Limmen E4 bijna kampioen Flashing meisjes U14 naar final three Gaat Limmen het redden? 21 Hollander houdt stand tegen Stolp Hemelvaart-toernooi bij Zeevogels LIMMEN - Deze vraag werd voor, maar ook na de wedstrijd tegen rode lantaarndrager FC Purmerend veel gesteld. 'Gaat Limmen het redden, worden we na dertig jaar weer een keer kampioen in de derde klasse?' Meervogels E3 voor- en najaarskampioen UITKIJKPOST 29 APRIL 20 15 De E4 van Limmen nam het zaterdag op tegen de vrienden van de E5 van dezelfde club. Aangeleverde foto VOETBAL LIMMEN - Zaterdag 18 april stond er een échte voetbalderby op de agenda. De E4 moest het opnemen tegen de vrienden van de E5 van VV Limmen. Het was nog vroeg maar het leek een prachtige zonnige Lentedag te worden toen spelers en toe schouwers zich verzamelden op de Dampegheest. Het team van de E5 was compleet maar de E4 moesten één van hun toppers missen, Timo had last van een vervelende boven beenblessure en moest vanaf de kant toekijken. De spelers waren goed aan elkaar gewaagd en het spel ging dan ook lang gelijk op. Echter, ondanks het superkeepen van 'goalie' Gijs werd het 1-0 voor de E4. Na de rust was er wat ver warring rond het doel en werd een beetje lummelig de 2-0 gescoord. De mannen van de E5 gooiden er nog VOETBAL EGMOND A/D HOEF - Zeevogels houdt op Hemelvaartdag, don derdag 14 mei, vanaf 11.00 uur het Hemelvaart-toernooi. Inschrijving staat open voor vriendenclubs, zaalvoetbalteams of een reünieteam, dames of heren, het maakt niet uit. Stel uw eigen team samen uit minimaal vier veld- spelers en een keeper en maxi maal negen (inclusief keeper). De minimumleeftijd is 14 jaar en het geslacht per team is hetzelfde. Het toernooi staat dus open voor zowel een tandje bovenop en streden voor een tegendoelpunt maar het mocht maar niet lukken. Niet alleen stond de tweede keeper, Lucas, geweldig te keepen maar het leek wel of de ballen er deze keer niet in moch ten. Aan het enthousiasme van de toeschouwers heeft het in ieder geval niet gelegen. Na nog een paar aanvallen en mooie acties waren het tóch weer de spelers van de E4 die een derde doelpunt wisten te scoren en zo een kampioenschap dichterbij zagen komen. Komende zaterdag moeten ze nog 'aan de bak tegen Egmondia en als ze daar de winst weten te behalen, maar laten we daar nog maar even niet vanuit gaan. De spelers van beide teams mee spelen met de E-selectie. Deze trainingen vinden plaats op donderdag 14, 21 en 28 mei. Mocht je verhinderd zijn, mail dit dan even naar Jim Ruiter (de trainer) jim_ruiter@hotmail.com. dames als heren, maar niet voor gemengde teams. Het inschrijfgeld bedraagt 15,- per ploeg. Er wordt gespeeld op een kwart voetbalveld, ruwweg volgens de zaalvoetbalre- gels. Bij de mannen is er een recre atie- en een prestatie competitie. Er liggen inschrijfformulie ren klaar bij Diana Ros, S. van Beierenlaan 9, tel. 072-5064488 of meld je aan per e-mail; hemel- vaarttoernooi@zeevogels.nl. Inschrijven vóór zondag 10 mei 18.00 uur. Het laatste nieuws over het Hemelvaart-toernooi leest u op www.zeevogels.nl. SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 24 april speelden de schakers van SV Vredeburg ronde 24 van de interne competitie. Het duel tussen de nummers één en twee van de ranglijst trok veel aan dacht. Maar er waren meer inte ressante partijen. Regerend kampioen Bob Stolp speelde met wit tegen de ranglijst aanvoerder Bert Hollander. Het werd een spannende, strategische partij. Stolp had voortdurend over wicht, won een pionnetje, maar moest met lede ogen zien dat het niet genoeg was om door te druk ken. De sterk gepositioneerde zwarte koning hield de stelling van