Zomerfeest voor iedereen bij Forte kinderopvang Wie wint de rondvlucht boven Heiloo? Geslaagde filmopname Van Oranje in Heiloo Fotoproject en Verhalenfestival bij de Buitenkans Expositie in bibliotheek over archeologie Zuiderloo INGEZONDEN MEDEDELING Oproep Groei Bloei Tuinweek U ITKIJ KPOST 13 MEI 2015 HEILOO - Strijk neer op een tapijt en laat je betoveren door de leuke activiteiten bij het Zomerfeest van Forte Kinderopvang: waan je voor één keer in 1001 nachten! Gezellige activiteiten in 1001 nachtsferen voor alle kinderen van 0 tot 12 jaar: dat is het thema van het Forte Zomerfeest dat op 6 juni op verschillende Forte vestigingen wordt gehouden. Voor het eerst zijn niet alleen de Forte kinderen en ouders van harte welkom tijdens het Zomerfeest, maar ook kinderen die niet bij Forte worden opgevangen. En ook ouders, buurtgenoten, belangstellenden en iedereen die het leuk vindt om een kijkje te komen nemen, is welkom. Op het feest is er voor kinderen natuurlijk van alles te doen: schminken, disco onder de sterrenhemel, zon- neklep versieren, workshop zeepgieten en nog veel meer. De toegang is gra tis; aanmelden voor het feest kan via www.fortekinderopvang.nl. Het feest vindt zaterdag 6 juni van 10.00 tot 12.00 uur op verschillende locaties plaats: op www.fortekinderopvang.nl ziet u op welke locatie bij u in de buurt het Forte Zomerfeest in uw gemeente plaatsvindt. Wilt u dit bijzondere feest niet missen, meld uw gezin dan aan via de website vóór uiterlijk 31 mei. HEILOO - Tot en met volgende week kunt u nog meedoen met de kas sabonnen spaaractie van de gezamenlijke Heilooër winkeliers. Zaterdag 23 mei 2015 is de laatste dag dat uw kassabonnen geldig zijn. De groene inlevertonnen blijven daarna nog een weekje staan, zodat iedereen de tijd heeft om de gespaarde bonnen in te leveren. Het gaat om kassabonnen en facturen van alle winkels, waaronder de horecazaken, autobedrijven en vaste marktkramen, die in Heiloo gevestigd zijn. Ook van winkels die niet deelnemen aan deze gezamenlijke actie. U kunt de kassabon nen verzamelen in het papieren inleverzakje dat alleen verkrijgbaar is bij de deelnemende winkeliers. Deze winkeliers zijn herkenbaar aan de reclameposters in de winkel en de 'Wij doen mee!' sticker bij de kassa of servicebalie. Ook op de website www.ikwinkelinheiloo.nl staan de deelne mende winkeliers vermeld. Er kan in drie categorieën gespaard worden. In elke spaarcategorie is er een hoofdprijswinnaar, die 250,-, 500,- of respectievelijk €1000,- wint; handje contantje! Daarnaast zijn er ruim 130 andere aantrekkelijke prijzen, beschikbaar gesteld door de winkeliers van Heiloo. Alle ingeleverde spaarzakjes dingen óók mee in de loting voor de extra hoofdprijs: een spectaculaire rondvlucht boven Heiloo én Noord Holland. Op zaterdag 6 juni is de feestelijke prijsuitreiking om 12.00 uur in Het Hoekstuk. Deze zaterdag is ook de trekking voor de geldprijzen en de extra hoofdprijs. Spaar uw kassabonnen en maak kans op vele leuke prijzen! De Heilooër winkeliers zien u graag in hun winkels en wensen u veel koopplezier! HEILOO - Van 23 tot en met 28 juni wordt de Kunstparade Heiloo gehouden. Ook dit jaar kan iedereen weer zijn creativi teit uitleven bij het Fotoproject en het Verhalenfestival, geor ganiseerd door Stichting de Buitenkans en GGZ-NHN. Het doel is om een brug te slaan tussen burgers met psychiatrische problematiek en bezoekers van de Kunstparade Heiloo. Het thema is dit keer 'delen'. Het is de moeite waard om ervaringen te delen met anderen. U kunt maximaal vijf HEILOO - In de week van 13 tot en met 21 juni houdt Groei Bloei door het hele land activiteiten op het gebied van tuinieren. Voor de open tuinen activiteit heeft G&B Midden- Kennemerland gekozen om gedurende twee weekenden tuinen open te stellen. Heiloo en Limmen gaan op 13 en/of 14 juni open. Hiervoor kunnen zich nog tuineigenaren aanmelden die het leuk vinden hun tuin open te stel len voor belangstellenden. Voor Heiloo aanmelden of informatie vragen via benzdocter@hotmail. com en voor Limmen trudiebeentjes@gmail.com. Groei en bloei is een tuinvereniging die zich richt op het delen