Tien vragen aan Melange7 Restaurant Shopping opent 10 april! Pianist Reinbert de Leeuw vertolkt Via Crucis 'Hoe dun ook, een pannenkoek heeft altijd twee kanten' 3 ia nl UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 HEILOO - De kunstenaar Thé Lau (1889-1958) maakte in de voormalige Willibrorduskapel (nu Cultuurkoepel Heiloo) de muurschilderingen van de Via Crucis, de veertien laatste stap pen van Jezus. Zijn kunstwerk is nu op Goede Vrijdag het decor voor de vertolking van Via Crucis en ander werk van Franz Liszt door pianist Reinbert de Leeuw. Met violiste Vera Beths zal De Leeuw 'La Notte' van Liszt spelen. Dirigent, pianist en com ponist Reinbert de Leeuw werd op zijn zeventigste (2008) voor zijn grootse bijdrage aan de internati onale muziekwereld onderschei den als Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Vooral heeft hij onbekende componisten als Goebaidoelina en Oestvolskaja en hun werk aan de oppervlakte gebracht, en richtte hij in 1974 het Schönberg Ensemble op, nu Asko/ Schönberg. Vorig jaar kwam op cd zijn interpretatie uit van Via Crucis van Fransz Liszt. Een groot suc ces. In dat werk beschrijft Liszt in veertien delen de staties, de laatste stappen van Jezus. Hij schreef het werk eerst voor koor en piano, later voor piano solo. Met deze compo sitie en spelopvatting was hij zijn tijd ver vooruit. Toen werd hij niet begrepen. Nu des te meer. Pas in de jaren zeventig kreeg De Leeuw de partituur onder ogen. Sindsdien heeft het werk hem nooit meer los gelaten en is hij gefascineerd door de plaatsing van de noten. Vera Beths, echtgenote van de beroem de Nederlandse cellist Anner Bijlsma, was een leerlinge van Herman Krebbers en won in 1969 het Oskar Back-concours. De zaal is open vanaf 19.30 uur, het con cert begint om 20.15 uur. Kaarten reserveren op info@vaart.biz of via tel. 06 38149037. Zie ook www.cultuurkoepelheiloo.nl HEILOO - Melange7 is een nieuwe shopping experience die nog nergens in Nederland bestaat! Het biedt een boeiende mix van delicatessen, patisserie, ambach telijk brood, koffie, mode, sie raden, zonnebrillen, sneakers, woonaccessoires en nog veel meer, en dat in Heiloo! Denk hierbij aan exclusieve en opvallende merken als Gino-B sneakers, damesmode en siera den van onder andere B.Loved, Lott Gioielli, Setting the Mood en MyGuapa, de exotische en authentieke collectie van Zenza Home Accessoires, de handge maakte leren tassen en shoppers van SPRDLX Leather More en het mondaine sieradenmerk Tirisi Moda; en dit is nog maar een RESTAURANT E SHOPPING m greep uit het assortiment! Op 10 april opent Melange7 fees telijk zijn deuren. Een plek waar je de hele dag door kunt brengen op zoek naar trendy gifts, waar je overheerlijk gebak kunt kopen en waar je (nog steeds) de beste risotto uit de regio Kennemerland kunt eten. Want in het pand waar sinds 1989 luxe interieur zaak Silhouet was gevestigd, ver rijst na 32 jaar naast restaurant La Locanda het gloednieuwe Melange7. U kunt nu al reserveren voor het Melange7 Restaurant via tel. 072 532 5376.www.melange7.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. JU Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- Sf HiiiiJip.NiBiir.iU.i- vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Ze hebben zich niet zo nadrukkelijk in de media laten horen, maar dat wil niet zeggen dat ze er niets van vin den. Rob van der Wal spreekt namens veel ondernemers van Ondernemend Heiloo. ,,Ook Ondernemend Heiloo maakt zich sterk voor een betere leefbaarheid van het dorp, we wil len meedenken met iedere oplos sing waarbij er zo min mogelijk verkeer door de dorpskern komt." Wat betreft de discussie over aan leg van de aansluiting op de A9 vindt Van der Wal het jammer dat tegenstanders publiekelijk forse kritiek uiten op de gemeente, echter zonder daadwerkelijk de dialoog aan te gaan en te willen meedenken. ,,Het is makkelijk om overal kritiek op te hebben en op de gemeente af te geven. Maar hoe dun de pannenkoek ook is, hij heeft altijd twee kanten! Iedereen heeft recht op zijn mening, het zou echter goed zijn ook open te staan voor de mening van anderen en samen de dialoog aan te gaan op een respectvolle manier." Op een aantal punten wil Van der Wal uitleggen hoe veel onderne mers hier over denken. ,,Het MKB, de motor van de onze economie, is ook in Heiloo alom aanwezig en biedt werkgelegenheid aan veel inwoners van het dorp. Als de aan sluiting er niet zou komen, leidt dat uiteindelijk tot vertraging van eco nomische groei; in een tijd dat het MKB ook hier net weer opkrabbelt. Bovendien zorgt de aansluiting op de A9 niet alleen voor een betere ontsluiting van Boekelermeer Alkmaar en Heiloo, ook bedrijven op de Oude werf en industrieter- rein Oosterzij hebben hier voordeel van. Want ook daar zijn heel veel bedrijven gevestigd, die bijna dage lijks bevoorraad moeten worden. Ondernemend Heiloo vindt dat er zo min mogelijk vrachtverkeer door het dorp moet. Een beter ont sluiting door de afslag A9 zorgt in