m» Gezellig én leerzaam D&M PC Service biedt privélessen aan 9 Voorjaarsconcert Harmonie Caecilia voor oor én oog Fotoproject en Verhalenfestival bij Stichting de Buitenkans Van Dingstee Kwartet zondagavond in Witte Kerk Voorinschrijving gestart voor PCC Maalwater Run en Walk i INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Lezing: Wat betekent de dood in ons leven? Opfrisavond verkeerstheorie Verkoop borduursels voor goede doelen Opkikker van Keer op Keer UITKIJKPOST 15 APRIL 2015 HEILOO - Zaterdag 18 april houdt Rootring-wijnen van 16.00 tot 19.00 uur een lente proeverij. Een unieke gelegenheid om de mooiste, authen tieke kwaliteitswijnen te proeven. Een must voor iedere wijnliefhebber. Bij Rootring-wijnen staat het proeven van wijn hoog in het vaandel. Tijdens de lente proeverij kunt u verschillende wijnen uitproberen en zelf oor delen wat u lekker vindt. Een mooie manier om in contact te komen met de diversiteit aan wijnen uit verschillende landen, gemaakt van verschil lende druivensoorten. Uiteraard gepaard met deskundige uitleg over wat u proeft. Vanaf de kleur, de neus tot en met de afdronk laat Rootring-wijnen u op positieve wijze genieten van de verschillende wijnen. Gezelligheid vormt hierbij de rode draad. Graag aanmelden via info@rootring-wijnen. nl. Locatie: Laan van Zeeman 20 te Heiloo. Meer informatie en webshop: www.rootring-wijnen.nl. HEILOO - Harmonie Caecilia is negentig jaar jong. Dit jubi leumjaar viert het orkest met andere verenigingen uit Heiloo. Bij het voorjaarsconcert in thea ter De Beun op 18 april is dat de HAF Fotoclub. Een concert met geluid én beeld dus. Onder de titel 'De Elementen' presenteren de twee verenigingen muziek en beelden die passen bij de thema's aarde, water, lucht en vuur. Zo brengt het A-orkest onder lei ding van dirigente Alida Holwerda Antarctica van Carl Wittrock, Inferno van Sven van Calster en ook de Watermuziek van Handel. De HAF Fotoclub Heiloo vertoont bij de muziek zelfgemaakte passende beelden. Het opleidingsorkest, met als dirigent Bob Kanne, zal ook optreden in eenzelfde sfeer. Tijdens de pauze is een loterij met veel mooie prijzen. Kortom, een verras send concert voor oren én ogen. Het voorjaarsconcert begint om 20.15 uur in Theater De Beun te Heiloo. Kaarten a €10,- zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij De Schrijverij en aan de kassa van De Beun. Reserveren kan ook via concer- ten@caeciha-heiloo.nl. Donateurs en kinderen tot 12 jaar hebben gra tis toegang. Meer informatie via: www.caeciha-heiloo.nl. HEILOO - De wereld verandert snel; PC en tablet zijn niet meer weg te denken. Voor de generatie die niet is opgegroeid met de technologie van nu, is de drempel vaak te hoog om hiermee te werken. Soms kan een kleinkind u helpen, maar net niet op het moment dat u hulp nodig heeft. Omdat ieder een op zijn eigen niveau begint en iedereen op zijn eigen manier en in zijn eigen snelheid leert, biedt D&M PC Service privélessen aan huis, gegeven door ICT-studenten die op het niveau van de klant informatie overdragen en alles stap voor stap met u door te nemen. Na een gratis en vrijblijvende proefles kunt u kijken of privéles u helpt leren om te gaan met de nieuwste technologie. D&M PC Service geeft vrijblijvend advies over de aanschaf van PC of tablet die bij u past en kan desgewenst de aanschaf voor u verzorgen. Voor meer informatie, tel. 06-20997552 of e-mail: Hulp@dmpcservice.nl of bekijk www.dmpcservice.nl. HEILOO - Van 23 tot en met 28 juni wordt de Kunstparade Heiloo gehouden. Ook dit jaar kan iedereen weer zijn creativiteit uitleven bij het Fotoproject en het Verhalenfestival, georga niseerd door Stichting de Buitenkans en GGZ-NHN. Het doel is om een brug te slaan tussen burgers met psychiatrische problematiek en bezoekers van de Kunstparade Heiloo. Het thema is dit keer 'delen'. Het is de moeite waard om ervaringen te delen met anderen. U kunt maximaal vijf foto's insturen, met bij elke foto een toelichting (eventueel in dicht vorm) van maximaal 250 woorden. De jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de beste vijf tien inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afgedrukt op groot formaat en geëxposeerd op landgoed Willibrordus en boven dien op een groot scherm gepro jecteerd in galerie de Buitenkans. Ook het Verhalenfestival staat in het teken van 'delen'. Iedereen kan een verhaal (van ongeveer 500 woorden) of een gedicht, fantasie of realiteit of een mengvorm van beide, insturen. En ook voor dit onderdeel selecteert een jury de drie beste inzendingen. De win naars ontvangen een boekenbon en het winnende verhaal wordt gepubliceerd in de Uitkijkpost. Iedereen kan deelnemen; GGZ cliënten worden met name uitge nodigd om mee te doen. Op ver zoek is deskundig advies beschik baar bij het fotograferen en/of het schrijven. Foto's en/of verhalen kunnen tot en met 31 mei worden gestuurd naar buitenkansfoto- project@gmail.com. Meer infor matie en de spelregels vindt u op http://www.de-buitenkans.org. HEILOO - Op zondagavond 19 april brengt het succesvolle Van Dingstee Kwartet in de prachtige akoestiek van de sfeervolle Witte Kerk in Heiloo een bijzonder programma met Strijkkwartet nummer 3 van Dmitri Sjostakovitsj en Der Tod und das Madchen van Franz Schubert. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is om 19.30 uur open. Losse kaarten kosten 15 euro, jon geren betalen 10 euro. Een con sumptie in de pauze is bij de prijs inbegrepen. Reservering is gewenst, mail: info@concertenwittekerk. nl Aanvullende informatie over het concert en de gehele winter- serie: www.concertenwittekerk. nl Losse kaarten zijn, behalve bij de kassa van de Witte Kerk, ook in voorverkoop verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199. Zie ook www.vandingsteekwartet.nl HEILOO - Rotary Club Heiloo kon het niet beter plannen! Wandelen en rennen op 19 april, het einde van Appeltje-Eitje en het begin van de Nationale Sportweek. Rotary voelt zich betrokken bij alles wat de gezondheid en daar mee de leefomstandigheden van de medemens kan bevorderen. Ver weg maar ook dichtbij in de eigen omgeving. Een actie voor het bewe gingsonderwijs aan jonge kinderen en daarbij de ouders en grootou ders betrekken. Dat is wat de PCC Maalwater Run en Walk beoogt! Wandelen en/of Rennen; maak uw keuze! De opbrengst gaat naar het project Sport@School, die de vraag van de basisscholen aan de moge lijkheden van de sportverenigingen koppelt. Leerlingen van de scholen tekenden al massaal in, waarbij tot nu toe de Springschans en de Radboudschool koploper zijn. Ook veel leerlingen van de vesti ging van het PCC komen aan de start van de 2, de 4 en de 10 kilo meter Run. Aanmelden kan op de dag zelf nog tot 13.00 uur in Plaza Cinco. De start van de Run is in het Stationscentrum bij Wildschut. De eerste start is om 14.00 uur. De finish is op het Stationsplein, waar het 's middags gezellig vertoeven is. Jeroen Schouten vertelt wat er alle maal gebeurt. Elders in deze krant staat de route van de Run, waarbij wordt vermeld dat voor korte tijd het autoverkeer hinder kan onder vinden. Wandelaars kunnen vanaf 09.00 uur de routebeschrijving opha len in Plaza Cinco. Aanmelden kan ter plekke. In het route boekje staan ook beschrijvin gen van wat er onderweg aan interessants te zien is. Voor de kortere routes kan men natuur lijk ook later starten. Alle infor matie is te vinden op de website www.pccmaalwaterrunenwalk.nl. HEILOO - Op woensdag 22 april van 20.00 tot 22.00 uur is verpleeg huisarts en columnist Bert Keizer aan het woord tijdens de jaarlijkse waterput-lezing in de Witte Kerk. In deze lezing zal Keizer ingaan op vragen rondom de grenzen van geneeskunde, rondom euthanasie en zelfdoding en tenslotte over de aller moeilijkste vraag: wat bete kent de dood in ons leven? Bert Keizer (1947) studeerde filosofie in het Engelse Nottingham en geneeskunde in Amsterdam. Hij was korte tijd werkzaam in Kenia en werd daarna verpleeghuisarts in Amsterdam. Entree: 5,-. HEILOO - Bibliotheek Heiloo organiseert met Verkeersschool Versterre op dinsdag 21 april vanaf 19.30 uur een 'Opfrisavond verkeerstheorie'. Iedereen met een rijbewijs, jong en oud, is welkom. Er zal tijdens deze avond aandacht zijn voor de verschillende voorrangsregels. Daarnaast worden een aantal typisch Heilooër verkeerssituaties besproken. Bezoekers kunnen tot 16 april situaties in Heiloo aangeven waarover ze een vraag hebben. Deze kunnen - met eventueel een digitale foto - wor den verzonden aan Bibliotheek Heiloo, info@bibliotheekheiloo. nl, zodat de vraag tijdens de opfrisavond kan worden bespro ken. Toegangskaarten a 7,50 10,- voor niet-bibliotheekleden) verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek. Reserveren is ook mogelijk via www. bibliotheekheiloo.nl of tel. 072 5330670. HEILOO - Binnen de afdeling Heiloo van het Rode Kruis houdt de Welfare zich onder andere bezig met handwerken. Elke week wordt door vrijwilligers hard gewerkt met prachtige resultaten tot gevolg. De mooiste handge maakte poppen en borduursels worden op vrijdag 17 april en zaterdag 18 april verkocht op de markt in winkelcentrum 't Loo. De opbrengst is bestemd voor doelen in Heiloo, zoals het subsidiëren van bijzondere vakanties van men sen die ernstig ziek zijn, de tele fooncirkels en de kosten van het materiaal van het handwerk. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met ingang van 2015 twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx. wordpress.com. Ook worden er door een team van xopx doelen uitgekozen. De tweede opkikker van de maand april gaat naar de G-sportgroepen van Sportlijf voor het organiseren van activiteiten voor jongeren/volwassenen met een verstandelijke en/of lichame lijke beperking. U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. De Springschans en Radboudschool zijn nu nog koploper qua aantal inschrijvingen. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9