Hoe bewegen 65-plussers in Heiloo? Timmerdorp Heiloo 2015 Politie waarschuwt voor woninginbrekers Het jaar van de verandering K Prijzen Bokkentocht uitgereikt 11 worden ingespeeld op de beweeg- behoeften van de oudere dorps bewoners. Bewegen is goed voor ouderen, zowel voor de lichamelijke als de geestelijke gezondheid. En als het dan ook nog eens samen wordt gedaan werkt dat weer positief van wege het sociaal contact. 65-Plussers die willen bewegen, of dat al doen maar bepaalde wensen daarbij heb ben, wordt daarom gevraagd aan de enquête deel te nemen. De enquête ligt voor u klaar bij het Trefpunt en de Bibliotheek. Voor degenen, die vertrouwd zijn met het inter net, de enquête is ook te vinden op www.sportraadheiloo.nl. Tien vragen aan Koningsdag, KORTOM Afwijkende openings tijden bibliotheek INGEZONDEN BRIEVEN Spelletjes in speeltuin Boekenstein UITKIJKPOST 22 APRIL 2015 Voor een geslaagd Timmerdorp Heiloo is veel hout en vooral pal lets nodig. Foto: Carolien Breed HEILOO - Of en zo ja hoe 65plus- sers in Heiloo aan beweging doen is wat Inge de Moor, studente Toegepaste Psychologie aan de Hogeschool van Amsterdam, graag wil weten. Als stagiaire van de SportRaad Heiloo heeft zij daarom het initi atief genomen dit te gaan onder zoeken middels een enquête onder 65-plussers in het dorp. Daarin zal ook worden gevraagd naar wat zij belangrijk vinden om aan beweging te kunnen doen en misschien wel vaker. Door de resultaten van dit onderzoek kan vervolgens beter HEILOO - Timmerdorp Heiloo organiseert van 11 tot 14 augustus weer een timmerfeest voor 650 kinderen. Uiteraard is voor dit evenement veel hout en vooral pallets nodig. Tot afgelopen jaar kon dit voor een groot deel verzorgd worden door GP Groot. Helaas is aange geven dat dit vanaf dit jaar niet meer lukt en zal er dus zelf voor hout gezorgd moeten worden. Iedere eerste zaterdag van de maand worden pallets ingezameld. Daarvoor mag gebruik worden gemaakt van de oude gemeen- REGIO - Ook de vierde Heilooër Limmer Bokkentocht was met een kleine 500 deelnemers een groot succes! De uitbreiding naar twaalf hore- calocaties zorgde voor een betere spreiding van de drukte en leverde meer keuzemogelijkheid. Men kon kiezen uit twintig verschillende voorjaarsbieren en ook de hapjes waren van soep tot saté smake lijk en gevarieerd. De organisatie kijkt tevreden terug op een mooie dag. Nieuw deze editie was dat alle HEILOO - De gemeente Heiloo heeft vanaf januari de regie gekregen over de uitvoering van jeugd - en gezinszaken, die voor heen bij Bureau Jeugdzorg lag. In het sociale domein zijn diverse netwerkpartners actief en werken samen rondom kwetsbare cliëntsy stemen. De ondersteuning richt zich op alle burgers van 0 tot 100 jaar. De oprichting van een sociaal team is het gevolg, welke onder ande re bestaat uit AMW, MEE, W&I, SWH, WMO, Jeugdconsulenten en CJG. Het AMW, Algemeen testort aan de Kanaalweg. Heeft u nog hout of pallets? Breng ze dan naar deze plek. Ter indicatie: we denken er zo'n 3000 nodig te heb ben. Op zaterdag 2 mei houdt met een inzameling tussen 09.00 uur en 12.00 uur op de Wagenmaker, achter de Karwei in Heiloo. Even voor in de agenda, de volgende inzameling is op zaterdag 6 juni. Kijk voor de laatste wijzigingen op onze Facebookpagina www. facebook.com/timmerdorpHeiloo of onze site www.timmerdorphei- loo.com. Voor eventuele vragen: timmerdorphout@gmail.com of tel. 06-43215057. twaalf 'bokkentappers' een prijs ter beschikking stelden voor uit de ingeleverde strookjes van de stem pelkaart getrokken deelnemers. De twaalf prijswinnaars ontvingen afgelopen maandagavond een waar- decheque, uiteenlopend goed voor een Speciaalbierproeverijtje tot een etentje voor twee personen. Op deze wijze kunnen meerdere deel nemers nogmaals genieten van het lekkers dat de locaties te bieden hebben. De organisatie kijkt nu al uit naar de Herfsteditie op 17 okto ber! Maatschappelijk Werk, had voor de oprichting van het sociale team al de doelstelling en taak, om de ondersteuning te bieden aan inwo ners van Heiloo, die tijdelijk onvol doende in staat zijn eigen regie te nemen over eigen problemen en levensvragen. Het AMW biedt infor matie en advies, psychosociale en materiële hulpverlening. Vragen en problemen rondom echtscheiding, werk en inkomen, zelfredzaamheid, assertiviteit, opvoeding, relaties en meer. Er is veel veranderd. Zo ook de naam AMW. Dit maakt plaats voor de 'Sociale werker'. HEILOO - Afgelopen maanden zijn tientallen bewoners slacht offer geworden van een wonin ginbraak. De politie begrijpt dat een woninginbraak een ingrij pende gebeurtenis is en de aan pak van deze criminaliteit heeft dan ook topprioriteit. U kunt hierbij ook helpen. Door bijvoorbeeld preventiebijeenkom sten bij te wonen en preventieve maatregelen te nemen. Denk er bij voorbeeld om, om met het mooie weer altijd ramen en deuren te sluiten wanneer u uw woning ver laat; ook als