Hollander naar kop van ranglijst GTH turnsters presteren uitstekend Strijdbaar HZV delft het onderspit 'Appeltje Eitje'- en Sportweek; Heiloo gezond en in beweging Poulino wint in Vinkeveen 27 evmnoia UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 Turnster Elise in actie aan de brug. Aangeleverde foto TURNEN CASTRICUM - Zondag turnden GTH tegen DOS. GTH begon met instap (D2) en de pupillen. De brugoefeningen waren sterk; Sophie turnde een super oefening (13.95), net als Laura en Lianna die het hoogste cijfer behaalden. Op balk was Esmee stabiel, dit leverde haar een 14.00 op. Op vloer werd mooi geturnd; Elise (13.3), Chanoa (12.9) en Nicole (13.7) turnden prachtig. Khee en Nikki wisten hier het hoogste cijfer te behalen. Eindklassement: Sophie (3), Khee (2e), Lianna en Esmee en Nicole en Laura (1e). Daarna kwamen de pre-instappers, instap (D1) en de pupillen. Op sprong werden goede handstandplatten gesprongen door Jaline (1.45) en Sam (13.38), Didi liet een mooie handstandplat en salto zien. Aan brug was GTH sterk, Roos (13.55), Yara (13.8) en Isabelle (13.05), zowel Fira als Floortje behaalden hier het Indy Klamer probeert al voetballend de marge te verkleinen met Kawin. Foto: Wout Jager SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 27 maart speelde het viertal van Vredeburg 3 een bonds wedstrijd tegen Castricum 4. Tevens stond ronde 21 van de interne competitie op de rol. Hekkensluiter Vredeburg 3 is iets te licht voor de vierde klasse D. Dat werd in de laatste bonds wedstrijd van het seizoen ook aangetoond door Castricum 4. Jan Brantjes, Jeroen van Vliet en Marcel Wester werden lang zaam maar zeker gekraakt. Alleen de lepe Harry Levering scoorde een punt. Met een fraaie loper zet maakte hij, op het derde bord, zijn tegenstander een toren afhan dig. Eindstand: 1-3 en een punt- loze laatste plaats in de bonds- competitie voor Vredeburg 3. In de interne competitie leverden Barry Blekemolen en Bert Hollander een geweldige slijtageslag met de eer ste plaats op de ranglijst als inzet. Bekemolen offerde nogal gewaagd een stuk tegen drie pionnen, maar het was uiteindelijk Hollander die rond middernacht, mede dankzij een perfecte eindspeltechniek, de winst naar zich toetrok. Als twee cowboys met getrokken pistolen stormden Robin Rommel en Jaap Limmen op elkaar af in een potje wild-westschaak. Toen de kruit dampen waren optrokken, was er van de agressie niet veel meer over en volgde een vredige remise. Ook de topduels tussen Bob Stolp en Jos Admiraal en Ed Stolp en Harold Ebels eindigden in remise. Admiraal had twee sterk gepos teerde lopers, maar Bob Stolp pareerde de dreigingen op routine. De sluwe Ed Stolp smeerde Harold Ebels een geïsoleerde centrumpion aan, maar Ebels verdedigde zich met zorgvuldige zetten en bleef binnen de remisemarge. Sandra Hollander profiteerde van een te wilde loperzet van Dick Aafjes en won een stuk. Gijs Pouw was niet opgewassen tegen de zeer ervaren Jan Borst en verloor vlot. Komende vrijdag - Goede Vrijdag - spelen de schakers van SV Vredeburg het traditionele paastoernooi, waar bij diverse spelvarianten op het schaakbord getoverd worden en waarbij Marlies Sturk zorgt voor de culinaire hapjes. hoogste cijfer. Op balk was Nova netjes, op vloer werd geknald! Nina turnde een keurige vloeroe fening (13.4), Bibi deed voor het eerst mee en turnde mooi (13.6). Britt turnde op muziek, dit deed zij super. Zowel Feliene als Sara wisten het hoogste cijfer te beha len. Eindklassement: Nina (vierde prijs), Feliene (derde), Yara (twee de), Fira, Sara en Nova (eerste). De wedstrijddag werd afgesloten met de oudste meisjes, weer een goede wedstrijd. Raquel sprong twee keer een prima half in half uit (11.95). Aan brug was Milenka netjes (12.2), Julie turnde een mooie oefening. Zowel Celine als Silke behaalden het hoogste cijfer met sterke oefeningen. Op vloer werd geturnd op muziek, Brechtje (11.7) en Isabella (11.5) turn den beide prachtige oefeningen! Eindklassement: Isabella (derde), Celine en Silke en Brechtje (eer ste). Kortom een geslaagde dag voor GTH! HEILOO - In de Uitkijkpost van volgende week wordt uitgebreid aandacht geschonken aan de campagne Appeltje Eitje en de Sportweek. Want vanaf 11 april start de 'Appeltje Eitje'-week in Heiloo; een week lang vol gezonde initiatieven. En van 18 tot en met 25 april is de Heilooër Sportweek, waarbij veel verenigingen hun deuren wagenwijd openzetten voor alles en iedereen die even wil proeven aan een nieu we sport. Heiloo zal worden omgetoverd tot een flink theater met een dui delijke boodschap: een gezonde leefstijl kent alleen maar voordelen. De gedachte achter Appeltje Eitje is dat gemeente Heiloo de krachten bundelt, door met zoveel mogelijk partijen als één front achter dezelfde boodschap te