Hoever-leerlingen tellen af voor Roparun Adelbertus en Wilhelmus weer samen in Rinnegom Ant. Duijn keukens Adelbertus en Wilhelmus weer samen NIEUWS UIT DE REGIO Univé schenkt 1000 euro aan Koor De Vredeburgers Gezocht: supporters en gulle gevers Scouts zamelen in voor vrouwen in Ghana KORTOM Pinksterviering in de open lucht Jazz op zondag in Overslot kopij voor de redactie@uitkijkpost.nl DOWNDRAFT AFZUIGKAP EFFECTIEVER EN ENERGIEZUINIGER DAN ANDERE WASEMAFZUIGKAPPEN LIMMEN - Tijdens de wekelijks repetitieavond in de PKN kerk te Limmen op 7 mei kwam Michel Zonneveld, regiomanager van Univé Noord-Kennemerland, het koor een grote verassing bezorgen in de vorm van een cheque van 1000 euro. Na het uit reiken hiervan werd de avond in feestelijke en gezellige sfeer verder doorgebracht. Het gemengd koor De Vredeburgers viert dit jaar haar veertigjarig jubileum en geeft een concert op zon dag 8 november. Het 'steuntje in de rug' van Univé is zeer wel kom en werd in grote dankbaarheid aanvaard. Het zal besteed gaan worden aan een extra feestelijke uitvoering van het jubi leumconcert. Op het programma staat een selectie uit Die Zauberflöte van W.A. Mozart met solisten en instrumentale begeleiding. Nieuwe leden, vooral bassen en alten, zijn wel kom om het koor te komen versterken. Voor meer informatie: www.devredeburgers.nl. Aangeleverde foto EGMOND - De sponsorlijs- ten zijn op school ingeleverd, het aftellen is begonnen: don derdagmiddag 21 mei geeft de Bergense sportwethouder Peter van Huissteden om 13.30 uur het startsein voor de Roparun- sponsorloop in het Slotpark. Maar liefst 353 leerlingen van De Boswaid en Jozefschool lopen zo veel mogelijk rondes van 1,4 kilo meter door en om het Slotpark en halen daarmee geld op voor de Stichting Roparun, voor zorg aan mensen met kanker. De afgelo pen weken zochten de leerlingen sponsors die hen per ronde of voor een vast bedrag willen steunen. Initiatiefnemer Jacco Walta: ,,We hopen op veel toeschouwers, die de leerlingen komen aanmoedigen. Natuurlijk kunnen mensen ook ter plekke nog doneren. Hierbij roepen we ook de mensen op die langs de route wonen om hun vlag uit te han gen: dat maakt het extra feestelijk." Tussen 15.15 en 15.30 uur maakt de organisatie op het 'timmerdorp- veldje' de (voorlopige) eindstand bekend. De sponsorloop rond het Slotpark in Egmond aan den Hoef is een idee van Hoever fysio- en manueel- therapeut Jacco Walta. „Iedereen kent in zijn of haar directe omge ving wel iemand met kanker. Dat geldt ook voor kinderen. Het komt soms heel dichtbij. Daarom zijn de leerlingen extra gemotiveerd om zo veel mogelijk rondes te lopen. De kleuters lopen samen met een bovenbouw-leerling één ronde. De anderen lopen maximaal een uur zo veel mogelijk rondjes.'' De kin deren gaan bij het voetbalveldje over het bruggetje, via de Maria van Weerdenburglaan, Guyotte van IJsselsteinlaan, Anna van Burenlaan, Maria van Arkellaan, over de Slotweg. Bij de Slotkapel slaan ze rechtsaf weer het Slotpark in. De Stichting Roparun organi seert jaarlijks de estafetteloop van Parijs en Hamburg naar Rotterdam en steunt projecten voor mensen met kanker. De afgelopen 23 edities van de Roparun is al meer dan 62 miljoen euro opgehaald voor pallia- tieve zorg aan mensen met kanker. Martine Ruiter, vrouw van Jacco Walta, loopt vanaf zaterdag 23 mei de Roparun voor volwassenen. Zelf gaat hij mee als teamcaptain en begeleidend fietser van Team 149 Revalidatiecentrum Rijndam uit Rotterdam. ,,In twee teams lopen acht hardlopers vanuit Parijs en Hamburg meer dan 500 kilometer hard naar Rotterdam. We lopen dag en nacht door. Op 25 mei komen we aan in Rotterdam. Maar eerst de sponsorloop in Egmond!'' AKERSLOOT - De meiden van de scouts van Scouting Akersloot waren 11 en 12 april naar de districtswedstijden. Het thema- verhaal ging over een familie in Ghana. De meiden wilden een bij- passelijke themanaam bedenken en na wat onderzoek werden ze geïnspireerd door de vrouwen rechten in Ghana. Ze kwamen erachter deze nog niet zo lang bestaan, en in sommige landen zelfs nog steeds niet. Erg moeilijk voor te stellen als jonge vrouwen in de westerse wereld. Gelukkig is er een vrouwengroep genaamd Womans Manifesto for Ghana die voor de vrouwenrechten in Ghana strijd. De scouts besloten hun naam hier aan op te dragen en hun team Girls Manifesto