u maar heel even weg bent, is het belangrijk inbrekers geen kans te geven. Openstaande deuren en ramen bieden criminelen kans om gemakkelijk en snel toe te slaan. Op de website politiekeur- merk.nl leest u meer tips over hoe Sinds een aantal maanden staat er een rubriek in de Uitkijkpost waarin een inwoner of inwoonster van onze plaats door 10 vragen te beantwoorden inzicht geeft in zijn of haar bijdrage aan het leven hier ter plaatse. Aan het einde van het artikel stelt de ondervraagde een persoonlijke vraag aan de door hem of haar gekozen opvolger. Ik mag dat graag lezen, die rubriek moet blijven, vind ik. Er is echter één ding dat mij meer en meer gaat opvallen. Waar blijven de vrouwen van Heiloo? In al die maanden zijn de vrouwen ternauwernood aan het woord gelaten. Is deze scheefgroei u ook al opgevallen? u uw woning veiliger kunt maken. Of ga naar 123inbraakcheck.nl en test hoe snel een inbreker uw huis binnen kan komen. Dat het alarm nummer 112 alleen is bedoeld voor noodsituaties waarin levens op het spel staan, is een misverstand. U kunt het nummer namelijk ook gebruiken als u getuige bent van een misdrijf of verdachte situa ties ziet in uw omgeving. U kent uw buurt het beste; u weet wie uw buren zijn en in welke auto's ze rij den. Staat er al enige tijd een auto met draaiende motor bij uw buren voor de deur? Noteer het kenteken en/of het signalement van een ver dacht persoon en geef dit door aan de politie. De kans dat criminelen opgepakt worden neemt toe als u verdachte situaties bij de politie meldt. Als u het signalement van de dader via 112 doorgeeft, dan kan Ik wil maar zeggen: de gemeen tesecretaris, de directeur van de bibliotheek, het hoofd van het Mantelzorgcentrum, de spijkeroma (Timmerdorp), allemaal vrouwen; Dorcas en Keer op Keer drijven op vrouwen, bij de plaatselijke sport verenigingen kunnen wij vrouwen niet missen, het Heiloose leger aan vrijwilligers bestaat grotendeels uit vrouwen. Al die verhalen zijn ook het optekenen waard. Mannen van Heiloo, laat u adviseren door de vrouwen in uw naaste omgeving en stel uw persoonlijke vraag nu eens aan een vrouw. Verlaat dit 'Old Boys Network', ruim baan voor 'Hey Girls!' Tine Elen-Schaeffer de politie direct honderden men sen - Burgernetdeelnemers - in de omgeving vragen mee uit te kijken naar de inbrekers. Uw spullen kun nen dan direct terecht zijn én de dader(s) snel gepakt. Deelnemers aan Burgernet krij gen een bericht via hun (vaste of mobiele) telefoon als de politie op zoek is naar een verdachte van een misdrijf maar bijvoorbeeld ook naar een vermist persoon. Ziet u iemand die aan het doorgegeven signalement voldoet? Dan belt u het gratis Burgernettelefoonnummer, dat direct uitkomt in de meldka mer van de politie. Eén op de tien Burgernetacties wordt opgelost dankzij tips van deelnemers. Voor meer informatie of voor gratis aanmelding, ga naar www.burgernet.nl. Hoera, we krijgen weer een Koningsdag 't wordt de leukste dag van het jaar En die gaan we vieren, reken maar We hoeven niet naar ons werk, en ook niet naar de kerk. Eerst hangen we de vlag aan de stok, of uit het raam... En dan kunnen we naar de vrijmarkt gaan. Of langs velen marktjes lopen, waar kinderen hun eigen spulletjes verkopen. Het wordt een groot muziekfestijn, Vast te horen op ieder feestelijk terrein. Maar blijf je lekker thuis, dan zie je het koningspaar op de buis. Er wordt vaak gezegd, de monarchie kost veel geld, maar dat is onterecht. 't Kost ongeveer twee euro per persoon per jaar, En voor dat kleine bedrag, krijgt iedereen een vrije dag. Of je nu woont in Amsterdam, Heiloo of Oegstgeest Zij vieren allemaal hun eigen koningsfeest. En als op die dag 27 april, ook het oranje zonnetje schijnen wil. Dan is iedereen tevreden en blij, Want het is toch heerlijk, Zo'n feestelijk dagje vrij. Colette, Heiloo. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op dinsdag 5 mei (Nationale Bevrijdingsdag) en donderdag 14 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. Verder is Bibliotheek Heiloo rond de meivakantie normaal geopend. dorssports TJ A- Inge de Moor doet onderzoek naar bewegen. Aangeleverde foto Alle deelnemende horeca-ondernemers teza men met alle prijswinnaars in café De lantaarn in Limmen. Foto: Carolien Breed HEILOO - Ook dit jaar houdt de Oranjecommissie West op Koningsdag van 11.30 tot 13.30 uur weer Oudhollandse spelle tjes in en om de speeltuin van Boekenstein. Met spelkaarten a 2 euro kunnen kinderen tot en met 12 jaar aan allerlei spelletjes deelnemen, zoals kegelen, zaklopen en spekhappen. Bovendien krijgen ze een glaasje limonade, een ijsje en mogen ze een keer grabbelen. Net als vorig jaar is er een kleine vrijmarkt rondom de speeltuin, kan er pony gereden worden en is er een spring kussen. Extra dit jaar is ballonnenclown Niekie en een percus sieworkshop van Maurice Vastenouw. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11