Plan van Aanpak aangeboden aan wethouders gemeente Castricum Henny Huisman bij Perspectief vereeuwigd Volop sporten 55+ in voorjaar Nieuwe openingstijden Bibliotheek Castricum, Akersloot en Limmen Stolpboerderijen in Castricum en Bakkum ,J_J Eieren zoeken op paaszaterdag regio 17 1 APRIL 2015 CASTRICUM - Op zaterdag 28 maart was Henny Huisman te gast in het atelier van kunstcen trum Perspectief in Bakkum. Was het vorig jaar burgemees ter Toon Mans die zich gedurende twee uur geduldig door een twin tigtal Perspectief-leden liet portret teren, dit jaar was Henny Huisman op verzoek direct bereid gevonden om de podiumplaats op een houten keukenstoel in te nemen. Huisman kennende was het voor hem niet steeds eenvoudig om zijn gezicht in de plooi te houden. ,,Ik ben een entertainer, wil de mensen verma ken, maar nu moet ik lijdzaam toe zien hoe ik op de korrel word geno men". Het weerhield hem er echter toch niet van zijn opponenten regel matig met de nodige kwinkslagen ad rem van repliek te dienen, wat in het atelier voor een ontspannen sfeer zorgde. Opvallende was dat vooral de vrouwelijke kunstenaars hem nauwkeurig en soms te dicht bij observeerden om de karakteris tieken van zijn gelaat zo getrouw mogelijk te kunnen vastleggen. Henny had er geen moeite mee en zat zijn tijd gewillig uit. Na twee uur poseren was het zijn beurt om de werkstukken aan zijn kritisch oog te mogen onderwerpen. Vol lof was hij over de diversiteit van de resul taten. De twee plastieken en de ove rige werken in krijt, verf, potlood of houtskool zullen te bewonderen zijn tijdens en na de opening van de traditionele kunstfietsroute door Henny Huisman op zaterdag 6 juni. Als dank voor zijn aanwezigheid en inbreng op deze middag krijgt hij het kunstwerk van zijn keuze dan overhandigd. CASTRICUM - Rust roest, dat weet iedereen, maar als de jaren gaan tellen is deze spreuk soms letterlijk 'aan den lijve te ondervinden'. Omdat sporten met leeftijdsgeno ten gezond en gezellig is, willen wij u er graag op attenderen dat er in de maanden april en mei nog volop gesport kan worden. U bent van harte welkom om een keer vrijblij vend mee te sporten. De Sportinstuif 55+ heeft als belangrijkste elementen: volleybal, tafeltennis en badminton. Er wordt een gezamenlijke warming up gedaan op muziek, ter voorkoming van blessures. Ook hier wordt voor al het plezierig samenspelen met en tegen leeftijdsgenoten als belang rijkste doelstelling gezien. Er wordt regelmatig van tegenstander gewis seld, waardoor er veel spelvariatie is. Bij de sportinstuif wordt er twee keer 45 minuten gesport, met een pauze van vijftien minuten, waarin tijd is voor ontspanning en gezel lig samenzijn. De Sportinstuif 55+ staat onder leiding van een ervaren MBvO docente. De sportinstuif vindt plaats elke donderdag van 14.00 tot 15.45 uur in sporthal de Bloemen en gaat nog door tot eind mei. Alleen op 2 april (witte donderdag) en 14 mei (Hemelvaartsdag) is er geen sport- instuif. Voor meer informatie of aanmel den kan men contact opnemen met Welzijn Castricum via tel. 0251 656562 of info@welzijncastricum.nl of kom op donderdag een vrijblij vende les meedoen. CASTRICUM - Met ingang van 1 april veranderen bij de ves tigingen Castricum, Akersloot en Limmen van Bibliotheek Kennemerwaard de openings tijden. Dat is goed nieuws voor de leden van Bibliotheek Kennemerwaard want ook deze vestigingen gaan meer open. De bibliotheek in Castricum gaat per 1 april op maandag open van 11.00 tot 20.00 uur. Op dinsdag tot en met vrijdag is de bibliotheek open van 11.00 tot 18.00 uur. En op zaterdag is de bibliotheek met ingang van 1 april geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De vestiging in Akersloot is met ingang van 1 april 2015 open van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. En op de woens dagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. De vestiging Limmen is met ingang van 1 april 2015 open van maan dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Online is Bibliotheek Kennemerwaard uiteraard 24 uur per dag bereikbaar. Via de website