Dames Terriers uitgeschakeld Afzwemmen zwembad Loos ■HMB - A w y Laura de Witte snelt naar record Doio 't Loo op Vuurtorentoernooi sport 19 l°^a SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Clubkampioenen bij Senioren Biljart Limmen Karateka succesvol tijdens nationaal examen Kop\\ voor de {jjSkjJkjMt redactie@uitkijkpost.nl 0O//O. ut Bowling Heiloo Penaltybokaal 20 MEI 2015 J HOCKEY HEILOO - De kansen van het dameshockeyteam van de Terriërs om te promoveren naar de Hoofdklasse zijn voorbij. De ploeg werd op Hemelvaart door Nijmegen uitgeschakeld. De ploegen troffen elkaar in een beslis singswedstrijd nadat elk team in de voorgaande twee wedstrijden een keer gewonnen had. Terriërs en Nijmegen waren dus aan elkaar gewaagd, maar in de derde wed strijd liet Nijmegen er geen twijfel over bestaan wie de beste was. Na een kwartier stond de ploeg al op een 2-0 voorsprong. Terriërs bleek niet opgewassen tegen het hechte middenveld en de snelle aanval van Nijmegen. Pas na 4-1 gloorde er nog een beetje Heiloose hoop. De 5-1 was ech ter de nekslag. Uiteraard was het Terriërsteam na afloop teleurge steld. Op basis van de eerdere wedstrij den was de ploeg zeker niet kans loos. Er was echter ook berusting na de forse nederlaag. 'Als het dan toch moet, dan liever zo verliezen dan met 1-0 in de laatste minuut', klonk het na afloop. HEILOO - De maand april is afge sloten met het afzwemmen voor het A-, B- of C-diploma van de Nationale Raad Zwemdiploma's. De leerlingen begonnen het zwemmen met kleding aan. Dit zware onderdeel werd gevolgd door een ander spannend onderdeel, het onderwater zwemmen. Hierbij ging iedereen met een mooie duik van het startblok. Aansluitend wer den de verplichte banen en overi ge opdrachten netjes uitgevoerd. Iedereen is blij met zijn/haar diplo ma naar huis gegaan. De geslaag den zijn, Diploma A: Heleni van den Berg, Dean Bout, Stella Dekker, Guusje Elscot, Sam Groenveld, Lucas Haasnoot, Ewoud Kalverdijk, Lucas Koppes, Gigi Martens, Thomas McFarland, Finn Morsch, Jolien van der Poel, Bastiaan van Reeuwijk, Jorne Reitsma, Kevin Schilder, Juul Stutterheim, Bodyl van Tol, Bram van der Wal, Quinn Wijnaar, Bente Zegwaard. Diploma B: Yara de Boer, Loa Castricum, Jens van Dortmont, Lorena Glas, Sepp Graas, Joris Koppers, Nikki Koster, Julia Lammers, Kick Liefting, Luuk Mossel, Bart Niesten, Sofie Oosterink, Darien Rahim, Vigo Schouten, Beau Smets, Sophie Stolte, Fien van Wijngaarden, Bram Wokke. Diploma C: Wieke Aaftink, Liselore Blok, Bas de Boer, Caz Voet. JUDO HEILOO - Zondag werd in Den Helder het jaarlijkse Vuurtorentoernooi gehouden. Dojo 't Loo was met een grote groep judoka's afgevaardigd. Job Kroon, Stan de Laleijne en Bjorn Krom mochten om 07.15 uur al op de weegschaal staan, en dus al vroeg aan de bak. Job zat in een zware poule en werd derde. Stan won twee partijen overtuigend, maar liet zich één partij overbluffen en werd zo tweede. Bjorn won ook en werd derde. In het tweede blok kwamen Sija Coolechem, Yesper Brunekeef en Kars Kroon in actie. Sija zat bij meiden die allemaal wat zwaarder waren, maar ze knokte zich na drie partijen toch naar een knappe derde plek met daarin een winst op een groene band. Yesper was voor niets en niemand bang en ging zelf net als Sija met gele band blauwe banders te lijf. En met succes, want na