Falkland Toneel schittert in real-life serie Eerst een beest, dan liefde in de beun Win een rondvlucht boven Heiloo! Expositie kleur, klank en beeld Zeearend gespot in Zuiderneg 8 de Bibliotheek INGEZONDEN BRIEVEN Elfenwoud e.v.a. INGEZONDEN MEDEDELING Baby-uurtje Tabletcafé Verkoop afgeschreven materialen Lezing door Gerrit Valk: Verbeter je sportprestaties Opfrisavond verkeerstheorie 'De Sovjet-Unie bestaat niet meer.' Een roadmovie Spreekuur Anders lezen Inloopspreekuur mediawijsheid UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 De verliezers, waar iedereen een slaatje uit probeert te slaan. Foto: René Alphenaar HEILOO - De voorstelling 'De verliezers' van Ton Davids (Regie Bastiaan Toorenent) van 28 en 29 maart in thea ter De Beun is door recensist Martine Faber onder de loep genomen. ,,We hebben niets verloren, we hebben alleen niks gewon nen", verzucht Trees van Gorp, als al haar buren miljonair zijn geworden via de straatprijs van de Postcodeloterij. Zelf had ze een paar maanden eerder zonder mede weten van haar gezinsleden de loterij opgezegd en dat is genoeg reden om haar in een depressie te laten wegzakken. RTL 4 ziet wel wat in het drama van het onfor tuinlijke gezin en begint aan een soapserie, getiteld 'De verliezers'. Een cameraploeg volgt het gezin op de voet en de opnamen die zij maken ziet het publiek tegelijker tijd geprojecteerd op het grote filmdoek van de Beun. Dat was een geweldige vondst van regis seur Toorenent, want het publiek werd op die manier getrakteerd op prachtige close-ups van de spelers. Over de hele linie werd bijzonder goed geacteerd. Drie mensen wor den uitgelicht. In de allereerste plaats Anneke Keijsper, die de ster ren van de hemel speelde in de rol van de geplaagde Trees. En dan haar twee toneeldochters, Remy de Graaf en Myrthe Veer. Allebei nog erg jong, maar zeer overtuigend in hun spel. Regisseur Toorenent heeft er al met al een sprankelende en zeer humoristische voorstelling van gemaakt, waarin het publiek de uiteindelijke winnaar was, te oordelen naar de vele lachsalvo's. We mogen dit best een spektakel noemen; het schouwspel 'Het Elfenwoud e.v.a.' waar van velen hebben genoten in De Beun. De jongerengroep van theater-bende heeft met het Elfenwoud een geweldig flitsende toneelvertoning opgevoerd met goed verstaanbare tekst, mooie dans, muziek en licht. HEILOO - In het weekend van 11 en 12 april kunt u van 11.00 tot 17.00 uur de nieuwste olie verfschilderijen van Hetty Branderhorst en stenen beelden van Gerrit van den Berg bekij ken in de Witte kerk. Terwijl u luistert naar speci aal op dit werk gecomponeerde muziek van Pieter Rynja. Tijdens de expositie verzorgt Rynja op HEILOO - Een paar dagen gele den is er een heuse zeearend gespot in Zuiderneg in Heiloo. Tijdens een buitenrit te paard zag de ruiter, zo meldde hij de Uitkijkpost een dag later, de imposante vogel al van grote afstand in een boom langs het ruiterpad zitten. Toen paard en ruiter de vogel stapvoets naderden, nam het dier de vleugels en zweefde statig, schijn baar zonder al te veel haast, die per de Egmondermeer in. In 2006 vestigden zich voor het eerst sinds eeuwen twee zeearenden in de Oostvaardersplassen in Flevoland. De afgelopen jaren zijn er ook elders meer stelletjes gesignaleerd, onder andere een broedend zeearendpaar tje in het Lauwersmeergebied in Groningen en bij Roggebotzand in de provincie Brabant. Een volwas sen zeearend kan een spanwijdte bereiken van 1.90 tot 2.40 meter. De eenling, gezien in Heiloo, had een donkerbruin verendek en overdui delijk een iets lichtere kop volgens De rollen, zuiver verdeeld door de spelleider, wijzen op iemands organisatorische kracht. Niet alleen de spelers krijgen applaus; bewondering is er zeker ook voor de werkers aan het decor, en de tijd die is besteed aan kleding en dat allemaal in hun vrije tijd! Proficiat, mooi resultaat, het heeft ons zeer vermaakt. Ton van Doorn beide dagen om 15.00 uur een live muziekuitvoering. Het Witte Kerkje in Heiloo biedt een sfeer volle ambiance voor deze unieke expositie, waarbij beeldende kunst, muziek en poëzie samen komen. U bent van harte welkom tussen 11.00 en 17.00 uur aan Heerenweg 32 in Heiloo. Meer informatie over de kunstenaars vindt u op bergensebeelden.nl, hettybrander- horst.com en pieterrynja.nl. Een lucky snapshot van de vogelreus. Aangeleverde foto de toevallige vogelspotter te paard. Niet goed zichtbaar was, of het dier geringd was. De zeearend, wellicht een jongvolwassen exemplaar, is vermoedelijk op zoek naar een part