Hollander overeind. Met de remise was Hollander feitelijk de morele winnaar. Barry Blekemolen deed goede zaken richting de medailles door te profiteren van een verkeerd uitgevoerde combinatie van Hidde Ebels. Dat leverde Blekemolen een kwaliteit en een winnende aanval op. Dick Aafjes en Gertjan BASKETBAL HEILOO - De meisjes U14 van basketballvereniging Flashing Heiloo zijn dit jaar, net als de U12 selectie, doorgedron gen tot de top drie van Noord Holland. En dat betekent dat het seizoen wordt afgesloten met een kampioenschap om de Noord-Hollandse titel. Zondag trad het team van Flashing aan tegen de leef tijdsgenoten van Den Helder en Landsmeer. Den Helder en Landsmeer hebben een gerenom meerde jeugdopleiding die al vele landstitels heeft opgeleverd. Het is voor de meiden van Flashing Heiloo een grote verdienste hier mee de aansluiting te hebben gevonden. Mocht zondag de titel zijn ver overd, dan volgen voor de Flashing meiden vier wedstrijden om de Nederlandse titel. Flashing zal zondag echter als underdog van start gaan en dus is de eerste taak om komend weekend een goede VOETBAL Na de moeilijke maar zeer ver diende 3-1 overwinning op FC Purmerend moeten er nog twee wedstrijden gespeeld worden. De eerste zondag thuis tegen SVA uit Assendelft en de laatste uit bij Alkmaarsche Boys en het is juist deze laatste tegenstander die zich ontpopt als de grootste rivaal van Limmen. Ook zij wisten hun thuis wedstrijd te winnen van Meervogels en staan op 3 punten van Limmen op plek 2. Kolping Boijs en IVV staan wat verder achter en lijken hun kansen verspeeld te hebben. Maar in sport en vooral voetbal weet je het nooit, je kan pas juichen als de scheids voor het laatst geflo ten heeft en vandaag was het ook z'n wedstrijd. Limmen begon rom melig en gespannen aan de wed strijd, Purmerend vechtend voor hun laatste kans, zij moeten winnen om directe degradatie te kunnen voorkomen, kreeg wat mogelijkhe den en na een zestal minuten zag Hafkamp zorgden voor een thril ler op het schaakbord. Aafjes had met twee stukken tegen een toren groot materieel voordeel, maar liet Hafkamp nog lang spartelen en loe ren op tegenkansen. Uiteindelijk besliste een overgebleven pion in het voordeel van Aafjes. Dylan de Vries was als jeugdspeler een groot talent, maar eenmaal in de A-groep bleef hij toch iets achter bij genera tiegenoten Bert Hollander en Hidde Ebels. Maar de laatste weken speelt De Vries ijzersterk en laat keer op keer zien dat hij beschikt over veel schaakinzicht en een fijne techniek. Deze keer veroverde hij een pion van Marcel Wester en bouwde dat voordeel uit naar een geslaagde pionnenopmars op de damevleugel, met promotie als resultaat. Harold Ebels dreigde Jos Admiraal onder de voet te lopen met een sterke koningsaanval, maar met zorgvul dige verdedigende manoeuvres wist Admiraal het onheil te bezwe ren. Na dameruil resteerde een remisestelling. Jan Borst toonde in zijn partij tegen Harry Levering indruk achter te laten. Mocht dat lukken dan is het seizoen al meer dan geslaagd. Zeker omdat uit het team van coach Frank Knegt vier iedereen met een geel-rood hart de bal via lat paal achter de doellijn van Limmen belanden, helaas voor hun is er in het amateurvoetbal geen doellijntechnologie waardoor een mogelijk doelpunt niet werd toege kend. Het was voor Limmen helaas uitstel van executie want een paar minuten later werd de bal uit een vrije trap keurig achter de keeper van Limmen geschoten. De 0-1 was een feit. Na eerst nog een afgekeurd doelpunt wegens buitenspel en een paar goede kansen die niet de beloning kregen die ze verdienden was het Jan Welboren die met een schuiver keeper van Purmerend