Dagrecreatie in Castricum en omgeving rf7 4 16 VOORJAARSBIJLAGE UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 REGIO - In omgeving Castricum is van alles te doen, zien en beleven. Een dagje in het Noord hollands Duinreservaat, op het Alkmaardermeer of een bezoek aan een attractiepark, dierentuin of interactief museum zijn slechts enkele opties... Het strand is natuurlijk prachtig, maar zeilen en ka noën op het Alkmaardermeer, een fijne wandeling door het Noordhollands Duinreservaat of een bezoek aan het idyllische Dierenduintje maken uw verblijf in Castricum compleet. Toch biedt omgeving Castricum meer: in de histori sche bloementuin - de Hortus Bulborum - staan de fraaiste tulpen, narcissen en hyacinten en in bezoe kerscentrum De Hoep leert u over het zuiveren van water en over de rijke flora en fauna van het duinre servaat. Castricum en omgeving bruist. Van de ongerepte na tuur tot de gezelligheid van de grote steden - in om geving Castricum vindt u het allemaal. Aantrekkelijk Akersloot Middenin de uitgestrekte polder en aan de rand van het Alkmaardermeer ligt het charmante plaatsje Akersloot. De lange historie is te herkennen aan het markante gemaal en de authentieke molens. Maar Akersloot is veelzijdig: aan het Alkmaardermeer valt er ook voor watersportliefhebbers veel te genieten. Akersloot is een toegangshaven tot het Alkmaar dermeer. De recreatiestranden geven zwemmers en surfers toegang tot de plas. Bovendien kunt u er kano's huren om de omgeving te verkennen. De vele jachthavens fungeren als startpunten voor een mo torboot- of zeiljachttocht over het Alkmaarder- en Uitgeestermeer. Daarnaast is er ook aan de snelle jongens gedacht: water- en jetskiërs kunnen zich uit leven op een speciaal voor hen ingericht deel van het Alkmaardermeer. Toch vindt ook zeker de rustzoeker bij het Alkmaar dermeer wat hij wilt. Langs de oever kan er volop gevist worden en vogelliefhebbers kunnen vanuit de vogelhut (van het Landschap Noord-Holland) weide en watervogels spotten. Bovendien zijn er aan en rondom het meer genoeg (horeca)gelegenheden om iets lekkers te eten of te drinken. Historisch Akersloot Het uitgestrekte polderlandschap van Akersloot herbergt de mooiste molens en historische gebou wen. Aan de rand van Akersloot staat bijvoorbeeld het eeuwenoude gemaal 'Limmen 1879'. Ruim een eeuw lang hield dit gemaal de polder droog, maar tegenwoordig dient het als expositieruimte voor wis selende tentoonstellingen. Bovendien staat het oud ste elektriciteitshuisje van Nederland in Akersloot. Meer informatie over het gemaal vindt u op www. gemaal1879.nl. Tevens vallen de Akerslootse Noordermolen en De Oude Knegt tijdens een wandeling door de polder zeker op. Deze laatste korenmolen kunt u overigens op afspraak bezichtigen. Bovendien is er ambachte lijk gemalen meel te koop. Kortom, de lange historie, de uitgestrekte polder, de vele jachthavens en de au thentieke molens maken een bezoek aan Akersloot meer dan de moeite waard. Karakteristiek Bakkum In het bosrijk duinreservaat en nabij de kust, ligt het leuke plaatsje Bakkum. Op de oergezellige Bak- kummerstraat staan karakteristieke Kennemerlandse huizen. In de dorpskern is er volop gelegenheid om culinair te genieten. Het unieke duingebied leent zich uitstekend voor wandelingen en biedt toegang tot het Bakkummer strand. In het Bakkumse duinreservaat kunt u prachtige wandelingen maken. Verschillende wandel- en fiets routes leiden u door dit flora- en faunarijke duinge bied. Bovendien ligt het strand op loopafstand: een fijne wandeling brengt u binnen drie kwartier op het strand. Maar ook ruitersportliefhebbers zijn hier op de juiste plek. Door dit duinreservaat lopen prach-» tige ruiterpaden. Uniek in Nederland. Ervaar de dui-^. van de prachtigste bloemenmozaïeken. Met als re- horen allemaal tot de mogelijkheden. Fleurig Limmen Door de unieke zandgronden vormt Limmen de kern van de bollenteelt in Noord-Kennemerland. Het is dan ook niet verwonderlijk dat dit Noord-Holland se dorpje ieder voorjaar wordt omgetoverd tot één grote bloemenzee. Tijdens deze zogenaamde 'bloe mendagen' komen bloemliefhebbers van heinde en verre om dit unieke spektakel te aanschouwen. Ieder voorjaar helpt elke dorpeling mee aan het creëren nen dan ook eens anders en verken dit gebied te paard. Maar het bosrijke duinreservaat biedt meer: naast de prachtige natuur, herbergt dit gebied ook enkele rijksmonumentale panden. Grote filmproduc ties zoals 'De Storm' en 'Terug naar de Kust' werden hier opgenomen. Voor elk wat wils Of u nu een snelle hap zoekt of juist uitgebreid wilt dineren, in Bakkum bent u op de juiste plek. Met diverse eetgelegenheden, zoals een sterrenrestau rant en een bistro, heeft dit dorpje op culinair gebied