Expeditie Willibrordus trekt volle Cultuurkoepel Tien vragen aan Hope for African Child steunt bouw keuken in Kenia Dick Slagter 3 la Zaterdag Koeiendans Toer de Boer UITKIJKPOST 22 APRIL 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - De eerste voorstel ling van Expeditie Willibrordus zondag 19 april om 14.00 uur was in ieder geval voor een 'uitverkochte' Cultuurkoepel. Niet dat er voor Music Meeting Heiloo entree werd geheven, want iedereen kon er gratis naar binnen. Het uitroepen van 2015 tot WiUibrordusjaar door de burge meester vorig jaar bracht de werk groep van Music Meeting Heiloo op een prachtig idee. Teunis van der Zwart maakte rondom de aan komst van Willibrordus in het natte, altijd winderige, laag gelegen kikkerland, waar hij 'verwelkomd' werd door heidense stammen, een prachtige muziekvoorstelling. De twee voorstellingen werden voorgedragen door een speciaal voor de gelegenheid samengesteld koor en orkest. De verteller was acteur Bert Simhoffer die als een zeer welbespraakte Willibrordus -geflankeerd door zijn trouwe dis cipelen- op overtuigende wijze de muzikale stukken aan elkaar reeg. Enige humor en zelfspot was hem daarbij niet vreemd. De donderpre ken hadden een dusdanig effect, dat zelfs de 'coulissen' er bij gingen liggen. Componist Thijs Dapper had een toepassende muzieklijst samengesteld, met liederen als 'k Wil terug naar de kust, 'Waar de blanke top der duinen, 'Waarheen leidt de weg' en 'Ik zie een ster'. Het op één na laatste nummer was een in de vergetelheid geraakte aubade aan Willibrordus, de voor stelling werd afgesloten met het Heilooër Volkslied, dat in de herha- ling door velen uit volle borst werd meegezongen. Na afloop werden de werkgroep van Music Meeting -bestaande uit Teunis van der Zwart, Lars Anderson, Wim Heijne, Marcel Horsthuis, Margo Kos, Jan Jonkheer, Jaap Schuurling en Clementien Sengers, en alle deel nemende vrijwilligers, musici en koorleden met een luid applaus in het zonnetje gezet. HEILOO - Een van de deelne mers aan de millenniummarkt in t' Loo op zaterdag 9 mei is Hope for African Child. De zusterorganisatie is in Kenia geregistreerd en heeft als doel kin deren te ondersteunen die leven in moeilijke situaties en ernstige tekort hebben aan basisbehoeften. De stichting richt zich jaarlijks op ongeveer 300 kinderen in vijf weeshuizen in en rond Nairobi. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. JU Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y.'V offset rotatiepers, de milieu- Priiiiiim. vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op Ieder jaar worden vijf tehuizen geselecteerd in enkele van de arm ste en meest ontoegankelijke gebie den in dit gebied. Deze worden ondersteund door onder andere het doneren van eerste levensbehoefte, (kleding et cetera) en regelmatig een speciaal project voor een tehuis of school. Vorig jaar is het project Joytown Primary School gestart. Dit is een speciale kostschool voor lichamelijk gehandicapte kinderen. De school is gevestigd in Thika Municipality in Thika District in de Central Province of Kenya. Het is ongeveer 45 kilo meters van Nairobi, de hoofdstad van Kenia. Het doel van de school is om de lichamelijk gehandicap te kinderen te laten revalideren zodat ze weer konden lopen of om vaardigheden te leren zodat zij zelfstandig kunnen leven. Er is een aantal slaapzalen, die geschei- den zijn voor jongens en meisjes. Iedere slaapzaal heeft een blok met zes toiletten en badkamers. Tot op heden is er maar één blok met aangepaste toiletten en bad kamers voor de gehandicapten kinderen, waar ze met rolstoel of krukken zelfstandig gebruik van kunnen maken. Hope for African Child wil de Joytown Primary School Thika graag ondersteunen met de bouw van een blok van zes toiletten/badkamers die rol- stoeltoegangelijk zijn. Verder is het streven ook de keuken aan te passen. De keuken is vijftig jaar oud, er staan drie ketels waarin dagelijks wordt gekookt voor 340 kinderen. Dit duurt lang en er is weinig variatie. Het doel is dat er sneller en varierend gekookt kan worden. En ook dieet voedsel. Voor meer informatie: www.hopeforafricanchild.org 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Amsterdam op 18 maart 1943 in de Kinkerstraat en groeide op in de Transvaalbuurt. Toen ik bijna 18 jaar was, verhuis de ik naar Heiloo. Hier volgde de opleiding tot B-verpleegkundige op de Willibrordusstichting. Daarna ruim twee jaar terug naar Amsterdam voor de A-opleiding in het OLVG. Daarna keerde ik terug naar de Willibrordusstichting in verschillende functies op ver schillende afdelingen. In 1976 vertrok ik naar Reigersdaal om daar als coördinerend hoofdverpleegkundige te mogen functioneren. De laatste drie jaren voor mijn VUT was ik werkzaam als coördinator van een te ontwikkelen kwaliteitsbeleid en kwaliteitssysteem bin nen de fusieorganisatie Esdégé-Reigersdaal. Sinds 1966 wonen mijn echtgenote Adri en ik onafgebroken met veel plezier in Heiloo. Wij kregen twee dochters (tweeling), een zoon en zeven lieve kleinkin deren. In 2002 mocht ik stoppen met werken in een vakgebied waarbinnen ik onafgebroken met veel plezier heb mogen werken. