Bijzondere oorlogswandeling met Historische Vereniging Oud Heiloo Ongeluk rotonde Heiloo Tien vragen aan Ui aWHilHSi Inzamelkist Gered Gereedschap Rob van Tuin 3 <s< UITKIJKPOST APRIL 2015 HEILOO - De gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog in Heiloo zijn heftiger geweest dan menigeen denkt. Er waren relatief veel Duitsers in het dorp gevestigd en het ver zet tegen deze bezetting door Heilooërs heeft veel gevolgen gehad. De Historische Vereniging Oud Heiloo heeft een wandeling van circa een uur uitgezet langs plekken en gebouwen die een rol hebben gespeeld in de oorlog. Medio april zullen Jaap en Josta de Graaf/Gieltjes een vervolg pre senteren van hun boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd'. De uitgave van dit tweede boek over de oor log in Heiloo en de 70-jarige her denking van de bevrijding yan de Duitse bezetting vormden de aan leiding om een 'oorlogswandeling' door Heiloo uit te zetten. De wan deling door Heiloo en het Heilooër Bos voert onder andere langs een aantal gebouwen die in de oor log van belang zijn geweest. Om enkele te noemen: het Rode huis, de pastorie van de Witte Kerk, De Oude Herberg (Herberg Jan), het huis De Merel, de boswach terswoning, de barakken bij de Preekstoel, de villa Blue Heaven, Nijenburg. Tijdens de wandeling zal door Jaap en Josta worden verteld welke rol de gebouwen hebben gespeeld. Ook zullen mar kante plekken worden bezocht, zoals het Paardenlandje, de plek ken van de tankgracht, de plaats met restanten van de muur rond het barakkenkamp in het bos en de schuttersputten in het Overbos. Voor deelname aan de wande ling wordt u verzocht zich aan te melden op een van de hieronder aangegeven wijzen. De wandelin gen starten bij de Oudheidkamer Heiloo aan de Bergeonstraat 30, waar u wordt ontvangen met kof fie en koek. Er wordt een bijdrage van 2,50 per persoon gevraagd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- w vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 -12.00113,00 -17.30 uur di. 08.00-12.00113.00-17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -12.00113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg4ö4, Heiloo tel 072-5330175. Barakkenkamp, na de oorlog tot circa 1960 in gebruik door het Nederlandse leger. Aangeleverde foto De wandelingen vinden plaats op zaterdag 18 april en zondag 26 april om 14.00 uur, en op vrijdag 1 mei om 19.00 uur. U kunt zich opgeven via het e-mailadres: aan- melding.oudheiloo@gmail.com, of via www.oudheiloo.nl/ Contact/ Reactieformulier. Als dat niet mogelijk is, kunt u bellen naar het telefoonnummer 072-5332571. HEILOO - Op de Kenne- merstraatweg is, ter hoog te van de rotonde met de Vennewatersweg/Ypesteinerlaan vorige week woensdagmorgen een meisje op een scooter aan gereden, meldde Be@t FM. Rond de klok van acht naderde het meisje de rotonde, toen er van uit de Limmen-kant een auto een verkeerde inschatting maakte. Het vermoeden heerst dat de automo biliste de scooterrijdster over het hoofd heeft gezien, of dacht nog snel voor haar de rotonde op te kunnen gaan. Dat bleek een misvat ting met grote gevolgen. De scooter kwam in botsing met de auto, waar na het meisje onderuit ging en van haar scooter viel. De politie heeft het verkeer hierna enige tijd moe ten omleiden via de Ypesteinerlaan, zodat het ambulancepersoneel het meisje kon onderzoeken. De scoo ter raakte zwaar beschadigd. mil. uipiiüimi 11: SM»; jgï kennemerland Op de gemeentewerf van Heiloo staat nu ook een rode kist als inzamelpunt voor GeredGereedschap. Aangeleverde foto Volg de Uitkijkpost ook op :oq HEILOO - Sinds enige tijd heeft Stichting GeredGereedschap Kennemerland ook een inza melkist bij de gemeentewerf van Heiloo. De rode kist bij het chemisch inzamelpunt staat er al een aantal maanden, maar viel met kleine logo's te weinig op. Sinds kort is er een groot span doek naast gehangen, ontworpen en geschonken door Remy De Jong Reclame uit Heerhugowaard. Daardoor kan iedereen nu zien dat de kist bedoeld is om gereedschap in te doen dat, na een opknapbeurt door vrijwilligers, een tweede leven kan krijgen in een ontwikkelings land. Zodoende helpt gereedschap, dat wij hier niet meer gebruiken, men sen in ontwikkelingslanden om een eigen