ner of op doortocht. De zeearend nestelt bij voorkeur in de top van een hoge, stevige boom in de buurt van visrijke watergebieden en legt gemiddeld één tot drie eieren; de broedtijd is ongeveer veertig dagen. Op het menu van de zeearend staan zoetwatervissen, zoals karpers, maar ook ganzen en ander gevogelte en kleine dieren als konijnen, hazen maar ook kleine hondjes moeten op hun hoede zijn. HEILOO - De Stichting Vrienden van de Beun sluit het theater seizoen 2014-15 in april af met vier spetterende voorstellingen, verdeeld over twee weekeinden. In het weekend van 3 april kunt u genieten van 'een roofdier op het podium' (NRC): harpist Remy van Kesteren, en van een toneelstuk naar een ooit controversieel boek, 'Zout op mijn huid'. Harpist Remy van Kesteren zou aanvankelijk op vrijdag 3 april helemaal alleen naar Heiloo komen maar hij komt nu samen met percussionist Ramon Lormans met een programma dat 'Ritual' heet: een spectaculair the atraal concert, waarin het visu- ele aspect een groot effect heeft op de muzikale beleving. Heleen Verburg en Mirjam Koen bewerk ten het boek 'Zout op mijn huid' tot een toneelstuk, dat op zaterdag 4 april onder regie van Mirjam Koen, wordt gespeeld door de bekende acteurs Dragan Bakema, Sophie van Winden en José Kuijpers. Aanvang 20.15 uur. Onder de bezoe kers wordt een liefdespakketje ver loot! Kaarten 16,00 ('Ritual') en 24,00 ('Zout op mijn huid') zijn verkrijgbaar via de website van de Vrienden van de Beun, www.vrien- denvandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en in het theater. HEILOO Vandaag, woensdag 1 april start de voorjaarsactie van 'Ik winkel in Heiloo' met een nieuwe kassabonnenspaaractie. Tot en met zaterdag 23 mei loopt deze nieuwe spaaractie van de gezamenlijke Heilooër winkeliers. Er kan in drie categorieën gespaard worden: tot 250,-, tot 500,- en tot 1000,-. Kassabonnen afkomstig van alle winkels (maar ook die van de hore ca en bijvoorbeeld uw benzinebonnen) in Heiloo tellen mee! In elke spaar- categorie is er een hoofdprijswinnaar, die 250,-, 500,- of respectievelijk €1000,- wint; handje contantje! De extra hoofdprijs is deze keer een specta culaire rondvlucht met de 'boodschappen chopper' boven Heiloo én Noord Holland (luchtfoto Aerovista). De inleverzakjes zijn vanaf 1 april alleen bij de deelnemende winkeliers verkrijgbaar. Er mag tot en met zaterdag 30 mei worden ingeleverd in de welbekende groene tonnen. Op zaterdag 6 juni is de prijsuitreiking. Zie www.ikwinkelinheiloo.nl voor meer informatie. Westerweg 250 Heiloo tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl 2 april, 10.30 uur Samen ontdekken: hoe lees je voor aan je baby? 2 april, 18.30 uur 2 april, 18.30 uur Het tabletcafé is dé plaats waar tableteigenaren samen alle ins en outs willen ontdekken en erva ringen kunnen uitwisselen. 3 april, 15.00-18.00 uur én zater dag 4 april, 10.00-14.00 uur Iedereen is van harte welkom! Een muziekleven in dienst van de NSB en de Waffen-SS 9 april, 20.00 uur Bibliotheek Heiloo organiseert op donderdag 9 april in de biblio theek een interessante lezing, met muziekfragmenten, door his toricus Gerrit Valk. Hij beschreef het leven van musicus Melchert Schuurman in het boek 'Pantsers stooten door, stuka's vallen aan'. 14 april, 20.00 uur Een informatieve avond over 'trainen', verzorgd door Martin Hanemaaijer. Hij is gediplo meerd MTB instructeur en heeft jarenlange ervaring als fietser in verschillende disciplines. 21 april, 20.00 uur De ontwikkelingen in het ver keer volgen elkaar tegenwoordig zo snel op, dat het moeilijk is om bij te blijven. Verkeersschool Versterre zal op deze zeer infor matieve avond de kennis van het verkeer even helemaal opfris sen. Jong en oud zijn van harte welkom. 23 april, 20.00 uur Wit-Rusland, Rusland en Oekraïne. Fotograaf Gijsbert Hanekroot en schrijver Theo Bakker gingen er naartoe, per auto. De burgeroorlog in Oekraïne was inmiddels een feit. Toch zetten ze door. Het verhaal van deze tocht is verwerkt in een boek, schrijver en fotograaf ver tellen er deze avond over. Elke dinsdag 14.30-15.30 uur Een medewerker van de biblio theek vertelt wat er zoal moge lijk is als het lezen lastig wordt door een (visuele) beperking. Er zijn ook diverse hulpmiddelen die worden gedemonstreerd. Elke vrijdag, 17.00 - 18.00 uur Lees meer op www. bibliotheekheiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter! Harpist Remy van Kesteren treedt vrijdag met percussionist Ramon Lormans op in de Beun. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8