Geraniummarkt Kwekerij de Buitenkans APK Service Heiloo; twee nieuwe bruggen Laatste keer Heiloo centraal op BeatFM 11 Verras moeder met een lieve foto INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEVEN Geen afslag A9 Onveiligheid na herinrichting Stationsplein Als elke seconde telt Activiteiten voor ouderen Opkikker van Keer op Keer D66 Heiloo Openbare Afdelingsvergadering De NCPN viert Dag van de Arbeid UITKIJKPOST MEI 2015 HEILOO - Van 9 tot en met 31 mei (dus ook geopend tijdens de Lentemarkt) is Kwekerij de Buitenkans één grote bloemenzee; dan wordt de geraniummarkt gehouden, met tal van leuke aanbiedingen. In en buiten de kwekerij op het GGZ terrein is het weer één groot voorjaarsfestijn. Met een keur aan soorten en maten geraniums, bloeiend perkgoed, een groot assor timent vaste planten en heesters. Het door cliënten met liefde en zorg opge kweekte perkgoed verleidt klanten voor een zonnig plekje in de tuin of op het balkon. Ook zijn diverse soorten bloeiende hangplanten in superhandige hangpotten verkrijgbaar; wateropvangreservoirs onderin de hangpotten voorkomen dat de planten verpieteren als u een keer vergeten bent om ze water te geven. Bij Kwekerij de Buitenkans kunt u ook plantenbakken laten vullen en opmaken met gezellige zomerbloeiers. Kwekerij de Buitenkans, vindt u aan De Bullaan 2 in Heiloo (ingang tegenover de brandweerkazerne). HEILOO - De afgelopen tijd is Garagebedrijf APK Service Heiloo gestaag gegroeid. Dat betekent investeren... ,,Om de dienstverlening uit te berei den heeft APK Service Heiloo vorig jaar al een brug aangeschaft waar we bedrijfswagens en campers op kunnen plaatsen. Vorige week zijn er weer twee nieuwe bruggen geïnstalleerd. Hierdoor kunnen we meer activitei ten te gelijke tijd aan en kunnen we u sneller en beter van dienst zijn. APK Service Heiloo is bijna 2,5 jaar oud en inmiddels een begrip in Heiloo en Omstreken. Naast de garage zit de autopoetsafdeling waar we naast een gewone goede wasbeurt ook uw auto weer in showroomstaat kunnen bren gen. U kunt bij ons terecht voor al uw vragen over onderhoud, reparaties, banden, airco enzovoorts." U vindt APK Service Heiloo op de Hoefsmid 26 op bedrijventerrein de Oude Werf te Heiloo. Kijk ook op apkseviceheiloo.nl Als enige in Heiloo en wijde omgeving viert Willem Gomes de Dag van de Arbeid, 1 mei, met een fier wapperende rode vlag met sik kel en hamer. Aangeleverde foto Rob Opdam en Bob van Unnik van Heiloo Centraal. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag presen teerden Bob van Unnik en Rob Opdam nog één keer het pro gramma 'Heiloo centraal' op BeatFM. Er werd stilgestaan bij het ont staan van dit programma en de vele bezoeken die door Bob en Rob werden gebracht aan bekende Heilooënaren, sportverenigingen en andere instellingen. Zo kwam onder andere het pakhuis van Jan Dekker aan de Holleweg ter sprake. Bob bewaart goede herin neringen aan het interview met de inmiddels overleden eigenaar van het zaadpakhuis en de interessante verhalen over de rol van het pak huis in de Tweede Wereldoorlog. Ook de belangstelling voor wan delingen langs markante plaat sen in Heiloo werd besproken. Bob en Rob hebben in het verle den samen met boswachter Wim Grootendorst de Baafjespolder wandeling gemaakt. Een prachtige wandeling door natuurgebied die start door over een hekje aan het Maalwater te klimmen. Dat sport in Heiloo een warm hart wordt toe gedragen, blijkt wel uit de fraaie sportcomplexen en uit de gesprek ken met bestuurders en vrijwil ligers die Bob en Rob hadden bij de voetbalclubs en de hockeyclub. Voor wie 'Heiloo centraal' gemist heeft is er via beatfm.nl de moge lijkheid de uitzending te beluiste- Ik ben het helemaal met de heer Gomes eens. Laat men eerst maar eens bewijzen gestaafd door onweerlegbare feiten, dat deze afslag echt nodig is. Het dorp Heiloo wordt al overspoeld door verkeer. De buitengebieden gaan door deze afslag ook heel erg belast worden. Egmond-Binnen wil hier niks mee te maken heb ben, dus al het verkeer moet over Vennewatersweg en Malevoort, dat nu al behoorlijk belast wordt. Ik woon aan het Malevoort en kan wegens de verkeersoverlast van onder andere vrachtwagens voor AH en Lidle, auto's die harder dan 50 kilometer per uur rijden, moto ren geen raampje open