Vier Koninklijke onderscheidingen Enkele dagen verkeershinder door rioolrenovatie 9 INGEZONDEN BRIEVEN Heiloo wordt kustroute De Loet: de andere kant Opening De Loet Dank aan de mensen van de PCI Reunie oud-leerlingen Mariaschool unieke happening UITKIJKPOST 29 APRIL 2015 De burgemeester reikte de bijzondere versierselen uit aan mevrouw Wittebrood-Ursem, de heer Sprenkeling, de heer Ursem en mevrouw van Loon-Mak. Foto: Paul Stam HEILOO - Op vrijdag 24 april ontvingen vier decorandi in Heiloo een Koninklijke onder scheiding van burgemeester Hans Romeyn. De burgemeester reikt de bijzondere versierselen uit aan mevrouw A.A.G. (Ada) Wittebrood-Ursem, de heer C.J.M. (Niels) Sprenkeling, de heer J.T.J. (Hans) Ursem en mevrouw D.M.A. (Irma) van Loon-Mak, vanwege hun ver diensten en inspanningen ten bate van andere mensen en de samenleving. Decoranda A.A.G. (Ada) Wittebrood-Ursem is sinds 1969 lid van de Heilooër Operette Vereniging (HOV) en al vanaf 1977 zet zij zich in om voor iedere pro ductie kostuums te maken. In bijna veertig jaar heeft zij honderden kledingstukken gemaakt. Ada is bovendien al vijftien jaar lang col lectant voor het Reumafonds voor de afdeling Bergen en vanaf 2006 is zij vrijwilliger bij de Stichting Welzijn Bergen. Met een weke lijkse inzet zorgt zij er voor dat zestigplussers het stichtingsblad ontvangen. Daarnaast collecteert Ada voor de Actie Kerkbalans. Ada is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Al sinds 1978 is de heer C.J.M. (Niels) Sprenkeling vrijwilliger als standbeheerder bij de Rommelmarkt Eensgezindheid en achttien jaar lang was hij bege leider bij Scoutingvereniging Rurik in Heiloo. Vanaf 2011 zet Niels zich op verschillende manieren in voor de wijk Ypestein in Heiloo met onder andere de organisatie van het jaarlijkse evenement 'Oranjebal'. Dit jaar viert dit evenement, dat met de opbrengsten lokale goede doelen en verenigingen onder steunt, het 25-jarig jubileum. Vanaf 2004 zijn Niels en zijn vrouw, via de Stichting Parlan, pleegouders. Aan meerdere kinderen boden zij crisis opvang en bieden zij permanente opvang. Dat Niels de betekenis kent van zorg voor elkaar, laat zich zien via zijn jarenlange inzet als vrijwilliger en verdiensten voor zijn medemens. Niels is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Met volle inzet weet decorandus J.T.J. (Hans) Ursem mensen te verenigen. Aan voetbalvereniging HSV uit Heiloo levert Hans ruim tien jaar zijn bijdrage als vrijwilliger vanuit meerdere posities. Hij is trai ner, ook van de afdeling gehandi capten voetbal, omroeper bij thuis wedstrijden, bestuurslid, lid van de onderhoudscommissie en mede oprichter van de Stichting Vrienden van HSV. Zowel voor en achter de schermen verricht Hans activitei ten voor de vereniging en daarmee voor zijn medemens. Sinds 2009 verenigt de decorandus mensen als chauffeur van de rolstoelbus in Heiloo. Hans is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De vrije tijd van mevrouw D.M.A. (Irma) van Loon-Mak gaat op aan vrijwilligerswerk en dat al vele jaren lang. Zij is begaan met het lot van de geestelijke en licha melijke beperkte medemens en van kwetsbare ouderen in onze samenleving. Met hart en ziel zet zij zich in om een bijdrage te leve ren aan het welzijn van deze men sen. Sinds 1990 is Irma vrijwilliger bij de Willibrordusparochie in Heiloo. Ruim twintig jaar is Irma vrijwilliger bij en secretaris van de Stichting Lourdesgroep Heiloo. Zij organiseert jaarlijks voor Heiloo een reis naar Lourdes en verzorgt de nodige gesprekken, bijeen komsten, ondersteuning daar omheen. Vanaf 2000 is de deco- randa vrijwilliger ten bate van het Ziekentriduüm in Heiloo. Dan is Irma nog zeker vier uur per week vrijwilliger bij de 'huiswinkel' van Woonzorgcentrum Overkerck. Het is ook sinds 2002 dat Irma haar bij drage levert als vrijwilliger bij de afdeling Geestelijke Verzorging van De Zorgcircel. Zeker vier uur per week is Irma vrijwilliger bij de reis organisatie VNB, afdeling Heiloo die bedevaartsreizen organiseert. Bij de Wereldwinkel in Heiloo is Irma ook vrijwilliger geweest. Irma is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau Uit het onderzoek dat de gemeente heeft laten uitvoeren naar de gevolgen van de afslag A9 blijkt dat het kustverkeer richting Egmond aan Zee zich na de aanleg van de afslag A9 over een aantal routes door Heiloo gaat afwik kelen. Deze routes zijn duidelijk sneller dan de voorkeursroute via de Hoeverweg. Het is dus voor spelbaar wat er gaat gebeuren. Het college stelt dat dit alleen op een paar zomerse dagen zal plaatsvin