Gemaal 1879 in Akersloot weer geopend 19 Bijeenkomsten in 't Praethuys Sweeny Todd, met jonge spelers uit de regio Vlooienmarkt in sporthal de Lelie Rommelmarkt Eensgezindheid Castricum.nl is vernieuwd Expositie keramiek in de serre KOR TOM Amak wandelt Conquistanieuws Fototentoonstelling in De Kapberg Ledenavond De Burgerij Alzheimer Café in Castricum UITKIJKPOST 8 APRIL 2015 LIMMEN - Bijzondere geglazuurde en raku gestookte werk stukken van een aantal cursisten van Josine van Os zijn te bezichtigen in de landelijk gelegen serre aan de Westerweg 39 in Limmen. Dit alles in combinatie met recente schilderijen van Nella van Os en werk van Josine. Beide dames, moeder en doch ter, zijn docenten in Castricum, Uitgeest en Wormerveer en al vele decennia bedreven in de kunst. U bent welkom om deze een malige voorjaarsexpositie bij te wonen in de middaguren van zaterdag 11 en zondag 12 april van 13.30 tot 17.30 uur. Verder is de serre de komende maanden geopend op zondagmiddag of op afspraak met wisselend werk van de familie Van Os. Voor meer informatie: www.vanoskunst.nl. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zondag 12 april zal de eerste vlooienmarkt van start gaan in sporthal De Lelie te Akersloot. Sporthal beheerder Hans de Zeeuw en Niels de Lang van het Organisatieburo hebben de handen inééngeslagen om dit evenement te organiseren met organisatieburo de Lang. Dit bureau organiseert al ruim dertig jaar vlooienmark ten in de kop van Noord-Holland. Gedurende de winterperiode (van oktober tot april) organise ren zy ongeveer 27 vlooienmark ten op diverse locaties die een EGMOND - De voorbereidingen voor de 45ste grote rommel markt van Muziekvereniging Eensgezind-heid die op 6 juni plaatsvindt in Egmond-Binnen zijn in volle gang. De eerste grote inzamelactie is op zaterdag 11 april, de andere vol gen op 2 mei en 30 mei. Die dagen kunnen inwoners van de gemeen te Bergen en Heiloo hun spullen beschikbaar stellen aan de ophaal- REGIO - De website van de gemeente Castricum is ver nieuwd. De belangrijkste rede nen waarvoor inwoners naar de website komen staan nu direct op de homepage. Steeds meer zaken zyn digitaal te regelen. Voor steeds meer pro ducten hoeven inwoners niet meer naar het gemeentehuis. En moet men toch naar het gemeentehuis, kan er via de website een afspraak gemaakt worden. Wethouder Hilbrand Klijnstra: „Als gemeente heb je zoveel producten en dien sten, dat het al snel onoverzichtelijk wordt voor de inwoner. Daarom hebben we onze inwoners gevraagd waarvoor zij castricum.nl bezoeken. De meest gevraagde onderwerpen grote bekendheid genieten in de Noordkop. Na de primeur op 12 april is het plan om volgend seizoen (2015/ 2016) een drietal vlooien markten te organiseren in sporthal De Lelie. „Onze standhouders zijn bly met deze nieuwe locatie, het is een grote, gezellige sporthal met een ruime parkeergelegenheid en ook nog eens handig in- en uitladen voor de standhouders", aldus Niels de Lang. Sporthal De Lelie ligt aan de Rembrandtsingel 3 te Akersloot. Voor meer informatie, tel: 0229- 757766 of 06-51374913 of www. burodelang.nl. dienst van de vereniging. Alles wat nog bruikbaar is is welkom. Tillen en sjouwen doen de medewerkers van de rommelmarkt. De rommel markt is bestemd om de kosten van de muziekopleiding te kunnen bekostigen en de instrumenten en uniformen te kunnen vernieu wen. Aanbieden van spullen: Piet Apeldoorn, tel. 072-5061324, Vincent Pepping, tel. 