Sii Oir- REGIO Kunst en muziek tussen de bollen mii mï Open dag bij familie Mooij aan de Uitgeesterweg in Limmen Klaverjassen en keezen op Koningsdag Akersloot Tentoonstelling en lezing Tweede Wereldoorlog in Limmen Examenexpositie van het Bonhoeffer College Koningsdag in Egmond-Binnen Programma Koningsdag Limmen Koningsdag Egmond aan den Hoef 17 Milt li» vil! mil spf 8 Hill UITKIJKPOST 22 APRIL 2015 Op de open dag kunnen bezoekers de nieuwe loopstal aan de Uitgeesterweg bekijken. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zaterdag 25 april van 10.00 tot 16.00 uur houdt de familie Mooij een open dag in de nieuwe stal aan de Uitgeesterweg 37 in Limmen. In 1980 is de familie verhuisd van de Rijksweg in Limmen naar de Uitgeesterweg. Omdat er aan de Rijksweg geen mogelijkheden waren om uit te breiden besloten zij om een nieuw bedrijf te realise ren aan de Uitgeesterweg. Om in de toekomst verder te kunnen met het bedrijf en omdat de oude stal niet meer aan de eisen van deze tijd voldeed vanwege ruimte, koe- comfort, arbeidsgemak en dierwel- zijn hebben zij er voor gekozen om een nieuwe stal te bouwen voor de melkkoeien. De stal is uitgevoerd met een emissiearme vloer (half beton/half rubber), diepstrooisel in de boxen, nevelinstallatie, venti latoren, ledverlichting, geïsoleerd dak, zonnepanelen en warmteterug- winning. Op de open dag kunnen bezoekers de nieuwe loopstal bekij ken en ook de 23 stands Boumatic draaimelkstal. Familie Mooij heeft gekozen voor een draaimelkstal omdat zij de koeien zoveel mogelijk dag en nacht willen beweiden en dit wordt met een automatisch systeem (robots) moeilijker. De grote glazen deuren geven veel licht in de stal en achter het middelste glazen pui aan de voorkant kun je vanaf de buiten zijde de koeien zien als ze gemolken worden. AKERSLOOT - Maandag 27 april, Koningsdag, wordt er in Akersloot een grote Keezdrive en klaverjasdrive gehouden in café De Vriendschap. Iedereen is welkom. Inschrijfgeld is voor beide drives 5,-. De Keezdrive begint om 14.00 uur, opgeven kan via tel. 0251-312866 of via keezbord.nl. De klaverjas- drive begint om 15.00 uur, opgeven kan via, tel. 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te winnen, zoals Senseo koffiezet apparatuur, weerstations, pannensets, fruit manden, paling en nog veel meer. Naast de drive is er ook een super verloting met dezelfde prachtige prijzen. LIMMEN - Op 1 mei vanaf 19.30 uur houdt de stichting Oud- Limmen in de Protestantse kerk een tentoonstelling en lezing over Limmen in de Tweede Wereldoorlog. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan de verongelukte Mosquito in het Oosterveld in 1944. De tweekoppige beman ning, de heer Zeller en de heer Tribbeck zijn daarbij om het leven gekomen. Op de begraafplaats van genoemde kerk zijn beiden begra ven. Voor deze gelegenheid zullen familieleden van beide beman ningsleden bij de opening aan wezig te zijn. In aansluiting op de opening volgt een lezing over oor logsfeiten uit Limmen en de regio, deze lezing wordt verzorgd door Hans Nauta. Van 2 tot en met 5 mei is de tentoonstelling geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. EGMOND - Ook voor dit jaar is op Koningsdag, maandag 27 april, weer een aantal feest- activiteiten voor de jeugd van Egmond aan den Hoef georgani seerd. De Koningsdagwerkgroep, een samenwerking van Lamoraal, Jeugdbelangen en restaurant Smakelijk, houdt een versierde fiet- senoptocht, die om 10.30 uur start bij Dorpshuis Hanswijk. De fan fare van het Lamoraal trekt door Egmond aan den Hoef via de vol gende route: Hanswijk, Julianaweg, Schoolstraat, Slotweg, Maria van Arkellaan, Anna van Burenlaan, Beatrixlaan, Herenweg, Graaf Dirkplein, Egmonderstraatweg tot aan restaurant Smakelijk. Daarnaast is er kindervrijmarkt en kinderspe len gepland bij restaurant Smakelijk van 11.30 tot 15.00 uur. Het ter rein achter dit restaurant is deze dag het toneel voor Kinderspelen en Kindervrijmarkt. De vrijmarkt wordt op het grasveld rond de Koffiemolen gehouden. De kinderen kunnen zich op het terrein uitleven bij een groot aantal kinderspelen en leuke attracties zoals springkussens en stormbaan. Contactpersoon bij de Kindervrijmarkt en Kinderspelen is Anita Beemsterboer: tel. 06-13617691. LIMMEN - Op 26 april (12.00 tot 17.00 uur) en 27 april (11.00 tot 17.00 uur) april houdt het gemengd koor De Vredeburgers in samenwerking met de Stichting Hortus Bulborum voor de tweede keer een kunst- en muziekevenement. Het evenement wordt gehou den in de tuin achter 'Ons Huis'. Op het terrein van de Hortus, tonen de kunstenaars allerlei kunstvormen, zoals sieraden, keramiek, glas, tas sen, beelden en schilderijen. In de prachtige muziektent, het Pieter Boschman Paviljoen, zal