den. Maar Egmond aan Zee is het hele jaar een badplaats, met vele mooie dagen ook in de winter. Ook het forensenverkeer uit de Egmonden zal door Heiloo naar de A9 gaan rijden. Het onderzoek wijst niet uit om hoeveel verkeer het gaat en wat dit voor het leef milieu in Heiloo-West en Egmond- Binnen betekent. Het gemeente bestuur stelt hiermee het belang van de afslag A9 duidelijk boven het leefmilieu van Heiloo-West en Egmond-Binnen. Dit terwijl de gemeentebesturen altijd bij hoog en bij laag hebben beweerd dat ze dit niet laten gebeuren. Heiloo wordt geen doorgaande route! Het onderzoek wordt behandeld in de Commissie Openbare Ruimte van 18 mei. Wilt u zelf dit onderzoek beoordelen? Stuur een email naar hetmalevoort@gmail.com. Wij stu ren u dan een link naar Dropbox. Werkgroep Het Malevoort Met veel tamtam is zorgcentrum De Loet vorige week officieel geopend: .het is voor het hele dorp van grote waarde." Als direct omwonende kijk ik daar echter anders tegenaan. Waarom is de zuidwest-vleugel zó dicht tegen de weg aan gezet? Bovendien biedt het bestemmingsplan zelfs ruimte om er nóg een verdieping op te zetten! Onbegrijpelijk. Met onze buurtbelangen is totaal geen reke ning gehouden. Planschade was al in 2009 vastgesteld en berekend. Een compactere zuidwest-vleugel had de aanblik al veel vriendelijker gemaakt. Gemeente, welstands commissie, en Viva! Zorggroep: 'bedankt'. Roland Dudink Heiloo Op vrijdag 17 april was de opening van de nieuwe Loet. Het was een feest voor bewoners en medewer kers. Slechts drie vrijwilligers waren uitgenodigd, begrijpelijk want het restaurant zou uitpuilen als die allemaal aanwezig zouden zijn. In de Uitkijkpost konden wij lezen dat er, terecht, vele goede woorden werden gesproken door de wijkmanager, de burgemees ter, een vertegenwoordiger van de Zorgcirkel en een van Viva Zorggroep. Wat zou het aardig zijn geweest als één van de sprekers had gedacht aan een waarderend woord voor alle mensen achter de schermen, met name de tientallen vrijwilligers. Mensen die geen kin deren of familie hadden die voor hen alles konden/wilden inpakken en later weer uitpakken, werden geholpen door een van de vrijwil ligers. Zuinig zijn op deze mensen is wel het minste wat men kan doen. Wij doen ons werk met plezier en blijven dat ook doen; de waardering daarvoor komt wel van de bewo ners. Anna de Goederen Heiloo Wij, de vrijwilligers van Vluchtelingenwerk Heiloo zijn buitengewoon blij met de donatie van 500 euro, gekregen van de Parochiële Caritas Instelling van de R.K. Willibrorduskerk in Heiloo. Wij gaan hiermee ons jaarlijkse kinderuitje financieren, bedoeld voor de kinderen van vluchte lingen die in Heiloo wonen. Ook namens hen hartelijk bedankt! L. Bolten, vrijwilliger Vluchtelingenwerk Heiloo Het kruispunt Stationsweg, Kennemerstraatweg en Kanaalweg is afgesloten wegens rioolrenovatie. Foto: Carolien Breed HEILOO - Vorige week zijn de werkzaamheden gestart voor de rioolrenovatie van het stuk hoofdriool Kanaalweg/ Rosendaal en de kruising Stationsweg/Kanaalweg en Kennemerstraatweg. Hierbij wordt de zogeheten 'kous methode' toegepast, een methode waarbij het wegdek niet hoeft wor den opengebroken. De werkzaamheden -in opdracht van de gemeente Heiloo- wor- den uitgevoerd door GMB Rioleringstechnieken in de periode van half april tot en met 21 mei. De kruising Stationsweg, Kanaalweg en de Kennemerstraatweg blijft tijdens de werkzaamheden grotendeels van de tijd open, maar verkeer komende vanuit de verschillende richtingen kan er hinder van ondervinden. In een brief aan de omwonenden staat vermeld dat de kruising vanaf vrijdagavond 1 mei 20.00 uur tot en met maandag 4 mei 05.00 uur voor alle verkeer zal zijn afgesloten. Zaterdag zijn oud-leerlingen van de Mariaschool (1970 - 1976) na 39 jaren bijeengekomen voor een reünie. Jan, Joep, Nico en Ronald zijn de initiatiefnemers geweest van deze unieke happening. Het werd een onvergetelijk weerzien. Besloten is niet weer even zoveel jaren te wachten voordat er weer een samenkomst wordt georganiseerd! Op de bovenste rij v.l.n.r: Astrid, Marielle, Marja, Rik, Inge, Louis, Ingrid, Jacqueline, Karin, Mike, Yvonne, Mieke, Ellen, Inrid en Peter. Op de onderste rij v.l.n.r: Jan, Bert, Joep, Peter, Nico, Robin, Ronald, Mark, John, Ronald, Christiaan, Arjen, Monique, en Guus. Bijna iedereen was aanwezig op de reünie van de Mariaschool. Dorien en Irene zijn helaas al overleden, Hans woont in Australië, Erna in Canada. Pieter had verplichtingen, en John vierde zijn 25-jarig huwelijksfeest. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9