SWH: Sterk in Maatwerk! m STICHTING WELZIJN HEILOO TREFPUNT Mevrouw lijkt zo eenzaam, kunnen jullie wat voor haar doen? ACTIVITEITEN AGENDA TING W HEILOO Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners DE VRAAG AAN DE CLIËNTONDERSTEUNER Vrijwilligers voor een miljoen Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATUREBANK KENT U HET PVZWH? JAARVERSLAG VIP 2014 Buffet diner bij Stayokay Thema-avond Nepal Nieuws van de notaris Klaverjas in de zomer Wapen u tegen de dode hoek Contactgroep Partnerverlies Wandel- en fietsgroepen Onze AKO staat paraat UITKIJKPOST 6 MEI 2015 P Bovenstaande vraag wordt gesteld door een vrijwilliger die boodschappen doet voor mevrouw en vanuit Wonen Plus bij haar komt. Het gaat om een mevrouw die erg achteruitgaat en een sombere indruk maakt. Het lijkt of mevrouw niet kan accepteren dat ze achteruitgaat. Ze heeft weinig vrienden, haar familie woont ver weg en ze lijkt niet meer in staat om bezig te zijn met de hobby's die haar voorheen veel voldoening gaven. Als je in toenemende mate beperkin gen ervaart trekt dat een zware wissel op je aanpassingsvermogen. Dat is moeilijk en het is niet iedereen gegeven om daar op een constructieve manier mee om te gaan. Het is niet ongewoon om daar hulp bij te krijgen, van iemand die met je meedenkt en meekijkt. Want ook op latere leeftijd of met de nieuw ontstane beperkingen is het best mogelijk om activiteiten te doen of een nieuw sociaal netwerk op te bouwen. Via de vrijwilliger kom ik in contact met mevrouw. Ze heeft dermate last van somberheid dat ze zich samen met een nichtje wendt tot de huisarts. Daarnaast vindt ze het fijn om verwezen te worden naar het maatschappelijk werk. En er blijken bij Stichting Welzijn en bij een hobbyclub nog activiteiten mogelijk te zijn. Het vervoer heen en terug moet wel apart worden geregeld. Als ik haar veel later weer spreek, heeft ze ook via deze activiteiten nieuwe mensen leren kennen. Heeft u ook een vraag of probleem op het gebied van welzijn, wonen, zorg waarover u wilt praten met de cliëntondersteuner? Neem dan contact op met onze receptie, telefoon 072-5331297. Karin van Polen of Margreet van Zwet. In het jaarverslag SWH 2014 kijken we met voldoening terug op wat er samen met onze vrijwilligers weer allemaal tot stand is gebracht. Het hoort tot onze taak om oog te hebben voor mensen die niet met alle ontwikkelingen kunnen meegaan. Wanneer het lukt om kwetsbare inwoners te ondersteunen in het (her-)vinden van hun eigen mogelijk heden, wordt iedereen daar blij van. Een mens komt beter tot zijn recht als hij invloed kan uitoefenen op de inrichting van zijn eigen leven. En dat is ook pre cies wat de Wmo beoogt en waar onze inspanningen op zijn gericht. Welzijnswerk verandert Er wordt vaker een beroep gedaan op de eigen kracht van mensen. Wat kan iemand zelf, waar kan een vrijwilliger uitkomst bieden, waar is het noodzakelijk dat professionele ondersteuning wordt geboden. Wat niet verandert, is dat wij samen met betrokkene altijd zoeken naar de meest passende oplossing. En als wij die oplossing niet zelf kunnen bieden, zorgen we ervoor dat er een gemakkelijke toegang is tot een andere (vrijwilligers-)organisatie. Het is immers onze missie dat iedereen mee mag doen op zijn/haar eigen niveau, naar wens en behoefte, met inzet van alle talenten en vanuit eigen kracht. Als ik wij zeg bedoel ik ook wij. SWH prijst zich gelukkig met de inzet van heel veel vrijwilligers! Zonder deze mensen zouden wij ons werk niet kunnen doen, hoewel het met een beperkt budget steeds moeilijker wordt om onze vrijwilligers de begeleiding te bieden waar zij recht op hebben. Eind 2014 waren 355 vrijwilligers bij ons actief. Deze inzet vertegenwoor- digt een economische waarde van ruim 1.000.000 per jaar! Dit bedrag is alleen al voor de inzet bij Stichting Welzijn; voor alle aangeslotenen bij het Platform Vrijwilligersorganisa ties Zorg en Welzijn Heiloo is het daarvan een veelvoud. Wat een rijk dorp dat we dat voor elkaar over hebben! Met financiële steun! SWH verheugt zich in een groeiend aan tal Vrienden van Stichting Welzijn Heiloo. Met een jaarlijkse financiële bijdrage steunen zij ons en dat is fantastisch! Voor verdere ondersteuning van projecten of investeringen doen wij zelden vergeefs een beroep op de Stichting Vrienden van het Ouderenwerk Heiloo. Fondsen werving is een vast onderdeel van het dagelijks bestaan geworden. Daarmee wordt zeer welkom bijgedragen aan ons werk waar het niet meer of onvoldoende wordt gesubsidieerd. Sociaal team Heiloo Het welzijnswerk blijft veranderen. Vanaf 1 januari 2015 maken wij samen met De Wering, Stichting Mee en de gemeente deel uit van het sociaal team. Dat is fijn, want dat kunt u bij uw vertrouwde organisaties terecht met uw vragen op het gebied van wonen, welzijn en inkomen. Indien nodig wordt u via ons doorgeleid naar andere partners in of naast het sociaal team. Loop gerust eens bij ons binnen. Marian van Dam, directeur Stichting Welzijn Heiloo Het hele jaarverslag 2014 vindt u op onze website www.welzijnheiloo.nl onder de knop "over ons". Warm aanbevolen! Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: vip@welzijnheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-20.00 uur. Op onze website vindt u ruim 160 vrijwilligersvacatures bij verschillende organisaties. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Sport/spel begeleider tijdens sportdagen op 20 en 27 mei voor basisscholieren in Heiloo Vrijwilliger bij elektra-afdeling Dorcas winkel Dierenverzorgers voor 't Beestenboetje Begeleider Nieuwkomers in Heiloo voor Vluchtelingenwerk Bloemverzorging voor de Willibrordusparochie Lid voor de Centrale Cliëntenraad van de ViVa! Zorggroep PR medewerker voor de Wereldwinkel Bouwkundig adviseur voor Stichting Karibu-Tanzania Begeleiders Scoutinggroep Victorie Duofiets vrijwilliger voor bewoner van De Zorgcirkel, locatie Amberhof Platform mwilligers Qrganisati< Vrijwilligers om te zoenen! Platform Vrijwilligersorganisaties Zorg Welzijn Heiloo. A,nauuiui \Vmwill «HrVOrga organisaties rg Welzijn Heiloo Twaalf (vrijwilligers-) organisaties uit de sector Zorg Welzijn hebben zich verenigd op dit platform. Het doel van het platform is het bevorderen van de samenwerking tussen verschillende organisaties en het uitwisselen van ervaring, informatie en kennis. Er is rechtstreeks contact met de gemeente en het Wmo platform waardoor actuele thema's gezamenlijk worden besproken en acties worden ondernomen. Meer informatie over de deelnemende organisaties kunt u vinden op de website van het VIP. Graag nodigen wij u uit om ons jaarverslag 'Het Vrijwilligers Informatie Punt verbindt' te lezen. U vindt het op onze website: www.vrijwilligersheiloo.nl, en ga dan naar 'Over ons'. Buffet diner met de Gezelschaps- bank op vrijdag 8 mei om 17.30 uur bij Stayokay in Egmond, Herenweg 118 tegenover Creighton's en naast de manege. Een 4-gangen buffet. Deelnameprijs 14,00 exclusief drankjes. Opgeven bij de receptie van het Trefpunt. Ten bate van de Stichting Veld werk die in het door de aardbeving geteisterde Nepal ontwikkelings werk verricht is er dinsdag 12 mei aanvang 20.00 uur in het Trefpunt een thema-avond over Nepal. Het is belangrijk om de regie in eigen hand te houden, maar naar mate u ouder wordt is de kans groot dat een ander u moet helpen met bijvoorbeeld financiële zaken. Wie laat u deze zaken behartigen? Wie houdt uw belang in het oog? Notarissen Mr. Van Leersum en Mr. Van der Ploeg komen woensdag 13 mei om 10.00 uur om u alles te vertellen over de laatste ontwik kelingen op dit gebied. De entree bedraagt 4,50 incl. een kopje koffie. Meld van te voren even dat u van plan bent om te komen. Het klaverjassen in het Trefpunt loopt door in de zomerperiode. Om de week op donderdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Op 7 en 21 mei; 4 en 18 juni; 2,16 en 30 juli; 13 en 27 augustus. De deelnameprijs is per keer 3,00 inclusief kopje koffie/thee. Er zijn kleine prijsjes beschikbaar. Wilt u dat wij een maat voor u zoeken meld dat dan tevoren even. Ongevallen met rechts afslaande vrachtauto's hebben vaak heel ern stige gevolgen voor de betrokken fietser. Een fietser wordt regelmatig niet opgemerkt door de chauffeur. Heel nuttig om eens te ervaren hoe weinig die chauffeur kan zien. Op dinsdag 12 mei om 10.00 uur is in het Trefpunt de Dodehoek work shop voor ouderen. Deelnameprijs 4,50; geef van te voren even op dat u van plan bent te komen. Op dinsdag 12 mei om 13.30 uur is in het Trefpunt de volgende bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer praten we over het onderwerp ''Natuur". Welke betekenis heeft de natuur in jouw leven? En hoe was dat vroeger met je partner? Entree €5,- incl. consumptie. Bel voor meer informatie 072-5331297 of e-mail k.vanpolen@welzijnheiloo.nl. De door de Gezelschapsbank opgerichte wandelgroepen en fietsgroepen blijven onverminderd populair. Omdat de wandelgroep van de maandagmiddag het maximum aantal deelnemers heeft bereikt is er weer een nieuwe groep gestart. Deze groep maakt elke maandag een wandeling van circa 8 km. Vertrek vanaf Trefpunt om 14.00 uur. Het zijn rustige wandelin gen met tijd voor een kopje koffie. Aanmelden bij Annemieke Snel of Claudia Spit. Stel: Een instantie of bedrijf stuurt een brief maar het is niet helemaal duidelijk wat u er mee moet. U moet een formulier invullen en u kunt daar hulp bij gebruiken. U heeft vragen hoe u uw administratie op orde kunt krijgen. Kom dan naar het inloopspreekuur van onze AKO (Administratieve Klaar-Over) Peter de Nijs, elke dinsdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur bereikbaar in het Trefpunt. Aan deze dienst zijn geen kosten verbonden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 4