Met Samenspraak werken aan de Nederlandse taal Flexibele opvang bij Kinderopvang Kits Oonlie Feestelijke opening Etos Joke op donderdag 7 mei Muziek rond dagboeken van Etty Hillesum Brandweerwedstrijd in Heiloo Ook Bloemendagen op Landgoed Willibrordus 8 INGEZONDEN MEDEDELING Klaverjassen in het Trefpunt UITKIJKPOST 29 APRIL 2015 HEILOO - Ziet uw werkweek er iedere week anders uit en heeft u moei te met het vinden van opvang voor u kinderen? Kinderopvang Kits Oonlie biedt uitkomst! Kits Oonlie biedt verantwoorde opvang in een voor kinderen veilige en geborgen omgeving, maar kan toch tegemoetkomen aan de flexi bele vraag van ouders. Kinderopvang Kits Oonlie heeft een goed doordacht, uitgewerkt en doorgevoerd pedagogisch beleid met vaste pedagogisch medewerkers en een goed ontwikkelingsklimaat. ,,Omdat wij ons richten op de vraag van ouders hebben wij geen vaste regels omtrent flexibele opvang. Wij nemen iedere aanvraag individueel in behandeling en we bekijken samen met u de mogelijkheden. Inmiddels maken al veel ouders gebruik van onze flexibele opvang!" Het uurtarief voor flexibele opvang is 6,61 en kunt u opgeven bij de belastingdienst voor kinderopvangtoeslag. Neem voor meer informatie contact op met de centrale administratie op 072-5323576 of info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Op donderdag 7 mei van 09.00 tot 18.00 uur is de feestelijke opening van Etos Joke in winkelcentrum Het Hoekstuk te Heiloo. De Etos in winkelcentrum Het Hoekstuk heeft, onder de nieuwe eigenaresse Joke van As, een hernieuwde uitstraling gekregen. ,,De nette uitstraling van het win kelcentrum in combinatie met de al aanwezige winkelbedrijven gaven mij een erg positieve indruk", aldus Joke van As. ,,Een fantastisch team enthou siaste en gediplomeerde drogisten staat elke dag klaar om u te voorzien van de beste adviezen op het gebied van Health, Care en Beauty. Tijdens de fees telijke opening, die overigens van donderdag 7 tot zaterdag 9 mei zal duren, worden klanten getrakteerd op een hapje en een drankje, kunt u uw nagels laten lakken en is er bij een besteding vanaf 10,- een fleurig presentje. En speciaal voor Moederdag zijn er weer diverse mooie cadeauartikelen toege voegd aan het assortiment. U bent dus van harte uitgenodigd om op donder dag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 mei de opening mee te komen vieren!" Etos Joke, Het Hoekstuk 8, Heiloo. Of op facebook onder 'Etos Het Hoekstuk'. HEILOO - Cultuurkoepel Heiloo biedt zondagmiddag 3 mei vanaf 15.00 uur een heel bijzondere en meeslepende ervaring van muziek en verhalen, om stil te staan bij de gevoelens in deze eerste dagen van mei. Mezzosopraan Christianne Stotijn en actrice Julika Marijn zingen en spelen allebei Etty Hillesum in 'Die Weise von Liebe und Tod'. Haar dagboeken uit de Tweede Wereldoorlog tonen een jonge vrouw die zich bleef verwonderen over het bestaan en de natuur, ondanks de verschrikkingen van de oorlog en haar uiteindelijke ondergang in het concentratiekamp. Het Amsterdam Ensemble zorgt voor schitterende muzikale omlijsting. Kaarten via info@kunstgetij of tel. 06-38149037 of bij Boekhandel Bruna in Heiloo en aan de zaal, tenzij uit verkocht. Meer informatie: www.cultuurkoepelheiloo.nl. HEILOO - Ze hebben huis en haard verlaten, ieder met een andere reden, in de hoop in Nederland een nieuw bestaan op te bouwen. In een compleet andere cultuur waar een totaal vreemde taal wordt gesproken. In Heiloo wonen mensen afkomstig uit alle windstreken; van Somalië, Eritrea tot Irak (Koerdistan) en Afghanistan, en van Colombia, Vietnam tot Indonesië. Onder hen veel vluchtelingen. De vrijwilligers van Samenspraak en werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo helpen deze vrouwen en mannen met het integratieproces in de Nederlandse samenleving. Taal is een cruciaal onderdeel van inbur gering. Sinds 2007 wordt van september tot en met april in het Trefpunt taal- ondersteuning geboden. Jeannette de Groot en Joop Tulp, Gertie Cops, Lida Hoogvorst, Karin Dojes, Paul Kranendonk en stagiaire Romy Vlaar helpen nieuwkomers met de Nederlandse taal. Gertie Cops: ,,Wij werken in eigen, kleine groepjes waarbij we zoveel moge lijk in het Nederlands met elkaar proberen te communiceren aan de hand van boeken met tekeningen uit de dagelijkse praktijk." In mei en juni wordt in het kader van het zomerprogramma gezamenlijk aan een thema gewerkt. Dit jaar is het 'Media'. Het plan is om