Presentatie 50 jaar archeologisch onderzoek in Heiloo Isis Ondermode BEDRIJF BELICHT Kerkenveiling voor Monument de Witte Kerk Kinderkunstmuseum in Bibliotheek Heiloo KORTOM Simone Awhina in Cultuurkoepel Heiloo Boekenmarkt Trefpunt Studeren in Bibliotheek Heiloo? U ITKIJ KPOST 22 APRIL 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Frederik Hendriklaan 10, 1814 JP Alkmaar, www.isis-ondermode.nl tel. 072 - 5116606, http://facebook.com/isisondermode ALKMAAR - Een eigen speciaalzaak in ondermode; dat was eigenlijk al jaren een langgekoesterde wens van Hilda de Waard. De grote stap naar zelfstandig ondernemerschap zette ze toen ze vernam dat haar dochters Daphne en Maddy haar droom deelden en graag met hun moeder de uitda ging aan wilden gaan. Inmiddels bestaat Isis Ondermode alweer vijftien jaar, waarvan vijf jaar met de vestiging in Alkmaar. Het is nog een echte speciaalzaak in dames- én heren ondermode met voor iedereen, van 'jong tot oud', wat wils! De winkel aan de Frederik Hendriklaan, een zijstraat van de Willem de Zwijgerlaan, ligt net even buiten de binnenstad en is vanuit alle richtingen goed bereikbaar. Een groot voordeel: pal voor de deur is volop gratis par keergelegenheid! Op de vraag waarom de keuze voor ondermode, antwoordt Daphne spontaan: ,,We zijn alle drie gek op lingerie!" Hilda beaamt dat en vult aan: ,,Je kunt beter een goed zittende, comfortabel dragende bh aanschaffen dan een heel duur T-shirt. Want met ondermode die de juiste pasvorm heeft, zit ieder T-shirt als gegoten." Van dames met zo'n enorme passie voor hun vak kun je er zeker van zijn dat je bij Isis Ondermode goed geholpen wordt. Hilda: „Ondergoed draag je een hele dag, je mag dus het niet voelen maar het moet wel ste vigheid bieden." Daarom wordt bij Isis Ondermode veel aandacht besteed aan het goed opmeten van de maten. De collectie is heel uitgebreid en gevarieerd. Van prachtige, luxe linge riesetjes van exclusieve merken tot dagelijks ondergoed in verschillende kleuren en stijlen en van klassiek, hip en modieus tot 'dress to impress'. Voor vrouwen die elders moeite hebben de juiste bh te vinden, biedt Isis Ondermode ook in de grotere maten (tot en met J) volop keuze. De bete re merken gaan nog een stapje verder in maatwerk. Hilda: ,,Want ook de beugelstand van een bh is belangrijk voor het draagcomfort. Je kunt het vergelijken met de leest van een schoen; die is voor iedereen anders." En Isis Ondermode biedt meer. Naast een breed assortiment in nacht mode en kousen is op dit moment de collectie in badmode op volle zomer- sterkte; met tal van leuke bijpassende accessoires. Op de facebookpagina staan de nieuwste items, aanbiedingen en acties. Tegen zoveel keuze in zo'n klantvriendelijke speciaalzaak, daar kan geen webshop of winkelketen tegenop. Dus wie er prijs op stelt prettig te worden geholpen en blij is met een eerlijk en vakkundig advies, is bij Isis Ondermode aan het juiste adres. Niet zo gek dat de winkel in Alkmaar ook steeds meer klanten uit de wijde regio trekt. HEILOO - In de afgelopen jaren is veel van de oudste geschiede nis van Heiloo blootgelegd door archeologisch onderzoek. Op zaterdagmiddag 25 april vertelt archeologe Silke Lange in de Oudheidkamer Heiloo over de uitkomsten van dit onderzoek. Aansluitend kan men gericht de expositie '4000 jaar Heiloo' bezoeken. Heiloo ligt op een strandwal, een zandrug die vierduizend jaar gele den parallel aan de kust is ontstaan. Zodra de strandwal er lag, trokken mensen het gebied in en vestigden zich op de droge, veilige gronden. De eerste bewoning was er al in de steentijd, getuige de recente vonds ten aan de Kennemerstraatweg, op de plek waar nu het zorgcen trum Craenenbroeck staat. Na de steentijd kwam de bronstijd. De kennis over het leven in de brons tijd is enorm gegroeid dankzij de opgravingen in Zuiderloo en aan de andere kant van de strandwal, het Maalwater. Ondanks een zware tijd na de bronstijd waarin men vooral met langdurige droogte en daardoor zandverstuivingen op de strand- wal te maken had, bleven mensen hier altijd wonen. Uit alle perioden zijn archeologische vondsten in Heiloo bekend. Vaak zijn het toe- valsvondsten, ontdekt tijdens het aardappelrooien of het graven van In de afgelopen jaren is veel van de oudste geschiedenis