Anne Alofs ontwerpt 3D kussentje voor Nationaal Ballet VOORJAARSBIJLAGE Van haar had de winkel nog geen merchandising voorradig." Een hele eer voor een beginnend ont werpster van 19 jaar, die ook nog eens van ballet houdt. Première 'La Dame aux Camélias' Met hulp en advies van José heeft Anne tien kus sentjes gemaakt, die ze onlangs in maart heeft af geleverd bij het Nationaal Ballet. En ja, echte sterren zijn niet snel tevreden, want Anna Tsygankova wilde bij nader inzien toch liever een andere foto van haarzelf. Waarop Anne snel aan de slag moet voor tien nieuwe exem plaren, dit keer met de gewenste print. Ook dat hoort erbij als je ontwer per wilt worden. Het kus sentje op de foto is dus niet de eindversie. Daar wordt op dit moment hard aan gewerkt en de tijd dringt. Want de première van de dansvoorstelling 'La Dame aux Camélias' waarin de Russische eer ste soliste danst, is op 10 april. Maar als dank voor haar inspanningen mag Anne haar grote idool per soonlijk ontmoeten. Dat, en het gegeven dat haar ontwerp zeer binnen kort in de winkel van het Nationale Opera Ballet theater zal liggen, is iets waar de jonge Heiloose maar wat trots op is. heeft ze zelf ontworpen, gemaakt en er acht van verkocht. Het geld heeft Anne overgemaakt naar 3FM Serious Request. Anna Tsygankova Toen bleek dat haar 3D ontwerp toch wel vrij uniek was, trok Anne de stoute spitzen aan en stuurde een mailtje met een foto van haar kussentje naar de winkelcoör dinatie van het Nationale Opera Ballet. Anne: „In het Natio nale Opera Ballet theater is een winkel met merchandising, waar allerlei aandenkens aan een voorstelling te koop zijn. Ik hoopte dat ze interesse zouden tonen in mijn kus sen- tje." En dat deden ze! Na een poosje werd Anne uitgenodigd om langs te komen en vroegen haar of ze tien proefkussentjes wilde maken. „Met de afbeelding van Anna Tsy gankova, eerste soliste van het Nationaal Ballet. HEILOO - De 19-jarige Anne Alofs uit Heiloo heeft twee passies: bal let en modeontwerpen. Als jong meisje was ze al bezig met het ont werpen van kleding, en maakte ze van lappen stof een creatie. Haar meisjesdroom: met één van de twee iets berei ken Mode Design Anne volgt aan het ROC Am sterdam de driejarige mbo-opleiding Mode Design. Bovendien doet ze aan klassiek ballet en danst vier keer per week bij dansstu dio Dentro in Alkmaar. Een balletcarrière zit er niet in, maar haar ont werptalent biedt wellicht meer kans van slagen. Een eerste, veelbelovend succesje kan ze nu al op haar naam schrijven. Stage Voor haar opleiding loopt Anne een half jaar stage bij Glas Corporate Design in Fashion, het atelier van José Glas, gevestigd in het WBC in Heiloo. Met het ontwerpen van promotie- en bedrijfs kleding timmert José nationaal aan de weg en werkt voor bekende opdrachtgevers zoals de Keukenhof en Hago Schoonmaakbedrijf. Ook dichter bij huis, voor Van Hollant Craenenbroeck heeft José de bedrijfskle- dinglijn ontworpen. Een inspirerende plek voor Anne; om te leren en de kneepjes van het vak op te doen. ,,Ik ben heel blij dat ik hier stage mag lopen!" 3FM Serious Request Vorig jaar kwam het ROC in actie om geld pen. Waarop Anne thuis aan de slag ging om haar idee uit te werken. ,,Het moest iets met ballet te maken hebben, iets wat ik makkelijk zou kunnen verkopen op mijn eigen dansschool. Toen ik op internet ging zoeken, kwam ik dekbedovertrek ken met een ballerinaprint tegen. Ik meende te zien dat de tutu 3D was en dat leek me een leuk idee voor een kussentje." En het kussentje kwam er; met daarop een print van een ballerina met een driedimensionale tutu. Ze in te zamelen voor 3FM Serious Request. Leerlingen moesten zelf iets maken om te verko- UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 Anne Alofs en José Glas in het atelier van Glas Corporate Design in Fashion. Foto's Carolien Breed Anne laat trots het door haar ontworpen kussentje zien dat straks in de winkel van het Nationale Opera Ballet theater zal liggen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 14