voor arme kinderen uit Uganda S5 BB - - 11 VOORJAARSBIJLAGE HEILOO - Rob de Bruin (38) uit Heiloo rent 16 mei 63 kilometer door Uganda. Via deze muskathlon proberen de 150 gesponsorde deelnemers wat van onze welvaart naar Afrika te brengen. Misschien heb je hem wel zien gaan, die nachtelijke hardloper? Sinds januari woont De Bruin, editor bij de televisie, met vrouw en kinderen in Heiloo. Zo om de dag, vaak 's avonds nadat de kinderen op bed liggen, kun je hem zien rennen, met zijn watervoor raad op zijn rug. Hij gaat vrij warm gekleed om al vast te wennen aan de Afrikaanse hitte waar hij zich over een kleine twee maanden aan zal overleveren. Ook kiest hij ervoor zoveel mogelijk in de duinen en op het strand te rennen, want dit lijkt op de Ugan- dese ondergrond. Tibet Sinds vorig jaar juni is De Bruin begonnen zichzelf te trainen voor 16 mei. Na een barre meerdaagse berg- wandeltocht in Tibet toen hij dertig was, besloot hij regelmatig te gaan hardlopen om de volgende keer in de Himalaya een top te kunnen bereiken. Toen hield hij het nog bij een halve marathon, maar bouwde dit afgelopen jaar geleidelijk aan op. In oktober liep hij voor het eerst een hele marathon (42 kilometers): die van Eindhoven, in de omgeving waar hij opgroeide. ,,Soms is het moeilijk om dit vol te houden en heb ik geen zin omdat het bijvoorbeeld regent," vertelt De Bruin, ,,maar bij elke stap die ik zet, denk ik nu aan ons sponsorkindje in Uganda en de andere mensen die we gaan helpen. Vroeger liep ik uitsluitend voor mezelf, maar nu is het om iets te veranderen aan het onrecht in de wereld." Vierde musketier De Bruin vertelt: ,,Het idee om mee te doen aan de muskathlon kreeg ik zo'n anderhalf jaar geleden, toen ik voor het eerst meeging met een karakter weekend van de vierde Musketier, een christelijke mannenbeweging. Gedurende deze weekenden word je geestelijk en fysiek uitgedaagd. Ook hebben we het dan over onze wens voor meer gerechtigheid in de wereld. Zo ontstond in 2012 de eerste muska thlon, met toen nog maar dertig deelnemers." De muskathlon in Uganda bestaat uit een halve of hele marathon rennen, 63 kilometer (hard)lopen of meer dan honderd kilometer fietsen. Muskathlons vinden plaats in gebieden waar zich veel leed af speelt en heeft afgespeeld. Naast de grote armoede in dit westelijke gedeelte van Uganda waar Rob de Bruin gaat rennen, is dit een plek met veel aids en een extreem hoge kindersterfte. Hij ziet dit dan ook als een leermoment voor zijn eigen kinderen: ,,Ik wil niet alleen geld brengen, maar ook de armoede weer mee terug nemen om te laten zien aan mijn kinde ren." Stichting Compassion Het zal voor hemzelf ook afzien worden. Hij probeert nu al te oefenen in zo min mogelijk brandstof ver bruiken tijdens het hardlopen. Via een horloge met hartslagmeter houdt hij zijn hartslag in de gaten. Als deze te hoog wordt, gaat hij langzamer lopen waar door hij in plaats van calorieën vet blijft verbranden. Tevens probeert hij als het warm is, zo min mogelijk te drinken In 2015 vinden naast de muskathlon in Uganda ook nog muskathlons plaats- in-Kenia, Tanzania en in het Midden-Oosten. De Afrikaanse muskathlons zijn in J ^samenwerking met de stichting Compassion, dat het sponsorgeld verdeejd over haar -verschillende j lief dadigheidsprojecten in de desbetreffende landen. Inmiddels- hebben veel vrienden, familieleden -en kennissën van De Bruin geld gedoneerd voor zijn loop. Bovendien hebben een aantal - van - hen voor- de komende jaren voor 29 euro per maand een kindje gesponsord. Door deze giften en sponsoringen hel pen ze hem aan zijn 10.000 euro sponsorgeld dat-hij bij elkaar w lopen via de muskathlon. Rob de Bruin sponsoren kan. nog steeds via -de vol gende website: - www.muskathlon.nl/hl/deelnëmers/246/rob-de- bruin.html 2SSH Rob de Bruin (38) uit Heiloo rent 16 mei 63 kilometer door Uganda. Via deze muskathlon proberen de 150 gesponsorde deelnemers wat van onze welvaart naar Afrika te brengen. Aangeleverde foto Hardlopen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8