van Heiloo blootgelegd door archeologisch onderzoek. Aangeleverde foto een vijver in de tuin. Om de arche ologie te beschermen kwam er in 2007 een nieuwe wetgeving, waar door bij bodemverstoringen bijna altijd archeologisch onderzoek vereist is. Want, archeologie ont staat in de loop van eeuwen en is bijzonder kwetsbaar. Archeologen noemen de sporen en vondsten in de ondergrond 'het bodemarchief'. In de presentatie in het kader van de expositie '4000 jaar Heiloo' van de Vereniging Oud Heiloo vertelt archeologe Silke Lange over de HE ILOO - Zaterdag, 25 april wordt een veiling in en ten bate van de Witte Kerk gehouden. De kerk is open om 19.30 uur, aanvang veiling 20.00 uur. Er komen tal van bijzondere kavels onder de hamer. De Witte Kerk is een rijksmonu ment en het boegbeeld van en voor Heiloo. Om restauraties en onder houd voor de kerk en de inventaris te kunnen bekostigen, is geld nodig. De veiling is georganiseerd door Stichting Monument de Witte Kerk in het kader van 'de Witte Kerk is voor ons allemaal'. Marien van der Wolf, voorzitter van de werkgroep die de monumentveiling organi seert, zal als veilingmeester optre den. Hij heeft de stille hoop deze avond tussen de tien en vijftien duizend euro voor de stichting op te halen. Maar hij blijft realistisch. ,,Het is al mooi als er veel mensen op af komen, ook dan vinden wij de veiling geslaagd en voor herhaling vatbaar." Bij binnenkomst ontvangt iedere bezoeker die zich registreert een bordje om mee te bieden. De veilingavond bestaat uit twee onder delen; de veiling zelf en een loterij. Het avondvullende programma is gevarieerd en wordt opgedeeld in drie veilingrondes; de pauzes wor den muzikaal opgeluisterd Hans Laduc. Van der Wolf is blij met de bijzondere kavels die deze avond geveild zullen worden. Zo kan men bieden op een huisconcert van Hans Laduc, een bezoek met burgemees ter Hans Romeyn aan een wedstrijd van Telstar, voorafgegaan door een maaltijd, een lunch met het college, een huisconcert van Gerard Boeters en Teunis van der Zwart, schilde rijen van kunstenaars uit Heiloo en meer. f HEILOO - Basisschool OBS de Zuidwester in Heiloo heeft dit jaar een prachtig KinderKunstmuseum gemaakt, met als thema: Afrika. De mooiste kunstwerken uit dit museum zijn nu in de jeugdafdeling van Bibliotheek Heiloo te bewonderen (tot 18 mei). Allerlei verschillende invalshoeken van dit prachtige con tinent worden in kaart gebracht, van woningen tot dieren, van landschappen tot rituelen, en in allerlei verschillende kunstvor men aan het publiek gepresenteerd. Aangeleverde foto archeologie van Heiloo. De opgra vingen in Zuiderloo hebben enorme belangstelling gekregen. Heiloo kent echter veel meer archeolo gische vindplaatsen. Silke Lange geeft een overzicht van bekende en minder bekende vondsten in Heiloo en vertelt het verhaal erachter. Aansluitend is er gelegenheid om de expositie te bezichtigen onder begeleiding van een deskundige van Oud Heiloo. Tijdstip: zaterdagmid dag 25 april. Aanvang: 14.30 uur. Locatie: Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Informatie: www.oudheiloo.nl. HEILOO - Laat u op 25 april meevoeren op een innerlijke reis van ontspanning, stilte en heling. Een warm bad van kristallen en Tibetaanse klankschalen, chakra klankbuizen, Chinese gongs en gevoelige songs en helende klan ken van Simone Awhina, onder steunt door de diepe stem van Yme Bosgra en de rustgevende sounds van pianist/toetsenist Maarten Helsloot. U kunt ervoor kiezen om tijdens dit concert te liggen of te zitten. Indien u wilt liggen, zelf een matje, deken en kussen meenemen. Meer informa tie: www.simoneawhina.com Cultuurkoepel, Kennemerstraat- weg 464, Heiloo. 10,-. Reserve ren: info@simoneawhina.com of tel. 06-27145269. HEILOO - Op zaterdag 25 april van 10.00 tot 13.00 uur is de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaalculturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072-5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Bibliotheek Heiloo beschikt over een aantal prettige werkplekken om te lezen of te stu deren. Op uw eigen laptop, smart- phone of tablet kunt u gebruik maken van een krachtige en snelle wifi-verbinding. Voor openingstij - den, zie www.bibliotheekheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7