regelmatig muziek te beluisteren zijn. Op zondag 26 april treden op: The New Longriders met melodi euze gitaarmuziek in de stijl van de Shadows; Het Black Gospel Choir B. Lief uit Egmond Binnen; Shantykoor De Kromsailers het dubbelkwartet Phonation uit Akersloot met een repertoire van klassiek tot popu lair. Op Koningsdag treden op: The New Longriders;, Phonation: Peter Kunst en Muziek tussen de Bollen wordt gehouden in de tuin achter 'Ons Huis', op het terrein van de Hortus. Aangeleverde foto Dekker uit Limmen en Roos, Jean en Dave, eveneens uit Limmen. Jean en Dave zijn bekend van de band Poker. In 'Ons Huis' en op het ter ras wordt koffie en thee met huisge- maakte lekkernijen geserveerd. Er is ook een loterij met veel originele prijzen. De opbrengst van al deze activiteiten komt ten goede aan het gemengd koor De Vredeburgers om in de toekomst mooie concer ten te kunnen blijven presenteren. Voor het volledige programma, zie www.devredeburgers.nl. CASTRICUM - De examencij- fers voor de beeldende vakken zijn bekend, na de afsluitende PTA-praktijkdag in havo 5 op het Bonhoeffer College. Precies acht lesuren hadden de leerlingen om de laatste hand te leggen aan hun meesterstuk en de werkomschrijving te maken voor de examinerende docenten Marieke de Vree en Silvia Winder. Voor de ene leerling verliep de dag soepel, voor de ander was het zwe ten geblazen om het kunstwerk op tijd af te ronden. Samen met de uitslag van het Kunstgeschiedenis examen, dat dit jaar het thema 'Strijd uitgebeeld in de Kunst' heeft, vormt de praktijkbeoorde ling het definitieve eindcijfer voor het havo-diploma. De vwo-leerlin- gen moeten nog even geduld heb- ben en wachten op de beoordeling van de externe tweede corrector. De resultaten van het praktijkexa men, de kunstwerken van zowel havo als vwo, zijn te bewonderen in de tentoonstelling in Galerie Sopit, die wordt geopend door kunstorakel Douwe de Jong op donderdag 23 april om 16.30 uur. Op zondag 26 april is er ook nog gelegenheid om de expositie te bezichtigen tussen 13.00 en 17.00 uur, begeleid door de klanken van de huisband Sopitmachine. EGMOND - Op 27 april wordt Koningsdag groots gevierd in Egmond-Binnen. Vanaf 11.00 uur zullen de kinde ren van de lagere school zich ver zamelen bij dorpshuis De Schulp om vandaar onder begeleiding van fanfare Eensgezindheid in een bonte stoet op te trekken naar het Kerkplein. Daar kunnen de kinde ren zich weer vermaken met aller lei spelletjes en wedstrijden met als afsluiting de kinderdisco voor de muziektent. Vanaf 14.30 uur is het de beurt aan de Egmondse bands om het publiek te verma ken, een zeer muzikaal afwissend programma met This Side Up, D.O.E.L, Das Kapital, Van Leer en So be it. Het feest is georgani seerd door het Oranjecomité en Stichting Vrienden van JOEB die de opbrengst beschikbaar stellen voor het Survival weekend voor de jongeren van 13 en 14 jaar op 15, 16 en 17 mei. LIMMEN - Koningsdag in Limmen kent een mooi program ma. De vrijmarkt voor kinderen begint om 09.00 uur op het noor delijke gedeelte van het park. De ervaring heeft geleerd dat er voldoende ruimte is voor alle jeug dige handelaren om hun waar uit te stallen, zodat er niet gereserveerd hoeft te worden. Tussen 11.00 en 12.00 uur kan er gestart worden met de Koningsrit van 4 kilometer. Deze puzzeltocht start op de Vuurbaak. Bij de tent van de organisatie kan de routebeschrijving worden opge haald. Om deze unieke fietstocht in stand te houden vragen wij 1,- per volwassen deelnemer. De kinderen doen uiteraard gratis mee. Tevens kunnen kinderen tot 12 jaar zich hier inschrijven voor de wedstrijd 'de mooist versierde kinderfiets'. Omstreeks het middaguur zal er begonnen worden met pannenkoe ken bakken. Alle kinderen kun nen er één komen eten. Volgens de traditie is er ook dit jaar weer de limonadekoe, waarbij de kinderen zelf mogen 'melken'. Van 12.00 tot Om 16.00 uur is de prijsuitreiking van de Koningsrit en 'mooist versierde kinderfiets'. Aangeleverde foto 18.00 uur is de bar geopend. De bar wordt verzorgd door muziekver eniging Excelsior. Met onder meer veel Nederlandstalige muziek met DJ Michael en een live optreden van Albert Casanova. Zoals ieder jaar kunnen de kinderen hun energie kwijt op en bij meerdere attracties. Dit jaar is er voor elke leeftijdsca tegorie een attractie opgesteld voor al het tijgeren, kruipen, klauteren, klimmen en springen. Om 16.00 uur volgt de prijsuitreiking Koningsrit en 'mooist versierde kinderfiets'. Om 18.00 uur eindigen alle activitei ten. Stichting Oranjefeest Limmen hoopt met dit programma voor iedereen een leuke en gezellige dag te hebben georganiseerd. Zie ook www.ovlimmen.nl. Examenleerlingen aan het werk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17