Leven zonder geluids overlast Wake tegen zinloos geweld: 'zipp your lips' Wonen, werken en leven in de polders 19 Er zit muziek in De Brug Vrijwilligers voor hulp thuisadministratie gezocht Expositie Anna Bednarczuk Lentesp INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Open dag Historisch Kadaster Vintage merkkleding voor weinig Op reis door haar leven Activiteiten Conquista UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 Leerlingen kregen les van docenten met een specialisme in een bepaald instrument, bijvoorbeeld Djembé. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op basisschool De Brug in Akersloot is het muziekproject afgesloten. De afgelopen weken hebben de leer lingen verschillende keren les gehad van docenten met een spe cialisme in een bepaald instru ment. De kleuters hadden les op de boomwhackers. Dit zijn plastic bui zen van verschillende lengte, met verschillende kleuren. Door met de buis in de hand te slaan ontstaat er een toon. Elke buis laat een andere toon horen en zo kan er een heel lied gespeeld worden. In groep 3 hebben de kinderen veel lessen op de mond harmonica gehad. Zij kunnen al echt liedjes spelen. De kinderen van groep 4 kregen les op de cajon. Het is een soort kistje waar je op gaat zitten en dan sla je er met je handen op. Ook werd er in een aantal klas sen op de djembé gespeeld. De groe pen 8 kregen les op de steeldrum, een instrument uit het Caribisch gebied met heerlijke zomerse klan- ken. Alles wat de kinderen leerden spelen moesten zij direct onthouden en steeds uit het hoofd spelen. Het was een vrolijke periode waarin er veel creativiteit is laten zien op alle vakgebieden. Er waren namelijk niet alleen muzieklessen gegeven. Ook waren er weer werkstukken van keramiek gemaakt, is er geschilderd, getekend en veel geknutseld. De projectpresentatie werd geopend door het zingen van het nieuwe schoollied wat geschreven is door meester Wouter. De kinde ren van alle klassen zongen in de hal van de school uit volle borst. Daarna konden familieleden ook even genieten van de instrumen ten in de verschillende klassen. In elk lokaal was het gezellig gemaakt met verschillende werkstukken. In groep 8 waren zelfs Caribische hap jes en drankjes gemaakt. Dankzij de oudervereniging konden twee sets boomwhackers en tien cajons wor den aangeschaft zodat er ook in de toekomst vaak muziek klinkt op De Brug. EGMOND - Stichting Welzijn Bergen is voor het project WonenPlus in Egmond op zoek naar een vrijwilliger die het leuk vindt om mensen te helpen hun administratie weer op orde te brengen. WonenPlus biedt ondersteu ning aan ouderen, mensen met een beperking en chronisch zieken. Heeft u affiniteit met de doelgroep van WonenPlus en heeft u ervaring met persoonlijke administratie? U werkt zelfstandig en op de tijden die u het beste uitkomen. Desgewenst wordt deskundigheidsbevorde ring geboden, een leuk team met enthousiaste vrijwilligers, begelei ding door de WonenPlusconsulent. Mocht u belangstelling hebben dan kunt u contact opnemen maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur via tel. 072 5095267 of een bericht sturen naar c.klok@welzijnbergen.nl. NIBBIXWOUD - Schouten Spanplafond verbetert de akoestiek in elke ruimte. Last van een hinderlijke galm in kantoor of woning? Schouten Spanplafonds uit Nibbixwoud heeft de oplossing en toont deze zater dag 4, zondag 5 (eerste paasdag) en maandag 6 april (tweede paasdag) in een show. Moderne interieurs zijn vaak uitgevoerd met harde materialen. Harde vloeren en wanden, geen gordijnen, et cetera. Deze interieurs heb ben dan ook vaak last van zeer hinderlijke galm. De kern van de oplossing ligt in de unieke combinatie van een geluiddempend, naadloos, akoestisch spanplafond. Het akoestische spanplafond van Schouten is een micro geper foreerd spanplafond. Door het toepassen van een akoestisch spanplafond van Schouten is het mogelijk om op een eenvoudige wijze de akoestiek in elke ruimte enorm te verbeteren. Hierbij houdt de klant de voordelen van een super strak spanplafond.Plafondvakbedrijf Schouten, Dorpsstraat 82 in Nibbixwoud, tel.0229-571391. LIMMEN - Pastor Johan Olling heeft het aan gedurfd jongeren in de leeftijd 13 tot 21 jaar te enthousiasmeren om een 24 uur wake te houden rond de kerk te Limmen. Donderdagavond 2 april van 19.30 uur tot vrijdag 3 april 19.30 uur zul len de jongeren een wake houden voor mensen over de hele wereld van wie de mensenrechten wor den geschonden. Sommigen hou den een marathon. Anderen zijn er in estafettevorm. Zij die meedoen, zullen niet eten of drinken, van daar de naam van deze actie: 'Zipp your lips!'