Groots korenfestival op tweede paasdag Eieren zoeken op paaszaterdag 17 Jaarlijkse actiedag voor goed doel op PCC Paaseitjes zoeken bij 't Dierenduintje Hortus Bulborum beide paasdagen open Naar de prille voor jaarsduinen Basisschool Visser 't Hooft is gezond! Lammetjes knuffelen bij Groenhoeve UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 In de Hortus Bulborum bloeien ruim 4200 soorten historische bolgewassen. Aangeleverde foto Paaseieren zoeken bij 't Dierenduintje. Aangeleverde foto Kijk op de pagina met het gouden ei als profielfoto. EGMOND - De maandelijkse IVN-natuurwandeling in de Wimmenummerduinen vertrekt in de lente en de zomer vanuit Egmond aan Zee. Dus op paas zondag 5 april begint men om 10.00 uur bij het Sportcentrum aan de Watertorenweg aan een wandeling van ongeveer twee uur. De route leidt langs enkele valleien, waar de landjes en de huisjes te vinden zijn die samen het zeedorpenlandschap vormen. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord Hollands Duinreservaat van PWN. Een donatie wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen; IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: tel. 072-532 5110; kijk ook op www.ivnnkl.net. CASTRICUM - Basisschool Visser 't Hooft in Castricum heeft het landelijke vignet Gezonde School behaald. Het vignet Gezonde School is een erkenning voor scholen die structureel wer ken aan het verbeteren van de gezondheid van hun leerlingen en medewerkers. Met het vignet wil de school aan leerlingen en hun ouders laten zien dat zij de gezondheid van leerlingen en leerkrachten erg belangrijk vindt. Directeur Fred de Wildt van Visser 't Hooft is trots om een Gezonde School te zijn. ,,Vanaf nu hangt op de gevel van onze school het logo Gezonde School. Zo kan iedereen op het school plein zien dat onze school een gezonde school is!" EGMOND - Op maandag 6 april, tweede paasdag, wordt in de sporthal De Watertoren in Egmond aan Zee een korenfesti val gehouden. Na de opening om 11.50 uur door voorzitter Ben Hopman van De Zaalneelden, begint dit beken de shantykoor om 12.00 uur het festival. Uit de omgeving komen het popkoor De Limbeats uit Limmen, het smartlappenkoor De Skarrebekke uit Egmond aan Zee en het popkoor SurpriSing uit Uitgeest. Het vijfde koor is het Shantykoor Aan lager Wal uit Hardegarijp (Friesland). Al deze koren zingen twee keer 25 minuten en na afloop van dit festival kan men nog even gezellig nazitten of dansen. Dit fes tival is mogelijk gemaakt door gif ten van De Stichting Rommelmarkt Egmond, Oud Papier groep Egmond en TAQA Cultuurfonds. REGIO - Op vrijdag 3 april vindt de jaarlijkse PCC-Actiedag plaats. Ruim 2000 PCC- leerlingen laten zich die dag voor allerlei activiteiten spon soren. Het geld gaat naar de San Nicolas School in een achterstandswijk van Medellin, zodat daar op termijn 550 arme kinderen toch onderwijs kun nen volgen. De leerlingen van het Petrus Canisius College verdienden in de afgelopen vijf jaar al bijna €150.000 voor de Mundindischool in Tanzania. Vanaf dit jaar hebben de leerlingen zich verbonden aan de San Nicolas School in Medellin (Colombia). Die school moet wor den voorzien van meer leslokalen met inrichting en een keuken voor de verplichte middagmaaltijd. Op PCC Het Lyceum gaat de spectacu laire en vooral ook loodzware vol- leybalmarathon - editie 31 - echter al op donderdag 2 april van start, met een topaantal van 229 deel nemende eindexamenkandidaten. Vierentwintig uur vechten aan één stuk om de eervolle eerste plaats. Op PCC Fabritius nemen de leerlin gen deel aan drie workshops die ze zelf hebben bedacht. Ook rennen ze zoveel mogelijk rondjes rondom het schoolgebouw in Zuid-Amerikaanse uitdossingen. PCC Oosterhout com bineert sportiviteit met een milieu vriendelijk element; de leerlingen leggen tien kilometer af op het strand en verzamelen zoveel moge lijk zwervafval. Ook voor de overige leerlingen geldt dat ze tijdens de Actiedag op sportieve wijze invul len. De leerlingen zijn in de voor liggende periode druk geweest met sponsorwerving, want natuurlijk willen ze het record van 30.164,- in 2014 proberen te verbreken. CASTRICUM - Het is onder tussen een traditie geworden, paaseitjes zoeken op kinder boerderij 't Dierenduintje. Zo ook dit jaar. Kinderen zijn eerste en tweede paasdag van 11.00 tot 15.00 uur van harte welkom bij kinderboerderij 't Dierenduintje om paaseitjes te zoeken. Bij inlevering van de paas eitjes wordt een lekkere paasat- tentie uitgedeeld, mede dankzij sponsering van AH Castricum. Er is één attentie per kind. Entree is gratis. 