HSV 1 speelt zich veilig via 1 - 5 zege tegen SVA Greet Heeringa stopt na vijftien jaar SGSH De Foresters blijft in eerste klasse HSV viert 85-jarig bestaan Dojo t Loo grijpt net naast het brons Sportdagen voor de basisschool 15 UITKIJKPOST 13 MEI 2015 Greet Heeringa wordt in het zonnetje gezet in Zwembad Loos door SGSH-coÖrdinator Ron Kösters. Foto: Valentijn Jansen HEILOO - De 68-jarige Greet Heeringa heeft zaterdagochtend afscheid genomen bij Stichting Gehandicapten Sport Heiloo (SGSH). De Heiloose is namelijk vijftien jaar lang actief geweest als begeleid ster tijdens het ochtendzwemmen op de zaterdagmorgen in Zwembad Loos. Hier begeleidde zij - vanaf 07.00 uur - kinderen met een beper king. ,,Ik heb eerst lang gewerkt in het zwembad van Egmond aan Zee", vertelt Greet. ,,Daar heb ik les gegeven en was ik aanwezig tijdens vrijzwemmen. Maar dat bad ging toen sluiten." Een weg naar zwem bad Loos was in de maak, in com binatie met werken bij de Stichting Gehandicapten Sport Heiloo, dat dit jaar 37 jaar bestaat en kinderen met een beperking een op een begeleidt. ,,Hier haal je zo veel voldoening uit. Er zit geen dwang achter, maar als je vooruitgang ziet, heb je echt heel veel eer van je werk." Na vijftien jaar hard werken in Zwembad Loos wordt een mooi tijdperk afgesloten. Om die reden eiste Ron Kösters, coördinator van SGSH, de aandacht en sprak dankbare woorden tot Greet, die dat zichtbaar niet had aan zien komen. ,,Wij maken een diepe buiging voor jou en deze geweldige prestatie." De kinderen in het bad deden de buiging met hem mee. ,,Nu heb je meer tijd om beren te breien", grapte Ron vervolgens en hij wenste Greet veel plezier tijdens het reizen naar zonnige oorden met haar man en de caravan. „Breien is een hobby van me", verklaarde Greet hierna. ,,Soms wilde een kind niet het water in. Als ik dan zei dat ze een gebreid beertje van mij kre gen, deden ze wel goed mee. Dat is prachtig." HEILOO - Een overtuigend spe lend HSV 1 heeft via een 1 - 2 ruststand, door doelpunten van Bryan de Lange, die een cor ner van Lennart Nobbe hard inschoot en een goal van Tim van Hekken na goed voorberei dend werk van Steef Kaandorp, een afgetekende 1-5 over winning behaald op SVA uit Assendelft. Na de rust scoorden Jesper de Vre (2x) en nogmaals Tim van Hekken. Door deze overwinning hield het 1ste team zes tegenstanders onder zich en mag het zich gaan opma ken voor de nieuwe 3e klasse in het seizoen '15 - '16. Het 2e elftal gaat wedstrijden spelen in de nacom- petitie voor promotie naar de 2e klasse. Het 4e team werd glansrijk kampioen, evenals het 8ste. Ook de Al-zondag gaat promotiewedstrij den spelen voor de Hoofdklasse. De VOETBAL HEILOO - Afgelopen zon dag kwam De Kennemers uit Beverwijk op bezoek voor de laatste wedstrijd van het sei zoen 2014-2015. Er moest gewonnen worden door de Egels, wilden ze niet degraderen naar de Tweede Klasse. De Kennemers waren een week hiervoor al gedegradeerd, maar ze verkochten hun huid erg duur. Daarom werd het toch nog een VOETBAL HEILOO - Dit jaar bestaat voetbalvereniging HSV 85 jaar. Naast 85 jaar voetballen, bete kent dit 85 jaar aan voetbalver halen, het ontstaan van vriend schappen voor het leven, de mooiste jeugdherinneringen, jaren bergen werk verzet door vrijwilligers, jong en oud. Deze 85 jaar aan voetbalplezier B1 heeft zijn eerste wedstrijd in die nacompetitie overtuigend met 5 - 0 gewonnen tegen Zaanlandia Bl, de B2 wist het kampioenschap binnen spannende pot voetbal voor de supporters, die tegelijkertijd hun smartphones bekeken voor de uit slagen van de overige wedstrijden. Met Simon Duindam weer 'op 6' werd er in de 13de minuut hands gemaakt door een Kennemer in de 16-meter. Tommy Hoorn verzilver de dit presentje koelbloedig: 1-0. Even later moest Tommy wegens een blessure het veld verlaten en kwam Dennis Nanne hem vervan gen. Goede kansen waren er nog voor Stan de Boer en Joey Breed, wil HSV uitgebreid vieren met alle leden, vrijwilligers, sponsors en supporters op zaterdag 30 mei. Vanaf 18.00 uur is er een toernooi voor de senioren en de dames. Om 20.00 uur start de feestavond, met medewerking van de swingende band Hotspot. Ook zal de trek king van de loterij plaatsvinden. De verkoop van de loten is