NLdoet: Heel Heiloo klust Timmerdorp Heiloo 2015 Kapsalon de Loet opent haar deuren Het bootje van de ideale Willibrordus 9 High Tea van Elckerlyc KORTOM Collecte Fonds gehandicaptensport Paashaantjes in Ter Coulsterkerk INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Appeltje Eitje wandeling 'Alerte reactie' UITKIJKPOST 25 MAART 2015 HEILOO - Vrijdag 20 en zater dag 21 maart stonden in het teken van NLdoet. Overal in Nederland, ook in ons dorp, staken vrijwilligers de handen uit de mouwen om te helpen bij klussen. Vrijdag was ook het college op klusserspad. Burgemeester Hans Romeyn was 's ochtends in huize Overkerck, waar in het kader van een 'Groot Brittannië dag' aller lei activiteiten waren. 's Middags hielp hij samen met wethouder Elly Beens en groep 8 van de Radboudschool bij het 'opscho nen' van het Ter Coulsterbos. Er waren genoeg klussen te doen. Met het snoeiafval werden de houtrillen versterkt en er werden gaten gespit voor jonge aanplant. Ook zaterdag was er een grote groep vrijwilligers flink in touw in het bos. Elly Beens nam vrij dag met een aantal leerlingen het witte bruggetje achter het thee huisje flink onder handen. Daarna ging ze door naar de Oudhollandse spellenmiddag in De Loet voor de volgende activiteit. Bij De Loet werd eerder op de dag hard gewerkt aan de aanleg een jeu de boule baan, voortgekomen uit een eerder gemaakte match op de Beursvloer in Alkmaar. De groep 10-jarigen van basis school Elckerlyc was vrijdag al vroeg in het Trefpunt voor de voorbereidingen op de High Tea, die tegen half drie in het Brunogebouw werd uitgeserveerd aan een groep buurtbewoners. En met wat voor resultaat! Alle deel nemers aan het festijn waren ver rukt van de heerlijke snacks en de attente manier waarop alles ach tereenvolgens werd aangeboden. Net als in een topklasse restaurant werden de gasten met vriende lijke buigingen naar de vestiaire en naar de feestzaal geleid waar de gerant een mooie plek aan tafel aanwees. NLdoet in Het Baafje Een andere groep leerlingen van de St. Radboudschool uit Heiloo staken in het kader van NLdoet vrijdag hun handen uit de mouwen zwembad in Het Baafje. Samen met vrijwilligers van Vrienden van het Baafje en wethouder Rob Opdam gingen zij aan de slag om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe seizoen. Gewapend met schoonmaakmiddelen, spon sen, emmers en schoffels wer den het hek bij de entree werd gepoetst, de kleedhokjes schoon gemaakt, onkruid gewied en in het groen gewerkt. Het zwembad is weer een stap dichterbij het nieuwe seizoen gekomen. Vanaf zaterdag 25 april is Het Baafje weer open. Meer informatie: www.zwembadhetbaafje.nl HEILOO - Fonds Gehandicapten-sport houdt van 29 maart tot 4 april een collectie opdat iedereen met een handicap overal in Nederland kan sporten. Fonds Gehandicaptensport komt in actie voor alle gehandicapte sporters, maar ook om de parti cipatie in de sport te verhogen, zodat meer mensen met een handicap gaan en blijven spor ten. De collectanten hopen op uw steun. HEILOO - De kinderneven- dienst van de Coulsterkerk heeft dit jaar weer een speciaal Paasprogramma voor jonge kinderen. Daarbij gaat men op Palmpasen op 29 maart met zijn allen Paashaantjes maken en versieren. Alle kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar zijn welkom. Aanvang is 10.00 uur in Ter Coulsterkerk. HEILOO - Onlangs werd de eerste Appeltje Eitje wandeling van 2015 gemaakt. Wie gaat er mee met de volgende op zaterdag 28 maart? Om bekendheid te geven aan het mooie wandelroutenetwerk in Heiloo organiseert Buitenfit elke laatste zaterdag van de maand een wandeltocht. De eerstvol gende is zaterdag 28 maart en zal ongeveer 11 kilometer lang zijn. Start 09.30 uur, parkeerplaats Zeeweg/Indianendorp. Zie ook: www.buitenfit.com HEILOO - Ieder jaar organi seert Timmerdorp Heiloo een timmerfeesrt voor 650 kinde ren in de laatste week van de zomervakantie. Dit jaar van 11 tot en met 14 augustus. Uiteraard is voor dit evenement veel hout nodig; en vooral veel pallets. Tot afgelopen jaar kon dit voor een groot deel verzorgd worden door GP Groot. Helaas is aangegeven dat dit vanaf dit jaar niet meer lukt en zal de organisatie van Timmerdorp Heiloo zelf voor hout moeten zorgen. Iedere eerste zaterdag van de maand gaat de organi satie daarom