René Kievit op de pedalen voor Stichting Het Vergeten Kind 6 VOORJAARSBIJLAGE Het streefbedrag is 1000 euro en meer is welkom Een andere weg Zijn vrouw Anneke betekent Rene's redding UITKIJKPOST 1 APRIL 2015 AKERSLOOT - Als klein jochie van 7 fietste hij al graag. Wielrennen was misschien wel zijn enige houvast in zijn roerige jeugd. Op 4 mei aanstaande vertrekt de in Rotterdam geboren 'en getogen' René Kievit (53), sinds 2001 woonachtig in Akersloot, naar Hoogeveen. Daar begint hij aan de eerste uit een reeks van totaal 26 tourritten in de Beneluxlanden, die hij van plan is om deze zomer (tot oktober), voor stichting Het Vergeten Kind te rijden. René is volop in training en legt dagelijks ruim honderd kilometer op de pe dalen af. Op het nu nog lege witte shirt dat hij tijdens de tochten zal dragen, komen de namen van sponsors, die zich kunnen aanmelden via https:// www.justgiving.nl/fietsen-voor- het-het-vergeten-kind of via Renekievit@quicknet.nl. ,,Het hele seizoen uw naam op het shirt, in de hele Benelux zicht baar. Dat, in combinatie met het nobele doel, is toch zeker mooie reclame voor u en uw bedrijf!" Stichting Het Vergeten Kind Er verblijven 33.000 kinderen van 0 tot 18 jaar in Nederland se opvangcentra, kinderen die op advies van Jeugdzorg uit huis zijn geplaatst. Veelal ver blijvend in 24-uurs opvanglo- caties of in dagcentra, wel licht met hun moeders in de vrouwenopvang, als (mede) slachtoffer van huiselijk ge weld. Deze kinderen kampen met ontwikkelingsachterstan den of gedragsproblemen. De stichting vraagt zich af hoe het mogelijk is dat in Nederland een kind met een gebroken been direct hulp en behan deling wordt geboden, maar dat een kind met een gebro ken ziel wordt weggestopt en vergeten? Het Vergeten Kind zet zich in om hun leef- en speelomgeving te verbeteren, zodat ze binnen de veilige muren van de opvang kunnen spelen, bewegen en ontspan nen. Daarnaast organiseert de stichting activiteiten en evenementen die deze kinde ren weer even laten lachen en genieten. Zie ook: http://www. hetvergetenkind.nl/nl/site/ manifest Just Giving Het doel van de eenmansactie van René is om meer naams bekendheid te genereren en geld in te zamelen voor deze stichting, voorheen de Guusje Nederhorst Foundation, en op gericht door haar man Dinand Woesthoff. Zo heeft René vo rig jaar december in Akersloot gecollecteerd om geld in te zamelen. De opbrengst van de collecte, 1850 euro, heeft hij op 7 januari jongstleden per soonlijk overhandigd in Den Haag, waar de het hoofdkan toor van de stichting gevestigd is. Daarnaast doet René dus ook mee aan de fietsactie van Just Giving. Hiervoor hebben, en dit kan nog steeds, mensen geld gedoneerd via de web site. ,,Alle donaties worden li- nea recta op de rekening van de stichting gestort." Als te genprestatie voor de donaties via Just Giving -het streefbe drag is 1000 euro en meer is uiteraard welkom- heeft René beloofd deze zomer minimaal 1000 kilometer te fietsen. En dat aantal kilometers zal hij in 26 tochten ruim overschrijden. Ontspoord De reden dat René zich in zet voor Stichting Het Verge ten Kind is, dat hij tot in zijn diepste haarvaten weet, hoe het voelt om een 'vergeten kind' te zijn. ,,Ik zie mezelf in die kinderen." Hij komt uit een gebroken gezin, allerminst een veilige haven om in op te groeien. Zijn moeder was prostituee, getrouwd met een zeeman die vaak maandenlang van huis was. René heeft twee zussen en een halfzus, waar hij geen contact mee heeft. Een band met zijn moeder had hij niet, hij voelde zich thuis een vreemdeling en was op zichzelf aangewezen. Hij ontspoorde al op jonge leeftijd en belandde in de kleine criminaliteit om te overleven. Ook raakte hij al zeer jong aan de drank. En het ging van kwaad tot erger. Op zijn 13de, in 1973, werd René opgenomen in de Rijksinrich ting Jeugd (RIJ) Kralingen, een gesloten jongensinrich ting. Het was het begin van een lange reeks opnames in pleeggezinnen, kindertehuizen en afkickcentra, een lijn die zich voortzette in jeugdgevan genissen en uitmondde in de penitentiaire inrichtingen de Torentijd in Zeeland en Nieuw Vossenveld in Vught. ,,Gek ge noeg was het de enige veilige omgeving die ik kende. Soms haalde ik expres iets uit, om maar weer opgesloten te wor den." Zijn laatste jaren in de gevan genis heeft René veel geschre ven over zijn leven. Onder an dere zijn boek 'Mijn moeder was een hoer'. Hij slaat pas echt een andere weg in als hij zijn huidige vrouw Anneke in 2001 ontmoet. ,,Zij is mijn redding! Eindelijk een warm, veilig plekje, wat ik altijd ge mist heb. Door Anneke heb ik een andere kijk op het leven gekregen." Met haar aan zijn zijde heeft René de afgelopen jaren geprobeerd het verleden af te sluiten en een nieuw pad te bewandelen. Samen hebben ze de instellin gen bezocht waar René heeft vastgezeten. Hij treedt ook naar buiten met zijn verhaal. Onder andere in NCRV Man Bijt Hond, in 2012. En vorige week, op 25 maart, gaf René op uitnodiging van Jet de Boer van Stichting Welzijn Oude ren Akersloot een lezing in 't Kruispunt. Hij kan zijn herinneringen niet wissen, die staan in zijn ge heugen gegrift, maar door er iets positiefs mee te doen hoopt René ze een plaats te kunnen geven. En hiermee an dere vergeten kinderen uit de schemerzone te halen. Zie ook www.renekievit.nl. Op het nu nog lege witte shirt dat hij tijdens de tochten zal dragen, komen de namen van sponsors, die zich kunnen aanmelden via https://www.justgiving.nl/fietsen-voor-het-het-vergeten-kind of via Renekievit@quicknet.nl. Foto: Carolien Breed René heeft vorig jaar december in Akersloot gecollecteerd om geld in te zamelen. De opbrengst hiervan, 1850 euro, heeft hij op 7 januari jongstleden persoonlijk overhandigd in Den Haag, waar de het hoofdkantoor van de stichting het Vergeten Kind gevestigd is. Aangeleverde foto. ls 7-jarig jongetje was René al gek op fietsen. Helaas was zijn jeugd verder van rooskleurig. Aangeleverde foto.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 6