veel te bieden. Maar ook voor een langdurig verblijf kunt u in Bakkum terecht. Met een dorpshotel en een camping middenin het duin, kan iedereen van dit bij zondere gebied genieten. Veelzijdig Castricum mi Vlakbij het zonnige Noordzeestrand en grenzend aan het Noord-Hollandse duinreservaat ligt Castricum. Dit dorp biedt volop mogelijkheden voor jong en oud. De shopper kan zich uitleven in de dorpskern, de rustzoeker vindt een oase van stilte op het strand of in het duingebied en het gezelligheidsdier kan de drukte opzoeken in uitgaansgelegenheden aan de Dorpsstraat. In het bosrijke duinreservaat kunt u genieten van de prachtige natuur. Verschillende ruiterpaden, wandel en fietsroutes leiden u door dit unieke duingebied. Het strand in Castricum aan Zee bereikt u bovendien al wandelend binnen drie kwartier. Is uw interesse gewekt na een bezoek aan de duinen? Dan kunt u bij bezoekerscentrum 'De Hoep' van alles te weten ko men over de flora en fauna van dit rijke duingebied. Maar veelzijdig Castricum verrast u ook op cultu reel gebied: wandelend of fietsend in en rondom de dorpskom passeert u bijvoorbeeld de eeuwenoude Hervormde kerk, de jachtopzienerswoning 'Kijk-Uit' en typische Noord-Hollandse (stolp)boerderijen. Bo vendien zijn er nabij de dorpskern belangrijke ar cheologische opgravingen gedaan - het grafveld met daarin het gereconstrueerde meisje 'Hilde' werd hier bijvoorbeeld gevonden. Actief Castricum In de dorpskern worden er gedurende het hele jaar verschillendeevenementen georganiseerd. Markten, kermissen en verschillende festivals zijn slechts een greep uit het activiteitenaanbod in Castricum. Bovendien keert jaarlijks het internationale jeugd- tennistoernooi 'Biesterbos Open' in Castricum te rug. Verschillende internationale toptalenten als Paul Haarhuis, Richard Krajicek, Gustavo Kuerten en Raemon Sluiter hebben hier al hun opwachting gemaakt. Nieuwsgierig naar het volgende tennistop- talent? Dan moet u zeker een kijkje gaan nemen bij dit internationale tennistoernooi. Maar ook voor ge zellige horeca moet u in Castricum zijn: een drankje drinken op het strand of in een van de kroegjes be- sultaat dat u tijdens de Limmense bloemendagen via twee bewegwijzerde wandelroutes de ruim zeventig bloemenmozaïeken kunt bewonderen. Maar in Lim men staan in het voorjaar nog meer bijzondere bloe men in bloei. In de Hortus Bulborum kunt u vanaf half april tot half mei genieten van maar liefst 3850 verschillende bol gewassen. Hier kunt u allerlei onbekende soorten tulpen, narcissen en hyacinten bekijken. Het unieke van deze bloementuin schuilt in het feit dat er aller lei soorten historische bloemen' 1 bloeien die nergens anders meer voorkomen.' Bovendien vindt u in Lim men naast deze bijzondere bloemsoorten nog meer historie... I I 1 Historische dorpskern Als een van de oudste Noord-Hollandse dorpen, her bergt Limmen prachtige monumentale gebouwen. De dertiende eeuwse Nederlands Hervormde Kerk, de RK Corneliuskerk en het culturele centrum in de stolboerderij 'Vredenburg' zijn slechts een greep uit de Limmense bezienswaardigheden. Maar naast cultuursnuivers zijn actievelingen in Limmen ook op hun plaats. Met een kartcentrum, kermis in de zo mermaanden, carnaval en vele andere evenementen hoeft u zich in Limmen geen moment te vervelen. Waterrijk De Woude In het Alkmaardermeer op de Westwouderpolder ligt het pittoreske Noord-Hollandse dorpje De Woude. De enige manier om dit plaatsje te bereiken is per pont. Door de vrij geïsoleerde ligging van het eiland is de natuur grotendeels ongerept gebleven. Unieke vogelsoorten, zoals de Kemphaan en de Watersnip, spot u hier met gemak. Natuurliefhebbers en rustzoekers zijn bij De Woude op de juiste plek. U kunt bijvoorbeeld een prach tige wandeling maken over de dijk rondom het ei land. Deze zeven kilometer lange wandelroute leidt u langs het gezellige dorp, het Alkmaardermeer en de Stierop. Tijdens deze wandeling komt u zeker bijzon dere vogels en planten tegen. Vanaf het pontje kunt u deze wandeling zowel links als rechts starten. Gezelligheid en entertainment Toch vindt u ook zeker gezelligheid en vermaak in De Woude. Met een fraai uitzicht op het Alkmaar dermeer kunt u in een van de horecagelegenheden genieten van een drankje, hapje of een diner. Boven dien worden er in het dorpshuis De Kemphaan - ge vestigd in een voormalig Zaans kerkje - wisselende exposities, culturele activiteiten en workshops ge organiseerd. Daarbij kunt u dit mooie Zaanse kerkje huren als vergader- of trouwlocatie. Wilt u een langer bezoek aan dit unieke eiland brengen? Dan kunt u op een van de campings terecht. De Woude biedt dus volop mogelijkheden! Bron: www.beleefcastricum.nl/

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 16