naar de dolfijnen 10 VOORJAARSBIJLAGE UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 Help Sam naar de dolfijnen HEILOO - Sam Dekker is een jongen van 9 jaar uit Heiloo met het syndroom van Down. Praten is erg moeilijk voor hem, waardoor hij niet altijd begrepen wordt. Daarom willen zijn ouders, Arjen en Lisette, dit jaar met hem en zijn zusje Anne (7) naar het Curagao Dolphin Therapie en Research Center. Sam is erg actief. ,,Hij springt graag op de trampoline in de tuin", vertelt papa Arjen. ,,Ook houdt hij van klimmen, rennen, stoeien en voetballen. Een stukje fietsen op de duo-fiets, lek ker autorijden of op zijn speelgoedgitaar spelen vindt hij ook erg leuk." Samen met zusje Anne zwemt Sam in zwembad Loos tij dens de zwemles voor gehandicapten. En zodra het warm genoeg is, gaan ze met z'n allen naar Het Baafje. Daar kijkt Sam graag hoe iedereen in het water springt en duikt. Met dolfijnen heeft hij nog geen ervaring, maar zijn ouders willen voordat ze naar Curagao vertrekken in ieder geval een keer naar het Dolfinarium gaan, zodat het zwemmen met dolfijnen tastbaarder voor Sam wordt. Zij hopen dat Sam door de dolfijnentherapie beter zal leren praten, want nu is hij vaak gefrustreerd omdat anderen niet weten wat hij bedoelt. De therapie bestaat sinds 2004 en helpt elk jaar zo'n 400 mensen met downsyndroom, autis me of bijvoorbeeld psychische klachten. De dolfijnen van het centrum en een team van logopedisten, fysiotherapeuten en psychologen werken heel gericht om de besproken doelen te realiseren. De nieuwe prachtige omgeving en de dolfijnen blij ken telkens weer voor positieve veranderingen te kunnen zor gen. Zo'n verandering zou ook een verhoogde zindelijkheid Sam's ouders hebben allebei groe ne handen. Vader Arjen werkt bij de gemeente Castricum in de groenvoorziening en moeder Lisette doet vrijwilligerswerk voor Natuurmonumenten. Samen doen ze 's zaterdags vaak mee in de werk groep Heiloöer Bos. Een collega van Lisette, boswachter Rob, bedacht voor kunnen zijn. ,,Sam draagt nog een luier en voelt vaak niet op tijd of hij moet poepen of plassen", zegt mama Lisette. Een derde aandachtspunt is zijn motoriek. Al vanaf dat hij wilde omrollen, volgt Sam fysiotherapie. Lopen leerde hij met een kleine rollator. Fietsen blijft moeilijk, maar met de duo- fiets lukt het wel. Zijn fijne motoriek blijft echter slecht. ,,Als hij plantjes water geeft, krijgen ze in plaats van een scheut je een hele plons water", vertelt Lisette. ,,Tekenen en kleuren vindt hij ook heel moeilijk. Als je mazzel hebt, tekent hij een paar streepjes of rondjes. Lezen en schrijven zal hij wel nooit leren. Concentratie-werkjes, daar heeft hij het geduld niet voor. Hij vindt het leuker om rond te springen en de clown uit te hangen." Zijn ouders hopen dat Sam door de therapie misschien wat rustiger zal worden en beter zich zal kunnen concentreren. ,,lk liep al jaren rond met het idee van de dol fijnen-therapie", vertelt Arjen. ,,Je wilt alles aangrijpen wat verbetering geeft." Toen ze een familie ontmoet hadden die al gegaan was, hakte hij de knoop door. Nu sparen ze al een aantal jaren voor de reis. Voor hun is het een dure onderne ming, want ze hebben het niet zo breed. hen de slogan 'help Sam naar de dolfijnen' en hielp mee met de website www.samnaardedolfijnen.nu. De familie Dekker wordt bijgestaan door stichting Dolfinn uit Heiloo, maar aanvullende donaties zijn hard nodig om Sam nog dit jaar naar de dolfijnen te brengen. Op de website www.samnaardedolfijnen.nu kunt u meer informatie vinden hoe u Sam kunt helpen. Er is ook een rekeningnummer geopend: NL12 RABO 1336 8770 22, ten name van S.A.M. Dekker, Heiloo. Mocht er meer geld bin nenkomen dan nodig is, dan wordt het resterende bedrag overgemaakt naar Stichting Dolfinn. Uw donatie komt dus altijd goed terecht!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 10