Verkeershinder, maar hang de vlag uit! Melange7 Shopping open Open dag Tandprothetische praktijk Rutger Weijer Kom mozaïeken prikken op Landgoed Willibrordus! INGEZONDEN MEDEDELING Paddentrek INGEZONDEN BRIEVEN Gezinstocht èn IVN-Natuurwandeling in Heilooër Bos r. Heiloo UITKIJKPOST 15 APRIL 2015 HEILOO - Er is tot de laatste uurtjes voor de opening keihard gewerkt om alles piekfijn in orde te maken, en het resultaat mag er zijn. Melange7 is vrijdagmiddag onder grote belangstelling feestelijk geopend voor publiek. Het baanbrekende totaalconcept van Yassine Hanyn, Denny Stam en Othmane Hassou, warenhuis c.q. conceptstore en restaurant, biedt shop ping anno nu. Met toonaangevende merken in mode, cosmetica, sieraden, accessoires, lifestyle, delicatessen. Lott. Gioielli, B.Loved, B.More, Zenza Home accessoires, Gino B Sneakers, Blei Ji Boots Accessoires, Fioresso koffie, Mooievachten.nl, Via Barbara Sieraden - SPRDLX Leather More, Tirisi Moda, LookX, Uzurii Luxury Footwear, Fou de Lou sjaals, Setting the Mood, My Guappa - Tailor Elbaz, Addy van den Krommenacker, Michael Kors Eyewear, Rinascimento, Marc Lange Sieraden Horloges, Rimowa Samsonite, Aqua di Parma, Kesselaar Special Metals, Bakkerij Beerse Brood Banket en meerMelange7, vlakbij de Witte Kerk, is zeven dagen per week geopend; het restaurant tot 22.00 uur, het warenhuis tot 21.00 uur. Zie ook www.melange7.nl. HEILOO - Op zondag 19 april is de PCCMaalwater Run en Walk in deze buurt (zie foto). Woont u aan de route? Hang dan de vlag uit. Dat zullen alle renners heel leuk vinden! De eerste start is om 14.00 uur op de Stationsweg. De 10 kilometerloop start om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Daarom zijn tussen 14.00 en 16.00 uur op zondagmiddag wegen (deels en tijdelijk) afgesloten. Verkeersregelaars en parcours- wachters staan op strategische plaatsen en er zijn dranghekken geplaatst. Automobilisten volg de aanwijzingen. De renners gaan over de Stationsweg, rotonde, Heerenweg, Slimpad, Breedelaan, Stationsweg, Heerenweg, Hooge- weg, Groeneweg, Krommelaan, Straatweg, Haagbeuk, Zevenhuizer- laan, Haesackerlaan, Butterlaan, Heerenweg en het Stationsplein. Het parcours (10 kilometer in twee rondes) staat hiernaast aangegeven. Als u aan de route woont, hang dan de vlag uit. Dank daarvoor. Als u in deze buurt woont, ondervindt u mis schien korte tijd hinder. Daarvoor biedt de organisatie we zijn veront schuldigingen aan. Niet alleen de gewone pad trekt, maar ook de bruine kikker en de kleine watersalamander. Deze amfibieën leven op het land en planten zich voort in het water. In maart en april trekken zij naar hun voortplantingsgebied (vijver of sloot) om daar hun eieren te depo neren. Tijdens deze tocht worden heel veel padden en kikkers dood gereden; meestal door auto's maar ook fietsbanden en joggers kun nen deze dieren raken en doden. Vooral in straten die leiden naar aangrenzende vijvers is sprake van gedode trekkende dieren. Op verschillende locaties in Heiloo zijn vrijwilligers in deze periode bezig de dieren veilig over te zet ten. Aangezien er toch nog relatief veel dieren op dit moment worden doodgereden een verzoek aan de automobilist, de fietser en jog ger: let 's avonds goed op, ga wat langzamer rijden, groot licht aan en je ziet ze zitten, vervolgens even stoppen en de pad aan de kant zetten. De goede kant is de loop richting. Voor fietsers en joggers is het makkelijker omdat hun snel heid minder is en het zicht beter. Amfibieën