Verdubbeling aantal deelnemers PCC Maalwater Run Walk Stichting Kees sponsort hardloopshirts Running Blind Nil Cl l\A/ bora kookveld- NIEUW AFZUIGSYSTEEM Gretig Foresters wint opnieuw Ant. Duijn keukens Boscrossers verrijdt eerste van vier clubkampioenschappen sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO EFFECTIEVER EN ENERGIEZUINIGER DAN ANDERE WASEMAFZUIGKAPPEN SpM hardlopen/wandelen HEILOO - Zondag vond onder grote belangstelling de PCC Maalwater Run Walk plaats, met start en finish in het Stationscentrum. Het hardloop- en wandelevenement kondigt tevens het begin aan van de Nationale Sportweek, een week waarin allerlei sportactiviteiten plaatsvinden. De loop is georganiseerd door Rotary Club Heiloo. De opbrengst gaat naar het Sport@School, een door SportRaad Heiloo opgezet pro ject dat basisschoolleerlingen meer in beweging wil krijgen en kennis wil laten maken met de verschillen de sporten die ons dorp biedt. De Maalwater Run Walk is inmiddels uitgegroeid tot een groots dorpsevenement. Onder zeer gun stige weersomstandigheden gingen in totaal ruim 700 deelnemers (circa 100 wandelaars en 600 hardlopers van jong tot oud van start. „Bijna een verdubbeling van het aantal deelnemers ten opzichte van vorig jaar" vertelt Frans Endel blij en opgetogen. De eerste run, een par cours van twee kilometer, startte om 14.00 uur. Ongeduldig stond de kindermassa te wachten totdat burgemeester Hans Romeyn het startschot gaf. 'Spreekstalmeester' Jeroen Schouten stelde de 'voorfiet ser' voor als: ,,Hem moet je volgen, zo hard als je kan!" En dat deden ze! Eerder dan verwacht snelden de eerste wedstrijdlopers al weer op de finish aan. ,,Wat een toptijd!" Zo snel lopen zelfs topatleten de 2 kilometer niet. Het bleek dan ook dat per ongeluk een lus van het par cours was overgeslagen waardoor de afstand was gereduceerd tot één kilometer. De organisatie veront schuldigde zich voor de vergissing, die echter niets afdeed aan deze geweldige sportprestatie. De overige afstanden werden wel in volle omvang gelopen. Sportmascotte Freddie Fit liep aan de hand van Sportcoach Pascale de Hoogh mee in de Bambinirun. De burgemeester toonde de jongelui dat hij goed kon meekomen in de warming-up. En natuurlijk gaf hij weer het startschot voor de korte afstanden. Karen Stevenson ver richtte de start van de 10 kilometer. Uitslagen: 2 kilometer meisjes: 1. Lisa Genet, 2. Marjolein 3. Maaike Oudman. Jongens: 1. Raul Tophoff, 2. Sem Snijder, 3. Dylan Opten. 4 kilometer meisjes: 1. Esmee Bakker, 2. J-Ann Kruijer, 3. Sydney van Zijl. Jongens: 1. Tristan de Jong, 2. Jelmar Bremer, 3. Wesley Sprenkeling. 10 kilometer vrou wen senioren: 1. Eva van Zoonen, 2. Suzan Klaver, 3. Jolien Klamer. Vrouwen Masters, 1. Thea Winnips, 2. Marion Overmeer, 3. Astrid Kops. Mannen senioren: 1. Max Rijs, 2. Matthieu Mulder, 3. Jordi van der Veen. Mannen Masters: 1. Peter Burger, 2. Gerben Oosterink, 3. Alex Kösters. ADVERTENTIE Kookwasem en - geurtjes laten we niet eens opstijgen maar zuigen deze meteen weg waar ze ontstaan. HARDLOPEN HEILOO - Monique van der Voort en Patrick Rupsam, de slechtziende hardlopers en de hardloopbuddy's van Running Blind Alkmaar zijn dolblij met de opvallende hardloopshirts die door Stichting Kees zijn gesponsord. Jan Schoorl overhandigde van morgen, vrijdag 17 april, namens Stichting Kees de shirts aan de lopers, die er dankbaar 'mee aan de loop gingen'. „Hiermee zijn we goed zichtbaar en herkenbaar op als we op straat hardlopen," vertelt Monique, die samen met Patrick vorig jaar Running Blind Alkmaar heeft opgezet. De landelijke orga nisatie Running Blind, opgericht door hardloper John Stoop, bestaat zeven jaar. Het doel is zoveel moge lijk mensen met een visuele beper king uit de wijde regio de moge lijkheid te bieden om te kunnen hardlopen onder begeleiding van een buddy. Juist voor blinde en slechtziende mensen is sporten van groot belang om hun spierkracht op