakelijk met olieverf. Haar schilderijen zijn zeer divers, van abstract tot zeer herkenbaar. De leerlingen gingen met een big smile op de foto met de leer plichtambtenaren en wethouders. Foto: Valentijn Jansen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5