Aristo Zorg Leerlingen CBS de Duif bezoeken Tweede Kamer I BEDRIJF BELICHT Afscheid van juf Nel Kuijper op Obs Meander Lezing Jan Oudhoff over Noord-Vietnam Drieluik in Rondom de Waterput 5 KORTOM E.H.K. Klaverjasclub UITKIJKPOST 8 APRIL 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 462,, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Stationsweg 87A, 1851 IJ Heiloo, tel. 072-5320909, www.aristozorg.nl, e-mail: info@aristozorg.nl. HEILOO - 'Uw wens is onze zorg', dat is de slogan yan AristoZorg. Op donderdag 16 april om 14.30 uur opent wethouder Elly Beens het inloop- punt aan de Stationsweg, het nieuwe onderkomen van thuiszorgorganisa tie AristoZorg. Het inlooppunt is nu nog van 09.00 tot 16.30 uur geopend, maar bij genoeg animo voor allerlei activiteiten die hier gehouden kunnen worden, zullen de openingstijden worden verruimd; ook op feestdagen! „De zorg verandert; als kleinschalige thuiszorgorganisatie kunnen wij daar flexibel mee omgaan", zegt Petra Okker- Klooster uit Heiloo, opricht ster van AristoZorg. Samen met zorgmanager Paula van Wolferen en de medewerkers in Heiloo en van de locatie in Velsen-Noord vormen ze een hecht team, waarin beiden gewoon actief meedraaien. Petra is begonnen in 2008, 'vanaf de keukentafel'. Voor die tijd heeft ze jarenlang als wijk-ziekenverzorgende in dienstverband voor grote zor ginstanties gewerkt. „In grote organisaties is de klant vaak een nummer. Verzorgend personeel moet er 'op de klok werken'. Dit ging me tegen staan. Ik wilde het anders; kleinschaliger en flexibel, gericht op de indivi duele behoefte van de klant." AristoZorg is een transparante thuiszorgorganisatie met AWBZ erken ning die voldoet aan alle eisen. Petra is dankbaar voor het vertrouwen in kwaliteit van de zorg dat zorgverzekeraar Univé vanaf het begin in AristoZorg heeft. „Het woord 'aristo' betekent 'beste' en dat is waar wij naar streven: 'beste zorg'. Individuele ondersteuning bieden waar oude ren, chronisch zieken en licht verstandelijk gehandicapten op dat moment behoefte aan hebben." Het aanbod in dienstverlening van AristoZorg is uitgebreid; van eenvoudige tot complexe persoonlijke verzorging, bege leiding, verpleging tot en met 24-uurzorg, dagbesteding, terminale zorg en- zorg voor mensen met dementie. Niet concurrerend maar juist in samen werking met collega (zorg)instanties. Maar AristoZorg biedt meer dan thuiszorg. Het wil mensen met elkaar verbinden. Als u het pand aan de Stationsweg binnenloopt, treft u een huiselijk interieur aan (ingericht door Sander Zwart). Een gezellige zit hoek met een haard en een open keuken waar een eettafel staat. Het is een inlooppunt voor informatie en ontmoetingsplek annex activiteiten ruimte tegelijkertijd. Er is zelfs een douche. „Mensen die slecht ter been zijn en thuis niet meer zelfstandig kunnen douchen omdat bijvoorbeeld de badkamer boven is, kunnen bij ons veilig een douche nemen." Het inlooppunt is zo ingericht dat er allerlei kleinschalige (maximaal acht per sonen) activiteiten kunnen plaatsvinden. Voor en door mensen, die zich thuis weliswaar prima zelfstandig redden, maar niet altijd alleen willen zijn. Bijvoorbeeld kookgroepjes. „Door samen te koken en te eten of een kaartje te leggen kunnen nieuwe vriendschappen ontstaan. Het is bekend dat mensen met sociale contacten minder snel zorg nodig hebben." Groter hoeft AristoZorg van Petra niet te worden. „Kleinschaligheid is juist onze kracht." HEILOO - Leerlingen van groep 7 van CBS de Duif vertrok ken op 31 maart al vroeg naar Den Haag. In het kader van het vak burgerschapskunde hadden zij een excursie naar het Binnenhof en de Tweede Kamer. De leerlingen werden ontvangen door ProDemos, de organisatie die voorlichting geeft over democratie en de rechtsstaat. Na een speur tocht rond de Ridderzaal moch ten ze, via de wenteltrap in één van de torens, een kijkje nemen in de Ridderzaal. Vanaf het bal kon waren de troon van de koning en de koningin, de vaandels en de tekst van de grondwet goed te zien. Na een grondige screening bij de veiligheidspoortjes brach ten de leerlingen een bezoek aan de Tweede Kamer. Op de publieke tribune kregen zij uitleg over de gang van zaken tijdens de verga deringen. Vervolgens hadden de leerlingen een afspraak met Michel Rog, Tweede Kamerlid voor het In de hal van de Tweede Kamer interviewen