hebben, laat staan op het balkon zitten. Het verkeer dat naar Egmond aan Zee gaat wordt ook onderschat. Ik heb drie jaar in Egmond aan Zee gewoond en op zondag moest ik thuisblijven, omdat anders mijn parkeerplaats in 'no time' bezet was. De gemeente wijst alle klachten over verkeersoverlast af. Malevoort is buitengebied, dus er komt geen snelheidsbeperking of andere maatregelen. Lopen de inwoners van Heiloo nu echt als makke schapen achter raadsbe sluiten aan? Nee toch? G. Prins, Heiloo Na heel lang wachten is eindelijk het gebied van het Stationsplein heringericht. Onder andere de rij richting voor autoverkeer is omge keerd. Na een week ontdekte ik een heel onveilige verkeerssituatie. Het gaat om de hoek Hoogeweg - Stationsplein, ofwel de hoek bij de opticien. Auto's die van de sta tionskant komen en vervolgens op deze hoek (in zuidelijke richting) rechts afslaan lopen een groot risico dat zij tegen fietsers aan zul- len rijden, die vanaf de Hoogeweg (uit zuidelijke richting komend) linksaf slaan richting station. De ervaring leert dat fietsers die deze weg volgen de bocht heel krap nemen. Daarmee is mijns inziens een levensgevaarlijke situatie ont staan. Ik wil de gemeente dan ook vragen hier zo snel mogelijk iets aan te doen. Cor Hoffer, Heiloo In 2014 drukte het college van Heiloo de plaatsing van een C2000- mast in Heiloo door. Het college stelde toen dat een goede bereik baarheid van de hulpdiensten bij calamiteiten, waarbij elke seconde telt, van het hoogste en algemeen belang was. Belangen van indivi duele burgers moesten daarvoor wijken. ,,U wilt toch niet de dood van een mede-inwoner op uw geweten hebben?" werd tegenstan ders voorgeworpen. Recentelijk blijkt uit verkeersonderzoek dat de extra afslag van de A9 bij Heiloo gaat leiden tot fors meer oost west verkeer dwars door Heiloo. Gevolg: slechtere verkeersdoor- stroming, meer oponthoud en een verkeersinfarct op de Stationsweg met 2100 auto's per etmaal meer! Maar nu horen we het college niet over de hulpdiensten die door dit extra afslag A9-verkeer langere aanrijtijden zullen krijgen! Nee, nu gooit wethouder Dellemijn er doodleuk nog wat extra (kost bare!) verkeersremmende nood maatregelen tegen aan. Die ook als er weinig verkeer is, voor langere aanrijtijden zorgen. Wanneer denkt dit college eens na vóór dat ze een besluit nemen? Is het de bedoeling dat de brandweer straks gaat uit rukken via een Kanaalweg met chi canes? En dat ambulances straks met een doodzieke patiënt over allerlei verhogingen en drempels scheuren? Als elke seconde telt. maar nu even niet. Willem Gomes, Heiloo. HEILOO - Maandag 11 mei om 20.00 uur houdt D66 Heiloo in de Tuinzaal, De Olvendijk 2 (GGZ terrein), haar afdelingsvergade ring, ook toegankelijk voor niet- leden. Fractievoorzitter Hans van Halem zal enkele heikele punten uit de lokale politiek bespreken. Onder andere de bezuinigin gen en de afslag A9 waar D66 Heiloo om een aantal duidelijke redenen tegen is. Natuurlijk is er gelegenheid tot vragen en dis cussie. Meer op www.d66-heiloo.nl. HEILOO - Uitbureau De Loet, de Loet 1 en Overkerck stationsweg 92c organiseren leuke activitei ten voor ouderen. Bij de Loet is er nog plaats bij bewegen voor ouderen op maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Bij Overkerck is er op 8 en 22 mei vanaf 14.45 uur bingo en op 31 mei is er een optreden van het Volendam-duo Dutch Vocals. Meer informatie op www.vivalavie.nl, Corina Winter, tel: 06-51463085 of receptie Overkerck: tel. 088 9957675. HEILOO - Keer op Keer schenkt twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. De eerste opkikker van de maand mei gaat naar Stichting Spitak- Limmen, voor een zomerkamp voor Armeense kinderen in Spitak. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Winkelhof 't Loo staat zaterdag 9 mei in het teken van moederdag. Op deze dag kunnen kinderen bij fotografe Jolanda Out een foto laten maken. De foto wordt digitaal verzonden, zodat er zondagmorgen voor moeders een echte verrassing aan de ontbijttafel is. Jolanda fotografeert van 11.00 tot 15.00 uur. Aan de foto zijn geen kosten verbonden. Tevens is er voor de kinderen een mogelijkheid om met mooie Afrikaanse kralen een armband voor moeder te maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11