Noordhollands Dagblad Koor in de Cultuurkoepel! Peuters welkom bij Voorschool Boekenstein Win een rondvlucht boven Heiloo! Tip Heiloo: Voor elkaar! Drie Heilooër scouts naar Japan Derde Preek van de Leek High BPM hardstyle en hardcore evenement in BukBuk Heiloo 7 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Powerwalk, de manier om calorieën te verbranden! Interview opvoed- ondersteuningsproject Speelgoedparcours in Bibliotheek Heiloo Nepalees eten bij Brasserie Veldt UITKIJKPOST 25 MAART 2015 HEILOO - Zondagmiddag 29 maart geeft het Noordhollands Dagblad Koor een wervelend optreden in de Cultuurkoepel Heiloo. Het repertoire bestaat uit licht klassiek en popsongs. Als gasten treden op: de band School's Out en zangeres Lisa Noya. Lisa is al twintig jaar zangeres, is lid geweest van damestrio Mai Tai, is achtergrondzangeres bij Karin Bloemen en sinds een paar jaar zingt zij solo met haar akoestische trio NoyaLohyNoya. Het koor zal ook samen met de gasten enkele songs ten gehore brengen. Het Noordhollands Dagblad Koor is een gemengd koor en zingt vierstemmig, dit alles onder de enthousiaste leiding van Leo van der Sande en vaste pianist Kees Borst. Aanvang concert 14.30 uur, zaal open 14.00 uur. Entree: €7.50 inclusief één consumptie. Kaartverkoop: via j.meijaard@quicknet.nl, tel. 072-5338135 en aan de zaal. HEILOO - De derde en laat ste spreker van dit seizoen in de serie 'Preek van de Leek' is Teunis van der Zwart. Teunis is onder andere artistiek directeur van Music Meeting Heiloo, waar velen hem hebben leren kennen als een gedreven en crea tief animator van een wervelend muzikaal gebeuren. Ook is hij de tekstschrijver componist van het Heilooër Volkslied. In zijn 'preek' zal hij vertellen over zijn werk, zijn inspiratie en de bronnen waaruit hij put voor zijn creatieve werkzaamhe den. De titel van zijn lekenpreek is 'Alles wat adem heeft'. De muzikale omlijsting verzorgt hij zelf. Iedereen is van harte welkom op zondag 29 maart om 16.00 uur in de Witte kerk in Heiloo. HEILOO - High BPM komt op vrijdag 27 maart met een twee de editie in de Buk Buk Heiloo. In de grote zaal zal Hardstyle de boventoon voeren waar verschil lende DJ's hun kunsten zullen verto nen. In het Bukcafe is een Hardcore Stage. De deuren zullen van 21.30 uur tot 02.00 uur geopend zijn en het event is toegankelijk vanaf 18 jaar, waarop gecontroleerd zal wor den. In de BukBuk zullen vooral lokale Dj's draaien tijdens dit evene ment. Kaarten zijn verkrijgbaar onli ne (www.ticketscan.nl/shop/348) via de facebook pagina High BPM voor €7,50. Mochten er nog kaarten over zijn dan is de ticketprijs aan de deur €10,- HEILOO - Op vrijdag 20 maart kregen de peuters van peuterspeel zaal Brammetje een gezellig ontvangst in de ruimtes van basisschool De Zuidwester. Als welkomstattentie kregen de peuters een mini tamboerijn van de Zuidwester. Ellen Jorna (Stichting Peuterspeelzalen Heiloo), Elles Bleijendaal (Forte Kinderopvang) en Monique Opdam (De Zuidwester) zorg den voor een warm welkom voor de peuters in hun nieuwe Voorschool. HEILOO Komende woensdag 1 april start de voorjaarsactie van 'Ik win kel in Heiloo' met een nieuwe kassabonnenspaaractie. Tot en met zaterdag 23 mei loopt deze nieuwe spaaractie van de gezamenlijke Heilooër winke liers. Er kan in drie categorieën gespaard worden: tot 250,-, tot 500,- en tot 1000,-. Kassabonnen afkomstig van alle winkels (maar ook die van de horeca en bijvoorbeeld uw benzinebonnen) in Heiloo tellen mee! In elke spaarcategorie is er een hoofdprijswinnaar, die 250,-, 500,- of respectie velijk €1000,- wint; handje contantje! De extra hoofdprijs is deze keer een spectaculaire rondvlucht met de 'boodschappen chopper' boven Heiloo én Noord-Holland De inleverzakjes zijn vanaf 1 april bij de deelnemende win keliers verkrijgbaar. Er mag tot en met zaterdag 30 mei worden ingeleverd in de welbekende groene tonnen. Op zaterdag 6 juni is de prijsuitreiking. Zie www.ikwinkelinheiloo.nl voor meer informatie. HEILOO - Ellen zat met haar handen in het haar. De kabelin stellingen werden gewijzigd en zij wist niet hoe ze dat moest instellen op haar televisie. Dus plaatste Ellen een oproep op Tip Heiloo. Maria (links op de foto) bood haar hulp aan, en kwam bij Ellen thuis. Voor elkaar! Ellen is blij, want zij kan weer probleem loos televisie kijken. En ook Maria is blij, omdat zij een dorpsgenoot heeft kunnen helpen. De Tippie is mooi meegenomen. ,,Het is maar een halve Tippie," corrigeert Maria. ,,Je krijgt een Tippie per uur, en deze klus duurde nog geen half uur." Met een halve Tippie kan Maria niet terecht bij een verzilver- punt. ,,Ik moet dus verder