Huub en Jo Disseldorp-Liefting in de bloemetjes gezet Feestelijke opening inlooppunt AristoZorg GGZ: 'Zembla stigmatiseert psychiatrie' Springschans Museumavond 'Uit de kunst!' 9 INGEZONDEN MEDEDELING Picturae digitaliseert bouwdossiers van gemeente Heiloo KORTOM Speelgoedparcours in Bibliotheek Heiloo Koningsdag in Plan Oost Groei Bloei-lezing over vlinders U ITKIJ KPOST 22 APRIL 2015 HEILOO - Donderdag 16 april werd onder vrolijk tromgeroffel het inlooppunt van AristoZorg aan de Stationsweg, het nieuwe onderkomen van de thuiszorgorganisatie, feestelijk geopend. Na een woordje van Ruud Lourens, voorzitter van de cliëntenraad, verrichtte wethouder Elly Beens de openingshandeling; zij knipte samen met Petra Okker, directeur van de Heilooër thuiszorgorganisatie, het lint door dat de ingang versperde. De wethouder prees het open en huiselijke karakter en daardoor de laagdrem pelige toegankelijkheid van het inlooppunt. Ze uitte haar waardering voor het initiatief dat AristoZorg door activiteiten mensen wil verbinden. Petra, Paula en het team medewerkers werden na het officiële moment overstelpt met felicitaties en bloemen. Het inlooppunt is nu nog van 09.00 tot 16.30 uur geopend, maar bij voldoende animo voor allerlei activiteiten die hier gehou den kunnen worden, bijvoorbeeld samen koken en eten, zullen de openings tijden worden verruimd; ook op feestdagen! HEILOO - Gemeente Heiloo laat Picturae tachtig meter bouw dossiers digitaliseren. Voor de gemeente zal het werken met dit materiaal efficiënter worden doordat het intern digitaal beschik baar en raadpleegbaar wordt. Huiseigenaren, potentiële kopers, verbouwers, projectontwikkelaars, architecten, makelaars en medewerkers van de gemeente Heiloo raadplegen regelmatig het bouwarchief van de gemeente Heiloo. Door de bouwdos- siers te laten digitaliseren komt een einde aan de tijdrovende klus om de opgevraagde papieren stukken aan derden te over handigen. Zo wordt er veel tijd bespaard omdat iedereen op elk gewenst moment de digitale bestanden kan opvragen. De papie ren bouwdossiers tot 1990 worden in eerste instantie overdra gen aan het Regionaal Archief Alkmaar en worden daardoor openbaar. Archieffoto Uitkijkpost Huub en Jo Disseldorp-Liefting werden maandag door burge meester Hans Romeyn in de bloemetjes gezet. Foto: Carolien Breed HEILOO - Donderdagavond gin gen de museumdeuren bij de Springschans open voor het nieuwsgierige publiek! De bezoekers konden door de gehele school verschillende zalen bekijken; elk met een eigen thema, zoals: Picasso, De Stijl, Landschappen, Ruimtelijk werk, Cobra, Groepswerken en nog veel meer. In elke zaal hing werk van kinderen van groep 1 tot en met 8 en werden de bezoekers rondge leid door echte suppoosten. Er was enorm veel publiek en iedereen was erg enthousiast over hoe de kinde ren zo'n prachtig museum op poten hebben gezet. Museumavond 'Uit de kunst!' Aangeleverde foto HEILOO - Het was zaterdag 18 april groot feest voor de fami lie Disseldorp. Op deze zon nige zaterdag vierde echtpaar Disseldorp met alle kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen hun 65-jarig huwelijks feest. ,,Met z'n allen bij elkaar, dat is het mooiste wat er is!" vertelde Jo Disseldorp-Liefting (88) stralend aan de burgemeester, die maandag ochtend op de koffie kwam om het echtpaar te feliciteren. Het toeval en de trein speelden een grote rol bij hun allereerste, vluchtige kennismaking. Want Huub Disseldorp (bijna 91) kwam uit Stompwijk bij Leidschendam en Jo is geboren en getogen in Heiloo, opgegroeid aan de Slootenslaan. Huub ging op een dag met de trein op bezoek bij zijn oom in Alkmaar, die treinmachinist was. ,,Op het stukje tussen Castricum en Heiloo ontmoette ik drie zusters. Het moment was heel kort, ik kon één van hen nog net een briefje met mijn adres geven." Jo trok de stoute schoenen aan en schreef een brief aan de jongeman, wiens voornaam haar ontschoten was. De brief begon op goed geluk met 'Beste Henk'. Terug in Leidschendam wachtte Huub vol smart op post uit Heiloo. ,,Maar een nicht had de bewuste brief achtergehouden. Gelukkig dat haar moeder van het bestaan afwist en mij de brief alsnog bezorgde." Ze HEILOO - Op zaterdag 25 april van 10.00 tot 14.