Voetenspecialist Heiloo, de pedicure aan huis BEDRIJF BELICHT 5 VERSLAG 3,2 procent rente? Samenwerking of fusie Vrienden van de bieb Kostenverhaal Geheimhouding Lening voor de bibliotheek UITKIJKPOST MEI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Miranda Lantinga, Maria's Hof 9, 1851 ZZ Heiloo, tel. 072 5114905 of 06 10391519, e-mail: info@voetenspecialistheiloo.nl HEILOO - Voor professionele voetverzorging bij u aan huis bent u bij Voetenspecialist Heiloo aan het goede adres. Miranda Lantinga, gediplo meerd pedicure en aangesloten bij brancheorganisatie Provoet, biedt ambulante pedicurebehandelingen aan in Heiloo, Limmen, Akersloot, de Egmonden, Castricum en Uitgeest. Miranda heeft twee jaar geleden de erkende vakopleiding voor pedicure afgerond bij La-Lique Cosmetics in Heerhugowaard en heeft sindsdien een behoorlijk vaste klantenkring en ervaring opgebouwd. Ze heeft haar ambulante praktijk vanaf het begin professioneel opgezet; een bedrijfsnaam, eigen huisstijl en logo, markt onderzoek gedaan en gekozen voor de natuurlijke voetverzorgingslijn Peclavus, een merk voor elk voetprobleem. Het zorgen voor mensen zit in haar, ze is al jaren werkzaam als assistent fysiotherapie in een verpleeg huis. Het was dus een bewuste keuze om als ambulant pedicure aan de slag te gaan. ,,Ik wil met Voetenspecialist Heiloo dat een pedicurebehan deling voor iedereen mogelijk is; mindervalide, ouderen, maar ook voor klanten die het makkelijk vinden om de deur niet uit te hoeven, zoals jonge gezinnen. Veel voorkomende voetkwalen als likdoorns, blaren, kloven, ingroeiende nagels, overmatig eelt, schimmelnagels, transpire rende en vermoeide voeten zijn te verhelpen. Na afloop van een behan deling geeft Miranda een ontspannende voetmassage. Het mooie van het vak is dat klanten vaak direct resultaat merken, want hoe vaak zijn voeten niet het ondergeschoven kindje terwijl je wel je hele leven er op staat. Voetenspecialist Heiloo is er ook voor cosmetische voetverzorging, zoals het lakken van de nagels, kleur gellak, french pedicure, gelnagels en een balbcare behandeling. Als Miranda voor haar werk op pad gaat en klanten bezoekt, heeft ze alle apparatuur, instrumenten, reinigings-, ver zorgingsproducten bij de hand. Alles secuur ingepakt en opgeborgen in een verrijdbare trolley, die ze als een mobiele pedicurepraktijk met zich meedraagt. Op het gebied van kwaliteit en hygiëne doet Miranda geen concessies; beide heeft ze hoog in het vaandel. Elke klant die ze bezoekt wordt behandeld met een eigen setje gedesinfecteerde instrumenten. Ze neemt de tijd voor een behandeling die ze met zorg en persoonlijke aandacht voor de klant uitvoert; tijd, aandacht en kwaliteit daar staat ze voor! Ze geeft tips en adviezen bijvoorbeeld om de oorzaak van schim melnagels aan te pakken. Ook schoeisel moet met regelmaat gereinigd worden. Miranda geeft als extra service het steriliseren van de schoe nen door middel van een schoensterilisator dat onder invloed van UV led werkt. Miranda is nog lang niet uitgeleerd binnenkort start ze met de cursus schimmelnagel diagnostiek en manicure. Kortom alles is mogelijk bij Voetenspecialist Heiloo! Op 31 mei staat Voetenspecialist Heiloo met een kraam op de Lentemarkt op het GGZ terrein. Nieuwe klanten die een afspraak maken ontvangen een leuke goodiebag met als extraatje een ver frissende verassing. Kom gerust langs voor informatie of bel alvast voor een afspraak, u bent van harte welkom! Roelof Bos doet maandeli van de gemeenteraad. De oud-wethouder van Heilo In zijn vergadering van dins dag 28 april (maandag 27 april werd overgeslagen vanwege Koningsdag) worstelde de gemeenteraad opnieuw met de bezuinigingen op de bibli otheek. Daar zijn intussen enkele medewerkers gedwon gen ontslagen en die ontslagen brengen zogenaamde frictie kosten met zich mee, dat zijn de ontslagvergoedingen. Deze (eenmalige) kosten bedragen 170.000 euro. Omdat de bibli otheek hier geen reserve voor heeft en omdat deze kosten ontstaan zijn door de dras tische verlaging(en) van de gemeentelijke subsidie, heb ben college en bibliotheek besproken hoe dit bedrag kan worden opgebracht. Overeengekomen is dat de bibliotheek zelf 35.000 euro betaalt en dat het restant, 135.000 euro, komt uit een lening van de gemeente aan de bibliotheek. Die lening moet in tien jaar afbetaald worden en de rente zou 3,2 procent zijn. Aldus het voorstel dat het col lege deze avond aan de raad voorlegde. Willem Gomes (NCPN, oppositie) was de enige die zich niet kon vinden in de constructie van een gemeen telijke lening. Hij vond dat de gemeente de frictie- ofwel ont slagkosten volledig voor haar rekening moest nemen. Alle andere partijen konden zich in de leenconstructie vinden. Maar niet in het rentepercen tage. Van alle kanten werd het college, en met name ver antwoordelijk wethouder Elly Beens (CDA) bestookt met de vraag of dit wel strookte met actuele rentepercentages. De wethouder moest het ant woord hierop schuldig blijven. Het kon toch niet de bedoeling zijn