peil te houden. Hier hebben ze namelijk ook in het dagelijks leven VOETBAL HEILOO - De Foresters bezorg de de supporters zondag een geweldige middag tegen Purmersteijn. De gasten gingen nog wel goed van start, het was aan de steeds goed uitlopende doelman Laagland te danken dat de stand lang 0-0 bleef. Na ongeveer twintig minu ten kwamen de Egels beter in hun spel, wat tot een 1-0 voorsprong leidde toen Nick Kramer met een bekeken lob de Purmerendse doel man verschalkte. Twee minuten voor de pauze kreeg scheidsrechter Bruggeling een blessure aan zijn achillespees, waardoor de wedstrijd werd gestopt en er telefonisch naar een vervanger werd geïnformeerd. Na drie kwartier rust kwam de ver- vangende scheidsrechter op het veld die verder goed leidde. Terwijl door de verplichte lange rust en heerlijke zon het Hollandse Zondag- feest op het terras al was losgebar sten, moest de tweede helft nog aanbreken. In die tweede helft was het vooral De Foresters dat op zoek was naar doelpunten. Dennis Nanne slaagde er in om met een schitte rend schot vanaf wel 25 meter het tweede doelpunt te maken. En bijna zorgde Tim van Gelder nog voor de 3-0 door de bal ineens vol op de slof te nemen, maar de lat stond dit in de weg. Joey Breed, Victor Langenburg en Milo Blei vielen nog in, maar het bleef 2-0. Door deze uitslag én het puntenverlies van De Kennemers en Stormvogels kunnen de Egels zich nu volledig richten op het voorko men van de nacompetitie. profijt van; de kans op vallen als gevolg van een wankel evenwicht wordt aanzienlijk verminderd. Hardloopbuddy's zijn de ogen van de slechtziende deelnemers tijdens het hardlopen; met elkaar verbon den door een lint waarmee het duo zich samen door het straatverkeer en langs obstakels loodst. ,,Soms krijgen we wel eens opmerkingen als mensen een beetje ruimte moe ten maken zodat we erdoor kunnen. Niet iedereen ziet meteen wat we aan het doen zijn." Met de nieuwe shirts is dat in één oogopslag dui delijk; het logo en de naam van Running Blind staan er -al van verre zichtbaar- met dikke zwarte let ters op gedrukt. Nieuwe hardloop buddy's, maar ook mensen met een visuele beperking die graag willen sporten, zijn meer dan welkom bij Running Blind Alkmaar. Ze vertelt dat er nu zeven slechtziende men sen gebruik maken van de diensten van Running Blind Alkmaar. ,,Ik kan me niet voorstellen dat er in dit deel van Noord-Holland niet meer mensen met een visuele beperking zijn, die heel graag aan hardlopen zouden willen doen." Monique denkt dat dit komt omdat het grote publiek wellicht nog niet van het bestaan van Running Blind Alkmaar weet. Van de lopers die al wel weke lijks (op woensdag en vrijdag) via Running Blind trainen met een hardloopmaatje, straalt het enthou siasme er van af. Sommigen heb ben al zo'n progressie doorgemaakt, dat ze inmiddels meedoen aan wedstrijden. Zo heeft één Running Blind-deelnemer meegedaan aan de Halve Marathon van Egmond. ,,Zijn emoties waren zichtbaar, toen hij met zijn maatje over de eindstreep kwam." Monique legt uit dat om een dergelijke progressie moge lijk te maken, op één slechtziende loper zo'n drie a vier buddy's nodig zijn. Vandaar ook haar oproep aan mensen uit de wijde regio die het leuk vinden om bijvoorbeeld eens per week in de buitenlucht samen met een maatje hard te lopen. Men kan zich aanmelden bij Monique, tel. 06-38315184 of via alkmaar@ runningblmd.nl. Voor meer informa tie: www.runningblind.nl/regios. 22 APRIL 2015 WÈjSM |S Jan Schoorl overhandigt namens Stichting Kees de door de stich ting gesponsorde shirts, die de hardlopers van Running Blind vol trots zullen dragen. Foto: Carolien Breed Ongeduldig stond de kindermassa te wachten totdat burgemeester Hans Romeyn het startschot gaf voor hun 2-kilometerronde. Foto: Carolien Breed omdat het goed moet zijn! Hasselaarsweg 21 Heerhugowaard Tel. 072 - 5714108 www.antduijnkeukens.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 19