Wereldrecord: panorama van kurken SNEL Akerslootse expositie in bollenschuur 15 Expositie HORO Kunst en Cultuurroute Egmondermeer KORTOM Gospelinstuif Seasingers Orgelconcert in Castricum Hoeverveiling brengt 19.000 op 25e editie Familie-Stratentoernooi weer groot succes UITKIJKPOST 2 0 MEI 2015 LIMMEN - het Noord-Hollandse dorp Limmen wordt de komende weken door de bewoners zelf, de Kurkenhof genoemd. Voor de Stichting Limmen Ludiek zijn honderden vrijwilligers al ruim vier jaar met de voorberei dingen bezig om wederom een Wereldrecord te verbreken. Het gaat om een 178 m2 groot panorama van portretten van bekende Nederlanders uit het heden en verleden. De gehele compositie gaat gemaakt worden van honderdduizenden gebruikte wijnkurken die de afgelopen jaren massaal door velen zijn gespaard. De kurken kwamen uit binnen- en buitenland van Limmen, Den Haag, Rotterdam, Maastricht, Duitsland, Frankrijk, Portugal tot New York. De afgebeelde portretten bete kenen of hebben allemaal op hun eigen manier iets voor de Nederlandse geschiedenis bete kend. In Nederland zelf, maar zeker ook buiten de landsgrenzen. Het gaat een afwisselende reis door de tijd worden waar Nederlandse ico nen uit de kunst, architectuur, roy alty, sport, muziek, geschiedenis en politiek de revue zullen passeren. Maar er is natuurlijk ook plek voor de oer Hollandse tulpen, stroopwa fels en de nog steeds niet vergeten gulden. Het groot opgezette evene ment is van 2 tot en met 7 juni in het centraal gelegen dorpspark. Verantwoordelijk voor dit ambi tieuze kurken project is Stichting Limmen Ludiek die ongeveer iede re vijf jaar met ludieke acties komt. Samen met honderden vrijwilligers is in 2005 een piramide gemaakt van 63.365 bierkratten en in 2010 een LEGO toren van 30.52 meter hoog. Beide ludieke projecten kregen na afloop een welverdiend plekje in het officiële Guinness Book of Records. Op 5 juni zal het mozaiek 's avonds met een spectaculaire licht- en geluidshow worden ont hult en ook dan zullen we weten of Nederland een wereldrecord rijker is. EGMOND - Op woensdag 10 juni tijdens de braderie in Egmond aan Zee, zingen de Seasingers tij dens de gospelinstuif die begint om 19.00 uur in de OKK in de Voorstraat. Er is weer een gevarieerd pro gramma vol swingende muziek, gedirigeerd door Wilma Kramer, ondersteund door het combo, Age Kramer, trombone, Cor Martini, drums, Marielle Tromp- Zentveld, piano. Interesse om het koor te verster ken, tel. 06-26810847. CASTRICUM - Op zondag 31 mei om 15.30 uur geeft Erik Jan Eradus voor de tweede maal een concert op het David-orgel van de Pancratiuskerk in Castricum. Erik Jan is als (dirigent-) orga nist verbonden aan de Onze- Lieve-Vrouwekerk, Hofkerk en Buiksloterkerk in Amsterdam. Daarnaast is hij ook werkzaam als cantor-organist in Haarlem, Heemstede en Overveen. Erik Jan zal de vierde en de zesde symfonie van Charles- Marie Widor spelen. Deze symfonieën zullen prachtig klinken op de door de familie Vermeulen uit Weert gebouwde orgel (1953). De toegangsprijs is 6,-. EGMOND - De Hoeverveiling van vorige week heeft ruim 19.000 opgebracht. Dit bedrag was het resultaat van een lange avond artikelen veilen en loten verkopen. De drie veilingmeesters losten elkaar telkens af om zo de 270 kavels aan goederen en dien sten in snel tempo aan de man te brengen. De organisatie van de veiling was, behalve over de belangstelling van kopers, tevreden over het verloop van de veiling EGMONDEN - In het kader van de Kunst en Cultuurroute 2015, Peil de Polder ter gelegenheid van het 450 jarig bestaan van de Berger- en Egmondermeer, exposeren Max Hofer en Frans Rol (HORO) van 29 mei tot en met 31 mei in een