Kerkveiling voor Monumenten de Witte Kerk r* m MM 12 At ii r VOORJAARSBIJLAGE onne Ten Bruggencate De veilingavond bestaat uit de veiling zelf en een loterij F V* J fr j?" UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 HEILOO - De Witte Kerk is een rijksmonu ment en het boegbeeld van en voor Heiloo. Om de kerk en de inventaris in stand te hou den, blijven restauraties en onderhoud nodig. De kerk is eigendom van de PKN-gemeente in Heiloo. Om financiële middelen te werven is in 2012 Stichting Monument de Witte Kerk opgericht. Onder het motto 'de Witte Kerk is voor ons allemaal' zijn er meerdere werk groepen actief die zich op vrijwillige basis inzetten voor de stichting. Voor geldwerving, maar ook voor de promotie van de Witte Kerk als culturele locatie, prachtig gelegen in het centrum van het dorp. In de Witte Kerk worden nog bijzondere ere diensten gehouden, maar ook worden er huwe lijken gesloten en vinden er begrafenisdiensten plaats. Daarnaast heeft de kerk een maatschap pelijk functie voor de gemeenschap en biedt een sfeervolle ambiance voor allerlei sociale en culturele activiteiten. Om dit alles zo te houden en wellicht het aantal activiteiten nog uit te brei den, is voor groot onderhoud in de komende jaren 160.000 euro nodig. Daarvan komt circa 70.000 euro voor rekening van de eigen kerkge meenschap. Om dit, en nog een aantal andere wensen, te bekostigen heeft de stichting de ko mende periode diverse acties in petto. Als eer ste staat op 25 april een veiling in de Witte Kerk op het programma. Hier zullen tal van bijzondere kavels onder de hamer komen. Marien van der Wolf is voorzitter van de werk groep die de monumentveiling organiseert. Hij zal op 25 april tevens als veilingmeester optre den. ,,De kerk wordt vaak en voor veel doelein den gebruikt met als gevolg dat er altijd wel iets op te knappen valt. Binnen denk ik bijvoorbeeld aan de toiletgroep of het keukentje. Maar ook de rieten stoelen worden zo langzamerhand een beetje gammel en zijn op termijn aan vervanging toe. Uit recent onderzoek naar de staat van het dak bleek gelukkig dat niet alle dakpannen ver nieuwd hoeven te worden. De oude dakpannen verkeren nog in redelijk goede staat. De eerder aangekondigde dakpannenactie zal hierdoor wellicht een andere ludieke invulling krijgen. We houden u op de hoogte. Een andere wens van de stichting is de restauratie van het kabinetor gel, waar op dit moment aan wordt gewerkt." Kortom, elke euro die binnenkomt tijdens de veiling, zal goed en verantwoord worden be steed. Van der Wolf heeft de stille hoop hiermee tussen de tien en vijftienduizend euro voor de stichting op te halen. Maar hij blijft realistisch. ,,Het is al mooi als er veel mensen op af komen, ook dan vinden wij de veiling geslaagd en voor herhaling vatbaar." De monumentveiling wordt gehouden in een extra lang, feestelijk weekend, dat duurt tot en met Koningsdag. De veiling op zaterdagavond 25 april begint om 20.00 uur, de Witte Kerk is open vanaf 19.30 uur. Bij binnenkomst ontvangt iedere bezoeker die zich registreert een bordje om mee te bieden. De veilingavond bestaat uit twee onderdelen; de veiling zelf en een loterij. Het avondvullende programma is gevarieerd en wordt opgedeeld in drie veilingrondes; de pau zes worden muzikaal opgeluisterd door Heilooër gitaarvirtuoos Hans Laduc. Van der Wolf is nu al verheugd over de bijzondere kavels die die avond geveild zullen worden. En de lijst met ka vels groeit met de dag. ,,De Heilooër midden stand, maar ook veel musici, horeca en onder nemers uit het dorp hebben bijzondere kavels beschikbaar gesteld". Zo kan men bieden op een huisconcert van Hans Laduc. Of op een be zoek met burgemeester Hans Romeyn aan een wedstrijd van Telstar, voorafgegaan door een maaltijd. En men kan bieden op een lunch met het college, of een huisconcert van Gerard Boe- ters en Teunis van der Zwart. Ook hebben inwo ners van Heiloo en zelfs uit Alkmaar schilderijen aangeboden van kunstenaars uit Heiloo. Later dit jaar, in september of oktober zullen Gerard Boeters en Teunis van der Zwart ook nog een benefietconcert geven in de Witte Kerk. En dat is nog maar een kleine greep uit het veelzijdige aanbod. Leden van de werkgroep hebben veel werk verzet om al deze bijdragen binnen te ha len. Dus komt allen op 25 april naar de Witte Kerk! Mensen die nog iets bijzonders voor de veiling willen inbrengen, schroom niet en meld het snel als kavel aan bij Marien van der Wolf (marienvdwolf@hetnet.nl of Jos Mulder (josj.mulder@activecasemanagement.nl). Mariën van de Wolf: ,,De rieten stoelen worden zo langzamerhand een beetje gammel en zijn op termijn aan vervanging toe". 's. L 1 y/W l j-i- x t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 12