. Iedereen die dit spekta kel een warm hart toedraagt of op de een of andere manier wil steu nen, wordt van harte uitgenodigd te kijken en een donatie te doen. Meer informatie? Of wil je mee doen met deze of andere actie van Amnesty International, meld je dan aan bij: Conquista via nadine@con- quista.nl of de Corneliusparochie: pastorie.corneliusparochie@hetnet.nl en met 6 mei exposeert Anna Bednarczuk in de Benedictushof bij de Abdij van Egmond. De Poolse kunst geniet weinig bekendheid in West-Europa. Dat is jammer. Het is kunst die diep zinnig kan zijn, maar die tegelijk heel toegankelijk is. Men bouwt voort op een traditie van eeuwen. Daardoor ontstaat bij de kijker het gevoel dat er meer is dan alleen het kunstwerk dat hij aanschouwt: het is niet slechts een geïsoleerd object, uit een intellectueel niemands land. Deze kunst maakt deel uit van het leven en van de geschiede nis. Anna Bednarczuk heeft in haar kunstenaarschap een ontwikkeling doorgemaakt van traditioneel-Pool- se technieken en motieven naar een zeer bijzondere, eigen kunst. Werk van haar hand bevindt zich in gere nommeerde musea te Poznan en Lodz en in verschillende particulie re collecties. In de Allerheiligenkerk te Poznan hangt haar monumen tale 'Kleed van de Schepper en de Schepping'. Toegang tot de expo sitie is gratis. Benedictushof is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. REGIO - In het kader van de herdenking van 450 jaar Berger- en Egmondermeer wordt zondag 19 april een hele bijzondere bij eenkomst gehouden. Met herin neringen, verhalen, meditatieve momenten, gedichten en liede ren van oude en nieuwe polder bewoners wordt op een luchtige manier naar verdieping gezocht. Het thema van Stichting BEM450, die de viering van de 450-jari- ge inpoldering luister bij zet, is 'Herdenken en verbinden'. Vanuit die gedachte opent de Pius-X kerk zondag 19 april om 15.00 uur haar deuren voor iedereen. Onder de titel 'Daar waar je woont' wordt stil gestaan bij het wonen, werken en leven in de polders. Voorganger is kapelaan Jeroen de Wit. De muzi kale begeleiding is van de groep Foursome. Bewoners van het asielzoekerscentrum en vertegen woordigers van de moskee in het Hoefplan zijn uitgenodigd, evenals een ieder die geen geloof aanhangt. ,,Het wordt een mooie middag vol liedjes, overweging en theater. Allemaal gerelateerd aan het leven in de polder", zegt organisator Kees Kraakman. ,,Als 'special guest' zou abt Gerard Matthijsen van de Egmondse Abdij naar deze middag komen. Helaas is hij verhinderd, maar door een knap staaltje tech niek kan hij toch digitaal aanwezig zijn op een groot scherm om zijn 'ontboezemingen uit de polder' met ons te delen." Deze bijzondere ontmoetings gelegenheid vindt plaats op zon dag 19 april om 15.00 uur in de Pius-X kerk, hoek Hobbemalaan/ Blanckerhoffweg in Alkmaar. Na afloop is er koffie en thee en gele genheid om na te praten. De toe gang is vrij, na afloop zal een schaal- collecte worden gehouden waarvan de opbrengst ten goede komt aan het onderhoud van de kerk. Kom op tijd, want er is een beperkt aantal plaatsen. EGMOND - Aanstaande zondag is het Historisch Informatiecentrum in Egmond aan den Hoef weer geopend voor iedereen die geïnteresseerd is in de rijke Egmondse geschiedenis. Tijdens de maandelijkse open dag bij Historisch Egmond, tussen 14.00 uur en 17.00 uur, bent u van harte welkom om oude Geestgronden in te kijken, boeken te lezen of eens door het archief van oude Contacten te bladeren. Speciale aandacht gaat deze keer uit naar het 'Historisch Kadaster'. In de jaren tachtig in zeven delen uitge geven (twee delen over Egmond aan Zee en vijf delen over de Binnen-Egmonden), zijn deze boeken een informatiebron van onschatbare waarde. SCHAGEN - Op 11 april houdt Lions Langedijk van 10.00 tot 16.00 uur de inmiddels zeer populaire Vintagemarkt in De Blokhut te Schagen. Mode-items en merkkleding worden daar geshopt voor een klein prijsje. De hele opbrengst komt volledig ten goede aan Stichting South African Child Care. Onderwijl kunt u genieten van koffie of thee met zelfgebakken taart. 'Drinkbare Wijn' verzorgt een wijnproeve rij. Overige standhouders zijn: Season Blend (sierraden), Boy Meyer (glaskunst) en Skintherapy (Bioderma). Kunst, recente boe ken, accessoires, tassen, schoe nen, portemonnees en hippe zomerslippers. BERGEN - In het kerkradiopro gramma van RTV80 op zondag 5 april kunt u, van 9.00 tot 10.00 uur, luisteren naar Erna van Spaandonk, koster van de Ruïnekerk in Bergen. In deze kerk worden, behalve de kerk diensten, ook concerten gegeven, er wordt getrouwd en begraven en zij speelt een belangrijke rol bij andere Bergense activiteiten. Erna vertelt over haar leven, haar omzwervingen en hoe zij zo in Bergen terecht is gekomen en zich als koster waar kan maken. Dat het geloof een grote rol in haar leven speelt, maakt zij ook duidelijk. LIMMEN - Woensdag 1 april is van 14.00 tot 17.00 uur een open inloop bij Conquista. Wie komt er vanmiddag een liedje zingen voor jarige job Patrick? Of daag de jarige uit voor een potje voet bal. Vrijdagavond 3 april is Club X-tra XL van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdagochtend 4 april is Kids van 10.30 tot 12.00 uur. Kom jij de paashaas helpen zoeken naar zijn eitjes? Conquista maakt daarna een mooi bakje waar je al je eitjes in kunt meenemen. Zaterdagavond 4 april staat Club X-tra van 19.00 tot 22.00 uur in het teken van een filmavond. Voor meer informatie check: www.conquista.nl. EGMOND - Van 28 maart tot Werk van Anna Bednarczuk bevindt zich in gerenommeer de musea te Poznan en Lodz en in verschillende particu liere collecties. Aangeleverde foto De Egmondermeer op zijn best. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 19