De Vos Schoenen Leerlingen groep 6 van OBS Meander zoeken waterdiertjes op Ter Coulster BEDRIJF BELICHT Gerestaureerd kabinetorgel in volle glorie te bekijken 5 krantje lezen - i WWW. lufafet.nl Boekenmarkt Trefpunt Jaarlijkse rommelmarkt in de Nic. Beetsweg 'bh .1! UITKIJKPOST 2 7 MEI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op zaterdag 30 mei van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boeken markt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en pla ten heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - De elk jaar gezellige rommelmarkt staat weer voor de deur. Dit jaar alweer voor de 18de keer en elk jaar doen er meer mensen mee. Het leuke van deze markt is dat het nog niet vergeven is met handelaren maar gewoon de mensen die weer altijd interes sante spullen van hun zolders en schuren tevoorschijn halen. Van kleding, meubeltjes, schilderijen, speelgoed tot gereedschap en planten. Bij sommige kramen is de opbrengst voor een goed doel bestemd. De straat is volledig afgesloten dus weer alle ruimte om lekker overal te struinen en voor kinderen om te spelen op straat. Mis dit niet en kom vooral kijken op zaterdag 30 mei van 09.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u mailen naar straatmarktnicbeetsweg@gmail. com. Bastiaan en Mary de Vos, winkelcentrum De Hoef, Van Ostadelaan 270, 1816 JH Alkmaar, www.devos-schoenen.nl, tel. 072-5209422, info@devos-schoenen.nl. ALKMAAR - De slogan van De Vos Schoenen spreekt voor zich: comfortabel en modieus. Dat straalt de schoenencollectie van De Vos Schoenen ook uit. Toonaangevende merken in heren- en damesschoe nen, bekend om een goede pasvorm, hoog draagcomfort en modieuze ontwerpen. Want zelfs al heb je een 'moeilijke' voet, het oog wil ook wat. De Vos Schoenen opende in 2007 de deuren in winkelcentrum De Hoef in Alkmaar. Eigenaren Bastiaan en Mary de Vos uit Heiloo run nen de winkel samen. Bastiaan: ,,Het idee voor de winkel kwam van mijn moeder. Zij werkte in die tijd in een damesmodezaak in De Hoef en miste daar eigenlijk een mooie schoenenwinkel." Ook Bastiaan heeft jarenlange winkelervaring en was destijds werkzaam in een sportzaak. Het plan om samen in De Hoef een eigen schoenenwinkel te beginnen, werd niet veel later werkelijkheid. ,,We hebben bewust gekozen voor modische comfort merken die kwa liteit en draagcomfort hoog in het vaandel hebben. Want dat is wat de modebewuste klant graag wil; een leuke en lekker zittende schoen waar hij of zij prettig op loopt." Mary en Bastiaan nemen de tijd en hebben aandacht voor hun klan ten. ,,We vinden het belangrijk dat de klant altijd met een goed gevoel de winkel weer uitloopt." Met een goed en eerlijk advies helpen ze de klant aan een leuke schoen met de juiste pasvorm. En die vriendelijke, rustige benadering wordt door veel mensen -jong en oud- gewaardeerd. De collectie van De Vos Schoenen biedt kwaliteitschoenen van bij voorbeeld merken als Clarks, Waldlaufer, Ecco, Mephisto en Ara. Deze merken bieden ook mogelijkheden voor losse steunzolen. De schoenen van Rieker en Jana tonen hippe, vlotte modellen voor elk moment en elke outfit. Het zijn merken met een uitstekende prijs-kwaliteitverhou- ding. Schoenen van zacht, soepel leer dat je amper voelt en die boven dien betaalbaar zijn. Wie met de zomer in aantocht een luchtige schoen voor de vakantie zoekt, slaagt zeker bij De Vos Schoenen. Slippers, sandalen, sneakers en leuke open schoentjes te kust en te keur. De fleurige slippers van FitFlop hebben een speciale zool die voor een gelijkmatige drukver- deling van de voet zorgt. En merken als Arriva, Esprit en Birkenstock behoeven wellicht geen nadere introductie. Want ook in zomerschoeisel wordt bij De Vos Schoenen comfort op handen gedragen. Na de recente metamorfose van het winkelcentrum heeft De Vos Schoenen een prachtige, eigentijdse winkel