voor Heiloo 11 - 25 april 2015 Lichamelijke klachten? MoFysicP Maalwaterrun Oranjefeest Bezoek MoFysio tijdens de opening van de Appeltje Eitje-week zaterdag 11 April. En stel uw vragen tijdens het gratis consult! Liever fysiotherapie bij u thuis? Bel voor een gratis kennismaking: 06 53 92 76 36 Wethouder Elly Beens Fysiotherapie op locatie de partners. Gemeente Heiloo beoogt via de Appeltje Eitje-cam pagne de doelen van het gezondheidsbeleid te optimaliseren. De gemeente regisseert, motiveert en faciliteert de partners die met elkaar samenwerken aan die doelen. Vanuit deze rol willen wij partners een podium bieden. Dat doen we structureel via de website en andere (social)media kanalen, maar bijvoorbeeld ook door het concept om deze speciale week te organiseren." Activiteiten Doordat alle neuzen dezelfde kant op §taan en zoveel partners enthousiast meewerken aan dit project is de activiteitenkalender flink gevuld. Tijdens de openingsdag op 11 april, wordt het plein voor winkelhof 't Loo getransformeerd tot 'Appeltje Eitje-plein'. Hier kunnen bezoekers van 11.30 tot en met 14.30 uur hun eigen smoothies bereiden, lunchen met een voedingsdeskundige, meten hoe ontspannen je bent, genieten van een stoelmassage en ontdekken watje 'echte' leeftijd is. Tijdens de week zijn er uitdagingen te over. Voor ieder wat wils. Zo zijn er diverse sport en beweegclinics waar gratis en vrijblijvend aan deelgenomen kan worden, maar worden er ook diverse lezingen over uiteen lopende onderwerpen georganiseerd. Ook kan er deelgenomen worden aan introductieworkshops mindfulness en slaapyoga. En planten de kinderen van Forte Kinderopvang in Buurttuin de By een heuse appelboom. Succes Een week gezond doen is natuurlijk leuk, maar het doel is om hier een vast patroon van te maken. Het moet gezonder. Heeft Appeltje Eitje daar al succes mee gehad? Ja. Althans, dat bewijzen de bij Appeltje Eitje aangesloten basisscholen. De Benedictusschool schenkt sinds het verbond extra aandacht aan bescheiden, gezonde traktaties. Leerlingen die gezond trakteren komen met een foto op de website van Appeltje Eitje. Dit loopt als een trein! Er is op deze school een duidelijke cultuuromslag in traktaties gaande. Op De Zuidwester is het, sinds toetreding bij Appeltje Eitje, de regel om tijdens de ochtendpauze groente of fruit (dus geen koek of snoep) mee te nemen. Hebben alle leerlingen iets gezonds mee? Dan toveren de juffen van de kleu terklassen een gouden appel op tafel. Daar doen de kinderen graag hun best voor. Op de Paulusschool wordt tegenwoordig water geschonken aan de leerlingen. Waardoor kinderen leren dat water een prima dorstlesser is en de zoete drinkpakjes kunnen thuis blijven. HEILOO - Vanaf 11 april start de Appeltje Eitje-week in Heiloo. Dat betekent een week lang vol gezonde initiatie ven. Heiloo zal worden omgetoverd tot een theater met een duidelijke boodschap: een gezonde leefstijl kent alleen maar voordelen. Onder het mom 'goed voorbeeld, doet goed vol gen' hebben organisaties en de gemeente Heiloo de handen ineengeslagen en zetten zij zich in om het goede voorbeeld ten aanzien van een gezonde leefstijl te geven. Zodat het voor inwoners vanzelfsprekender en dus makkelijker wordt, Bom voor gezond te kiezen. De gedachte achter Appeltje Eitje is dat gemeente Heiloo de krachten bundelt, door met zoveel mogelijk partijen als één front achter dezelfde boodschap te staan en zo naar buiten treedt. „Aan de ene kant willen we met Appeltje Eitje van Heiloo een dorp maken waarin op een laagdrempelige wijze van alles te beleven valt op het gebied van gezonde leefstijl", vertelt wethouder Elly Beens. „Aan de andere kant willen we een bewustwor- dingsproces bij inwoners in gang zetten: een gezonde leefstijl kent alleen maar voordelen; voor jezelf én de maatschappij." Dat tijdperk waarin gezond met hoofdletters wordt geschreven is nu zo ruim twee jaar gaande. Op 4 februari 2013 is de nota 'lokaal gezondheidsbeleid 2013-2016' van gemeente Heiloo vastgesteld. Doel van het lokaal gezondheidsbeleid is om het voor inwoners vanzelfsprekender te maken voor een gezonde leefstijl te kiezen, door een omgeving na te streven waarin de gezonde keuze voor de hand ligt. Samen sterk Gemeente Heiloo verzamelt zoveel mogelijk organisaties en in stellingen om zich heen die zich hier voor in willen zetten. Om zo gezamenlijk aan een omgeving te werken die een gezonde leef stijl ademt. Vanaf de start van Appeltje Eitje - 16 oktober 2013 - is de belangstelling voor deelname groot. Veel organisaties en instellingen kloppen op eigen initiatief bij de gemeente aan. In middels zijn al meer dan dertig partners verbonden aan Appeltje Eitje. Deze partners zien het als een manier om hun maatschap pelijke betrokkenheid te tonen en hun eigen doelstellingen en lokale binding te versterken. Zo wordt Appeltje Eitje echt iets van Heiloo, voor Heiloo. ,,De week is een moment om Appeltje Eitje eens extra onder de aandacht van de inwoners te brengen ook om het te vieren", vindt Beens. „Met inwoners en met en Doel bereiken Het idee achter deze week is dus om een week lang op allerf plekken in Heiloo aandacht te vragen voor het belang van een gezonde leefstijl. En daarnaast om de bekendheid van Appeltje Eitje in het dorp te vergroten. Hoe meer mensen hen via de web site (www.appeltje-eitje-heiloo.nl) of facebook (www.facebook. com/appeltje.eitje.heioo) volgen, hoe beter zij in staat zijn om het doel te verwezenlijken. „Je hoeft nietje hele leven om te gooien, om gezonder te gaan leven, leder stapje in de goede richting is meegenomen; daar willen wij onze inwoners graag bij onderste unen. Hoe meer inwoners meedoen, hoe vanzelfsprekender en dus makkelijker het voor ons allen wordt om hier in mee te gaan. Uiteindelijk gaat het om een cultuuromslag: die maak je niet alleen, die maak je samen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11