bestaan op te bouwen. Veelal gaat het gereedschap naar scholen, die daarmee opleidingen verzorgen en vervolgens de afgestudeerden een start set gereedschap meege ven om aan de slag te kunnen in hrrn woonomgeving, als timmer man, metselaar, loodgieter, auto monteur of fietsenmaker. Ook naai machines zijn van harte welkom. Dus als u oud gereedschap naar de gemeentewerf brengt, bedenk dan eerst of het voor een tweede leven in aanmerking zou kunnen komen en doe het dan, ook bij twijfel, in de rode kist! GeredGereedschap en nog meer de mensen in de ontwikkelingslanden zijn er blij mee. Stichting GeredGereedschap Kennemerland, tel. 072 5320891, mobiel 06 - 51428411 of heiloo@geredgereedschap.nl. Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Amsterdam op 17 mei 1947. Opgegroeid in Amsterdam Oud West bij het Surinameplein. Een heel fijne middelbare schooltijd genoten op het Spinoza Lyceum. Twee jaren economie gestuurd aan de UVA en vervolgens 18 maanden militaire dienst. In 1970 heb ik mijn echtgenote Liedewij ontmoet tijdens een vakantie in Spanje. Getrouwd in Ouderkerk aan de Amstel in 1971 en vervolgens drie jaar in de Bijlmer gewoond. In 1974 naar Heiloo verhuisd waar onze dochter en zoon zijn geboren. Inmiddels hebben we vijf kleinkinderen. Van 1969 tot 1996 ben ik werkzaam geweest bij twee kleine technische handelsbedrijven in Beverwijk en Landsmeer. Na een korte periode zonder werk heb ik mijn werkzame leven afgerond als kwaliteitsmedewerker bij een aannemingsbedrijf in Badhoevedorp. In 2008 ben ik op 61 jari ge leeftijd gestopt met werken. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Hoewel niet als direct gevolg van een echte hobby zou ik of filosoof of diplomaat hebben kunnen worden. 'Het kan verke ren', zei ooit een bekende dichter. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? President Poetin van Rusland en in een gesprek onder vier ogen willen vaststellen of en welke menselijke kant er in hem aanwezig is. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Twee vakanties op een camping aan de Italiaanse kust met schoolvrienden. Hier is de basis gelegd voor de vriendschap met hen die tot op heden voortduurt. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Eigenlijk heb ik als niet-Heilooenaar geen specifieke plek ont wikkeld in de loop der jaren. Als ik een keuze moet maken, dan kies ik voor een wandeling langs het Maalwater met prachtige vergezichten over het weidse land naar de duinen. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Dat openbaar ik liever niet publiekelijk. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Als er niet gebeurt wat jij bedacht of aangegeven hebt, dan heb je iets niet goed gedaan. Wijsheid van een oudere collega in het begin van mijn carrière. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik zeer trots ben op mijn zoon en schoondochter die in hun gezin met drie kinderen sinds vorige maand ook nog twee pleegkinderen hebben opgenomen om hen te begeleiden naar volwassenheid. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Alle verkeersdrempels in het hele dorp ongedaan maken. Deze obstructies zijn een ware ramp voor invaliden en ove rige bewoners die zijn aangewezen op vervoer in een rolstoel. Met overigens alle respect voor onze voortreffelijke burge meester. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Hoe ik als 'Amsterdammer' ben geïntegreerd in de Heiloose samenleving. Toeval of anders? Ik ben vanaf het moment dat we kinderen hadden bewust in ons dorp geïntegreerd door verantwoording te nemen en als vrijwilliger beschikbaar te zijn bij de organisaties waar de kin deren aan verbonden waren; stichting peuterspeelzalen; voet bal- en tennisvereniging en later vanaf 2008 als vrijwilliger chauffeur/bestuurder bij de stichting Rolstoelbus Heiloo en vanaf 2008 ook als penningmeester bij de hockeyvereniging. Dit heeft mij een breed scala aan contacten in Heiloo opgele verd. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan (en waarom): Frans Endel Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Wat heeft je bewogen om de Sportraad in Heiloo op te richten en heb je nog tijd over voor andere leuke dingen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3