072-5065601 of Piet Zonneveld, tel. 072-5065517. E-mail: info@eensgezindheidegmond.nl. hebben we direct op onze homepa ge gezet. Veel inwoners worden nu dus meteen geholpen." Steeds meer producten en dien sten zijn online te regelen. Zo hoe ven inwoners niet meer naar het gemeentehuis voor een uittreksel uit de basisregistratie personen of burgerlijke stand. Ook een verhui zing doorgeven kan online. Er zyn ook producten waar nog een echte handtekening voor nodig is of die nog niet online geregeld kunnen worden. Toch naar het gemeen tehuis? Vaak is het mogelyk hier voor online een afspraak te maken. Wie dat doet, is dan meteen aan de beurt. Maak bijvoorbeeld een afspraak voor het aanvragen of ophalen van een paspoort, identi teitskaart of rijbewys. REGIO - t Praethuys zet zich in voor het welzijn van een ieder die met kanker te maken heeft. Hef biedt aandacht, steun en informatie, contact met lotgeno ten of een moment van rust en bezinning. Daarnaast krygen kunstenaars een mogelijkheid om te expose ren. Een mooie reden om over de drempel te stappen om te 'kyken' wat 't Praethuys nog meer te bieden heeft. Voor meer informatie www. praethuys.nl, 072-5113644 of info@ praethuys.nl Zondag 12 april is er vanaf 10.30 uur een wandeling voor nabe staanden. Iedereen die een part ner, broer, zus, vriend of vriendin aan kanker verloren heeft is wel kom. De start is bij 't Praethuys. Na afloop is er soep. 't Praethuys REGIO Zaterdag 11 april staat Oberon Theaterproducties weer in de grote zaal van TAQA Theater de Vest in Alkmaar. Om 14.30 en 20.15 uur spelen maar liefst dertig jongeren uit omgeving Alkmaar mee met de grie zelig mooie horronmusical 'Sweeney Todd', bekend van de film uit 2007. Sweeney Todd gaat over de barbier Beryamin Barker die onder de schuilnaam Sweeney Todd terugkeert naar Londen, na een onterechte gevangenschap in Australië van 15 jaar. Van zyn oude huurbazin Mrs. Lovett krygt hij zijn oude werkplek weer terug boven AKERSLOOT - Op 12 april opent het Gemaal 1879 zijn deu ren voor het 25ste seizoen. Op de benedenverdieping wordt kunst geëxposeerd, dit keer keramiek van Els Minks uit Akersloot. Zy is vanaf de jaren '90 bezig met het creëren en boetseren van synthetische klei plastieken. Aan de muren worden foto's tentoon gesteld van de fotoclub Akersloot, gemaakt door Elli Blokker en Corrie Tromp. Op de bovenverdie- is om 10.00 uur geopend. Maandag 13 april van 10.00 tot 12.00 uur is de bijeenkomst voor vrouwen met gynaecologische kanker. In deze groep kunnen vrouwen die pas of langer geleden te maken hebben gehad met deze vorm van kan ker met elkaar in contact komen. Vrijwilligers van 't Praethuys zijn aanwezig. Koffie en thee staat klaar en u kunt zonder afspraak binnen lopen. Woensdagmiddag 15 april van 14.00 tot 16.00 uur is er kids- club Pardyn. Deze club is voor kin deren waarvan de vader of moeder is' overleden. De creatieve activiteit staat centraal, maar de kinderen kunnen ook praten over wat kanker by hen teweeg brengt. Natuurlijk worden ze ook een beetje verwend. Op woensdagmiddag is de mas seur in huis. Niet alleen voor patiën ten, ook voor partners! haar Vleespasteien-winkel. Zy ver telt Sweeney dat zijn echtgenote zichzelf van het leven heeft beroofd en dat Todd's dochter in handen is van rechter Turpin. Dezelfde Turpin die Todd valselijk veroordeeld had tot gevangenschap zodat hij zyn vrouw kon veroveren. Ontroostbaar door dit nieuws zweert hij wraak, niet