van groen- kennis en het plezier die tuinieren kan brengen. Thema's zijn dit jaar 'water in de tuin' en 'tegel eruit plant erin'. Water is goed voor de fauna in uw tuin. Insecten, amfibieën en vogels weten water om uiteenlopende redenen te waarderen. Insecten zijn nodig voor bestuiving van planten. Door hiervoor te zorgen levert u een bijdrage aan een rijkere natuur in de tuin en kunnen natuur en cultuur elkaar versterken. De toenemende verstening van tui nen zorgt dat hemelwater steeds moeilijker in de grond kan wor den geabsorbeerd. Gemeenten zullen mede hierdoor steeds meer voorzieningen treffen die voor burgers kostenverhogend gaan werken. Als u stenen vervangt door eenvoudige beplanting zet u dus twee stappen ineen. Geïnteresseerd geraakt? Laat dan wat van u horen op bovenstaande adressen. foto's insturen, met bij elke foto een toelichting (eventueel in dicht vorm) van maximaal 250 woorden. De jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de beste vijf tien inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afgedrukt op groot formaat en geëxposeerd op landgoed Willibrordus en boven dien op een groot scherm gepro jecteerd in galerie de Buitenkans. Ook het Verhalenfestival staat in het teken van 'delen'. Iedereen kan een verhaal (van ongeveer 500 woorden) of een gedicht, fantasie of realiteit of een mengvorm van beide, insturen. En ook voor dit onderdeel selecteert een jury de drie beste inzendingen. De winnaars ontvangen een boekenbon en het winnende verhaal wordt gepubli ceerd in de Uitkijkpost. Iedereen kan deelnemen; GGZ cliënten wor den met name uitgenodigd om mee te doen. Op verzoek is deskundig advies beschikbaar bij het fotogra feren en/of het schrijven. Foto's en/ of verhalen kunnen tot en met 31 mei worden gestuurd naar buiten- kansfotoproject@gmail.com. Meer informatie en de spelregels vindt u op www.de-buitenkans.org. Op zondag 10 mei vond de filmopname plaats voor de filmclip 'Van Oranje' op enkele locaties in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 10 mei vond de filmopname plaats voor de filmclip 'Van Oranje' op enke le locaties in Heiloo. Volgens een heel origineel en eigentijds draaiboek en met de modernste (drone) technieken zijn de opnames uitgevoerd. 'Leven in Vrijheid' is het centrale thema van deze filmopname van het muziek stuk 'Voor Oranje'. In het kader van 200 jaar Koninkrijk heeft het Nationaal Comité een bijzondere compositiewedstrijd uitgeschre ven. De wedstrijd is speciaal voor (brass)bands, fanfares, (symfonie) orkesten, carillons en draaiorgels uitgeschreven. Eensgezindheid wil met deze opgenomen filmclip meedingen naar een prijs welke is uitgeschreven in het kader van 200 jaar Koninkrijk. Met het spelen van het muziekstuk 'Van Oranje' wordt in de opname de verbindende fac tor uitgebeeld tussen alle inwoners van Nederland, ieder met zijn of haar eigen talent. De beste, de leuk ste of origineelste uitvoering wordt beloond. De groep die wint, mag tijdens het slotevenement van 200 jaar Koninkrijk op 26 september 2015 optreden in Amsterdam. HEILOO - De gemeente Heiloo heeft samen met archeoloog Silke Lange een informatietafel ingericht over de archeologie van Zuiderloo. Door alle opgravingen weet men steeds meer over het verleden van Heiloo. Zo hebben bijvoorbeeld de invloeden van de natuur altijd een belangrijke rol gespeeld in de keuze voor een woonplek, voor de akkerbouw en veeteelt. De ten toonstelling is te zien tot 4 juni. U ziet enkele vondsten, zoals stukjes aardewerk van kookpotten, maar ook bot, hout en steen. De vonds ten zijn gedaan tijdens de opgraving in de nieuwe woonwijk Zuiderloo tussen de Kennemerstraatweg, de Zevenhuizerlaan en de Hoogeweg. Voor kinderen is er een kleur- kaart en zijn er leuke tips over hoe je zelf een spannend archeologisch avontuur kunt beleven. Daarna kunnen bezoekers de wandeling in Zuiderloo lopen om nog meer over de archeologische opgravingen te weten te komen. Deze staat ook op zuiderloo.info/wandeling. U ziet enkele vondsten, zoals stukjes aardewerk van kookpotten, maar ook bot, hout en steen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7