Meiwandeling in het Heilooër Bos Tien vragen aan Nanda Drenth 3 üki jtt Bijenlint Heiloo gonst van de ideeën INGEZONDEN BRIEF Horizonvervuiling De afslag A9 in Heiloo UITKIJKPOST 13 MEI 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben Nanda Drenth, 47 jaar geboren en getogen in Heiloo, doch ter van Mindert en Wil Drenth, moeder van Sean (23) en Lynn (21) beide studerend. Na 25 jaar in Limmen wonen wij sinds twee jaar weer in Heiloo. HEILOO - Bijenlint Heiloo, een groep enthousiaste mensen, wil samen met de bewoners van Heiloo een fleurige, kleurige en gifvrije woonomgeving realiseren voor mens en dier. Binnen het bijenlint Heiloo gonst het van de ideeën. Middels een wandeling langs de geluidswal A9 lieten zij belangstel lenden zien welk een scala aan insect- en mensvriendelijke mogelijkheden hier op ons liggen te wach ten. U kunt meedoen door zaden en stekjes uit eigen tuin te oogsten, of op te kweken. Medio septem ber wil men een algemene plantdag organiseren. Doet u mee? Aangeleverde foto 2. Als uw hobby uw werk was geweest welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Mijn werk is niet alleen mijn hobby maar ook mijn grootste pas sie! Ik ben in de voetsporen van mijn moeder getreden en werk als activiteitenbegeleidster op de creatief van het activiteitencen trum Heiloo van de GGZ,daar geef ik schilderles en andere crea tieve activiteiten.Dus ja, Bep van Vliet, creativiteit en passie zijn wel degelijk erfelijk. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u hem willen vragen? Humberto Tan, dan zou ik hem vragen of hij verkering met me wil! Nee grapje; ik zou het niet weten. HEILOO - De wat laat begonnen lente is nu toch goed op gang gekomen: wat een groen overal! Ook de vogels zijn wat laat dit jaar, maar nu vertellen ze luid keels dat ze er (weer) zijn: fitis- sen, tjiftjafs, zwartkoppen, nach tegalen; het is mei! Zoals elke maand organiseert het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie ook nu op de derde zondag, nu dus 17 mei, een natuur wandeling in het Heilooër Bos. De bomen staan in blad en waar het zonlicht tot de bodem doordringt en langs de bermen is er een weelde rige ondergroei van struiken en krui den. Meidoorn, dagkoekoeksbloem, fluitenkruid, daslook en lelietjes-der dalen staan al in bloei. Al dat jonge groen is voedsel voor insecten, en die vormen op hun beurt het ide ale babyvoer voor jonge vogeltjes, als die uit het ei kruipen. Hun (aan staande) vaders zingen alvast uit bundig in het bos. Kom genieten van al dat moois! Om 10.00 uur wordt verzameld bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. De wandeling De bomen staan in blad en waar het zonlicht tot de bodem door dringt is er een weelderige ondergroei. Foto: Paul ten Have Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Volg de Uitkijkpost ook op :og duurt ongeveer twee uur. Altijd goed om een kijker mee te nemen als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 5325110. Kijk ook op: http://www. ivnnkl.net/ voor meer activiteiten. Wat ik niet voor mogelijk had gehouden is gebeurd: de commer cie wint het van de schoonheid. Gemeente Heiloo heeft namelijk een vergunning verleend om in Heiloo per rotonde vier reclame borden te plaatsen (zaaknummer 15 01719). De gemeente, die ons dorp al steeds minder mooi maakt door meer baksteen en minder groen, gaat nog verder door het groen dat er nog is te vervuilen met reclameborden, en wel 72 stuks! Onbegrijpelijk. Is dat geld nu echt zoveel belangrijker dan het aanzicht van en in ons dorp? Daarbij zou de veiligheid in het geding kunnen komen doordat bestuurders afge leid worden door de borden. Wat is er met de slogan 'Heiloo is mooi, houden zo' gebeurd? Ja, het gaat financieel minder met gemeenten, maar om dat op deze manier op te lossen!? Bij een poll op heiloo-onli- ne.nl stemt al meer dan 80% tegen. Ik