dat de gemeente hierop een winst maakte? Tenslotte vond men elkaar in de consta tering dat het rentepercentage gelijk moest zijn aan de laagst mogelijke rente voor lenin gen van de gemeente bij de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) op dit moment. Aan het begin van de ver gadering richtte de directeur van de bibliotheek, Jeanette Braam, zich tot de gemeente raad. Zij zei onder meer: ,,Wij vragen u om in te stemmen met het voorstel betreffende de lening, met voor ons zo gun stig mogelijke voorwaarden." Zij zei ook: ,,Op dit moment zijn we hard aan het werk met het uitzoeken van een aantal varianten die kostenbespa ring opleveren en vooral ook de continuïteit van de biblio theek kunnen waarborgen, zoals een verdere kostenre ductie, samenwerking of fusie met andere partners, minder oppervlakte huren, vinden van medehuurders, overname van het gebouw door middel van een zakelijk recht en zo." Dit waren woorden die door wethouder Beens en door de meeste politieke partijen ver welkomd werden. De wethou- der zei dat ze het betreurde dat de bibliotheek niet eerder gekomen was met deze nieu we oriëntaties, dan zouden de gesprekken tussen college en bibliotheek ook beter verlo pen zijn. Dick Bergmans, frac tievoorzitter van Heiloo-2000 (coalitie), sprak van een 'kan teling' in de opstelling van de bibliotheek en ook Hessel Hiemstra, fractievoorzitter van het CDA (eveneens coali tie), onderstreepte het belang van de woorden die Jeanette Braam gesproken had. Beide heren stelden trouwens ook dat 'wij allemaal vrienden van de bibliotheek' zijn. Van de oppositie kwamen heel andere geluiden. Fons Hopman van D66 verzuchtte: ,,Je zult maar zulke vrienden hebben." En Gree Ris (PvdA, eveneens oppositie) citeerde uit het verkiezingsprogramma 2014 van Heiloo-2000 waarin staat dat deze partij 'op geen enkele wijze wil tornen aan het brede dienstverlenings pakket en de zelfstandigheid' van de bibliotheek en dat men 'met elkaar de middelen bijeen zou moeten brengen om de bibliotheek in stand te hou den en uit te breiden'. Willem Gomes (NCPN) zei: ,,Er is een wond geslagen, waarop wel pleisters worden geplakt door de gemeente, maar die wond geneest niet, en de pijn blijft." Hij voorspelde dat bij een nieuwe bezuinigingsronde voor 2016 de 7.000 leden van de bibliotheek echt in opstand zouden komen. Tevens werd bij de discussie over de biblio theek herhaaldelijk het zoge naamde accommodatiebeleid betrokken. Wethouder Elly Beens zei dat het voorgeno men nieuwe accommodatiebe- leid gepaard zou gaan met ver huizingen van verenigingen en instellingen en dat zulke ver huizingen zowel gedwongen als vrijwillig zouden kunnen zijn. Wordt vervolgd. Als fractievoorzitter van de grootste oppositiepartij, D66 (3 zetels), en ook met al zijn politieke ervaring komt aan Hans van Halem de rol toe van oppositieleider. Die rol pakt hij zeker op. Bijvoorbeeld in de discussie die deze avond werd gehouden over de toere kening van kosten van grote projecten zoals de aansluiting A9, de spoorwegonderdoor gang Vennewatersweg en de kruising Kennemerstraatweg- Stationsweg. Er lag een raads voorstel voor (Nota kostenver haal, tenslotte aanvaard met de stemmen van D66 en NCPN tegen) waarin kosten voor deze projecten, samen 7 mil joen euro, werden toegerekend aan ontwikkellocaties zowel als aan bestaande wijken in Heiloo. Ontwikkellocaties zijn de woonwijken Nieuw Varne, Campina, Zuiderloo en Zandzoom en de bedrij venterreinen Oosterzij en Boekelermeer. In het voor stel worden de kosten van de aansluiting A9 voor tachtig procent toegerekend aan de bestaande wijken in Heiloo, zeg maar aan de algemene dienst van de gemeente, en (nog) maar voor 7,5 procent aan het voorgenomen nieuw bouwproject Zandzoom en voor 5,2 procent aan het nieuwbouwproject Zuiderloo. Dat is wel anders geweest. Hans van Halem (op)poneerde dat de aansluiting A9 welis waar 'is besloten door de raad, maar nog geen gelopen koers is'. Van Halem kreeg het echt aan de stok met het college toen nader werd ingegaan op de spoorwegonderdoor gang Vennewatersweg. Van Halem had in openbare stuk ken evenals op de website van de gemeente gelezen dat deze 1,7 miljoen moest gaan kosten en hij meende dat dit een vertrouwelijk, geheim gegeven was. Geheimhouding kon volgens hem alleen onge daan worden gemaakt door de gemeenteraad, en dat was niet gebeurd. Verantwoordelijk wethouder Fred Dellemijn (Heiloo-2000) zei dat hij 'niet de indruk had dat de geheim houding geschonden' was. Daarop schoot Van Halem uit met de woorden: ,,Dan ga ik aangifte doen. Als jullie het zo doen, doe ik het zo." Overigens had bij het begin van de vergadering burge meester Hans Romeyn zich tot Willem Gomes (NCPN) gericht met een vermaning dat die de nodige geheimhouding in acht moest nemen en er anders sprake zou zijn van een ambts misdrijf. ,,Wilt u zich dit heel goed realiseren", zei Romeyn tot Gomes. Gomes was name lijk begonnen met te zeggen dat hij tegen geheimhouding is.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5