sparen. En dan? Naar de Schrijverij, denk ik, om leuke spulletjes te kopen met 10% korting." Ook hulp vra gen of hulp bieden? Meld je aan op www.tipheiloo.nl. HEILOO - Meer dan duizend Nederlandse scouts gaan deze zomer naar Japan. De Wereld Jamboree is een uniek interna tionaal Scoutingkamp dat eens in de vier jaar in een ander land wordt georganiseerd. Een groep Nederlandse scouts reist deze zomer af naar de Wereld Jamboree in Japan, het grootste internationale Scoutingevenement van de wereld. Een groot deel van de Nederlandse afvaardiging gaat mee als jeugddeelnemer en is 14 tot en met 17 jaar oud. Al in 2013 begonnen de deelnemers met de voorbereidingen: kennis maken met elkaar en de Japanse cultuur. Loïs en Twan Bosschaart en Bart Jensch van Scouting Rurik Heiloo bereiden zich met hun troep gemaal Lely voor om de Wereld Jamboree tot een geweldige ervaring te maken. In hun troep met 36 deelne mers en vier stafleden zitten scouts uit de kop van Noord Holland. Het Nederlands contingent bestaat in totaal uit 19 troepen en wordt ondersteund door de contin gentstaf. Zij zorgen voor de organi satie van onder andere materiaal, programma, gezondheid, transport en communicatie. Daarnaast gaat er nog een flinke groep jongvolwas sen scouts mee, die zich in Japan inzetten als lid van het international service team om de Japanse organi satie te ondersteunen. In de voorbereiding komt iedere troep vier keer samen voor een troepweekend. Hierna volgt een contingentskamp en dan vertrekt het hele contingent naar Japan. In Japan maken de scouts ken nis met de Japanse cultuur tij dens een voorreis en maken zij samen met 30.000 scouts uit 150 landen de Wereld Jamboree mee. Na dit onvergetelijke evenement keert iedereen weer terug naar Nederland met een bak aan verha len. Twee maanden na de Jamboree komt iedereen nog één keer bij elkaar om alles tijdens een reünie af te sluiten. HEILOO - Wil je meer aan beweging gaan doen? Meld je dan nu aan voor de Foodsmart Powerwalk trainingen. Donderdagavond 2 april start Foodsmart voedingsadvies Heiloo met Powerwalk trainingen. Iedere week wordt er in groepsverband gewandeld in een tempo van zo'n 6 a 7 kilometer per uur. Tijdens het wandelen gebruik actief je armen en maak je grote passen. Ook zullen er soms (pols)gewicht- jes worden gebruikt. Tijdens het lopen is er alle ruimte om vragen te stellen over gezonde voedings gewoontes. Aanmelden of meer informatie: www.foodsmart.nl/ foodsmart-powerwalk HEILOO - Donderdag 26 maart volgt een interview over het opvoed-ondersteuningsproject Home Start van Humanitas om 20.00 uur op radio BeatFM. Coördinator Annemiek de Boer, twee vrijwilligers en een moeder die ondersteuning heeft gekregen vanuit het project vertellen Maud Hanewald over de vrijwilligers en hun ervaringen. Luister naar de verhalen en misschien lijkt het u na het horen van het interview ook leuk om vrijwilliger bij Home Start te worden of ervaart u zelf in uw gezin met jonge kinderen een moeilijke tijd. In beide geval len kunt contact opnemen met Humanitas: tel. 072-5401800. De uitzending kunt u beluisteren op de kabel op 89.0, via de ether op 106.3 en op tv ziggo kanaal 49 digi taal en analoog 512+. HEILOO - Vrijdag 27 maart van 10.30 tot 11.30 uur staat Bibliotheek Heiloo in het teken van de peuterochtend (kinde ren van 2 tot 4 jaar). Het boek waar alles om draait is: Krrr okodil! Deze ochtend wordt niet alleen voorgelezen, maar worden er ook samen spelletjes gedaan en geknutseld. Op 28 maart van 10.00 tot 14.00 uur zet Bibliotheek Heiloo weer een Speelgoedparcours uit, onder leiding van vrijwilligers van Speelotheek Heiloo. Deze zaterdag kunt u met uw (klein-) kind allerlei speelgoed van de Speelotheek uitproberen, waarbij u desgewenst advies krijgt van een van de Speelotheek-medewerkers. HEILOO - Zondag 19 april houdt de Stichting Veldwerk een Nepalees driegangen buffet in Brasserie Veldt te Heiloo. De secretaris van de stichting, Fred Valkering, maakt met zijn vrouw Irena voor deze avond weer heerlijke Nepalese gerechten klaar. De opbrengst gaat in zijn geheel naar de projecten van de Stichting Veldwerk in Nepal. Het buffet start om 18.00 uur, maar vanaf 17.00 uur is Brasserie Veldt geopend. Kosten: 20,- (exclusief drankjes). Aanmelden: veldwerk@planet.nl of tel. 072 5070599. Tussen de gangen door zal er kunst geveild worden van geschonken kunstwerken, kus- tenaars die werk beschikbaar willen stellen kunnen contact opnemen met Fred Valkering. Brasserie Veldt is te vinden aan 't Loo 1 te Heiloo. Maria (links op de foto) bood haar hulp aan, en kwam bij Ellen thuis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7