reeds begonnen. Er zijn slechts 500 kaar ten a 10,- beschikbaar, dus is er te halen evenals onze jongste tel gen, de Mini-pupillen 2. Zie voor het speelprogramma van de nacompeti- tie www.vvhsv.nl. voordat de rust aanbrak. Na de spelhervatting duurde het ruim een kwartier eer Nick Kramer uit een vrije trap vanaf twintig meter De Foresters magistraal in veilige haven bracht: 2-0. Barry Koppes werd nog ingebracht voor Joey Breed en Victor Langenburg voor Milo Blei, maar er veranderde niets meer aan de stand. Na het gunstige nieuws van de overige velden kon het feest losbarsten en werden ook de aanwezige moeders in het ver diende zonnetje gezet. een grote kans om te winnen. Er zijn geweldige prijzen te winnen, zoals twee kaarten voor een thuis wedstrijd van Chelsea inclusief vlucht, een televisie, een HSV- trainingspak, een smart tablet en twee kaarten voor AZ op het ere- terras. Voor meer informatie over de feestavond, de loterij of HSV in het algemeen, kijk op onze website www.vvhsv.nl. HSV 4 werd dit seizoen glansrijk kampioen, Aangeleverde foto 1 Ook dit jaar worden er weer sportdagen georganiseerd voor alle basisschoolkinderen van Heiloo. Aangeleverde foto JUDO BEVERWIJK - Bij de start van de slotronde bezette de Heilooër judo-equipe nog de derde plaats in de Westfriese Judo Competitie. HEILOO - Mede door de finan ciële ondersteuning van Rotary Club Heiloo, kunnen ook dit jaar weer vanuit het project Sport@School onder auspiën van de SportRaad én nu ook onder leiding van de buurst- sportcoach Heiloo Pascale de Hoogh, sportdagen worden geor ganiseerd voor de basisschool kinderen van Heiloo. Deze worden gehouden op het sportcomplex van HSV op woens dagochtenden van 20 mei en 27 mei. Op 20 mei voor de onderbouw van de scholen, groep 3-4-5 en op 27 mei voor de bovenbouw, groep 6-7 8. Dit jaar is, mede op verzoek van de scholen meer onderlinge compe titie in het programma aangebracht. Tevens zal aandacht besteed worden op het gebied van onder ling respect en sportiviteit zodat een veilig sportklimaat in de vorm van Fairplay, wordt gerealiseerd. Voor beide onderdelen heeft de SportRaad Heiloo wisselbekers beschikbaar gesteld welke rond 11. 45 uur uitgereikt zullen worden door de wethouders Onderwijs, Elly Beens en Sport Rob Opdam. De kinderen worden groepsgewijs ingedeeld waarmee de scholen de onderlinge strijd, verdeeld over acht spelvormen, tegen elkaar zul len aangaan. De dag begint om 8.45 uur met een warming-up waarbij Freddy Fit ook weer present zal zijn. De organisatie ligt in handen van de stagiaires (derde- en vierde jaars) welke bij de SportRaad stage lopen. PCC-leerlingen van Heiloo en Alkmaar zullen weer voor de nodige spel-assistentie zorgen. Alkmaar Sport en HSV leveren de nodige spelmaterialen. Het was duidelijk dat het afge lopen zaterdag tijdens de slot- ronde in Beverwijk nog erg span nend zou worden wie het zilver en brons kon opeisen. Tom van der Kolk was in de voorlaatste ronde al niet meer in te halen voor het kampioenschap. Wel moesten de Alkmaarse judoka's nog hun spor tieve plicht vervullen in de laatste ronde. Dat deden ze met verve. In de eerste ronde trof het team van Dojo 't Loo hun Alkmaarse con current Tom van der Kolk. Door omstandigheden waren twee van de zeven gewichten van Dojo 't Loo onbezet. Alhoewel de onderlinge verschillen soms klein waren, wis ten alleen Thijs Lesterhuis en Timo Lesterhuis hun partij met ippon te winnen. In de tweede ronde tegen Hikari uit Zaandam kwamen de judoka's uit Heiloo op stoom. Fil Dekker, Tim Kuipers, Stan Greveling, Thijs Lesterhuis, Bart Boom en tenslotte Timo Lesterhuis brachten de eindstand op 12-2 in het voordeel van Heiloo. Daarna was het afwachten wat concurrent Kodokan uit Purmerend zou doen. In een uiterst spannend duel wist Kodokan met 8-6 van Tom van der Kolk te winnen. Een gelijke eind stand van Dojo 't Loo en Kodokan werd uiteindelijk in het voordeel van de judoka's uit Purmerend beslist doordat zij vier inidividuele partijen meer hadden gewonnen. Met een vierde plaats handhaaft debutant Dojo 't Loo zich in de hoofdklasse. Ze hebben aangege ven goed mee te kunnen komen in deze klasse. Het team van Dojo 't Loo. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15