zijn nuttige dieren. Ze eten bijvoorbeeld slakken, vliegen en muggen. Allerlei insecten waar aan menigeen zich ergert. Paddenwerkgroep Heiloo, Padden.nu HEILOO - Van zaterdag 2 tot en met woensdag 6 mei staat een gedeelte van het terrein van Landgoed Willibrordus, net als in Limmen, in het teken van de Bloemendagen. Dan zijn er ook werkstukken te zien, gemaakt door iedereen die op het terrein woont, werkt of anders zins betrokken is. Heeft u altijd al eens zelf een mozaïek willen maken, vindt u het leuk om samen met andere mensen een gezellige dag/avond te hebben en tegelijk iets leuks te doen? Kom dan alleen of samen met familie of vrienden naar het Activiteitencentrum in Heiloo, waar van dinsdag 28 april tot en met vrijdag 1 mei tussen 09.00 en 17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 uur gewerkt wordt aan de mozaïeken en beunen die op het terrein komen te staan. De moza- ieken zullen een onderdeel vormen van een groot evenement. Onder andere is er een tentoonstelling van oude landbouwvoertuigen, staan alle bollen op het terrein in volle bloei en is er een showtuin ingericht. Ook is de Kwekerij dage lijks geopend. Daarnaast zijn er vooral op zondag 3 mei allerlei acti viteiten, waarover u de komende weken nog van alles in deze krant zult lezen. Voor informatie kunt u kijken op www.de-buitenkans. org en op www.acnhn.nl, of tel. 06-42052734. HEILOO - Deze maand is het alweer twee jaar geleden dat Tandprothetische praktijk Rutger Weijer zijn deuren opende. Inmiddels kent de praktijk veel tevreden klanten en wekelijks melden nieuwe klan ten zich aan voor advies en vernieuwing van alle soorten gebitsprothesen plaatje, frame, reguliere volledige prothese of prothese op implantaten). Rutger Weijer wil de drempel zo laag mogelijk houden door controle en advies kosteloos voor u te verzorgen. Wilt u kennis maken met de prak tijk en eventueel laten beoordelen wat de tandprotheticus voor u en uw gebitsprothese kan betekenen? Dat kan! Op vrijdag 24 april houdt Rutger Weijer open dag op de praktijk tussen 09.00 en 16.00uur. U kunt dan vrij blijvend kennismaken met Rutger Weijer en de praktijk. Tandprothetische praktijk Rutger Weijer, De Strandwal 22H. Gezondheidscentrum De Strandwal op het Willibrordterrein, 1851 VM, Heiloo. Tel: 072-5331902. www.rutgerweijertp.nl HEILOO - Op zondagmorgen 19 april vinden er tegelijk twee IVN-activiteiten plaats in het Heilooër Bos. Naast de gebruikelijke maandelijkse natuurwandeling is er ook een extra natuur wandeling voor gezinnen met kinderen tussen 5 en de12 jaar. Het is volop lente dus zowel voor volwassenen als kinderen fijn om in het bos te zijn en te zien wat er allemaal weer ver schijnt. Voor de gezinstocht gaan de kinderen, samen met hun ouders, het bos in om aller lei natuuropdrachten uit te voeren. Welke bodemdiertjes leven er in het bos, welke planten groeien er, hoe kun je meten hoe hoog een boom is? Beide activiteiten beginnen om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duren ongeveer twee uur. Voor de gezinstocht dient men zich aan te melden voor zaterdag 18 april bij Floor van Splunder, tel: 072 5899713, of e-mail: f.vansplunder@gmail.com. Voor de gewone wandeling is opgeven is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50 voor volwassenen; kinderen gratis) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072-5325110; kijk ook op http://www.ivnnkl.nl. Foto: Paul ten Have Heiloo!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7