GTH turnsters turnen regiokampioenschap De Springschans op kampioenschap schoolschaken Veel waardering voor het Sport@School project van SportRaad Heiloo Flashing Heiloo succesvol op Deens paastoemooi 23 n«L REISBI Diploma 's zwembad Loos UITKIJKPOST APRIL 2015 OTBr www.ttt.nl/', Zaterdag 28 maart mochten Lotte, Anna, Ole en Joost naar Krommenie, samen met de kampioenen uit een kleine dertig andere plaatsen in Noord-Holland. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Lotte, Anna, Ole en Joost van basisschool De Springschans waren in novem ber kampioen schoolschaken van Heiloo geworden. In de finale hadden ze gewon nen van De Duif. Zaterdag 28 maart mochten ze daarom naar Krommenie, samen met de kampi oenen uit een kleine dertig andere plaatsen in Noord-Holland. De inzet van het toernooi was een plek by het nationaal kampioen schap schoolschaken; daarvoor moest je in Krommenie by de eerste vier eindigen. Dat lukte de Springschansleerlingen net niet, maar ze waren terecht heel trots met hun achtste plaats in het eind klassement. Ze hadden van alles meegemaakt gedurende de negen speelronden die het toernooi telde. In de vierde ronde was het grap pig dat alle vier tegenstanders .probeerden te winnen met het herdersmatje. Pech voor ze dat de Heilooërs de avond tevoren op de schaakclub de verdediging tegen het herdersmatje hadden geoefend! HEILOO - Zaterdagmorgen 28 maart werd er weer afgezwommen door de leerlingen van zwembad Loos, in zwembad De Beeck in Bergen. Na veel zwemmen en een groot applaus mochten alle 33 leerlingen het felbegeerde A, B of C diploma van de Nationale Raad Zwemdiploma's in ontvangst nemen. De geslaagden zijn: Diploma A: Willemijn Apeldoorn, Celine Baltus, Anouk Bijleveld, Babette de Bruijne, Loa Castricum, Finne Faber, Lily Henneman, Sofie de Jong, Marijn de Jong, Dirkje Lont, Niam Meulenbeld, Guus Roeland, Bauke Roeland, Liam Schindeler, Vigo Schouten, Jia-Qi Sun, Melissa Vogelpoel, Bram Wokke. Diploma B: Jens de Bats, Julia Bechthold, Sam Boll, Jaap Bruin, Jeroen Bultink, Giel de Graaff, Connor Hanck, Bart Heemskerk, Rowin Hink, Hugo Koelman. Diploma C: Dilan Hatam, Koos Kapteijn, Daan Schouten, Milan Tetaz, Stefan Zwart. Aangeleverde foto HEILOO - In 2012 werd met subsidie van het ministerie van VWS (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) het project Sport@ School voor leerlingen van de basisscholen in Heiloo voor een periode van twee jaar gestart. De einddatum was 1 september 2014. Het project werd door de SportRaad in samenwerking met een aantal sportverenigingen geïnitieerd in het kader van de Sportimpuls. Dit is een onderdeel van het VWS programma 'Bewegen in de Buurt' en subsidieert kansrij ke initiatieven van lokale sport- en beweegaanbieders om meer men sen aan het bewegen te krijgen. De financiering van Sportimpuls pro jecten is door VWS in handen gege ven van ZonMw, een organisatie die onder andere gezondheidonder- zoek en zorginnovatie stimuleert. De organisatie bewaakt tevens de voortgang van de projecten en de besteding van de verleende sub sidie. Het Heilooër Sport@School project biedt in samenwerking met de sportverenigingen leerlin gen in de groepen 3 tot en met 8 van de basisschool een gevarieerd sportaanbod tijdens de gymlessen. Daarmee wordt niet alleen bewegen gestimuleerd, maar ook de moge lijkheid geboden kennis te maken met de diverse sporten, die in het dorp kunnen worden beoefend. Na lezing van het eindverslag is ZonMw van oordeel, dat aan het project een goede invulling is gegeven. Veel waardering is er voor het behaalde resultaat, het uitgebreide samen werkingsverband dat werd opgezet en de goede organisatie van het project. Ook het grote aantal sport verenigingen en scholen, dat deel- AARHUIS - Afgelopen dagen hebben de basketballers van Flashing Heiloo meegedaan aan een groot internationaal jeugd- toernooi in Denemarken. Flashing was met acht teams ver tegenwoordigd. Ook het damesteam speelde er enkele vriendschappelij ke wedstrijden. De Flashing-teams toonden aan steeds beter mee te kunnen op internationaal niveau. Alle jeugdteams wonnen wedstrij den. Drie teams legden beslag op de derde prijs in him leeftijdsklasse en het jongens U22 team wist zelfs tot de finale door te dringen. In de finale werd in een spannende wed strijd afgerekend met het Deense Nebles, waardoor de hoofdprijs werd binnengehaald. Dat zorgde op het hoofdveld van eredivisie- Moe maar voldaan kwamen alle spelers en begeleiders van Flashing Heiloo terug van hun basketbal- avontuur in Denemarken. Aangeleverde foto nam (11 respectievelijk 10) werd bijzonder genoemd. De volgende verenigingen verleenden hun mede werking: Dojo 't Loo, Dorssports, DSH, Effect, Flashing, Foresters, HSV, HZV, Spetters, Terriers en Het Vennewater (badminton). ZonMw heeft Sport@School aan gemerkt als een goed voorbeeld van een Sportimpuls project. Het is om deze reden mogelijk, dat de SportRaad nog zal worden geraad pleegd in zaken als communicatie en kennisverspreiding. Het Sport@ School project is vanaf september vorig jaar zonder subsidie voortge zet en moet nu op een andere wyze worden gefinancierd. Dat Rotary Heiloo besloot om zowel in 2014 als in 2015 de opbrengst van de PCC Maalwater Run&Walk volledig aan Sport@School ten goede te laten komen was daarom een welkome steun in de rug. Isabella Buijs en Emma Henriét van GTH. Aangeleverde foto club Skovbakken Bears natuurlijk tot grote vreugde bij de 87 mee gereisde Heilooers. Voor Flashing Heiloo is het toernooi ook belang rijk voor verbetering van de onder linge wisselwerking tussen spelers uit de verschillende teams. Met drie geslaagde evenementen (levend stratego, de grote improvisatieshow en een muziekquiz) is dat meer dan gelukt. TURNEN BEVERWIJK - Zaterdag 28 maart turnden vier turnsters het regiokampioenschap van de vijfde divisie. In de eerste wedstrijd turnden de jeugdtumsters Isabella Buys en Milenka Hoorn, de wedstrijd werd gestart op balk. Het tweede toestel was vloer, Isabella zette een prach tige vloeroefening neer, zy straalde tijdens haar oefening en turnde hem super netjes. Op sprong liet Milenka twee sterke half in half uit zien, dit leverde haar een 11.35 op. De mei den sloten de wedstrijd goed af aan de brug. In de tweede wedstrijd turnde junior Emma Henriét, ook zij begon de wedstrijd op balk. Op vloer turn de ze een mooie oefening, en werd beloond met een 10.70. Emma turn de de wedstrijd daarna prima uit op sprong en brug. De wedstrijddag werd afgesloten door senior Raquel Schouten. Raquel begon de wed stryd op vloer met een nette oefe ning, daarna kwam sprong en brug. Zij sloot haar wedstrijd af met een sterke oefening op balk, het twee na hoogste cijfer van de wedstrijd; 11.90! Zowel Milenka als Raquel hebben zich geplaatst voor het dis trictkampioenschap.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 23