Boerderij sportdag op De Duif Tien vragen aan Marieke de Vries 3 Documentaire Nico Mantel brengt 673 euro op UITKIJKPOST 2 0 MEI 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Volgende week en de week daarop vinden op het HSV- complex de sportdagen plaats voor basisschoolleerlingen van de groepen 3 tot en met 5, res pectievelijk de groepen 6 tot en met 8. De sportdagen, een initiatief van SportRaad Heiloo, worden onder leiding van Heilooër buurtsport- coach Pascale de Hoogh geor ganiseerd door stagiaires bij de sportraad, derde- en vierdejaars CIOS- en Horizonstudenten Sport Bewegen. Voor het eerst zijn er in het kader van de sportdagen ook sport- en spelactiviteiten voor leerlingen van groepen 1 en 2. Basisschool De Duif beleefde vandaag, woensdag 13 mei, de primeur met een zon overgoten 'Boerderij Sportdag'! De sportstagiaires, uitgedost in boe renkleding, hadden een gevarieerd parcours uitgestippeld, met allerlei leuke spelactiviteiten (zowel bui ten op het schoolplein als binnen in school) in het teken van de boerde rij. Met begrip voor hun jonge leef tijd legden ze de kleintjes uit wat bij elk onderdeel de bedoeling was. Annemiek van de Vliet, directeur van De Duif, genoot ervan om te zien hoe de jongste Duifjes hun best deden bij het zakkenlopen, spon sen gooien, eieren lopen, skippybal springen, emmertjes water halen, kruiwagenracen en andere leuke kinderspelletjes. Alles uiteraard in boerderijstijl; met echte strobalen en een 'melkkoe' voor de ergste dorst. En wie wilde, kon zich laten schminken. Annemiek is trots dat De Duif de primeur heeft voor de eerste sportdag voor de aller jongste basisschoolleerlingen: ,,De sportstu- denten en buurtsportcoach Pascale hebben alles goed voorbereid, als school hoefden we slechts een aan tal ouders voor wat extra begelei ding te verzorgen. En die wilden maar al te graag helpen." Vanwege de spreiding van de mei vakantie nemen de leerlingen van groepen 7 en 8 van De Duif vandaag deel aan een klim-clinic in Alkmaar. Geschminkt en wel deden de eerste en tweede 'groepers' van De Duif fanatiek mee aan de sport- en spelactiviteiten tijdens de Boerderij Sportdag. Foto: Carolien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos S- tilt, offset rotatiepers, de milieu- ff Printing. MHin^ vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op J HEILOO - Op 12 mei werd in Het Trefpunt te Heiloo de documen taire van Nico Mantel over Nepal van voor de aardbevingen ver toond. Maar liefst zeventig mensen kwamen naar Het Trefpunt om deze prachtige film te bekijken. Velen herkenden de sfeer van het mooië Kathmandu en het Himalayagebergte. De avond, een initiatief van Nico Mantel, en georganiseerd in samenwerking met het Trefpunt en Stichting Welzijn Heiloo, bracht in totaal 673 euro op voor de Stichting Veldwerk die al 16 jaar actief is in Nepal om weeskinderen en de kansarmen te steunen. De collec tebus met geld werd aan het eind van de voorstelling door Nico Mantel aan de secretaris van Stichting Veldwerk overhandigd. Dit geld zal gebruikt worden voor de schades ontstaan door de aardbevingen. Voor meer informatie zie www.stichtingveldwerk. nl. Foto: Wanda Vasbinder Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zich zelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, wordt hij/ zij verzocht om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtof fer'! 1. Waar bent u geboren en getogen? Mijn naam is Marieke de Vries-Overmeijer en ik ben getrouwd met Richard. Wij hebben geen kinderen, maar al bijna 4 jaar pas ik iedere vrijdag op Mels van bijna 4 en Ella van bijna 2, de kinderen van mijn zusje. Ik ben al 20 jaar logopedist in het verpleeghuis en sinds kort ben ik bij dezelfde werkgever ook beleidsmedewerker. Ik ben geboren in Alkmaar en op mijn twaalfde zijn we in Heiloo komen wonen. Via Groningen en Amsterdam ben ik, samen met Richard, ruim achtjaar geleden terug naar Heiloo verhuisd. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Ik heb veel verschillende hobby's, maar het zou zeker iets in de creatieve hoek zijn. Af en toe roep ik dat ik ooit nog eens een knut- selwinkeltje zou willen openen. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeg gen of vragen? Mijn vader is veel te jong overleden en als ik iemand nog eens zou mogen ontmoeten is hij het wel. Gewoon om nog eens bij te praten en zijn mening te vragen over van alles en nog wat. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Ik heb een fijne jeugd gehad, maar als ik dan toch iets moet kie zen, kies ik voor het spelen op de zolder bij mijn opa en oma. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Ik heb geen favoriete plek, ik geniet vooral van het feit dat alles zo dichtbij is. Stad, zee, weilanden, theater, golfbaan, AZ stadion. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Ik word liever niet wakker gemaakt, alleen in noodgevallen! 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Toen ik jaren geleden twijfelde aan mijn werk en het daar vaak over had zei iemand tegen me 'Als je niets doet, verandert er ook niets'. Dat heeft ertoe geleid dat ik een tijdje als uitvaartleider gewerkt heb, een bijzondere baan, maar ik wilde toch weer logo pedist zijn. Overigens heb ik nooit spijt gehad van deze beslissing, het was een mooie ervaring. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik ben geen bekende Heilooër, dus het meeste weten ze niet. Ik zet mij graag in als vrijwilliger, ik organiseer de collecte voor de Nederlandse Hartstichting en heb een tijdje in het bestuur van Dorcas gezeten. Ik denk dat de bloemendagen er ook bij gaan horen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik niet veel te klagen, maar van mij mag het Stationscentrum autovrij of autoluw worden. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Marieke heeft zich als Heilooër aangemeld om te helpen bij de bloemenmozaïeken en zich geweldig ingezet tot in de late uurtjes. Mijn vraag: Wat motiveerde je tot jouw spontane aanmelding via Facebook Het was echt een spontane actie. Ik zag de oproep van Nanda op Facebook en dacht: dat lijkt me nou leuk! Ik heb die week alle avonden vrij gehouden voor het geval ik het leuk zou vinden en wat bleek, het was niet alleen heel gezellig, maar ook heel versla vend. Met verschillende mensen samenwerken en zo iets moois neerzetten was echt super! Volgend jaar ben ik zeker weer van de partij. De voorzichtige gedachte om na te denken over een bloe mencorso spreekt me dan ook erg aan! Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan: Adrie Bijvoet. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Je bent al een aantal jaar voorzitter van het bestuur van Dorcas winkel Heiloo. Wat vind je leuk aan deze functie en wat maakt Dorcas tot zo'n succes?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3