pallets inzame len. Daarvoor mogen zij gebruik maken van de oude gemeentestort aan de Kanaalweg. Dus heeft u wat straatwerk gedaan en staat er nog een pallet? Breng hem naar de gemeentestort. Ook bedrijven worden van harte uitgenodigd te helpen om genoeg pallets te ver zamelen. Ter indicatie: er zijn zo'n 3000 nodig. De eerste keer zal zijn op 4 april. Tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Er zullen bordjes langs de Kanaalweg staan. Voor vragen: timmerdorphout@gmail.com of tel. 06-43215057. IHEILOO - In het spiksplinternieuwe wooncomplex de Loet heeft 'Heren Dames Kapsalon de Loet' sinds kort een kapsalon in de ontvangsthal. De nieuwe eigenaresse Ageeth Put heeft 20 jaar ervaring in het kappersvak en heeft veel zin in deze nieuwe uitdaging. Bijzonder is dat niet alleen de bewo ners van de Loet de kapsalon bezoeken maar ook steeds meer bewoners uit Heiloo de kapsalon weten te vinden, dit komt zeker door onze gunstige prijs stelling en uitstekende service. ,,Een bezoek aan Heren Dameskapsalon de Loet moet voor iedereen verrassend, ontspannend en toegankelijk zijn", aldus Ageeth. Voor de bewoners van de Loet en andere belangstellenden is er op donderdagochtend 26 Maart van 10.00 tot 11.00 uur een kennismaking of inloopuurtje in de kapsalon. Voor meer informatie of het maken van een afspraak, tel. 06-13419719. Adres: de Loet 1 Heiloo. Wat is het toch fijn dat wij in Heiloo nog alerte en dappere inwoners hebben! Afgelopen dins dagavond kwam ik naar buiten uit de Beun en bleek mijn elektrische fiets (die op twee sloten stond) verdwenen te zijn. Via twee mede werkers van de Beun hoorde ik, dat een buurtbewoner een jongen met een fiets had zien sjouwen en had ingegrepen! Even later kon ik tot mijn grote opluchting mijn fiets weer in ontvangst nemen. Advies is dus om uw fiets goed op slot en vast te zetten. De behulpzame buurtbewoner is inmiddels in de bloemetjes gezet. Ook dank aan de medewerkers van de Beun. Een blije inwoner Column over Music Meeting Heiloo door Teunis van der Zwart HEILOO - ,,Het is vrijdagoch tend en de stem van Bert Simhoffer schalt voor de eerste keer door de Cultuurkoepel. 'Wat een zalige mys tieke ruimte! Dit is een theaterplek om van te dromen. En er zit muziek in.' Dat laatste bewijst hij door met groot gemak een aria van Verdi door de koepel te laten schallen. Het klinkt als puur brons, terwijl ik op twintig meter afstand elk woord versta. Ik wil niet oneerbiedig zijn, maar schat dat Bert tweehonderd kilo weegt. Hij heeft het postuur van een kerkvader, een stem als een orgel en de dictie van een hagenpre- ker. Kortom, de ideale Willibrordus. Hij gaat in het midden van de koe pel staan, draait verrassend snel om zijn as, en zegt dat we flink wat takken nodig hebben. 'Veel snoeisel van bomen. Dat zetten we dan in grote vuilnisbakken. Kun je daarvoor zorgen?' Ik knik en maak een aantekening. 'Voor de sacristie moet een groot doek komen. En een volgspot vanaf het orgel.' Ik knik en noteer. 'We hebben drie monniken nodig. En kaarsen; grote, walmende kaarsen.' Hij kijkt tevreden, alsof het al zover is. Drie monniken, wal mende kaarsen, schrijf ik in mijn schriftje. 'Hoe kwam Willibrordus eigenlijk naar Nederland? Met een schip toch zeker? Zal wel niet veel voorgesteld hebben. Maar we moe ten dus een boot hebben straks, een houten sloepje. Regel jij dat?' Het klinkt niet eens als een vraag. En dus ga ik een houten bootje regelen voor Bert Simhoffer, onze Willibrordus. En zo zeg ik het ook. 'Ik ga dat organiseren.' 'Mooi. Doe er ook nog een paar kuub duinzand bij. En zorg dat het hier onbehoorlijk naar wierook gaat rui ken. Schrijf maar op in je boekje.' Ik hum en noteer het zand. Bij het afscheid geeft onze Willibrordus me een stalen handdruk, alsof hij zojuist de deal van zijn leven gesloten heeft. Help! We moeten dus een boot hebben straks, op 18 en 19 april. Een houten sloepje. Wie wil ons helpen met het uitle nen van een roeiboot of desnoods een houten kano? Hoeft niet zee waardig te zijn, en vervoer kunnen wij regelen." Reacties graag naar: musicheiloo@gmail.com. NLdoet Om Timmerdorp Heiloo te laten slagen is de organisatie op zoek naar 3000 pallets. Aangeleverde foto Bert Simhoffer (midden) is de ideale Willibrordus Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9