Ghana te noemen. Nu gingen de wedstrijden zo goed dat de meiden deze hebben gewonnen en nu onze regio mogen verte genwoordigen op de landelijke wedstrijden. Ook hier willen de scouts de naam Girls Manifesto Ghana gebruiken en hebben een actie bedacht om de Womens Manifesto for Ghana te steunen. Ze gaan op een ouderwetse manier koekjes verkopen in Akersloot. Ze zullen zaterdag 16 mei te vinden zijn voor de dorps supermarkt Deen in Akersloot. De opbrengst gaat volledig naar de Womens Manifesto for Ghana. AKERSLOOT - Ook dit jaar organiseren de Katholieke en Protestantse kerken van Akersloot een gezamenlijk pink sterviering. Deze vindt plaats op zondag 24 mei, om 10.00 uur. De locatie is het Scoutingterrein aan de Roemersdijk, aan de noord kant van Akersloot. De bekende groep 'Aquarius', en ook het kin derkoor van de parochie komen zingen. Verder is er dit jaar nog iets speciaals: er worden echte duiven gelost, in verband met het thema van de viering. De dienst duurt ongeveer een uur. Toegang is vrij. Informatie: www.kerkuit- geestakersloot.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Op zondag 24 mei vanaf 16.00 uur vult de jazz-formatie Progressive Notes een nieuw project van jazzgitarist Philip Gerretsen, in de ruimte van Museumhoeve Overslot in Egmond aan den Hoef met bijzondere klanken. Aan de wanden hangen de schilderijen en tekeningen van de schildergroep Karmel uit Egmond aan den Hoef. Museumhoeve Overslot, slotweg 42, is in het weekend open vanaf 14.00 uur. De toegang is gratis. srsr Hilly en Marcel Tielemans, de vorige eigenaren van het beeld, verrichten de onthulling van Wilhelmus. Foto: Carolien Breed EGMOND-BINNEN - Bijzonder toeval heeft de twee patroonhei- ligbeelden die voor de in 1967 gesloopte Rinnegommer kerk stonden weer herenigd. Sinds de onthulling vandaag, zater dag 16 mei, staan Adelbertus en Wilhelmus weer zij aan zij, nu voor de ingang van de rooms-katholieke begraafplaats in Egmond-Binnen. Fred Houtenbos en Jos Apeldoorn hadden in 2011 al het zwaar gehavende Adelbertusbeeld 'teruggevonden' in de tuin van de Willibrorduskerk in Heiloo. Na een grondige restauratie is het beeld teruggekeerd en eind 2014 onthuld voor de begraafplaats in Rinnegom. Het beeld van Wilhelmus zou volgens hun informatie ergens op Terschelling staan. Door een bij zonder toeval komt Jos Apeldoorn in 2013 in contact met de Texelse beeldhouwer Marcel Tielemans. Jos heeft op Texel meegedaan aan een demonstratie beeldhouwen en keek vreemd op toen Marcel hem vertelde dat hij thuis in zijn tuin een beeld uit Egmond-Binnen had staan, mogelijk van de abdij afkom stig. Zijn ouders kochten het in 1964 van een antiquair in Schagen en het beeld stond jarenlang in de tuin van zijn ouderlijk huis. Toen zijn moe der Hilly kleiner ging wonen, is het beeld naar haar zoon gegaan. Ondanks een druilerig regentje waren vandaag flink wat mensen op de onthulling afgekomen. Behalve alle mensen die de terugkeer moge lijk hebben gemaakt, was uiteraard ook de familie Tielemans van Texel aanwezig. Zoon Marcel en moeder Hilly verrichtten de onthulling door het laken van het beeld te halen. Hilly Tielemans vertelt dat ze een goed gevoel heeft dat Wilhelmus weer 'thuis' is. Ze zijn als familie zeer aan het beeld gehecht geraakt. ,,Het heeft tenslotte veertig jaar bij ons huis gestaan. Ik ben niet gelovig, maar dat er meer is tussen hemel en aarde toont de bijzondere manier hoe Wilhelmus is terugge keerd naar Rinnegom. Alsof iemand van boven het stilletjes geregeld heeft." Vader abt Mathijssen van de Abdij van Egmond sprak, schui lend onder een paraplu, de zegening uit en besprenkelde het beeld met wijwater: ,,Door de regen krijgt het ook de zegening van boven." Hij vertelde erbij dat er vooraf nog wat twijfel was om welke patroonhei lige het ging, maar dat pastor Nico Knol bijna wel zeker wist dat deze Wilhelmus een Benedictijner mon nik uit Italie was, een neef van Karel de Grote. Na de onthulling werd ook nog het informatiebord onthuld met een foto en de geschiedenis van de oude Rinnegommer kerk. advertentie Kookwasem en - geurtjes laten we niet eens opstijgen maar zuigen deze meteen weg waar ze ontstaan. www.antduijnkeukens.nl "saïïP^ <W (5§) üffifiüllEHüüSilflTiffl Hasselaarsweg 21 Heerhugowaard Tel. 072 - 5714108

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11