het nakijken gaf 1-1. Zo gingen beide ploegen met een 1-1 stand rusten. De tweede helft speelde Limmen richting de eigen aanhang en kan dan net iets meer brengen maar dit zagen we de eerste 10 minuten niet terug. Slordig spel en veel onnodig balverlies gaf Purmerend de kans om Limmen vast te zetten. Het was even spannend maar na die tien minuten wist Limmen zich steeds beter onder die druk uit te voetbal len. Vooral de beide middenvelders, Jim Ruiter en Rick Seignette wisten elkaar steeds beter te vinden. Na 55 minuten was het dan ook Jim Ruiter die een goede combinatie tussen beide afrondde door de bal vanaf aan dat hij als tachtigplusser nog beschikt over een scherpe geest en het nodige concentratievermogen. Het eindspel met twee pionnen meer voerde hij keurig naar winst. Tars Wanders veroverde tegen Nico Pepping weer een nieuwe scalp. De vraag dringt zich op waar het schaakplafond van de instromer ligt. Remi Aafjes was met recht trots op zijn solide overwinning tegen Hans de Goede. Sandra Hollander is er een meester in om gelijkwaar dig ogende pionneneindspellen met zorgvuldige zetten toch in haar voordeel te beslechten. Zo mocht ook Robin Rommel ervaren. Jeroen van Vliet leek te gaan winnen tegen Piet van der Heijdt, maar zijn mate riële voorsprong werd teniet gedaan door een gevaarlijk ver opgerukte pion van zijn ervaren tegenstander. De remise was het logische en toch niet onverdienstelijke resultaat. Gijs Pouw zag de teleurstellende aan duiding 'oneven' achter zijn naam staan, maar sportief als hij is, keer de hij niet huiswaarts en volgde de diverse partijen met aandacht. meisjes zijn doorgedrongen tot de Noord-Hollandse selectie en twee meisjes in de voorselectie zitten van het Nederlandse team U14. 30 meter laag, hard en zuiver via de paal binnen te schieten, 2-1 voor Limmen. Een uitstekend doelpunt dat Limmen nodig had. Purmerend ging daarna opportunistisch spelen, hun grote sterke laatste man ging in de spits spelen en ze probeerde met lange ballen succes te krij gen. Dit veroorzaakte wat gevaar lijke momenten voor het doel van Limmen en had geluk dat een vrije trap nu wel aan de goede kant van de paal ging. Doordat Purmerend maar opzoek bleef gaan naar de gelijkmaker kreeg Limmen voorin steeds meer ruimte, helaas voor alles wat Limmen lief had wisten zowel Jan Welboren als Jordy Siepel de kansen niet te benutten, ook door uitstekend keeperwerk van de keeper van Purmerend. Zo bleef het spannend en kwam de beslissing pas in de 94ste minuut. Nu was het Paul Zeeman die de bal wel achter de keeper wist te schieten. Limmen had zijn zo gewenste overwinning en het was afwachten wat de con currentie had gedaan. Purmerend is door deze nederlaag zo goed als gedegradeerd en mogen het volgend seizoen in de vierde klasse gaan proberen. Alle theorieën zullen de revue passeren maar zijn alleen inte ressant als Lommen wint van SVA. Dus komt allen aanmoedigen! AKERSLOOT - Zaterdag is de Meervogels E3 voorjaarskampi oen geworden door een 14-0 overwinning op Koedijk E6. In het najaar waren de eerstejaars E ook al kampioen geworden. Een knappe prestatie van de mannen en dame die na afloop door de Meervogels-jeugdcoördinator Pieter Leijen in het zonnetje wer den gezet. V.l.n.r.: leider Armand van der Lee, Lau de Groot, Manouk van der Lee, Menno Stel, Vinn Kager, Lucas Groot, Giel Eriks, Juup Broekman, Jelte Buur, leider Tim Eriks en Jip Vogelvang. Aangeleverde foto De meisjes U14 van basketballvereniging Flashing Heiloo zijn dit jaar, net als de U12 selectie, doorgedrongen tot de top drie van Noord-Holland. Aangeleverde foto SPALUüvJS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 21