alleen op de rechter, maar op alle rijke en machtige inwoners van Londen. Zyn oude beroep, zijn 'zil veren vrienden' en de vleespastei tjes winkel van Mrs. Lovett bieden hem de perfecte oplossing. Kaarten voor 'Sweeney Todd' zyn te verkrijgen via of www. oberontheater.nl ping van het gemaal is sinds dit jaar ook een ruimte vrij gemaakt voor expositie. Als onderwerp verschynt de Canon waterstaatsgeschiede nis van Holland boven het Y (700- 2008). De expositie laat een Canon zien in dertig waterspiegels door dertien eeuwen mens en water. Onthullend, onthutsend en zeer onderhoudend. Het Gemaal 1879 is te vinden op het adres Fielkerweg 4 (Klein Dorregeest) te Akersloot. Iedere zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Voor bijzonderheden zie ook: www.gemaall879.nl. AKERSLOOT - Zondag 12 april is er weer een Amak wandeling. De wandeling is de DikTrom wandeltocht in Hoofddorp en is 15 kilometer lang. Vertrek vanaf Het Kruispunt Mozartlaan hoek Raadhuisweg in Akersloot is om 09.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Krom, tel. 0251-312815 of Kees Deijlen tel. 0251-310715. LIMMEN - Woensdag 7 april is er Club van 14.00 tot 17.00 uur voor iedereen van 8 tot en met 14 jaar. Vrijdagavond 10 april is er Club X-tra XL van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdagochtend 11 april is er Kids van 10.30 tot 12.00 uur. Zaterdagavond 11 april is er Club X-tra van 19.00 tot 22.00 uur. Check www:con- quista.nl of Conquista Limmen op Facebook en blijf op de hoogte van alle activiteiten. Jongerencentrum Conquista vind je aan de Kerkweg 50 in Limmen. EGMOND - Van 10 april tot en met 17 mei op vrydag-, zater dag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur is er een fototen toonstelling in De Kapberg. Maar liefst zes fotografen laten hun mooiste werk zien; Leo Divendal, Emilie Hudig, Awoiska, Maarten van Schaik, Jan Voster en Sannah de Zwart. De opening van de tentoonstel ling vindt plaats op zondag 12 april om 15.00 uur en wordt ver richt door Jan Voster met eigen songs en Leo Divendal met eigen poëzie, geïnspireerd op het land schap. Wie meer wil zien: www. galeriedekapberg.nl. LIMMEN - Op woensdag 15 april is er weer de ledenavond in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond treedt beeldend kunstenaar Kees Wagemaker op. 'De landschap schilder' is een theaterprogram ma van twee keer drie kwartier, waarin Kees met foto's, persoon lijke verhalen en tien prachtige eigen liedjes, vorm geeft aan de landschappen die hem inspireer de. Er is ook weer een boekenta fel en introducees zijn welkom. CASTRICUM - Op dinsdag 14 april vanaf 19.30 uur is er een Alzheimer Café in Castricum en het onderwerp is: 'Dementie en zinvolle dagbesteding'. Mensen met dementie kunnen vaak niet meer dezelfde activiteiten blijven doen als voorheen. De interesse kan zijn verdwenen of bepaalde handelingen kunnen niet meer worden uitgevoerd door bijvoorbeeld concentratie- of geheugenproblemen. Toch is de dag zinvol doorkomen belangrijk voor mensen met dementie en hun partners. Maar wat is een zinvolle dagbeste ding? Gespreksleider Anke Beerlage (GZ Psycholoog bij Context) zal dit samen met gastspre kers Jeanine de Haas en Coby Visser (medewerkers by ViVa! Zorggroep) bespreken. Adres: Sans Souci 113 in Castricum. Vanaf 19.00 uur. In het Gemaal 1879 wordt kunst geëxposeerd. Vanaf 12 april is het werk van Els Minks te zien. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 19