koeienstal in de Egmondermeer. Hier is onder andere het fotopro ject 'Meer- Egmondermeer' te zien. Vanaf januari 2000 zijn de eerste foto's in de polder gemaakt. In de loop der jaren is veel veranderd. Het is een persoonlijke impres sie en geen historisch verslag. Veel grasland is gekeerd in bollenland. Er zijn veel koeien verdwenen en paarden bijgekomen. De koeien, geiten en schapen zijn inmiddels geoormerkt. Het kamperen bij de boer is nu erg in trek. Wanneer heeft u voor het laatst geschaatst in de polders? De foto's die er nu zijn te zien, is slechts een kleine selec tie. Het ligt in de bedoeling om de komende jaren nog meer opnames in de Egmondermeer te maken, die uiteindelijk in een speciale uit gave worden gepubliceerd. Naast de foto's zijn er een aantal andere HORO projecten te zien, waar onder de Zandnagel. Locatie: De familie L. van Leeuwen, Egmondermeer 2 te Egmond aan den Hoef. De expositie is te bezichtigen op vrijdag 29 mei van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag 30 mei en zondag 31 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Voor informatie: http:// horokunst.blogspot.nl/2012/05/ meer-egmondermeer.html. In Egmond is het fotoproject 'Meer-Egmondermeer' te zien, met foto's gemaakt in de polder. Aangeleverde foto Stichting Limmen Ludiek werkt vol toewijding aan een kurken- portret van onze koning en koningin. Aangeleverde foto LIMMEN - Van 14 tot en met 16 mei werd bij V.V. Limmen de 25ste editie van het populaire Familie- Stratentoernooi georganiseerd. Als een geoliede machine verliep de organisatie van het toernooi drie dagen op sportpark Dampegheest. Meer dan tachtig teams voetbalden, volleybalden en lieten hun behendigheid op de rode draad-spellen zien. Ook de weergoden zaten deze drie dagen mee. Meer dan 200 vrijwilligers hebben hun steentje bijgedragen deze drie dagen waarop de organisatie zeer trots is! Dit geeft vertrouwen voor de toekomst. Aangeleverde foto Ook dit jaar zal de voormalige bollenschuur en tuin aan de Buurtweg 49 in Akersloot, worden omgetoverd tot een heuse expositieruimte. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In navolging op de succesvolle primeur van vorig jaar, zullen tijdens het weekend van zaterdag 30 en zondag 31 mei een twaalftal kunstenaars uit Akersloot en omstreken hun meest recente werkstuk ken tonen in de voormalige bol lenschuur aan de Buurtweg in Akersloot. Dit initiatief van Gerda Velzeboer, die als 'de dochter van de kolen boer' zelf een atelier aan huis heeft, lijkt traditie te worden. Gerda, die al jaren met groepen boetseert en keramieken vervaardigd, heeft opnieuw een groep kunsttalenten bereid gevonden om hun werken en objecten te presenteren. Ook dit jaar zal de voormalige bollen schuur en tuin aan de Buurtweg 49 in Akersloot, worden omgeto verd tot een heuse expositieruimte. Bewoonster Carla van der Eng heeft vorig jaar enorm genoten van de belangstellende bezoekers en de bij komende reuring op het erf. Zij stelt de ruimte daarom weer met veel plezier beschikbaar. Behalve de door Gerda geselec teerde keramieken, zijn er schil derijen, en tekeningen van Leny Verduin, Riet Clazing, Lenie Struijf, Leny Slotenmaker en Jetty Sander te bewonderen. Om het aanbod compleet te maken zijn ook Ellen Boots en zus Ciska Velzeboer, Vera Kramer, Lucia Admiraal, Jacqueline Fluitman en Marja Dijkzeul bereid gevonden om hun mooiste werk stukken in te brengen. En om te illu streren hoe zon beeld of keramiek tot stand komt, worden op zaterdag en zondagmiddag korte demonstra ties 'hakken in steen en hout' en 'Rakustoken' georganiseerd voor de nieuwsgierige bezoekers.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15