drie partijen werd Yesper tweede. Kars Kroon zat in een andere poule tot 38 kilogram. Hij won drie van de vier partijen, maar werd op judopunten derde. In de poule erna moesten Otto Bosch, Tygho de Jong en Di An Tan aan de slag. Otto werd ziek dus die ging na een partij naar huis. Di An kwam er, net als Tygho, niet doorheen. Ze werden beide vierde. In het laatste blok moesten Jonne Coolechem, Mats Kroon, Bas de Laleijne en Hu An Tan bikkelen. Mats won twee van de vier partijen, en zat tegen meer aan. Bas was zeer geïnspi reerd om het podium te halen. En dit lukte. Ook Jonne wilde net als zijn zusje het podium halen en werd zo na vijf zware partijen derde. Hu An knokte zich ook naar het podi um waardoor er in het laatste blok nog vier bronzen medailles werden gehaald. Na tien uur in de sporthal kwamen er acht bronzen en twee zil veren plakken mee naar Heiloo. HEILOO - Sinds afgelopen weekend heeft Karatevereniging Funakoshi er weer een karateka met zwarte band bij. De 62-jari- ge Heilooënaar Ton Ruiter legde met succes een proeve van bekwaamheid af tijdens het nationale examen van de Karate-do Bond Nederland in Leersum. Gedurende anderhalf uur kwamen de verschillende onderdelen van het karate aan bod, zoals het uitvoeren van de basistechnieken, de stijloefeningen (kata's) en de gevechtsoefeningen. Na afloop mocht Ruiter de complimen ten van de jury in ontvangst nemen en werd hem het felbegeerde diploma met bijbehorende zwarte band uitgereikt. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - Trias atlete Laura de Witte heeft in Hoorn tijdens Lotto baancircuit wedstrijden uitstekend gepresteerd. De 19-jarige De Witte verbeterde haar 400 meter outdoor record met 2,5 seconden. Onder ideale omstan digheden liep de Trias-atlete naar een tijd van 53.41 seconden. Een tijd die goed is voor een plekje op de 'aller-tijden-ranglijst'. Volgende week zal de talentvolle atlete starten tijdens de internationale FBK games in Hengelo, waar ze onder andere zal lopen tegen Christine Ohuruogo, olympisch kampioene op de 400 meter. Clubgenoot Job Beintema leek op de 110 meter horden op weg te zijn naar een geweldige tijd, maar op de zevende horde ging het mis. Beintema raakte geblesseerd aan z'n hamstring. Trias atlete Nicole Berghouwer liep in Hoorn op de 400 meter naar een persoonlijk record van 59.04 seconden. Dennis Barnhoorn wierp de speer naar een afstand van 62 meter, waardoor hij achtste werd. Tijdens wedstrijden voor B-junioren in Amsterdam was het Dave Wesselink die zijn record op de 110 meter horden verpulverde naar een tijd van 14.46 seconden. Met deze tijd kwam Wesselink maar één hon derdste tekort voor het halen van de limiet voor de Europese jeugd Olympische dagen die in Tsibili plaatsvinden. Trots showen de leerlingen hun zwemdiploma. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag was De Egelshoek het toneel van de finale van de Bowling Heiloo Penaltybokaal. De AZ-jeugd keepers Jasper Schendelaar (oud-Egel) en Mees Bakker verdedigden met verve het doel, maar moesten toestaan dat Cintha Nadort (Meisjes), Jeen Haanstra (F), Spike Boersen (E) en Koen Kaandorp (D) met de prijzen naar huis gingen. Aangeleverde foto De 19-jarige De Witte verbeterde haar 400 meter outdoor record met 2,5 seconden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17