Schaak Grand Prix voor de jeugd in Strandwal Sportiviteit viert hoogtij bij Oppositie Flashing Heiloo heren 2 kampioen Ook wandelen in de PCC Maalwater Run en Walk SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Aftrap schoolvoetbal Heiloo sport 25 Teddybeer en Kikker diploma's Klaverjassen in Trefpunt SCHAKEN HEILOO - Na het grote succes van vorig jaar hield schaakver eniging Oppositie zondag 22 maart weer een Grand Prix toer nooi. Meer dan honderd jeugdige scha kers uit heel Noord-Holland meld den zich in cultureel centrum de Strandwal. De grootste afvaardiging kwam van de vereniging Schaakmat uit Zuid-Scharwoude. De schaker- tjes werden naar speelsterkte inge deeld in groepen van acht en speel den een halve competitie. Voor elke groep was er een gouden beker, een zilveren, een bronzen en boven dien een aanmoedigingsbeker. In de sterkste groep was de strijd wel heel erg spannend. Drie spelers scoorden een gelijk aantal wed- strijdpunten en de onderlinge volg- orde werd beslist op weerstands- punten. Piet Krul werd hiermee de toernooiwinnaar. Eén van de schakertjes die voor het eerst meedeed was Lucas Masclee uit Heiloo. Hij leverde een wel heel bijzondere prestatie. Pas enkele weken geleden is hij gaan schaken bij SV Oppositie en nu won hij een gouden beker, waarvoor hij ook clubgenoot Joost had moeten verslaan. Als sterkste jeugdscha- ker van Oppositie kwam Wessel van den Broek uit de bus, die in een hoge groep beslag legde op de bronzen beker. Toernooidirecteur Bastiaan van Dam vertelde bij de prijsuitreiking dat het goed gaat met de jeugdafdeling van Oppositie. Hij dankte ook Leo van Steenoven voor de vlotte verwerking van de uitsla gen en de van De Waagtoren geleen de schaakmaterialen. SCHAKEN HEILOO - In ronde 23 van de interne competitie van schaak vereniging Oppositie werd een opmerkelijk staaltje van sporti viteit getoond. In de partij tus sen Luca Gandossi en Johan van der Wal had Luca een kwaliteit veroverd. Normaal gesproken is dat vol doende voor de winst. Luca had echter teveel tijd gebruikt. En omdat de stelling gecompliceerd was, was de overwinning niet meer binnen de beschikbare tijd binnen te halen. Met nog twee minuten op de klok bood Luca remise aan, aan zijn tegenstander die op dat moment nog 17 minuten de tijd had. Johan nam het aanbod aan en ver speelde daarmee een zekere over winning, die hem veel punten zou hebben opgeleverd. Een opmerke lijk staaltje van sportief gedrag. Ook de partij tussen koploper Simon Smit en Joop Kerst eindigde in remi se. Simon blijft daarmee de beste kansen op de titel houden. Cor van Etten sluipt langzaam dichterbij. Dit keer was Dick Oostrom zijn slacht offer. Cor staat nu derde. Ook de nummer twee, Kees Jongkind, won. Herman Limmen was zijn slacht offer. Richard Sauer blunderde een stuk weg tegen Piet Manni en die liet de buit niet meer glippen. Matthijs Mühren speelde een prima partij tegen de sterke Tjerk Voskuil en won. Ook Fred Smith won weer eens, maar tegenstander Indriaas Booij bleek een zeer taaie tegen stander te zijn. Uiteindelijk moest Indriaas zwichten voor de druk van twee verbonden torens. De andere uitslagen: Folkertsma - Jonkheer %-%, Maas -Huffnagel 1-0, Van Dam - Vd Brink 0-1, De Jager - Smoor 0-1; Rump - Di Persio 1-0. Het tweede team verloor eerder in de week de uitgestelde wedstrijd tegen het eerste van Vredenburg. De uitslag 5% - doet vermoeden dat het een slachtpartij was en feitelijk was dat ook zo. Alleen Richard Sauer wist een halfje binnen te halen. WANDELEN HARDLOPEN HEILOO - De inschrijving voor de 2 en 4 kilometer Run loopt als een trein. Op alle basisscho len zijn inschrijfformulieren uit gedeeld, waarmee de leerlingen zich inschrijven om