Karavaan 2015 bezoekt Heiloo Jubileumvoorstelling Toneelgroep Alkmaar in De Beun Ontdek de monnik in jezelf 'Samen delen' en paaskippen bij basisschool De Brug Stiltewandeling regio 19 Vals geld Gemaal 1879 staat weer een zomer voor u klaar moeten', op zoek naar jezelf, de ander en de wereld. De Man is ook te zien in Alkmaar, van 22 tot en met 25 mei, in zijn eigen theaterstuk 'Bejaarden Begeerte', waarin de seksualiteit van 65-plussers centraal staat. Samen met mede-bedenker Oscar Koeken staan ze hiermee al sinds 2009 op de planken, begeleidt door een 70+ zangeres. Overlappende thema's in Karavaan 2015 zijn naast de groei ende groep vitale ouderen, de iden titeit van de kleine stad en het boe renbestaan in de 21ste eeuw. Het laatste onderwerp wordt vooral uitgediept in het theaterstuk 'Wij, Varkensland', van 28 tot en met 31 mei te zien op akkerbouwbedrijf Blom in de Haarlemmermeer. Daar is voor de tweede keer ook het stuk 'Mansholt' te bewonderen, waarin de landbouwminister spijt krijgt van zyn eigen beleid van schaalvergro ting en landbouwsubsidies. De meeste optredens zijn niet nieuw, maar in Alkmaar vindt 22 mei ook de Nederlandse pre mière plaats van Q61 Cemetery van Ward/waRD. Op de Algemene Begraafplaats gaan zes dansers een zinloze strijd aan met de dood. Zij proberen zo het taboe van de dood te doorbreken en tot deel van het leven te maken. Naast het gewone programma is op elke locatie ook smakelijk en lokaal eten klaargemaakt en een extra programma met onder andere debatten, expedities en documentaires. Voor informatie zie www.karavaan.nl. REGIO - Maandag 13 april kan men weer in stilte wandelen met als thema 'tussen voorjaar en vrij heid.' In een wandeling van onge veer anderhalf uur, vfjf a zes kilo meter in het mooie duingebied, genietend door de natuur die zo langzamerhand weer tot bloei is gekomen. Ook voor ons de tijd om tot innerlijke bloei te komen en te denken aan 70 jaar 'vrijheid', welke binnenkort wordt gevierd. Verzamelen rond 09.30 uur op de parkeerplaats bij het informatie centrum De Hoep aan de Zeeweg te Bakkum, om 09.45 uur vertrek. Deelname is gratis, een geldige duinkaart is wel noodzakelijk. Voor verdere informatie, tel 0251 - 65 40 64. LIMMEN - Een aangeefster uit Limrnen bij de politie van de gemeente Castricum had haar zo goed als nieuwe iPhone 6 op Marktplaats gezet. Op zaterdag 28 maart omstreeks 19.00 uur reageerde een persoon en deze was er binnen een half uur. De persoon betaalde met meerdere brietjes van 100 euro en nam de iPhone mee. Enkele dagen later wilde de aangeefster hiermee in een winkel afrekenen en toen bleken de briefjes vals te zijn. De politie waarschuwt goed op de echtheidskenmerken van geld te letten. Hiervoor zijn Apps te downloaden op de smartphone via de Appstore. Dennis Meyer en Lucas de Man presenteerden in de Cultuurkoepel het programma voor Karavaan 2015. Aangeleverde foto REGIO - In 1975 zijn een groep enthousiaste jongeren gestart met toneelvereniging TZN (Toneel Zonder Naam). Na een naamsverandering in 'Metamorfose' wordt nu al jaren opgetreden als 'Toneelgroep Alkmaar. Bij elkaar dus veertig jaar. Om deze mijlpaal te vieren treedt Toneelgroep Alkmaar op in een jubileum voorstelling op 17 april aanvang 20.00 uur in theater De Beun in Heiloo. De voorstelling die gespeeld wordt is 'Pension de Richel', onder regie van Simon Jongkind. Pension de Richel is een opvanghuis voor dak- en thuislozen. Leiding en verzorging zijn in handen van Dora en Chantal. De bewoners hebben allemaal hun eigenaardig heden. Eduard is een aan lager wal geraakte toneelspeler en heeft nogal wat problemen (gehad) met alcohol. Luuk is een homoseksu ele escort op zijn retour die nog wat probeert bij te verdienen maar daar niet al te best in slaagt. Menno is een junk, die probeert de daklo zenkrant aan de man te brengen, maar eigenlijk zou hij dichter of schrijver willen zijn. Tenslotte heb ben we Ria; de klassieke zwerfster, compleet met winkelwagentje. Het voortbestaan van het pension wordt bedreigd door mevrouw Meerman. Die heeft het bestemmingsplan van de gemeente gevonden en hierin staat dat het pand alleen mag wor den gebruikt als woonhuis of kan toor. Is daarmee het lot van De Richel en haar inwoners bezegeld? In de pauze is er een ook nog tombola waarvoor diverse mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld door de middenstand. Om