Bloemendagen Limmen mooier en groter dan ooit Voorjaarsbieren steeds meer in trek 2 VOORJAARSBIJLAGE ChillZone UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 Het jaarlijkse Meibockfestival in de Posthoornkerk te Amsterdam, dat dit jaar op 19 april zal plaatsvinden. Foto: Frans Ruiter Op 20 maart jongstleden om 23.45 uur is de lente be gonnen. Een nieuw seizoen waarvoor veel brouwers een jaarlijks terugkerend bier hebben gebrouwen: Lente bier! Ook wel Voorjaarsbier, Lentebock, Meibock, Spring- bock of Paasbier genoemd. Maar wat is nou een Lente bier? Welke benaming je ook ge bruikt, het is een bier dat sec in het voorjaar wordt uitge bracht en maar tijdelijk ver krijgbaar is. Net als de herfst- bock een seizoensbier dus. Aan het gebruik van het woord of toevoeging 'bo(c)k' is één voorwaarde gesteld, voor de rest gelden er voor een voor jaarsbier geen regels. Het mag dus donker zijn en 3% alcohol bevatten of goudgeel en 9%. Doch de markt gaat over het algemeen uit van een blond tot amberkleurig bier met 6,5 a 7% alcohol dat moutig, zoet/ bitter en vaak fris/fruitig van smaak is. Het bier kan ook ge zien worden als een overgang tussen de zware winterbieren en de lichtere zomerbieren. Omdat er vroeger nog geen koelingsmogelijkheden wa ren, kon men in de zomer niet brouwen. De laatste brouwsels voor de zomer - die meestal in mei klaar waren (juist, de benaming Meibock), werden wat zwaarder in alcohol ge maakt om de zomer te kunnen overleven. Naast dat alcohol smaak geeft is het namelijk ook een conserveringsmiddel. In Duitsland werd hiervoor on der andere het biertype Mar- zen (juist, in maart) gebrou wen, waarvan na de zomer de nog resterende voorraad opgemaakt moest worden om ruimte te maken voor brouw sels van de nieuwe oogst. Zo zijn de beroemde Oktoberfes- ten ontstaan. Inherent aan de sterke groei van brouwerijen in Nederland - inmiddels meer dan 250 - en de toenemende bekendheid en consumptie van speciaalbier, is ook de toename van het aan tal voorjaarsbieren. Ondanks dat ze minder bekend zijn dan hun collega's in de herfst, is er binnen de landsgrenzen toch al keuze uit meer dan vijftig verschillende, veelal lokaal/ regionaal verkrijgbare soor ten. In onze directe omgeving vinden we bijvoorbeeld Mei(n) Vriend van de Vriendenbrou werij uit Heiloo en Ut 1e Kieft- ai Lentebock van Brouwerij Dampegheest te Limmen. Vier de komst van de zon met een mooi, fris en smaakvol Lentebier! Op 11 april vindt de vierde Heilooër Limmer Bokkentocht plaats, waarvan voor de twee de keer de lente-editie met meer dan twintig verschillende Voorjaarsbieren in twaalf hore- calocaties. Voor meer informa tie, zie de advertentie elders in deze bijlage. LIMMEN - De definitieve da tum van de Bloemendagen Limmen is bekend! In ver band met het frisse voor jaar is de datum van de Bloemendagen nu definitief vastgesteld op zaterdag 2 mei tot en met woensdag 6 mei. Eerder zijn er volgens de kwekers zeker geen lichte hyacinten te ver- j krijgen. Een voordeel van deze (latere) da tum is dat er veel mensen vrij heb ben en nu in de gelegenheid zijn rustig van alle bloemenpracht en festiviteiten te genieten. Geïnteresseer den die ook wel eens wil len meewer ken aan een prachtig moza- iek worden van harte uitgeno digd zich te mel den bij de stich ting. Zij kunnen als gastprikker bij een van de be staande prikploegen aanschuiven om zelf te ervaren hoe gezellig en leuk het is samen een kunstwerk van bloemen te maken. Bij voldoende aan meldingen is het wellicht zelfs mogelijk een eigen ploeg uit deze 'nieuwelingen' samen te stellen! Workshop Stichting Bloemendagen Lim- men organiseert voor deze geïnteresseerden een work shop 'mozaïek bouwen'. Deze staat gepland voor 14 april om 19.00 uur in jongerencen trum Conquista te Limmen. Potentiële deelnemers ont vangen op korte termijn nog een e-mail met daarin alle details. Deze workshop wordt speciaal voor 'nieuwelingen' georganiseerd. Er zijn mento ren aanwezig om iedereen op weg te helpen en (waar nodig) van A tot Z te begeleiden. GGZ Heiloo De GGZ gaat ook meed aan de Bloemendagen Li men! Zij pakken het metee groots aan met maar liefst ze ven werkstukken. Eén van de gemaakte werkstukken zal in Limmen worden neergezet en verder zullen op het terrein van de Willibrordusstichting tal van activiteiten worden gehouden. 's Avonds is het terrein ook te bezoe ken en zal door speciale ver lichting het geheel in feeë rieke sferen worden gebracht. Cliënten van de GGZ zullen bovendien helpen bij het rit sen van hyacinten en in Lim- men behulpzaam zijn bij op- ruimwerkzaamheden en het uitzetten van de route. Vrije categorie Er is dit jaar een nieuwe, vrije categorie. Dit houdt in dat al les wat met bloemen te maken heeft welkom is. Een slede in witte hyacintennagels, slin gers van narcissen, een oude motorfiets met een bloemstuk erop en ga zo maar door. Ook zijn er prijzen voor de mooiste tuinen beschikbaar. De vele prachtige tuinen ge ven de Bloemendagen een ex tra feestelijk tintje. Op 29 en 30 april is er in het dorpspark een 'ChillZone' voor de jeugd van 12 tot 1 8 jaar. Dit zal een groot feest worden, met een DJ die 'Chille' muziek draait tijdens het maken van de werkstuk ken. De jeugd maakt, on der begeleiding van er varen mentoren, in de ChillZone onder an dere logo's voor de Limmer onderne mers. De onderne mers die hier prijs op stellen, kunnen zo'n logo bestel len en trots bij hun ingang ten toonstellen. Het geld dat hier mee opgehaald wordt besteedt de stichting aan de inrichting en catering van de ChillZone. Deel nemers krijgen gratis fris en hap jes aangeboden. Oldtimerfair en live muziek in het dorps park Op zondag 3 mei wordt in het dorpspark vanaf 12.00 uur weer een groots spekta kel gehouden. Er komen onder andere Oldtimers, kraampjes met ambachtelijke producten en voor de kinderen is er een springkussen. Natuurlijk is er ook een gezellige bar met terras en wordt er weer heer lijke, prijswinnende paling en makreel gerookt. Het geheel wordt muzikaal luister bijgezet met een doorlopend live op treden van een gezellige band. Stichting Bloemendagen Lim- men verheugt zich nu alweer op de massale belangstelling, u bent van harte welkom! Wat zal het weer een feest worden op 2 tot en met 6 mei! De Bloemendagen zijn écht SPRINGLEVEND! Voor meer informatie en inschrijven: info@bloemendagenlimmen.nl www.bloemendagenlimmen.nl Facebook: Stichting Bloemen dagen Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 2