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Mijn werk is altijd mijn hobby geweest en zou dit zo weer over doen. Als het echt iets anders moet zijn dan zou ik iets kiezen in de rich ting van websiteontwikkelaar of computertechniek. In mijn vrije tijd bouw ik graag websites en los ik binnen mijn directe omgeving com puterproblemen op. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Het liefst ontmoet ik gewone alledaagse mensen en zou me dan graag verdiepen in de achtergronden van hun hobby's of werk in ruimste zin van het woord. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn eerste vakantie op 15-jarige leeftijd. Dit was een trektocht door Nederland langs jeugdherbergen, samen met een buurjongen. Heel bijzonder: als oudste van het gezin alleen op pad. Spannend voor mij, maar ook voor mijn ouders natuurlijk. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Eigenlijk vind ik Heiloo als geheel een mooie plek. Maar mijn voor keur gaat toch wel uit naar de Noorderneg en het aangrenzende Heilooër Bos. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Het liefst toch maar niet en anders alleen in geval van nood. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Dat zijn er meerdere. Oordeel nooit op de buitenkant van mensen (en liever helemaal niet). Kijk niet naar wat je niet hebt of kunt, maar kijk naar wat je wel hebt of kunt: van dat laatste word je veel gelukkiger. En tot slot: begin nooit een strijd waarvan vaststaat dat je die toch niet kunt winnen. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik ooit penningmeester van Stabilitas was. Later was ik een aan tal jaren actief bij De Foresters waarvan een korte periode secre taris. In diezelfde periode was ik als KNVB-scheidsrechter actief en floot ik regelmatig de oefenwedstrijden van HSV 1. Nu vind ik het leuk om minder bekende onderwerpen van of over Heiloo uit te zoeken er over te schrijven, zoals momenteel over De Hutkoffer. De Historische Vereniging Oud Heiloo biedt hiervoor een fraai podium. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou mij inzetten voor een goed ouderenbeleid. Ouderen zouden, als zij dit zelf willen, zolang als mogelijk moeten kunnen blijven samenwonen. Oók als één van beiden zorgbehoevend wordt en opgenomen zou moeten worden in een zorgcentrum. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: ,,Hoe ben jij eigenlijk 'verzeild' geraakt in de wereld van 'Oud Heiloo'? Heiloo heeft mij vanaf het begin al geboeid. Na de oprichting van de Historische Vereniging Oud Heiloo bood het lidmaatschap mij de mogelijkheid om mij wat verder in ons dorp te verdiepen. Later vond ik als lid van de vereniging vreemd dat er anno 2008 nog steeds geen website was. Omdat ik mij als lid verdienstelijk wilde maken ben ik toen de website gaan bouwen. Van het een kwam het ander en voor ik het eigenlijk wist was ik bestuurslid en belastte ik mij met het digitaliseren en het archiveren van vooral beeldmateriaal van Heiloo. Ik nomineer voor de volgende tien vragen: Bep van Vliet. Mijn persoonlijke vraag is: Vanaf wanneer en waarom verricht jij vrijwilligerswerk in Heiloo; wat heb je zoal als vrijwilliger gedaan en bovenal: wat heb je met het poppenhuis van Nijenburg? Bert Simhoffer was als Willibrordus de verteller van Expeditie Willibrordus. Foto: Carolien Breed HEILOO - In het artikel in de Uitkijkpost van vorige week over Toer de Boer stond foutief vermeld dat de koeien van de melk veehouderij van de familie Kaatee op zondag voor het eerst de wei in zullen gaan. Dit moet zijn zaterdag, 25 april, de dag van Toer de Boer. Piet Kaatee meldt nog dat de blaarkoppen 'boogie woogie dans' op deze zaterdag rond 11.00 uur zal plaatsvinden. Die dag openen -tussen 10.00 en 16.00 uur- dertien agrarische bedrijven in de driehoek Heiloo, Egmond, Bergen hun deuren voor het publiek tijdens de Toer de Boer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3