leerlingen van CBS de Duif Michel Rog, Tweede Kamerlid voor het CDA en woord voerder onderwijs. Aangeleverde foto CDA en woordvoerder onderwijs. De leerlingen interviewden hem over onderwijs, Cito-toetsen en zijn werk in de politiek. Bij het verlaten van de Tweede Kamer stapte minis ter Plasterk binnen, hij had nog net even tijd voor een fotomomentje voor de leerlingen van De Duif. HEILOO - Dinsdag 28 april neemt juf Nel Kuijper afscheid van het onderwijs. Na ruim veer- tigjaar voor de klas te hebben gestaan is het nu tijd voor haar welverdiende pensioen. Juf Nel is geboren op Texel Na het behalen van haar KLOS-diploma in Den Helder startte zij haar onder- wijscarrière in de Achterhoek. Al snel kwam ze terug naar Noord- Holland. In Heiloo ging ze werken bij Pinkeltje, later de Hofdijkschool. Vervolgens stond ze voor de klas op de Vondelschool en tenslotte op Meander. Voor vele mensen was juf Nel een vertrouwd gezicht op deze school. Vanaf het leggen van de eerste steen in 1992, was ze bij Meander betrokkèn. Veel kinde ren uit de wflk Ypestein hebben bij haar in de klas gezeten. Met liefde en geduld heeft ze al die jaren met plezier haar werk gedaan. Zowel ouders als kinderen hebben goede herinneringen aan de tijd, dat ze bij juf Nel in de klas hebben gezeten. Om die reden vertrouwden ook de oud-leerlingen hun kind weer aan juf Nel toe. Kinderen, ouders en collega's gaan juf Nel enorm mis sen. Het is goed om dat te laten blijken. Daarom is er op dinsdag 28 april van 17.00 tot 19.00 uur een afscheidsreceptie op basisschool Meander. Ie-dereen die juf Nel een goed hart toedraagt is van harte welkom om haar gedag te zeggen. Het wordt op prijs gesteld als u zich voor de receptie aanmeldt via afscheicljufnel@isobscholen.nl. HEILOO - Het Nivon Heiloo heeft Jan Oudhoff uitgenodigd om op zaterdag 11 april zijn presentatie: fietsend door het berggebied van Noord-Vietnam, te komen vertonen. Hij maakte een bijzondere tocht langs de mooiste fietsgebieden van Noord Vietnam. „De tocht leidde ons door een prachtig natuurge bied vanaf Hanoi tot de Chinese grens en heeft ons een schitterende ervaring opgeleverd." Jan Oudhoff wil u aan de hand van de vele foto's meenemen op hun tocht langs een variëteit van minderheden en culturen. De lezing vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo (vlakbij het NS station) Aanvang 20.00 uur. Kosten: leden 4,- en geïnteresseerden 5,- Graag opgave tel. 072-5333127 of via info@nivonheiloo.nl. Jan Oudhoff neemt aan de hand van foto's de bezoeker mee op hun tocht langs een variëteit van minderheden en culturen. Aangeleverde foto HEILOO - Op dinsdag 14 april staat van 20.00 tot 22.00 uur Rondom de waterput in het teken van drie personen, die vanuit hun geloof nauw betrok kenen zijn (geweest) bij (ex) gedetineerden, bereid gevonden hun ervaringen met gedetineer den te delen. Pastor Anton Overmans is, vóór zijn komst als pastor naar de Egmonden, jarenlang gevangenis pastor geweest en heeft zodoende veel ervaring op gedaan met gede tineerden en him motivatie om met het geloof in aanraking te wil len komen tijdens hun detentie. De heer Harm Jager is reeds enige jaren directeur van het Exodus huis in Alkmaar. Exodus is een stichting die (ex) gedetineerden vanuit een chris telijke overtuiging wil begeleiden bij het re-integreren in de maatschap pij. Zij wonen in het Exodus huis en leren daar, volgens de Exodus methodiek, vaardigheden om weer volwaardig in de samenleving te kunnen participeren. De avond wordt omlijst door accordeonmu- ziek van Marien van der Wolf, die al jaren zijn muzikale medewerking verleent aan kerkdiensten die in de bcges worden gehouden, in Alkmaar en in Heerhugowaard. Rondom de Waterput vindt plaats in het Willibrordushuis, Westerweg 267 in Heiloo. Entree: 3,- HEILOO - Maandag 13 april houdt E.H.K. haar maandelijkse klaverjasdrive en een verloting met mooie prijzen. Iedereen is, het liefst met kaartpartner, wel kom in cultureel centrum De Strandwal naast de kapel, op het GGZ-terrein. Regelmatige bezoekers die een keer niet kunnen, of mensen die voor het eerst komen, kunnen dit vooraf melden bij G. Verhage, tel. 072- 5123271 of bij R. Geerlings, tel. 072-5339345. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Aanvang om 19.30 uur, einde ongeveer 22.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5