staan en zo naar bui ten treedt. Het doel is om bewust wordingsproces bij inwoners in gang te zetten: een gezonde leefstijl kent alleen maar voordelen; voor jezelf èn de maatschappij. Doel van het lokale gezondheidsbeleid van de gemeente is om het voor inwoners vanzelfsprekender te maken voor een gezonde leefstijl te kiezen, door een omgeving na te streven waarin de gezonde keuze voor de hand ligt. Appeltje Eitje echt iets van Heiloo, voor Heiloo. In de Appeltje Eitje week is de activiteitenkalender flink gevuld. De opening is op zaterdag 11 april, het plein voor winkelhof 't Loo wordt omgetoverd tot tot 'Appeltje Eitje-plein'. Dan is er van alles te doen en te beleven op het gebied van voeding, ontspanning en bewegen. In de Appeltje Eitje acti viteitenkalender die volgende week verschijnt, staan alle workshops, trainingen en dergelijke overzichte lijk per dag vermeld. Het idee achter deze week is dus om een week lang op allerlei plekken in Heiloo aan dacht te vragen voor het belang van een gezonde leefstijl. En daarnaast om de bekendheid van Appeltje Eitje in het dorp te vergroten. Hoe meer mensen hen via de website (www.appeltje-eitje-heiloo.nl) of facebook (www.facebook.com/ appeltje.eitje.heiloo) volgen, hoe beter zij in staat zijn om het doel te verwezenlijken. Op 18 april begint de Sportweek in Heiloo, onderdeel van de landelij ke week die jaarlijks georganiseerd wordt rondom de verjaardag van Koning Willem-Alexander en waar bij alle sporten in de etalage wor den gezet. Deze Sportweek bestaat al sinds 2004, maar wordt dit jaar voor het eerst in Heiloo gehouden. Landelijk werden er vorig jaar in 208 gemeenten 9.000 sportactivi teiten georganiseerd waaraan ruim een miljoen Nederlanders deelna men. De Sportweek is voor iedereen bestemd. Voor jong en oud, maar ook voor mensen met een beper king. Het idee is om samen te spor ten, plezier te maken en dan ook nog eens gezond bezig te zijn. Om spor ten te stimuleren heeft de gemeente Heiloo een buurtsportcoach aan gesteld, Pascale de Hoogh. De Heilooër Sportweek begint op zater dag 18 april, maar gaat pas echt van start op zondag 19 april met de PCC Maalwater Run en Walk, georgani seerd door Rotary Club Heiloo. En de naam zegt het al, deze dag is er voor alle soorten lopers; van wande laars tot fanatieke hardlopers. De week wordt feestelijk afgeslo ten tijdens de 25-jarig jubileumedi tie van Oranjebal op 26 en 27 april; onder het motto 'Heiloo proeft' pre senteren de Heilooër horecaonder nemers heerlijke culinaire proeve- rijen die ook nog eens gezond zijn Dus houdt de Uitkijkpost van vol gende week in de gaten voor de zeer uitgebreide informatiespecial. ZAALVOETBAL HEILOO - Op voorhand wist HZV dat het tegen de koploper Kawin een moeilijke pot zou worden qua winstpunten. Door maar liefst zeven afmel dingen begon het team van coach Klamer met slechts twee wissels. De wedstrijd was nog geen minuut oud of de bal lag al in het net ach ter de verbouwereerde keeper Indy Klamer; 0 -1. Gaande de wedstrijd kwam HZV beter in het spel, mede doordat er beter verdedigd werd rondom de cirkel. De eerste kans kwam dan ook van Mitta Zwart, die rakelings voorlangs schoot. Dit gaf de burger moed en Steef Kaandorp trof met een droge knal het vijan delijke doel; 1-1. In een wisselend tempo ging het spel op en neer waarbij Kawin technisch beter voor de dag kwam, wat al snel resulteer de in twee goals binnen twee minu ten tijd 1-3. Het overbekende smar- tiesbord van Coach Klamer moest de tuisploeg moed en vertrouwen geven. HZV speelde met meer druk naar voren en nam hierbij ook risi co. Dit speelde tegenstander pro fessioneel uit en in een mum van tijd liep men uit naar 2-7. De twee de goal werd gescoord door Sven, na een mooie combinatie door het midden van gastspeler Duc. Voor HZV was in deze wedstrijd geen eer te behalen, echter op vrijdag 10 april om 20.55 uur speelt de for matie tegen de directe concurrent Golden Stars voor lijfsbehoud in de topklasse. BOKSEN VINKEVEEN - Afgelopen zater dag vocht de Heilooër prof bokser Josemir 'De eindbaaz' Poulino in Vinkeveen de hoofd partij tijdens 'The Evolution of Boxing' profboksgala. Zijn tegenstander was een sterke, ervaren Bulgaar. De eerste ronde ging het dan ook gelijk op, maar in de tweede ronde wist Poulino zijn tegenstander goed op het lichaam te raken waardoor hij geen lucht meer kreeg. Daarna maakte hij het af met een knock out in de tweede ronde. Poulino bedankt alle Heilooënaren die helemaal naar Vinkeveen waren afgereisd om de partij live te zien. Beelden staan op de Team Boot Facebook pagina. Zaterdag 11 april wordt in winkelhof 't Loo de aftrap gegeven vooor de Appeltje Eitje week. Aangeleverde foto Josemir Poulino betreedt de ring. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 27