't Dierenduintje ligt aan de Duinenboschweg 1A, vlak naast station Castricum. CASTRICUM - Onlangs is klas 1G2 van het Clusius College Castricum op de fiets op bezoek geweest bij paardenpensionstal De Groenhoeve. Deze hoeve is van de ouders van één van de tech nisch onderwijsassistenten van het Clusius College. Er zijn daar een aantal lammetjes geboren en die mochten de leerlingen bekij ken/oppakken/voelen/ruiken et cetera. Bij de aankomst werden de leerlingen hartelijk ontvangen met drinken en koek om bij te komen van de fietstocht. Daarna volgde een rondleiding in twee groepen over de manege. De jongens konden ook nog even ener gie kwijt door in de longeerbak te rennen. Maar het leukst was toch de kleine lammetjes oppakken en knuffelen. Aangeleverde foto LIMMEN - Vanaf Goede vrijdag 3 april is de Hortus Bulborum weer open voor het publiek. Op doordeweekse dagen van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 12.00 tot 17.00 uur. Ook de beide paasdagen is de tuin geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Deze unieke bollentuin in Limmen, die geheel door vrijwil ligers wordt gerund, heeft als enige in de wereld een collectie van 4200 verschillende historische bolgewassen. Om die reden heeft de Keukenhof, die vorig jaar ruim een miljoen bezoekers trok, al enkele jaren een partnership met de Hortus. Een vast onderdeel van de Keukenhof vormt namelijk 'de Historische Clusius-tuin', waar de geschiedenis van 400 jaar tulpen teelt in Nederland wordt getoond. De tulpenbollen voor deze tuin worden elk jaar door de Hortus Bulborum geleverd. Ondanks het vrij koude weer is er op dit moment in de Hortus al veel te zien. Er bloeien reeds honderden soorten narcissen (van de in totaal dui zend soorten) evenals krokussen en vroege hyacinten. Van de tulpen bloeien reeds de Kaufmannia, de Greigiï en de Fosteriana en natuur lijk niet te vergeten de Duc van Tol, de oudste soort in de collec tie. Die werd in 1595 door Clusius voor het eerst in de hortus van de Leidse universiteit opgekweekt. De Hortus bevindt zich aan de Zuidkerkenlaan 23A in Limmen, naast het Hervormde Kerkje. Toegang: 3,50 euro, 65+ 2,50 euro, kinderen tot 12 jaar onder begelei ding gratis. Voor groepen bestaat de mogelijkheid tot een rondlei ding op afspraak. Inlichtingen www.hortus-bulborum.nl. CASTRICUM - Een leuke acti viteit voor kinderen van 0 tot 12 jaar, vanaf 09.00 uur 's och tends volgen de eerste tips via Facebookpagina Paasei Castricum. Dus zorg dat je klaar zit. Simone Veldt-Bakker van Lijstenmakerij Ida Bakker heeft weer de leuke paasactie op touw gezet. Bijna hetzelfde als de herfstactie, maar dan andere ver- stopplekken en geen dennenappels maar paaseieren die worden ver stopt. Zaterdag 4 april worden er 165 eieren verstopt in Castricum. Er zijn 165 leuke prijzen te winnen, waaronder de Roset met allemaal lekkere prijzen, een heerlijke slag roomtaart van Bakker Burgmeijer, een knipbehandeling bij Hair Square, kaartjes voor Monkey Town aangeboden door Lijstenmakerij Ida Bakker, een heerlijk ijsje bij snack bar de Toren enzovoort. Kortom, voor ieder wat wils en altijd prijs. Elk gevonden ei met kaartje en nummer is een prijs waard. De verstoplocaties worden pas bekend gemaakt op de dag zelf via Facebook. 'Like' nu Paasei Castricum (de pagina met het gou den ei als profielfoto). In Egmond aan Zee wordt op tweede paasdag een groots koren festival gehouden Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17