hoop dat deze mensen allemaal bezwaar gaan maken, ik in ieder geval wel. Frans Ruiter, Heiloo HEILOO - Je mag aannemen, dat door de afslag het verkeer op de Kennemerstraatweg zal toenemen. Te verwachten zijn grote proble men voor die panden gelegen aan de Kennemerstraatweg, met een in- en uitrit. Het is nu alzo, dat op bepaalde tijden van de dag het verkeer het in- en uitrijden moeilijk maakt. Het voorsorteren voor een inrit zal de doorstroming van het verkeer op de Kennemerstraatweg ernstig gaan vertragen. Ook de Oost - Westwegen zullen hiervan de gevolgen gaan ondervinden! C.Th. Verschure sr., Heiloo 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Opgroeien in Heiloo was prachtig! Hutten bouwen in de bosjes, slootje springen, fikkie stoken, bootje varen en schaatsen op de vijvers. 5. Wat vind u de mooiste plek in Heiloo? De mooiste plek is de straat waar ik opgegroeid ben "de Karremel" met zijn bossen, vijvers en sloten vanwaar je naar Nijenburg kon schaatsen,of even naar het het ter Coulsterbos kon lopen. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Mijn familie en dierbaren mogen mij altijd wakker maken als ze hulp nodig hebben, sterker nog, dat moeten ze! 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Oei, ik ben nogal eigenzinnig, de meeste goede raad sla ik in de wind en daardoor heb ik heel vaak mijn neus gestoten. Het laat ste advies dat ik me kan herinneren kwam van Nico Adrichem, een van de grondleggers van Stichting de Buitenkans. Deze stichting heeft als doelstelling om de beeldvorming ten opzichte van mensen met een psychiatrisch ziektebeeld te verbeteren, ik heb met een aantal collega's met steun van de Buitenkans de 'Bloemendagen op Landgoed Willibrordus' opgezet, een mega project maar geweldig om te doen. Nico's advies was: 'Maak het niet te groot'... sorry Nico volgend jaar gaan we misschien wel luisteren. Zijn andere advies: 'samen gewoon doen', hebben we ter harte genomen en uitgevoerd! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u De ziekte MS (multiple scerlose) zorgde ervoor dat ik vijf jaar geleden nog amper 200 meter kon lopen en erg ziek was. Tegen alle Nederlandse adviezen in heb ik mij experimenteel laten dot teren aan de halsaderen in het buitenland genaamd 'CCSVI', met geweldige resultaten. Het herstel ging langzaam maar nu ben ik weer volledig mobiel, stabiel en voel mij zo gezond als een vis! Elke dag voelt voor mij nu als een feestje en dat vier ik ook. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou de ambtenaren die nu verantwoordelijk zijn voor de WMO een week mee laten draaien bij alle zorginstellingen die daar mee te maken hebben, zo kunnen zij kennis opdoen over wat de men sen achter de WMO aanvragen nodig hebben en wat daar allemaal bij komt kijken. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van mijn voorganger: Of ik iets wilde vertellen over mijn werk: Het mooiste aan mijn werk vind ik de mensen het is prachtig om mee te maken dat mensen ondanks alle tegenslagen die op hun pad komen zoveel talenten hebben en trots kunnen zijn op zich zelf en hun werk. Ik ben heel dankbaar dat ik ze daarbij mag hel pen. De afgelopen weken stonden in het teken van de bloemen dagen die we in samenwerking met Limmen organiseerden. Onze doelstellingen zijn behaald, heel veel mensen zijn actief betrokken geweest en hebben meegeholpen, ik ben er trots op dat we heb ben laten ervaren dat als je 'het samen gewoon doet' stigma's ver dwijnen en iedereen gelijk is, en wil daarvoor iedereen bedanken! Ik nomineer voor de volgende 10 vragen aan: Marieke de Vries Overmeijer. Marieke heeft zich als Heilooër aangemeld om te helpen bij de bloemenmozaïeken en zich geweldig inge zet tot in de late uurtjes. Mijn vraag: Wat motiveerde je tot jouw spontane aanmelding via Facebook?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3