samen een krant te maken; elkaar interviewen maakt hier onderdeel van uit. Paul Kranendonk, coördinator van de werkgroep, legt uit dat het bij Samenspraak om meer gaat dan alleen het werken aan Nederlandse taal. ,,Het is goed voor de soci ale contacten, mensen uit verschil lende landen en culturen kunnen elkaar ontmoeten en verhalen met elkaar delen. Ondanks hun verschil lende achtergronden zitten ze in het zelfde schuitje; ze vinden ook steun bij elkaar." In het groepje van Jeannette zit Faeqah uit Irak. Zij en haar man Nashat zijn hun land zo'n zes jaar geleden ontvlucht. Voor die tijd heeft Faeqah onder andere de grafisch vormgeving van een uni versiteitskrant verzorgd. ,,Ik was daar de eerste vrouw die dit deed." Ze hoopt ooit in Nederland dit werk weer op te kunnen pakken. Nashat heeft Management Business management gestudeerd aan de uni- versiteit van Mosul. Ook hij wil hier graag aan het werk. Ondertussen helpt hij andere vluchtelingen als tolk voor Vluchtelingenwerk en neemt hij samen met Faeqah deel aan Samenspraak om te werken hun Nederlands. Dit jaar en volgend jaar wor den veel nieuwe vluchtelin gen verwacht en de werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo kan versterking gebruiken, bijvoor beeld mensen die willen hel pen met de taal, maar ook bij dagelijkse, praktische zaken. Geïnteresseerden kunnen voor informatie of om zich aan te mel den mailen naar Aziz Azizi, coör dinator voor Vluchtelingenwerk: a.azizi@vwnwh.nl. HEILOO - Vanaf zaterdag 2 mei tot en met woensdag 6 mei zijn er op het Landgoed Willibrordus een aantal moza- ieken en bloemstukken te zien. Onder het motto 'Samen Gewoon Doen', zijn deze gemaakt door de honderden handen van iedereen die op het terrein woont, werkt of anderszins betrokken is, anders zins betrokken is. Op de Strandwal staan oude landbouwwerktuigen opgesteld, die heel mooi versierd zijn met bloemen. Ook staan hier de bollen in de perken volop in bloei. 2015 is het Willibrordusjaar, en dit gegeven is natuurlijk per fect om door alle activiteiten heen te weven. Het hoe en wat wordt niet verklapt, maar u krijgt de vol gende tip: er wordt een speciaal mozaïek gemaakt, die wordt ten toongesteld in Limmen, met een verwijzing naar de Cultuurkoepel in Heiloo. De koepel zal tijdens de Bloemendagen open zijn. Een HEILOO - Brandweer Heiloo was zaterdag gastheer voor de provinciale vaardigheidstoets, een brandweerwedstrijd waar aan zeven korpsen deelnamen. Vijf korpsen uit Noord-Holland (Graft de Rijp, Volendam, Zaandijk, Beverwijk en Broek in Waterland) en twee uit Noord-Brabant (Erp en Veghel) streden om een plaats in de volgende ronde in de categorie Hoofdklasse. Christel Borgstrom is wedstrijdleider van de Algemene Brandweer Wedstrijd Commissie (ABWC). ,,Elk korps heeft 55 minu ten speeltijd, vandaag is de melding 'bedrijfsongeval met beknelling'. Gaande de reddingsactie breekt ook nog brand uit." Een jury beoor deelde de wedstrijdploegen op hun vakbekwaamheid. Plaats van het ongeval was de hal van CiroPack. Borgstrom vervolgt: ,,De twee beste team gaan door naar de volgende ronde. Ieder korps is naar Heiloo gekomen met zijn eigen tankau tospuitwagen. Omdat het om de hoofdklasse gaat, is ook de officier van dienst van het korps aanwezig." Sommige deelnemende teams werden aangemoedigd door hun eigen supporters. Maar uit eigen omgeving waren mensen nieuws gierig komen kijken. De prijsuitrei king vond aan het einde van de dag plaats in de brandweerkazerne aan de Rosendaal. HEILOO - Donderdag 30 april is de laatste keer klaverjassen in het Trefpunt van dit seizoen. Bent u lid van de bond dan bent u wel kom. Aanvang 13.30 uur. Prijs 3.- inclusief koffie/thee. De eerst volgende klaverjasmiddag is op 3 september. Voor informatie, tel. 072-5334419. Het brandweerkorps van Volendam in actie tijdens de provinci ale vaardigheidstoets in Heiloo. Foto: Carolien Breed Bij Samenspraak in het Trefpunt werken vrijwilligers en deelne mers samen aan een verbetering van de Nederlandse taalvaardig heid Foto: Carolien Breed Bloemendagen op Landgoed Willibrordus. Aangeleverde foto mooie gelegenheid om hier ook binnen te kijken! Het terrein is tijdens de Bloemendagen auto- luw, u kunt parkeren op het voor malig Campina-terrein aan de Kanaalweg, alwaar u eventueel een fiets kunt huren om ook de moza- ieken in Limmen te gaan bekijken. Meer informatie: de-buitenkans.org en www.acnhn.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8