teruggekregen. Ruim, licht en met een rustige, overzichtelijke presentatie ademt de winkel een prettige, ongedwongen sfeer. De Vos Schoenen is gemakkelijk toeganke lijk, ook voor mensen die slecht ter been zijn. De Hoef is vanuit alle rich tingen goed bereikbaar en biedt volop gratis parkeergelegenheid voor de deur. HEILOO - De leerlingen van groep 6 van OBS Meander zijn op 20 mei onder leiding van meester Johan Kraakman naar Landgoed Ter Coulster gefietst voor een waterles. Voor de les waren ze uitgenodigd door de beheerder van Landgoed Ter Coulster, Bart van der Feen de Lille. De leerlingen verzamelden eerst bij de historische theekoepel op het landgoed. Daar kregen ze uitleg over het doel van de les en de werk wijze. Meneer Bart wil namelijk wel eens weten welke diertjes er alle maal onder water leven. Om dat te weten te komen gingen de kinderen met schepnetjes, emmers en bakjes aan de slag om een inventarisatie te maken. Na een korte uitleg hoe je dat het beste kunt doen, togen de leerlingen in groepjes van drie onder begeleiding van een volwassene op weg. Daarvoor moesten ze eerst door een weiland vol koeien (en hun vlaaien!) en dan over een smal bruggetje. De sloot lag namelijk langs een weiland even verderop. Ze gingen meteen enthousiast met de schepnetten aan het werk. Er wer den al direct diertjes gevangen. Die gingen eerst in de emmer en daarna in een kleiner wit bakje. Dan kun je ze goed zien. Met een loepje zag je het nog beter! Met behulp van zoek- kaarten konden ze de naam van hun vondst opzoeken. Uiteindelijk von den ze wel 22 verschillende diertjes en één onbekend diertje. En de klap- per van de ochtend werd bewaard voor het eind: bij het teruglopen over het bruggetje zagen ze een grote snoek doodstil in het water lig gen. Dankzij het aangename zonne tje kon iedereen hem goed zien. De natuurles was georganiseerd door een vijftal natuurgidsen in opleiding van het IVN, Instituut voor natuur- educatie en duurzaamheid. Zij bie- den mogelijkheden voor beleving, verwondering en ontdekking in de natuur in een samenwerking tussen IVN, het project 'Van Luchtkasteel tot Dassenburcht' en de beheerder van het landgoed Ter Coulster. Het was een heel geslaagde ochtend en de kinderen waren enthousiast. 'Dit was een leuke natuurles!" werd er geroepen. HEILOO - In de zomermaan den juni, juli en augustus is de Witte Kerk weer geopend voor publiek. Vanaf 3 juni kunt u iedere woens dag tussen 11.00 en 16.00 uur een kijkje komen nemen in dit Heilooër monument. Het orgel wordt bespeeld door een bekende organist uit de regio van 12.00 tot 13.00 uur. Op woensdag 3 juni is dat Gerard Leegwater. De Witte Kerk is in res tauratie en de eerste resultaten daarvan zijn al zichtbaar. Zo zijn de draagbalken gerestaureerd en is het kabinetorgel, welke uit het begin van de 19de eeuw dateert, onder handen genomen. Belangrijkste aanpassing aan het orgel is de toon- hoogte. Hierdoor is het orgel beter te gebruiken in combinatie met andere instrumenten. Ook dit jaar wordt de openstel ling weer mogelijk gemaakt door de inzet van een groep vrijwilli gers. Met hun medewerking is het mogelijk om het interieur van de Witte Kerk deze zomer nog eens rustig te bewonderen. In de kerk is schriftelijke informatie beschik baar voor diegenen die graag meer willen weten over de orgels of de rijke geschiedenis die de Witte Kerk kent. Voor meer informatie over de Witte Kerk, de openstelling, spe lende organisten en de mogelijkheid om financieel bij te dragen aan de restauratie kunt u terecht op www. wittekerkheiloo.nl. Tekst en foto: Carolien Breed In de zomermaanden juni, juli en augustus is de Witte Kerk weer geopend voor publiek. Foto: Gerben van der Meulen IBll Er werden al direct diertjes gevangen. Die gingen eerst in de emmer en daarna in een kleiner wit bakje. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5