onze ogen juist voor minder vracht verkeer door de dorpskern. En dat het een sluiproute voor strandver- keer zou worden richting de kust? Dat betwijfel ik. Ons land telt gemiddeld hooguit acht top-strand- dagen per jaar." Dat het budget dat besteed wordt aan de aansluiting ten koste zou gaan van het gemeentelijk bud get voor maatschappelijke voorzie ningen in het dorp, vindt Van der Wal een onzinverhaal. ,,Dat op dit laatste bezuinigd wordt, is meer een gevolg van landelijk beleid." Ondernemend Heiloo juicht de komst van kaasbedrijf Kaptein juist toe. ,,De komst van Kaptein bréngt het dorp juist iets. Het is goed voor de werkgelegenheid. En ja, in het begin zullen hier wellicht mensen 'van buiten' werken, maar uit eigen ervaring weet ik dat er na verloop van tijd steeds meer men sen uit het dorp werkzaam zullen zijn." Hij besluit: Bedrijventerrein Boekelermeer Heiloo is nu een maal een feit. Kosten gaan voor de baten uit. De grond waarin de gemeente geïnvesteerd heeft ligt er, maar de economie heeft nu een maal de tijd tegen gehad. Ondanks jaren van tegenslag blijkt uit het Stec rapport, dat Heiloo het lang niet slecht doet. De verkoop van 10.000 vierkante meter en een optie op nog eens 5.000 vierkante meter zijn welkome inkomsten op het gemeentetekort." w Hans Ursem Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Ik ben Hans Ursem, 67 jaar, ruim 42 jaar getrouwd met Marian van Velzen. Wij hebben drie heerlijke kinderen, Brigitte, Steven en Lars, een schoonzoon en twee schoondochters en vier heel leuke kleinkinderen, Wouter 12, Matthijs 8, Marlou 4 en Dieke van 2 jaar oud. Ik was leraar Lichamelijke Opvoeding en ik ben ook ruim 21 jaar voetbaltrainer geweest. Ik heb een broer en vier zussen. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Heiloo op het kruispunt verlengde Zeeweg/ Holleweg, toen tegenover de speeltuin van ome Piet Spaans. Vanaf mijn negende woonde ik in de Slootenslaan en nu wonen wij al ruim veertig jaar in de Kerkelaan. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Sport en vooral voetbal is mijn hobby. Ik heb altijd gymnastiek leraar willen worden en dat beroep heb ik tot mijn pensioen kunnen uitoefenen. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik zou nu mijn ouders willen ontmoeten om te laten zien wat er van ons geworden is. Zij zaten altijd in de muziek, mijn moeder zong in 'Nieuw Leven' en mijn vader was oprichter en accorde onist van Boerenhofkapel De Kinkeluters, en ik zat in de sport, maar na mijn pensioen ben ik zanger geworden bij Shantykoor De Zaalneelden in Egmond aan Zee. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Dat zijn de voetbalkampen in De Rovershut op Texel met de jeugd van HSV; eerst als lid, later als leider, ook van mijn zoons. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? 't Heilooërbos. Onze tuin grenst hieraan. Van hier op de fiets richting Alkmaar is altijd weer fijn. De geluiden van de vele vogels, afgewisseld door de stilte. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Dat kunnen ze beter niet doen; laat mij maar lekker slapen. Tenzij er iets ernstigs is gebeurd waar mijn hulp nodig is. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Om door te gaan met de realisering van de nieuwe fietsingang naar HSV vanaf De Dors. Ik ben hier ongeveer drie jaar mee bezig geweest. Dit idee ontstond omdat het vooral voor kinde ren een zeer gevaarlijke situatie is om via Het Maalwater en het drukke parkeerterrein bij HSV te komen. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik nu in mijn vrije tijd veel bij HSV bezig ben als bestuurs lid met diverse portefeuilles, vijftien jaar als trainer bij de G-voetballers heb gewerkt en al vijf jaar als vrijwilliger chauf feur bij de Stichting Rolstoelbus Heiloo rijd. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? De mogelijkheid bieden om alle kinderen aan een sport te laten deelnemen en in gevallen waar het financieel niet kan, deze kinderen helpen via subsidie. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Wat doe je zoal bij HSV? Heb je ook nog andere hobby's en bezigheden? Ik ben bestuurslid bij HSV, help daar ook regelmatig met aller lei klusjes; houd enigszins controle over het Sportpark, het milieupleintje met containers voor papier, frituurvet, plas tic, glas en kleding. Daarnaast zing ik samen met Marian bij Shantykoor De Zaalneelden uit Egmond aan Zee, waarvoor wij ook met Kees Wijker (een Derper) de PR behartigen. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan (en waar om)...: Rob van Tuin, bestuurslid van De Terriërs en penningmeester van de Stichting Rolstoelbus Heiloo. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Rob, hoe ben jij als 'Amsterdammer' terecht gekomen bij deze vereniging en instelling? Is dit jouw bewuste vorm van integra tie in Heiloo of ben jij hier toevallig ingerold? Pianist Reinbert de Leeuw vertolkt Via Crucis en ander werk van Franz Liszt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3