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo weer een Speelgoedparcours, onder leiding van vrijwilligers van Speelotheek Heiloo. Deze zaterdag kunt u met uw (klein-)kind allerlei speelgoed van de Speelotheek uitproberen, waarbij u desge wenst advies krijgt van een van de Speelotheek-medewerkers. Kortom: een gezellige zaterdag in de bibliotheek voor kinderen én hun ouders/oppas. HEILOO - Net als voorgaande jaren houdt de wijkvereniging Plan Oost, gelegen aan de Oostkanter 14 A, weer een leuke Koningsdag voor de kleintjes tot een jaar of 12. Vanaf 14.00 uur kunnen de kinderen deelnemen aan leuke spelletjes. Er zijn ver schillende springkussens en een heuse stormbaan. Pretkaarten kosten 3 euro en zijn inclusief ijs, chips en limonade. HEILOO - Groei Bloei Midden- Kennemerland houdt op van daag, 22 april, om 20.00 uur een lezing over vlinders in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. De dagvlinders staan in Nederland onder druk. Van de zeventig soorten die ons land rijk was zijn er 17 uitgestorven terwijl dertig van de overgebleven soort op de 'Rode Lijst' staan als ernstig bedreigd tot kwetsbaar. De toe gang voor ieden gratis, voor niet- leden 2 euro werden meer dan penvrienden en Huub besloot zijn Jo een keer op te zoeken in Heiloo; uiteraard weer met de trein. ,,Eenmaal in Heiloo sprak ik een willekeurige heer aan en vroeg hem de weg naar de Slootenslaan. Die vroeg me of ik die jongen uit Leidschendam was; hij bleek de vader van Jo. Een betere introductie in de familie kon ik me niet wensen." Ze hadden een jaar lang met elkaar gecorrespondeerd toen Huub aan Jo vroeg of ze naar Leidschendam wilde verhuizen. Jo: ,,Dat zag ik helemaal niet zitten en zei tegen Huub: Waarom kom je niet hier wonen? Ik heb acht zusters, dat HEILOO - ,,VARA-programma Zembla heeft op 15 april jongs leden een reportage vertoond waarbij de psychiatrie sug gestief en stigmatiserend is belicht", meldt GGZ in een offi cieel persbericht. ,,De reportage doet geen recht aan mensen met een psychiatri sche aandoening en de psychiatrie in het algemeen. Ook wordt bete kenisvol wetenschappelijk onder zoek om mensen met ernstige psy chotische klachten perspectief op herstel te bieden gereduceerd tot het 'experimenteren met patiën ten'. ,,GGZ Noord-Holland-Noord (GGZ NHN) heeft gecontroleerd medisch-wetenschappelijk onder zoek gedaan naar het toevoegen van het middel memantine dat al langer in de landelijke richtlijn voor de behandeling van psycho sen wordt aanbevolen. Er is nog weinig wetenschappelijk onder zoek gedaan naar de werkzaam heid. Daarom is besloten deze behandeling te combineren met een onderzoek naar de effectivi teit. Aan dit onderzoek hebben 52 wilsbekwame patiënten deelge nomen. De resultaten zijn veelbe lovend; zeventig procent van de deelnemende patiënten geeft aan dat hun geheugen beter werkt, dat zij zich energieker voelen en dat ze actiever zijn. Dit is een hoop gevende ontwikkeling voor de behandeling van mensen met psy chosen. Er zijn acht patiënten geïnclu- deerd die in een woonvorm met 24-uurszorg verblijven, maar allen behandeld worden door een ambu lant team. Vanuit het ambulante behandelperspectief is de keuze gemaakt om deze groep van acht is toch veel gezelliger?" En dat deed hij; Huub vond een baan als bak kersknecht bij bakkerij Kaandorp en ging wonen bij zijn oom in Alkmaar. Uiteindelijk kwam hij bij de Forbo in Krommenie terecht, waar hij tot zijn pensioen gewerkt heeft. Na hun trouwen heeft het echtpaar eerst drie jaar ingewoond aan de Zevenhuizerlaan. Daar zijn twee van de vier kinderen geboren. In 1953 verhuisde het gezin -als eer ste bewoners- naar de Butterlaan, waar het echtpaar nog altijd met heel veel plezier woont. En nog altijd genietend van elkaar. ,,Voor ons voelt elke dag als vakantie!" wilsbekwame personen te include- ren in het onderzoek. Deelnemende patiënten aan een onderzoek bepalen zelf of, en in welke mate zij hun familie infor meren. GGZ NHN stimuleert dit, maar onze patiënten zijn volwas sen - wilsbekwame - mensen en de keuze die zij maken is aan hen. Op basis van de melding van de medewerker die gebruik heeft gemaakt van de klokkenluidersre- geling is een extern en onafhan kelijk onderzoek uitgevoerd door twee hoogleraren psychiatrie. De conclusies van dit onderzoek wijzen geenszins op misstanden. De medewerker was werkzaam in een begeleidende functie (als agoog), waarbij het beoordelen van complexe materie als wilsbe- kwaamheid niet tot de bevoegd heid en het functieprofiel behoort. De medewerker wenste zelf het dienstverband bij GGZ NHN te beëindigen en is niet ontslagen. Er is een vaststellingsovereenkomst gesloten met wederzijdse instem ming en in bijzijn van de advocaat van deze medewerker. Iedereen werkzaam in de zorg heeft een beroepsgeheim. Als medewerkers een organisatie verlaten blijft dit beroepsgeheim gewoon gelden. Ook voor deze medewerker. Het gaat hier om privacygevoelige informatie in de GGZ-context. Wij vinden het niet meer dan logisch dat deze privacy te allen tijde beschermd wordt. GGZ NHN gaat altijd in gesprek met cliënten, familie of medewer kers bij onduidelijkheden of klach ten. Dat is in dit proces niet anders geweest en wij zijn dan ook in gesprek met alle betrokkenen. Het is niet onze gewoonte om dit via de media te doen en hebben mede daarom afgezien van medewerking aan de reportage van Zembla."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9