zondag 19 april massaal mee te rennen. Leerkrachten moedigen de inschrijving enthousiast aan, omdat het inschrijfgeld in de vorm van lessen Sport@ School weer aan de eigen school besteed wordt. Ook voor de 10 kilometer Run komen de inschrijvingen goed op gang; aanmelden kan via www.pccmaal- waterrunenwalk.nl. De Maalwater Walk begint om 9.00 uur met de wandelaars voor de 16 km. Een kor tere afstand (12, 8 of 4 km) lopen en later starten kan natuurlijk ook. De wandeling voert dit jaar vooral in Oost-West richting door en om Heiloo met veel aandacht voor de historie van het gebied en bijzon derheden van de woningen langs de route. Natuurlijk gaat het vooral om gezellig wandelen, maar met deel name aan de wandeltocht breng je niet alleen jezelf in beweging want de opbrengst van de wandeltocht komt ten goede aan het sportaan- bod van Sport@ School. Hierdoor maken de leerlingen tijdens hun gymnastieklessen kennis met een keur aan sporten. Een mooie aan sporing voor ouders om mee te wandelen! Bewegen en gezond heid gaan voor iedereen hand in hand. De Nationale Sportweek in Heiloo speelt in op het thema 'Ik neem je mee'. Dus (groot) ouders, buren, familie, vrienden en kennis sen: doe samen mee met de PCC Maalwater Run en Walk! Een groot aantal sponsoren en het PCC als hoofdsponsor maken de organisatie mogelijk. Bewegen en gezondheid gaan voor iedereen hand in hand. Aan het Grand Prix schaaktoernooi namen ruim honderd jeugdi ge schakers uit heel Noord-Holland deel. Aangeleverde foto BASKETBAL HEILOO - Het tweede heren team van Flashing Heiloo is afgelopen zaterdag in het eigen Vennewater kampioen gewor den. De heren kenden een zeer succes vol seizoen in de hoogste regionale klasse. In laatste wedstrijd van de najaarsreeks werd directe concur rent Challengers op achterstand gezet. In de afgelopen maanden nam de afstand op de achtervolgers steeds verder toe, doordat de heren van Flsahing nauwelijks punten lie ten liggen. Twee wedstrijden voor het einde kon daardoor, net als vorig seizoen, het kampioenschap worden gevierd. HEILOO - Iedere donderdagmiddag is er klaverjassen in het Trefpunt Heiloo. Bent u lid van de bond dan bent u van harte welkom. Aanvang 13.30 uur. Prijs 3.-. Er wordt gespeeld om leuke prijzen en vooral voor de gezelligheid. Laatste keer voor dit seizoen is 30 april. Voor informatie: tel. 072-5334419. HEILOO - Zondag 22 maart mochten de jongste leerlingen van zwembad Loos in eigen bad examen doen voor het Teddybeer- of Kikker diploma. Ze hebben laten zien hoeveel plezier ze al in het water beleven. Iedereen is blij met zijn/haar diploma naar huis gegaan. De geslaagden zijn: Teddybeer: Fenna Kok, Mare Reitsma, Marieke Swanink, Charlotte Admiraal, Ties Oostindie, Wies Kalwij, Skye Sarlemijn, Lotte Kramer, Julia Komen, Sylvia Dirkson en Robin Otto. Kikker: Tika Glorie. Aangeleverde foto Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - A-lijn: 1. Valk-Vos en Kuijt-v. Lochem 60,42; 2. Vecht Bakker 57,81. B-lijn; 1. Erkamp-Claus 67,19; 2. Elsen- Doornbos 54,69. C-lijn: 1. v. Toornburg-de Vries 69,17; 2. Buisman-Grippeling 59,17. Viswedstrijd ALKMAAR - De uitslag van de viswedstrijd aan het Noordhollands kanaal. A-groep: 1. Dick Pekel met 4675 gram, 2. Jan Walta 3750 gram, 3. Ron Droog 3550 gram, 4. Sjaak Schoorl 1975 gram, 5. Marcel Water 1750 gram, 6. Gerrit Tuin met 825 gram. De B groep: 1. Wil Snel 2725 gram, 2. Piet Pepping 2350 gram, 3. Bart Lieferink 1325 gram en 4. Meindert Bakkum met 150 gram. De paden op, de lanen in, vooruit met flinke pas, tijdens de PCC Maalwater Run. Aangeleverde foto Het heren 2 team van Flashing heeft een zeer succesvol seizoen gespeeld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 21