www.bibliotheekkennemerwaard.nl kunt de catalogus raadplegen, uw geleende materialen verlengen, materialen reserveren en uw leen gegevens inzien. Ook superhandig is de Bibliotheek Wise app. Deze app is te downloaden via de Google Play Store of Apple Store. De nieuwe openingstijden zijn binnenkort te raadplegen op de website. CASTRICUM - Een grote groep bewoners uit diverse gemeen ten in Kennemerland wil het Oer-IJ gebied meer tot leven brengen met recreatieve the maroutes, een Oer-IJ atlas, een Oer-IJ Academie en een Geopark met Unescostatus: het zijn enkele van de vele voor nemens die de Stichting Oer- IJ bekend maakte in haar deze week gepresenteerde Plan van Aanpak. Bij het Oer-IJ gaat het om de groene driehoek tussen de Zaanstreek, Castricum en Velsen. In het Plan van Aanpak wordt beschreven hoe uniek het Oer- IJ is en wat er moet gebeuren om het bijzondere karakter ervan te behouden. Meer dan tweeduizend jaar geleden mondde hier een noor delijke zijtak van de Rijn uit in zee. Van dat getijdenlandschap is -voor wie dat weet- nog veel terug te zien. De stichting Oer-IJ wil inzichte lijk maken wat de uiteenlopende mogelijkheden en kansen zijn van het Oer-IJ gebied. De voorgestelde projecten beslaan uiteenlopende terreinen. Zo denkt de stichting behalve de eerder genoemde pro jecten ook aan verbetering van het netwerk voor fiets-, vaar- en wan- delverkeer en het uitbrengen van adviezen bij ruimtelijke ordenings- De wethouders Leo van Schoonhoven en Ans Pelzer, met de secretaris van Stichting Oer-IJ Jos Teeuwisse, de pen ningmeester Jan Kuiper, adviseur Lia Vriend en voorzitter Evert Vermeer. Aangeleverde foto vraagstukken, zoals de aansluiting van de A8 op de A9 en de plannen voor aanleg van het opstelterrein voor Sprinterterreinen. Sommige projecten zijn al in uit voering, zoals de succesvolle Oer- IJ academie; een lezingenreeks in het Huis van Hilde was korte tijd uitverkocht. Ondernemers in de recreatiesector volgden een oplei ding tot 'ambassadeur van het Oer- IJ'. Dat gebeurde in samenwerking met het IVN. Er volgt binnenkort ook een gidsencursus. De eerste exemplaren van het Plan van Aanpak zijn maan dag 23 maart aangeboden aan de Castricumse wethouders Ans Pelzer (onder andere archeolo gie en cultuurhistorie) en Leo van Schoonhoven (buitengebied). De gemeente Castricum heeft de pro ductie van het rapport financieel mogelijk gemaakt. Het Plan van Aanpak is ook digitaal beschikbaar via www.oer-ij.nl CASTRICUM - De stolp is als beeldbepalende 'Piramide van de Polder' het icoon van het Noord-Hollandse landschap. Pieter Blom, geeft op donderdag 2 april van 10.00 tot 12.00 uur, bij de activiteit De Ochtenden in de bibliotheek van Castricum, een lezing over de stolpboerde rijen van Castricum en Bakkum. Er staan zo'n 5.500 stolpen van Texel tot in de Haarlemmermeer. Stolpboerderijen bepalen voor groot deel de identiteit van het Noord-Hollandse landschap. Maar het voortbestaan van de stolp staat onder druk, ondanks de grote waar dering voor dit agrarisch erfgoed. Pieter Blom is als bouwkun dige begonnen met de inventari satie van stolpboerderijen voor Boerderijenstichting Vrienden van de Stolp. Daarna heeft hij voor het jaarboek van de Werkgroep Oud Castricum alle stolpen in Castricum en Bakkum beschreven. Tevens houdt hij zich bezig met de upgrading van de Boerderijen Beeldbank, het deel van Castricum en Bakkum. De lezing wordt verzorgd in de cyclus De Ochtenden, een samenwerkings project van bibliotheek en Welzijn Castricum. De toegang bedraagt 2,50. Aanmelden kan bij de Klantenservice in de bibliotheek. Reserveren is mogelijk op telefoon nummer 0251 - 655 646 of per mail via castricum@bibliotheekkenne- merwaard.nl of via de website www.bibliotheekkennemerwaard.nl De stolp is beeldbepalend voor het Noord-Hollandse landschap. Aangeleverde foto Geduldig liet Henny Huisman zich bij kunstcentrum Perspectief portretteren op een houten keukenstoel. Aangeleverde foto Bij Sportinstuif 55+ kan men tafeltennissen, volleyballen en bad mintonnen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9