het jubileum extra luister bij te zetten, is besloten om de totale opbrengst van deze avond, tombola en kaartverkoop, in zijn geheel te schenken aan het Hospice Alkmaar. Het Hospice Alkmaar is een warm en gastvrij huis waar ongeneeslijk zieke mensen hun laatste levens fase kunnen doorbrengen. Kaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar via info@ toneelgroepalkmaar.nl. De kaart verkoop is inmiddels gestart. EGMOND - Op vrijdag 17 april vindt bij de Abdij van Egmond, in Benedictushof, de Kloosterdag met Leo Fjjen plaats: Ontdek de monnik in jezelf. Tijdens de abdijdag op 17 april gaat u, met behulp van de levens lessen van de monniken, op pel grimstocht om de weg naar uw bron van bezieling opnieuw te vinden. U bent een dag lang te gast bij de Benedictijner mon niken van de St. Adelbertabdij in Egmond-Binnen. Z\j gaan met u in gesprek, vieren samen de stilte van het gebed en geven de kans op zoek te gaan naar de monnik in uzelf. Want deze unieke dag leert stappen te zetten die u in de abdij kunt leren en daarna mee kunt nemen naar het drukke leven van alledag. Het ochtendprogramma wordt geleid door Leo Fijen. Hij maakte daarover TV-programma's en schreef diverse boeken. Deze dag is met name bedoeld voor men sen die werken in de zorg en in het onderwijs, en die op zoek zijn naar nieuwe inspiratie voor hun werk en hun leven. De dag wordt daarom mede georganiseerd door Reliëf, de christelijke vereniging van zorgaanbieders die zich sterk maakt voor bezieling en inspiratie in de zorg. De Kloosterdag is op 17 april van 10.00 tot 17.30 uur in de Benedictushof, Vennewatersweg 27a in Egmond-Binnen. U kunt zich aanmelden via www.benedictus- hof.nl, cursusprogramma. HEILOO - De nieuwe artistiek leider van locatietheatérfes- tival Karavaan Dennis Meyer deed woensdag 1 april in de Cultuurkoepel Heiloo uit de doeken wat kunstliefhebbers tijdens Karavaan 2015 zoal kun nen verwachten. Van 13 mei tot en met 31 mei zul len de veelal jonge kunstenaars res pectievelijk de Zaanstreek, Hoorn, Alkmaar en de Haarlemmermeer tot hun podium omdopen. Het festi val opent 13 mei in een voormalige cacaoloods in Zaandam. Onder het genot van een driegangendiner en de nog doordringende cacaolucht zal muziektheater Laika haar Opera Buffa ten gehoren brengen met een chocoladetoetje als dessert. Dan neemt Karavaan van 14 tot en met 17 mei het Oostereiland in Hoorn over. Via een muzikale en theatrale tocht laten Soundtrackcity en mime-spelers in 'Moet je Hoorn' je het vroegere, huidige en toe komstige Hoorn meebeleven. Als je een gebouw of iets anders mist in deze stad, geeft de Vlaamse 'creator' Lucas de Man met zijn enorme 'Sketch' je de gelegen heid dit aan de stad toe te voegen. Conceptontwikkelaar De Man vindt dat kunst een soort 'ontmoeten' hoort te zijn, een moment van 'niet AKERSLOOT - Dit jaar was het thema voor de paasviering van basisschool de Brug 'Samen delen'. De kinderen verzorgden voor elkaar een paasontbjjt en besteed den aandacht aan inwoners van Akersloot die 'in nood' verkeren. Dit deed de school in samenwerking met de PCI (Parochiële Charitatieve Instelling) van de kerk in Akersloot. De kinderen namen lang houdbare levensmiddelen mee naar school en maakten hiervan symbolisch één pakket, dat op donderdag 2 april tij dens de paasviering werd aangebo den aan Arie Veldt en Siem Schoon van de PCI. De PCI zorgt ervoor dat de ingezamelde levensmiddelen goed terecht komen. Op Witte don derdag hadden leerlingen van groep 8 mooie creatieve kippenkoppen geknutseld, 's Morgens hepen kleu ters in tweetallen door de straat op zoek naar de kip met de juiste let- terkaart. En 's middags waren de leerlingen van groep 3 tot en met 7 aan de beurt. De kippen waren ver stopt in het doip bij mensen voor de deur. De schoolkinderen werden door de Akersloters hier en daar extra verwend met wat lekkers. De leerlingen van groep 7 begeleidden een groepje leerlingen van groep 3 tot en met 6. Zij hadden een boekje met rebussen en sommen gekregen die door de leerlingen van groep 8 gemaakt waren. Bij elke kip moest er geraden worden welke acht ste groeper er onder de kippen kop verstopt zat. Het was stralend mooi weer waardoor het spel extra geslaagd was. Tijdens de paasviering werd een levensmiddelenpakket aangebo den aan Arie Veldt en Siem Schoon van de PCI. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9