contact Waarom komt er in Heiloo een aansluiting op de A9? 15 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Vrijmarkt Regels Vrijmarkt Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 22 APRIL 2015 De komende weken geeft de gemeente Heiloo antwoord op een vraag over de aansluiting A9. Dit keer het antwoord op de vraag 'Waarom komt er in Heiloo een aansluiting op de A9?' Heiloo is door de jaren heen uitgegroeid tot een forensen dorp. Het grootste deel van de beroepsbevolking (meer dan 70%) reist dagelijks heen en weer van Heiloo richting de randstad. In de afgelopen jaren is het autogebruik toe genomen waardoor de reistijd in de spits naar de randstad is gestegen. Als de bereikbaarheid van de randstad steeds meer tijd vergt en de randstad ons steeds minder goed kan bereiken, worden we minder aantrekkelijk voor (nieuwe) inwoners en ondernemers. Iets dat gevolgen heeft voor de voorzieningen en leefbaarheid in ons dorp. En dat is juist een belangrijk punt voor onze inwoners, zo blijkt ook uit de Toekomstvisie. Levendig dorp We willen dat Heiloo een aantrekkelijk dorp blijft, ook voor jonge gezinnen uit de randstad. Door een brede samenstel ling van de beroepsbevolking blijft het dorp levendig, is er genoeg animo voor de middenstand en horeca en blijft het sport- en verengingsleven aantrekkelijk. Als dorp spelen we ook op deze behoefte in door de realisatie van de nieuw- bouwplannen in Zuiderloo, Zandzoom en Varne Buiten te faciliteren. We zien dat de verkoop van deze woningen zeer goed loopt. De vraag naar meer woningen blijft komen uit de markt. Ook makelaars geven daarbij aan dat de vraag naar woningen in Heiloo stijgt. Werkgelegenheid We worden als dorp aantrekkelijker voor de onderne mers. Zowel het bedrijventerrein De Oude Werf als de Boekelermeer zijn met de nieuwe aansluiting op de A9 veel beter bereikbaar. Door de aansluiting wordt Heiloo een nog aantrekkelijkere vestigingsplaats voor ondernemers. De aansluiting geeft Heiloo een flinke economische impuls. En zo werken we aan het bevorderen van de werkgelegen heid in de regio. Verkeersspreiding Het verkeer dat richting de snelweg gaat, verspreidt zich beter over het onderliggend wegennet binnen Heiloo zodat de verkeersdruk naar het Kooimeerplein en richting het zuiden afneemt. Daarnaast merken inwoners dat er minder vracht verkeer over de Kanaalweg en Kennemerstraatweg gaat rijden. Ook worden de rijtijden verkort en vermindert het totaal aantal gereden kilometers, wat een positief effect heeft op de uitstoot van CO2. De aansluiting van Heiloo op de A9 betekent dus ook een verbetering van de bereikbaarheid, aantrekkelijkheid, leef baarheid en verkeersveiligheid van ons dorp. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert dinsdag 28 april in de raadzaal van het gemeentehuis. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. Naast de vaste punten staat op de agenda Hamerstukken - Actieplan voor energiebesparing duurzame energie in de regio Alkmaar 2015-2020 - Bestedingen financiële vergoeding raadsfracties over 2014 - Actualisatie grondexploitaties 2014 - Herziening exploitatieplan 2015 Campina Bespreekstukken - Nota kostenverhaal - Aanwijzen accountant vanaf controle begrotingsjaar 2015 - Lening Bibliotheek Heiloo - Sluiting Meer informatie Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 53 56 792 of e-mail griffie@heiloo.nl De stukken zijn te vinden op de www.heiloo.nl/raadsinformatie. De stukken liggen tot en met woensdag 29 april ter inzage bij de informatiebalie in het gemeentehuis en in de openbare Bibliotheek. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij zaterdag 08.00 13.00 09.00 12.00 uur 15.45 uur 13.00 uur Koningsdag - Vrijmarkt Op maandag 27 april organiseert de gemeente Heiloo van 9.00 uur tot 12.00 uur een vrijmarkt op het plein bij Winkelhof 't Loo. Iedereen, jong en oud, kan aan de vrijmarkt deelnemen. Commerciële handelaren worden niet toegelaten. Onze markmeesters controleren daar streng op. Degenen die op de markt willen staan, kunnen een mooie plek uitzoeken om hun spullen van zolder, uit de schuur of uit hun kamer uit te stal len. Deelnemers kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfge maakte werkjes verkopen. Opruimen Om 12.00 uur is de Vrijmarkt afgelopen en moeten deelnemers zelf de overge bleven spullen en afval mee naar huis nemen of opruimen in de aanwezige grote huisvuilwagen. Marktmeesters De heren A. Bakker en T. van der Meijs van de afdeling BOR leiden de vrijmarkt in goede banen en zijn de hele ochtend aanwezig als aanspreek punt voor vragen. U kunt hen bereiken op telefoonnum mer 06 22 60 29 47 of 06 53 35 21 49. Meer informatie Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met T. van der Meijs van de afdeling BOR, telefoonnummer 072 535 66 66. Of stuur een e-mail naar info@heiloo.nl. De vrijmarkt van 9.00 tot 12.00 uur en is bedoeld voor verkoop van gebruikte goederen door particulieren. Het is niet toegestaan om alcoholhoudende dranken te verkopen. Er mogen geen bederfelijke etenswaren verkocht worden. Het is niet toegestaan om dieren te verkopen. Dieren inzetten voor vermaak is niet toegestaan. Het gebruik van pony's en paarden voor kinderen bij korte ritten onder begeleiding is toegestaan. Het is niet toegestaan om spijkers/pennen of iets dergelijks in de grond of muren te slaan. Iedere deelnemer moet de aanwijzingen van de organisatie, de politie en de brandweer opvolgen. Het is verboden om na afloop van de vrijmarkt verkoopwaar of afval achter te laten op de vrijmarkt. Niet verkochte handelswaar moet u zelf afvoeren en de verkoop plaats moet schoon worden achter gehouden. De marktmeesters houden toezicht. Bij de Witte Kerk staan twee eco-toiletten. In verband met de verkeersveiligheid mogen op de Willibrordusweg geen grondplaatsen worden ingenomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15